معرفی و دانلود خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر

عکس جلد خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر

میکروکتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر به قلم مایک بایر، که در گروه پرفروش‌ترین‌های سال 2019 نیویورک‌تایمز قرار دارد به شما می‌آموزد تا استعدادهای نهان خود را کشف کرده، آن‌ها را به بالاترین سطح برسانید و بهترین انسانی که می‌توانید باشید، تبدیل شوید.

تا به حال از خود سوال کرده‌اید آیا واقعاً همان کسی هستید که دوست دارید باشید؟ آیا زندگی‌ای که دارید، همان است که همواره آرزویش را داشتید؟ آیا هر روز را مطابق خود برترتان می‌گذرانید؟ چه چیزهایی وجود دارد که می‌توانید همین امروز آن‌ها را تغییر دهید؟

می‌توانید به این پرسش‌ها پاسخ دهید؟ کمی به زندگی روزمره خود فکر کنید. آیا هر روز در جهت ارتقای سبک زندگی‌تان تلاش می‌کنید و یا تنها از روی عادت به سپری کردن آن مشغول هستید؟ آیا زندگی‌تان سرشار از کار، ارتباط و فعالیت‌هایی همسو با حقیقت درونتان است یا فکر می‌کنید روی تردمیلی از مسئولیت‌های اجباری قرار دارید؟

اگر قصد دارید زندگی بهتری داشته باشید امروز را به فردا موکول نکنید و برای تحقق آرزوهای خود اولین قدم را بردارید. میکروکتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر (Best self: be you only better) ابزارهایی را برای این کار در دستان شما قرار می‌دهد تا زندگی رضایت‌بخشی را در بالاترین سطح برای خود خلق کنید.

مایک بایر (Mike Bayer) یک استاد حرفه‌ای است که میکروکتاب خود برتر کتاب مقدس اوست. او به عنوان یک راهنمای باشعور و اهلِ عمل، به شما کمک می‌کند تا از جایگاهی که امروز در آن قرار دارید، به جایگاهی برسید که همواره دوست داشتید در آن باشید. او شما را در تمام حوزه‌های شخصی، خانوادگی، کاری، معنوی و... یاری خواهد نمود.

بایر در این میکروکتاب فرمانروای تمام جنبه‌های زندگی‌تان را به شما نشان می‌دهد و آن فرمانروا کسی نیست جز شخص شما. او واسطه‌ای بی‌نظیر در تغییر زندگی افراد است‌ و در این میکروکتاب تمام حرف‌هایش را بازگو می‌کند.

پس از پایان مطالعه این میکروکتاب کاملا متوجه خواهید شد بهتر از قبلتان شده‌اید. مایک بایر در این کتاب به عنوان راهنمای زندگی شما عمل کرده و شما را با سؤالاتی تأمل‌برانگیز و تحریک کننده‌ای که هرگز با آن‌ها مواجه نشده‌اید، رو به رو کرده و شما را در این مسیر هدایت می‌کند.

نویسنده‌ی این میکروکتاب بدون کمترین قضاوت و همراه با لطافت و آرامش، افراد را به سمت و سوی خودِ واقعی‌شان رهنمود می‌کند. او به شما کمک می‌کند تا تمام جوانب زندگی را در مسیر بهتر شدن سنجیده و به سوی آن گام بردارید.

میکروکتاب خود برتر مناسب چه کسانی است؟

مایک بایر این کتاب را برای تمام کسانی که قصد دارند در زندگی‌شان تغییر و تحول ایجاد نموده و هر روز نسبت به روز قبل خود بهتر شوند، به رشته‌ی تحریر در آورده است.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب خود برتر می‌خوانیم:

یادم هست زمانی که در کلاس درس نشسته بودم، از ما یک آزمون گرفتند. تمام سعی‌ام را کردم تا خودم را با حرف‌های معلم هماهنگ کنم، اما شکست خوردم. انگار تمام جواب‌ها را فراموش کرده بودم و راه گلویم هم بسته شده بود. می‌دانستم که اگر نتوانم در این آزمون قبول شوم، باید به اجبار به مدرسه تابستانی وحشتناکی که در آن سَر شهر بود بروم.

من در این آزمون قبول نشدم و با خودم گفتم که کجای راه را اشتباه رفته‌ام که این عاقبت نصیبم شد؟ از طرف دیگر آزمون بعدی من تاریخ بود. در کمال تعجب کتاب تاریخ را در خانه جا گذاشته بودم. این همه بدبیاری به من فشار آورد و جایی با خودم تصمیم گرفتم که بهتر است مدرسه را رها کنم.

