معرفی و دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان

عکس جلد کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان

کتاب نمادشناسی تطبیقی ۱: انسان اثر حیدر شجاعی، جلد اول از مجموعه شش جلدی نمادشناسی تطبیقی است. این جلد از مجموعه به نمادشناسی انسان و ویژگی‌هایی که به او مربوط می‌شود، اختصاص دارد.

انسان خواسته یا ناخواسته همواره به دنبال انرژی‌های مثبت یا منفی است. هر نمادی فی‌نفسه مولّد انرژی است که در خود نهفته است. از این رو نمایشگر نمادها اهمیّت زیادی پیدا می‌کند. واژۀ نماد که ترجمۀ Symbol است، در اصل از واژۀ یونانی Symbolon گرفته شده و به معنی «تکه سنگ» است. معنای ضمنی آن از آن‌جا نشأت گرفته است که در یکی از آیین‌های یونانی کوزه‌ای را چند تکه می‌کردند و میان گروهی از افراد هم‌آیین بخش می‌کردند. هنگامی که گروه می‌خواست گرد هم آید، هر یک تکۀ کوزۀ خود را می‌آورد و به هم متّصل می‌کردند و از این طریق عضویّت خود را در آن انجمن نشان می‌دادند. به عبارتی، هر تکه کوزه نماد آن فرد عضو به شمار می‌آمد.

مطالعۀ نمادها صرفاً یک تبحّر نیست، نماد با خودشناسی انسان مربوط است. نماد یکی از ابزارهای معرفت و کهن‌ترین و بنیادی‌ترین روش بیان محسوب می‌شود، ابزاری که موجب آشکار شدن مفاهیمی می‌گردد که به صورت دیگری قابل بیان نیستند. نمادها همچون یک شمشیر دو لبه هستند. اگر آدمی را دچار توهّمات و خرافات سازد، سدّ راه تکامل او می‌شود. اما اگر بیان علمی و منطقی بیابد می‌تواند با استمداد از نمادشناسی به جلو حرکت کند و به کشف مستمرّ حقایق نهفته بیانجامد. بنابراین در مطالعۀ کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان، با خرافات بسیاری نیز مواجه می‌شوید. انسان آگاه به آسانی می‌تواند بین حقیقت و خرافه فرق نهد، او می‌داند که باور چنین خرافاتی عامل مهمّی در تخریب باورهای مردم می‌شود! تداخل خرافات در نمادشناسی کار ما را پیچیده‌تر می‌کند. صادق هدایت، ادوارد تیلر و حتی ارنست هگل معتقدند که منشأ خرافات، اعتقادات و افکار ملل از آغاز تا اکنون، تقریباً از یک اصل و چشمه جاری شده و به صورت‌های گوناگون بروز کرده‌اند.

در بخشی از کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان می‌خوانیم:

آتش‌گردان
آتش چرخان، آتش سرخ کن؛ ظرف کوچک سیمی که در آن چند تکه ذغال و آتش می‌ریزند و در هوا می‌چرخانند تا مشتعل شود؛ بیشتر برای تهیۀ قلیان کاربرد دارد. در نماد شناسی اغلب مظهر مهر و شادی و گویای گرمی و دوستی است. در ضرب‌المثل: «از قلیان چاق کردن فقط پک زدنش را بلد است»؛ در مورد اشخاصی گویند که از آموختن حرفه‌ای چیزهای ساده و بی‌ارزش آن را یاد گرفته باشند ولی خود را متخصّص و کارشناس آن فن دانند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات440
زبانفارسی
شابک978-600-7811-60-3
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان

sadegh hajhasani
۱۳۹۸/۴/۱۱
کتاب بسیار عالی هستش که خیلی از نیازهای نماد و نشانه شناسی بنده رو به تکامل نزدیک تر کرد، البته این کتاب به همراه چهار نسخه‌ی دیگر نماد شناسی تطبیقی یک مجموعه‌ی کامل است.
حمید هاشمی
۱۴۰۱/۲/۱۹
کتابی بسیار جامع، بسیط و کامل است؛ از مناظرِ محتلف به بیانِ مطلب می‌پردازد و همین امر افکارِ مخاطب را به فراسویِ مرزهایِ بسته یِ ذهن رهنمون می‌شود.
سجاد سبحانی
۱۳۹۷/۴/۱۳
با تشکر فراوان از نویسنده محترم
خواندن این کتاب را به همه کسانی که به هنر و نویسندگی علاقه دارند توصیه می‌کنم
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان

برای دریافت کتاب نمادشناسی تطبیقی 1: انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.