معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست

رابرت اپستاین در خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست فرضیه‌های غلطی را که پیرامون ماهیت ذهن بشری وجود دارد بررسی نموده، و به خوبی نشان داده است که برخلاف فرض رایج مغز بشر هیچ شباهتی به کامپیوترها ندارد. اثر حاضر ذیل مجموعه سخنرانی‌های تدتاک به انتشار می‌رسد.

درباره خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست:

در مغز شما نه داده‌ای هست، نه تصویری و نه حتی نشانی از خاطره‌ای. مغز شما همچنین، یک پردازشگر رایانه‌ای نیست که اطلاعات را با سرعتی بالا دریافت و بازنگری کند. مغز شما خالی‌تر، و توانایی‌هایش محدودتر از آن است که می‌پندارید: این است لب کلام رابرت اپستاین در خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست (The empty brain: why your brain is not a computer).

او در این اثر که در واقع نسخه‌ی دوبله‌شده‌ی یکی از سخنرانی‌های تد می‌باشد، تلاش کرده تا به اجمالی‌ترین شکل ممکن، به این پرسش که مغز بشر چه سازوکار و عملکردی دارد و رابطه‌ی آگاهی و هوش بشری با آن چیست، پاسخ دهد. وی ضمن این کار، مروری مختصر نیز بر تاریخ آرا و عقاید گذشتگان در این باره داشته، و مثلاً نشان داده که مؤلفان عهد عتیق و یا فیلسوفان عصر روشنگری، هر کدام چه دیدگاهی در باب هوش انسان داشته‌اند.

نقد اصلی رابرت اپستاین اما متوجهِ آن دسته از عصب‌شناسان یا متفکرانی است که اخیراً مدعی گشته‌اند مغز انسان هیچ تفاوتی با سیستم‌های پردازش کامپیوتری ندارد. او تلاش داشته تا با بررسی دقیق فرایند رشد کودک، توضیحی کامل در باب عملکرد مغز و توانایی‌های شناختی انسان ارائه دهد.

خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست مناسب چه کسانی است؟

مخاطب این کتاب عموم افرادی‌اند که درباره‌ی سازوکار هوش بشری پرسش‌هایی در سر دارند.

با رابرت اپستاین بیشتر آشنا شویم:

دکتر رابرت اپستاین (Robert Epstein) روانشناس، نویسنده و استاد دانشگاه است. او پی اچ دی خود را در رشته‌ی روانشناسی و از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است. حوزه‌ی مورد علاقه‌ی وی هوش و آگاهی‌ست.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست می‌شنویم:

جرج زارکاداکیس، متخصص در زمینه‌ی هوش مصنوعی، توی کتاب سال 2015 خودش به نام «در ذیل تصور خودمان» شش استعاره رو شرح داده که انسان‌ها در طول دو هزار سال گذشته برای توضیح هوش انسان به کار می‌گرفتن. طبق قدیمی‌ترینشون که نهایتاً در کتاب مقدس هم ثبت شده، انسان یه مخلوقی‌ست از خاک و گلِ متعفن که به دنبال اون خدایی هوشمند، از روح خودش در انسان دمیده. این روحْ هوشمندیِ ما رو دست‌کم به لحاظ دستور زبانی توضیح می‌داد.

اختراع مهندسی هیدرولیک در قرن سوم قبل از میلاد، منجر به کسب محبوبیت مدل هیدرولیکی از هوش انسان شد. یعنی این تصور که جریان انواع سیالات، موسوم به طبع‌ها، هم عملکرد جسم رو توجیه می‌کرد، هم عملکرد ذهن ما رو.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
قسمت یک
۶ دقیقه
قسمت دو
۸ دقیقه
قسمت سه
۶ دقیقه
قسمت چهار
۸ دقیقه
قسمت پنج
۷ دقیقه
قسمت شش
۷ دقیقه
قسمت هفت
۶ دقیقه
قسمت هشت
۶ دقیقه
قسمت نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست
نویسنده
گویندهمحبوبه شفیعی
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی علمی و آموزشی
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست

Reza Nazifi
۱۴۰۱/۶/۱۷
بد نیست
ولی کلیات بود بیشتر و مطلب جدیدی عایدم نشدمطالبی که گفته میشه در حد کتاب نیست میشه تو سایتها پیدا کرد
تنها نقطه قوتش، گوینده‌اش هست که هم شمرده بیان میکند هم واضح و شفاف و صداش خسته کننده نیست و غلط هم نداره تو بیان
البته استعاره‌ای که استفاده میکنند استعاره آی پی تو شبکه‌های معنای و
کامپیوتری دیگه داره بسیار پر استفاده این خوب نیست اگه تو کتاب اصلی نمی‌دونم چی نوشته
به هرحال در مجموع من این مطلب رو در حد کتاب ندیدم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی مغز انسان کامپیوتر نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.