با اینکه خیلی تلاش می‌کردم، اما مدرسه برای من مانند یک شکنجه‌گاه بود. چون همیشه یک قدم عقب‌تر از دیگران ایستاده بودم. همیشه برایم سوال بود خواندن جبر و خوشنویسی چه نقش و اهمیتی در زندگی دارد و اصلا چرا باید چنین چیزهایی را یاد بگیرم؟

من به حلقه‌های دوستی و بسکتبال علاقه داشتم. این دو مورد اعتمادبه‌نفس من را بیشتر می‌کرد. به هر حال روز موعود فرا رسید و باید خودم را به خانه می‌رساندم و کارنامه‌ام را از صندوق پستی برمی‌داشتم. اما دیر رسیدم و وقتی وارد آشپزخانه شدم، دیدم که پاکت باز شده‌ای روی میز است. تا آخر داستان را خواندم. مطمئن بودم پدر و و مادرم به خاطر معدل درخشانی که کسب کرده‌ام، ناراحت هستند!.

آن شب با پدر و مادر گفت‌ و گوی جدی را پشت سر گذاشتم. آن‌ها به من گفتند که باید دوباره در کلاس هشتم، ثبت‌نام کنم. شروع دوباره یک داستان تکراری برای من ترسناک بود. در نهایت پدر و مادر تصمیم گرفتند که من را به یک مدرسه کاتولیک بفرستند تا شاید معلمان بهتری داشته باشم.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: کشف خودِ برترتان
قدرت یک دفتر ثبت وقایع روزانه
خصوصیاتت را بنویسید
تمرین: خودِ برترتان را ایجاد کنید
چگونه مربی خودتان باشید؟
سپاسگزاری
فصل دوم: درک خودِ تخریب‌گرتان
تمرین: خصوصیت‌های خود تخریب‌گرتان را شناسایی کنید
خود تخریب‌گرتان را ایجاد کنید
فصل سوم: سفر منحصر به فردتان
اصول تغییر خود برتر
5 اصل برای تغییر
اصل اول: کنجکاوی
اصل دوم: صداقت
اصل سوم: گشودگی
اصل چهارم: تمایل
اصل پنجم: تمرکز
چه چیزی باتری اصالت و اعتبارتان را شارژ می‌کند؟
مراحل تغییر
فصل چهارم: شناسایی موانع‌
آزمون فهرست موجودی ترس
نفس، در مقابل خودِ برترتان: انتخاب با شماست
تمرین: خودپذیری
صدا را کم کنید
آیا روتین‌تان می‌تواند پیشرفت‌ شما را مسدود کند؟
از سفر منحصر به فردتان لذت ببرید
به منبع انرژی آداب و رسوم وصل شوید
تمرین: مانترای شما چیست؟
فصل پنجم: حوزه‌ها: زندگی اجتماعی‌تان
مزایای معاشرت کردن
پرسشنامه مهارت‌های اجتماعی
ارسال پیام‌های واضح
ابزارهای ساده برای معاشرت به صورت معتبر
رسانه‌های اجتماعی
آزمون حوزه زندگی اجتماعی شما
فصل ششم: حوزه‌ها: زندگی شخصی‌تان
گفتگوی درونی
تمرین اول: در یک روز عادی به خودتان چه می‌گویید؟
تمرین دوم: وقتی فشار روی شماست، چه چیزی به خودتان می‌گویید؟
تمرین سوم: وقتی فشار روی شماست، چه چیزی به خودتان می‌گویید؟
تمرین چهارم: لحن گفتگوی درونی‌تان چگونه است؟
تمرین پنجم: منبع کنترل شما چیست؟
تمرین ششم: چه نوع مربی برای خودتان هستید؟
مراقبت از خود
امتیازدهی آزمون استرس
شور و شوق
برای آن‌هایی که درد و رنج دارند
فصل هفتم: حوزه‌ها: سلامت‌تان
پرچم‌های قرمز سلامتی
چه احساسی دارید؟
رفتارهایی که روی سلامت شما تاثیر منفی می‌گذارد
چگونه در مورد چیزی که می‌خورید، فکر کنید
روزه گرفتن با فاصله
فعالیت ورزشی
فهرست کردن سلامتی
فصل هشتم: حوزه‌ها: آموزش و تحصیلات شما
از سر عشق نه از سر وظیفه یاد بگیرید
فصل نهم: حوزه‌ها: روابط‌تان
ارزش‌هایتان
امتیازدهی به روابط
فصل دهم: حوزه‌ها: کار و حرفه شما
سبک زندگی شما چیست؟
سناریوی دوران بیکاری
فصل یازدهم: حوزه‌ها: توسعه معنویات در زندگی
دستبند آهنین هنری «Henry» و زنگ بیدارباش معنوی او
تعریف زندگی معنوی شما
فصل دوازدهم: گردآوری بهترین تیم
شما هم عضوی از تیم هستید
فصل سیزدهم: 7 مرحله دستیابی به اهداف خود برترتان
اهداف از دریچه حوزه‌های زندگی شما
نتیجه‌گیری
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات266
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر

شیما رستمی
۱۴۰۰/۲/۴
بی نهایت عالی و مفید
ممنونم از بچه‌های کتابراه و انتخاب خوبشون ❤❤❤
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر

برای دریافت خلاصه کتاب خود برتر: خودت باش، فقط کمی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.