معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان: 21 راهکار برای کنترل زمان

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان: 21 راهکار برای کنترل زمان
قیمت:
9800 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان: 21 راهکار برای کنترل زمان

برایان تریسی نویسنده‌ای سرشناس و پرفروش در حوزه‌ی اقتصاد و روانشناسی است. در خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان بناست شنونده‌ی آموزه‌های این مربی برجسته‌ی موفقیت در باب موضوع پراهمیتِ کنترل زمان باشید. گفتنی‌ست که این اثر ذیل مجموعه‌ی کتابخانه‌ی موفقیت برایان تریسی منتشر می‌شود.

درباره خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان:

زمان مهم‌ترین دارایی یکایک ماست؛ سرمایه‌ای بی‌بازگشت که اگر به دقت از آن بهره نگیریم، هرگز و هرگز فرصت دوباره در اختیارمان نمی‌گذارد. به همین خاطر است که برای ترقی و پیشرفت در تمام جنبه‌های زندگی، از حیطه‌های شخصی گرفته تا عرصه‌های اجتماعی، اولْ کاری که باید بکنیم تدوین برنامه‌ای صحیح و اصولی‌ست که در گرفتنِ حداکثر بهره‌ی ممکن از زندگی یاری‌مان کند. زیرا در غیر این صورت، اسیر چرخه‌ی پایان‌ناپذیر و باطل کارهای بی‌ثمر خواهیم شد و اینگونه، هر روز و هر روز خود را از اهدافمان دورتر می‌بینیم.

تهیه‌ی برنامه‌ی مذکور اما طبعاً بی‌شناخت اصول مدیریت زمان میسر نیست. اینجاست که به اهمیت کار نویسندگانی چون برایان تریسی پی می‌بریم: افرادی برخوردار از دانش اقتصادی - مدیریتیِ بالا که دانسته‌های خود را در قالب آثاری شنیدنی و یا خواندنی در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارند.

مطالب فوق را گفتیم تا اثری جذاب و آموزنده از تریسی را خدمتتان معرفی کنیم‌: خلاصه کتابی با عنوان مدیریت زمان (Time Management). در این میکروکتاب شنونده‌ی آموزه‌هایی خواهید بود که به‌کارگیری‌شان تحولاتی بزرگ و شگفت‌انگیز را در زندگی شما ایجاد خواهد کرد. برایان تریسی با ارائه‌ی 21 راهکار ساده، عملی و در عین حال کاربردی و ثمربخش، شما را در وهله‌ی نخست به اهمیت قائل شدن برای زمان گرانبهایی که در اختیار دارید وا می‌دارد، و پس از آن، نحوه‌ی استفاده‌ی بهینه از این زمان را بهتان می‌آموزد.

از خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان نکات ارزشمندی خواهید آموخت که شاید نظیرش را در هیچ کتاب دیگری نیابید. این اثر، علی‌رغم حجم اندک خود، آکنده از مطالب پرمغز و مفید است. پس چه بهتر که بی‌اتلاف وقت اقدام به تهیه‌ی آن نموده و خود را از آموزه‌هایی که دَرش موجود است بهره‌مند گردانید.

در پایان بد نیست اشاره کنیم که خوانش میکروکتاب صوتی مدیریت زمان (با عنوان فرعیِ 21 راهکار برای کنترل زمان) بر عهده‌ی دادبه دادمهر، گوینده‌ی توانا و خوش‌صدای کشورمان بوده است.

در نکوداشت مجموعه‌ی کتابخانه موفقیت برایان تریسی:

- این مجموعه‌ گنجینه‌ای گرانبهاست که هیچ صاحب کسب و کاری از مراجعه به آن بی‌نیاز نیست. (Leadership Strategy)

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان:

- کوچک اما قدرتمند. (PCB007)
- حاوی توصیه‌هایی سودمند و ساده که عمل به آن‌ها ابداً کار دشواری نیست. (San Francisco Book Review)
- جعبه ابزاری عالی برای تمام افرادی که خواهان افزایش توانایی خود در مدیریت زمان‌اند. (-Portland Book Review)

خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان مناسب چه کسانی است؟

مطالب اثر حاضر بیش از همه برای افرادی که به کارهای اداری و سازمانی مشغولند مفید خواهد بود.

