دانلود کتاب Mono no aware


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب Mono no aware و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب Mono no aware

منتشر شده در ماهنامه ادبیات داستانی چوک شماره 40 سال 92

دنیا مثل کلمه چتر به زبان کانجی است، فقط خیلی سخت نوشته می‌شود، و همه قسمت‌هایش مثل دست‌خط من نامتناسب است.

پدرم حتماً از اینکه هنوز هم کلمات را بچگانه می‌نویسم، به‌شدت شرمنده خواهد شد. در واقع، من قادر به نوشتن خیلی از کلمات نیستم. تحصیل رسمی من در ژاپن وقتی که فقط هشت‌سال داشتم متوقف شد.

اما برای مقاصد فعلی من، همین کلمه بدخط هم به درد می‌خورد.

آن سایبان بالایی یک بادبان خورشیدی است. حتی آن کانجی خرچنگ قورباغه هم می‌تواند گستردگی‌اش را به شما نشان دهد. دیسک‌گردانی، صدمرتبه نازک‌تر از کاغذ برنج، مانند یک بادبادک غول پیکر هزاران کیلومتر به فضا پرتاب می‌شود تا هر فوتون عبوری را به دام اندازد. این به معنای واقعی آسمان را مسدود می‌کند.

زیر آن یک کابل بلند از جنس نانولوله‌های کربنی به طول صد کیلومتر آویزان است: محکم، سبک و انعطاف‌پذیر. در انتهای کابل آویزان قلب «امیدوار»، اتاقک حیات، یک محفظه استوانه‌ای به ارتفاع پانصد متر است که 1021 سکنه دنیا در آن جا داده شده‌اند.

نور خورشید به بادبان‌ها می‌خورد و ما را روی مدارهای گسترده مارپیچ با بیشترین شتاب ممکن از خود دور می‌کند. این شتاب همه ما را روی سکو نگه می‌دارد و به همه چیز وزن می‌دهد.

مسیر ما به‌سوی ستاره‌ای به‌نام «61 دوشیزه» است. شما حالا نمی‌توانید آن‌را ببینید به‌دلیل اینکه در پشت سایبان بادبان خورشیدی قرار دارد. «امیدوار» در حدود سیصدسال دیگر، بیشتر یا کمتر، به آنجا خواهد رسید. اگر شانس بیاورم، نوه نوه نوه من- یک‌بار محاسبه کردم که چندبار باید «نوه» را بگویم، اما الان یادم نمی‌آید- آن‌را خواهد دید.

 ۲۸ صفحه، ۱۴۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب Mono no aware

برای دانلود کتاب Mono no aware و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  Mono no aware
nasim mousavi
۱۳۹۵/۱۱/۴
جالب بود. یه جورایی کلش رو میشه تو این دو جملش خلاصه کرد؛ ١- ما با جایگاهی که در شبکه زندگی دیگران داریم تعریف شده ایم. ٢- آدم باید تو زمان درست جای درست باشه.... ممنون از کتابراه
امید رضا
۱۳۹۵/۷/۶
خوشه‌های خشم کتابی است که هر انسانی را مجذوب خود خواهد کرد ده سال پیش دو بار خوانده‌ام باز هم وباز هم خواهان این کتاب هستم وان را به همه پیش نهاد میکنم.. موفق باشید
آرش ادیمی
۱۳۹۸/۲/۳
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۲)