معرفی و دانلود نمایش صوتی ورگ

برای دانلود قانونی نمایش صوتی ورگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی ورگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی ورگ

نمایش صوتی ورگ نوشته‌ی عباس معروفی، روایتی جذاب و گیرا از پدرکشی در یک ایل بزرگ است، ایلی که در اطراف سنگسر زندگی می‌کنند. این نمایشنامه پایان‌نامه‌ی دانشگاه آقای معروفی بوده است.

این نمایشنامه صوتی فقط داستان یک جنایت نیست، بلکه موضوع اصلی بر سر این است که قدرت در عشایر چگونه جابه‌جا می‌شود و به چه کسی و با چه ویژگی‌های سپرده می‌شود. در عشایر سنگسر واگذاری قدرت طبق سنت‌های خاص و اصولی مهم انجام می‌شود.

یک مرد زمانی که پسرش توانایی کافی را با تلاش و پشتکارش به دست آورد، اندک اندک قدرت را به او با سپردن وظایف، واگذار می‌کند. به صورتی که سرانجام با آرامش و اطمینان کامل تمامی کارها را به پسرش می‌سپارد و او فقط از دور روند کارها را می‌بیند و آن‌ها را کنترل می‌کند. این یک آیین است؛ اینگونه که محیط مشخص می‌کند انسان‌ها چه برنامه‌ای برای زندگی خود داشته باشند.

اما گاهی اوقات پیش می‌آید که قدرت به این صورت جابه‌جا نمی‌شود، بلکه بعضی افراد با طمع آن را از چنگال قدرتمندان درمی‌آورند و نمایشنامه ورگ نیز درباره‌ی همین ربودن‌هاست و داستان آن‌ها را به تصویر می‌کشد.

عباس معروفی (Abbas Maroufi) نویسنده درخشان و برجسته‌ی ایرانی در تهران به دنیا آمد. او شاعر، رمان‌نویس‌، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه نگار است و در کشور آلمان زندگی می‌کند. شروع فعالیت ادبی عباس معروفی زیر نظر هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو بود. معروفی در دهه‌ی 60، کتاب معروف خود سمفونی مردگان را منتشر کرد و در عرصه ادبیان ایران به شهرت رسید. از رمان‌های شناخته شده وی می‌توان به سمفونی مردگان، پیکر فرهاد، فریدون سه پسر داشت و سال بلوا اشاره کرد. این نمایشنامه یکی از اولین آثار عباس معروفی است که توانست در سال 1366 در جشنواره‌ی تئاتر دانشجویی، جایزه‌ی برترین نمایشنامه را از آن خود کند.

در قسمتی از نمایش صوتی ورگ می‌شنویم:

سیاه چادر مش حیدر، شب: مش حیدر، تاروردی، لیلا و کشور حضور دارند، یک چراغ زنبوری در وسط روشن است، فانوسی نیز در گوشه‌ای دیده می‌شود، اجاق وسط پر از آتش است و تاروردی نزدیک آن نشسته و گاهی با آتش ور می‌رود، مش حیدر، در طول سیاه چادر قدم می‌زند، حال طبیعی ندارد و بیش از حد خشمگین است. لیلا در کنار انبوهی از پشم نشسته و با چرخ دستی چوبی مشغول نخ‌ریسی‌ست. صدای قژ قژ چرخ مدام شنیده می‌شود. از اطراف صدای پارس سگ به گوش می‌رسد و زنجره‌ها می‌خوانند. کشور برای پدرش چای می‌ریزد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
مقدمه
۴۷ دقیقه
پرده یکم - صحنه یکم
۱۸ دقیقه
پرده یکم - صحنه دوم
۶ دقیقه
پرده دوم - صحنه یکم
۵ دقیقه
پرده دوم - صحنه دوم
۷ دقیقه
پرده سوم - صحنه یکم
۷ دقیقه
پرده سوم - صحنه دوم
۱۰ دقیقه
پرده سوم - صحنه سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی ورگ
نویسنده
گویندهاحمد خوانساری، امین پناهی، فرهود جعفری، بیژن گنجعلی، لیلا شریفی، هاله رنجبر، امیر دردشتی، محمد جعفری، بهنام محسنی، شادی زراعتی، غزل خدابخش، میلاد فتوحی، محمد امین پور
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات نمایش صوتی ورگ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه نمایش صوتی ورگ

برای دریافت نمایش صوتی ورگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.