با برایان تریسی بیشتر آشنا شویم:

برایان تریسی (Brian Tracy) به سال 1944 دیده به دنیا گشود. او در مدرسه دانش‌آموز چندان کوشایی نبود و خیلی زود تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد تا به دنبال کار و کسب درآمد برود. اولین شغل تریسی باربری کشتی بود. او به مدت هشت سال این کار دشوار را ادامه داد و به واسطه‌ی شغلش به حدود هشتاد کشور گوناگون سفر کرد. برایان سرانجام تصمیم به تغییر حرفه گرفت و کار فروشندگی را که به نظرش راحت‌تر می‌رسید برای گذران زندگی برگزید؛ ولی در این کار هم چندان موفق نبود. این‌ روند باعث شد که روزی پرسشی مهم در ذهن برایان تریسی شکل بگیرد: چرا با وجود این‌که سخت کار می‌کنم، موفقیت چندانی به دست نمی‌آورم؟ پاسخ‌هایی که تریسی به این پرسش داد، بعدها وی را بدل به یکی از بزرگ‌ترین و سرشناس‌ترین نویسندگان در حوزه‌ی خودیاری و موفقیت کرد. از میان کتاب‌های پرشمار او می‌توان به عناوینی چون «فروش موفق، قورباغه‌ات را قورت بده، مدیریت زمان و عادت‌های میلیون دلاری» اشاره کرد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان می‌شنویم:

تعلل زمان شما رو به سرقت می‌بره و اجازه نمی‌ده به پیشرفتی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. وقتی بتونید بر تعلل و به تعویق انداختن کارها غلبه کنید اون‌وقت موفقیت خودتون رو تضمین می‌کنید. البته یه نوع به تعویق انداختن و تعلل در کار مفیده، و اون اینکه فرد کارهایی رو که اهمیت کمی دارن به بعد موکول می‌کنه. این فرد بهره‌وری خودشو با این نوع از تعلل بالا می‌بره. اما کسی که بهره‌وری ضعیفی داره، در انجام کارهایی تعلل می‌کنه که می‌دونه برای آینده‌ی شرکت بسیار مهمه. بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که تعللو به صورت خلاقانه انجام بدید. وقتی آگاهانه تصمیم بگیرید که انجام بعضی کارها رو به تعلل بندازید، می‌تونید بهره‌وری خودتون رو افزایش بدید. البته بیشتر افراد عادت دارن کارهایی رو که مهم هستن به تعویق بندازن...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
میکروکتاب چیست؟
3 دقیقه
درباره‌ی کتاب و نویسنده
5 دقیقه
مقدمه
22 دقیقه
فصل اول
13 دقیقه
فصل دوم
17 دقیقه
فصل سوم
10 دقیقه
فصل چهارم
10 دقیقه
فصل پنجم
6 دقیقه
فصل ششم
9 دقیقه
فصل هفتم
2 دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان: 21 راهکار برای کنترل زمان
نویسنده
مترجمگروه مترجمان
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان

الناز محمدی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
🍁“قورباغه را قورت بده” و‌حالا این کناب. موارد جالب توجه:
- زمان‌ مهمترین دارایی هرفردی هست که باید حواسش باشه که چطور خرج میکنه. تنها چیزی که آدم‌های موفق رو از بقیه جدا میکنه، داشتن هدفهای بلند مدت به طور روشن هستش.
- برنامه‌های خودمونو روی برگه بیاریم و اونها رو از کوچک به بزرگ و با اولویت و
بندی بنویسیم. باید در مسیر رسیدن به هدفمون‌ مشکلات موانع رو شناسایی کنیم ‌وبرای از بین بردن اونها تلاش کنیم.
- حتما از چک لیستها استفاده کنیم و برای این کار باید نمودار تهیه کنیم. نموداری که در اون برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مراحلی شامل برنامه ریزی، ارزیابی ‌و بازبینی باشه.
- حتما قبل از خواب برنامه‌های فردا رو به صورت یه فهرست روی کاغذ بنویسیم. اونو با الف، ب، پ، و‌… اولویتبندی کنیم.
- ما میتونیم برای خودمون لیستی از کارهای ممنوعه و کم ارزش که صرفا وقتتمونو‌ تلف میکنه هم‌ تهیه کنیم و‌ اونها رو‌انجام ندیم!
- اصل پارتو؛ ویلفردو پارتو، اقتصاددان ایتالیایی توی سال ۱۹۸۵ گفت که ۸۰ درصد ثروتهای قاره اروپا در دست ۲۰ درصد از اروپاییهاست! این یعنی؛ اگه ما بتونیم روی ۲۰ درصد از کاری که می‌کنیم، متمرکز باشیم میتونیم ۸۰ درصد از موقعیت رو از آن خودمون کنیم. پس ۲۰ کار مهم رو باید بیاریم اول فهرست.
- تحت فشار قراردادنمون با انجام کارهای بزرگ توی ددلاین‌های منطقی، بهره وری و سرعت عملمون بالا میبره و‌همچنین میتونیم به ایده‌های بیشتری برسیم.
- قانون ۳؛ انجام ۳ کار مهم در طول هفته که ۹۰ درصد موفقیت ما رو دربر میگیره!
- تقسیمبندی کارهامون‌ توی‌۴ کادر مهم: کارهای مهم و‌فوری، کارهای مهم‌ اما نچندان فوری، کارهای فوری اما بی اهمیت، و کارهای غیرمهم و کاملا بی اهمیت!
محمد رضا خاتمی
۱۴۰۱/۴/۸
کتاب خوبیه و هم لحن راوی مناسبه، البته این کتاب هم حوزه اقتصاد و مدیریت هست و هم روانشناسی و موفقیت، بهتره در کنار این کناب، کتاب مدیر یک دقیقه‌ای را بخوانید، تکنیک‌های ارایه شده در این کتاب کمک میکنه در کارهایتان موفق تر باشید
زهراحیدری
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
با بیان تفکیک مسائل مهم از غیر مهم و رتبه بندی اونها به ترتیب اهمیت انجامشون کمک زیادی به اینکه چطور روز مفیدی رو سپری کنیم و نگران کارهای عقب افتادمون نباشیم میکنه
رسول علیزاده
۱۴۰۰/۱۲/۶
کتاب خوبیه باعث میشه روی وقت و زمان خودتون مدیریت داشته باشید و مثل یک رهبر باشید کتاب‌های میکرو کتاب معرکه ان
حامد ستوده
۱۴۰۱/۵/۲
کتاب معقولی بود... این چنین کتابها یاباید چندبار خونده بشه یا شبیه این کتابها باید خونده بشه تا مطالبش تو ذهن ادم حک بشه
محمدرضا شیخ الاسلامی
۱۴۰۱/۱/۸
ی کتاب فوق العاده کاربردیه که انجام ۲۱بندی که گفته شده میتونه ما رو از هدر رفتن زمانمون نجات بده
بهناز دهنوی
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
کتاب خوبی بود، کلا میکرو کتاب‌ها نکات خوبی در مدت زمان کمی رو ارائه میدن پیشنهاد میکنم بخونین
عایشه نورایی
۱۴۰۱/۷/۱۸
این کتاب فوق العاده روان و تقریبا برای همه قابل درک هست، برای من که واقعا ضروری بود گوش دادنش...
مسعود جمالی
۱۴۰۱/۱۰/۹
برای ایجاد زمان بندی مناسب تو رسیدن به هدفتون خیلی کمک می‌کنه،
Saeedeh Asadi
۱۴۰۱/۸/۲۹
دستورات خوبی برای زندگی داره ولی کتاب نیست لیست یکسری دستورالعمله
Ahmadzobidi
۱۴۰۱/۶/۱۵
مدیرت زمان مهمه ولی برنامه چینی آن مهمتره
&B Sa
۱۴۰۱/۵/۲۰
چقدر به این عادت‌ها نیاز داریم
سپاسگزارم
Siavash Memarzadeh
۱۴۰۱/۵/۸
نکات قابل توجهی توش بود که به مدیریت زمان کمک می‌کرد
گلاره راد
۱۴۰۱/۲/۲۸
هنوز کامل نخوندمش ولی تا اینجا که خیلی کتاب خوبی بوده..
آراز رحیمی
۱۴۰۱/۷/۱۹
بسیار مفید بدای مدیریت زمان 👌
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی مدیریت زمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.