معرفی و دانلود کتاب بروکلینی دیگر

عکس جلد کتاب بروکلینی دیگر
قیمت:
13000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بروکلینی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بروکلینی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بروکلینی دیگر

کتاب بروکلینی دیگر، آخرین اثر ژاکلین وودسن، کاندیدای جایزه‌ی کتاب ملی آمریکا در سال 2016 بود. بروکلینی دیگر، مثل تبی طولانی ذهن خواننده را درگیر می‌کند. کتابی با توصیف‌های شاعرانه و احساسی. کتابی سرشار از لحظه‌های ساکت و نمناک.

بروکلینی دیگر (Another Brooklyn) کتابی است از جنس دیگر. کتابی از جنس دوستی و خاطره، تلخی و شیرینیِ بلوغ و سردرگمی‌های چهار دختر سیاه‌پوست که زندگی‌شان دستخوش کام‌ورزی‌ها و خواسته‌هایی است که به آن‌ها تحمیل می‌شود.

شخصیت اصلی این رمان با نام آگوست که در رشته انسان‌شناسی تحصیل کرده، برای شرکت در مراسم تدفین پدرش به خانه بر‌می‌گردد. او سال های زیادی را صرف مطالعه مرگ، درد وغم از دست دادن عزیزان کرده است. آگوست به عنوان راوی، داستان را از ۲۰ سال قبل آغاز می‌کند، وقتی با مرگ مادرش در سال ۱۹۷۳ با پدر و برادرش راهی بروکلین می‌شوند. او تنها ۱۱ سال دارد و مرگ مادرش را انکار می‌کند.

در ادامه داستان، آگوست در بروکلین دوستانی پیدا می‌کند که مثل خودش زخم‌های زیادی را در زندگی به دوش می‌کشند. گروه ۴ نفره گیگی، آنجلا، سیلویا و آگوست. بروکلین آن سال‌ها، بروکلین سوزن‌های آلوده به مواد مخدر و ارتباطات تهدید آمیز و خیانت‌هاست. بروکلین آشفته و وحشی در میان قرنی زهرآلود و تلخ برای آمریکا. روزهای سخت قحطی در بیافرا و قتل‌های زنجیره‌ای و کمی آن طرف‌تر جنگ ویتنام.

ژاکلین وودسن (Jacqueline Woodsen) نویسنده‌ی آمریکایی متولد سال 1963 در اُهایو کلمبوس است. افتخارات متعددی برای نگارش بیش از سی اثر داستانی برای گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال کسب کرده است. این جوایز شامل پرفروش‌ترین نویسنده‌ی نیویورک‌تایمز، کاندیدای جایزه‌ی هانس کریستین اندرسون، برنده‌ی جایزه‌ی کتاب ملی 2014، جایزه‌ی کورتا اسکات کینگ، جایزه‌ی نیوبری و زیبرت است.

از خصوصیات سبک نگارش او پرداختن به جزئیات فیزیکی و چشم‌اندازهای بدیع و همچنین ترسیم مرزهای اجتماعی، اقتصادی، جنسیتی و قومی در کتاب‌هایش است. و شخصیت‌های آثارش همواره از مرزهای فیزیکی و روان‌شناسی عبور می‌کنند تا داستانی قوی و مملو از احساس را خلق کنند.

نویسنده این اثر با زبان شاعرانه و موجز قصه‌اش را پیش می‌برد و توصیفات ریز و موشکافانه‌ای از رفتار شخصیت‌های داستان ارائه می‌دهد. این کتاب با تکرار جمله «این‌ها همه خاطره است» در پی انتقال این مفهوم است که انسان می‌توان از سختی‌ها گذر کند.

در بخشی از کتاب بروکلینی دیگر می‌خوانیم:

هر دو ساکت بودیم و زوج‌های سفیدپوستی اطراف‌مان نشسته بودند و قهوه‌شان را هورت می‌کشیدند و خیره نگاه می‌کردند. پشت‌سرمان صدای آدم‌هایی را می‌شنیدم که اسپانیایی حرف می‌زدند و می‌خندیدند.
«واسه اینکه عمه‌ی کسی باشم هنوز خیلی جوونم.»
برادرم پوزخندی زد و گفت: «اگه دیر بجنبی واسه اینکه مامان کسی باشی، خیلی پیر می‌شی. البته من هیچ قضاوتی نمی‌کنم.»
«قضاوت نمی‌کنم هم یه دروغه!»
«خب راستش فقط می‌خوام بگم که تحقیق درباره‌ی مرگ دیگه بسه. وقتشه که با یه برادر زنده حرف بزنی. من یه نفر رو می‌شناسم.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بروکلینی دیگر
نویسنده
مترجمسحر توکلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات104
زبانفارسی
شابک978-600-8211-96-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
13000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بروکلینی دیگر

لاله رنجبر
۱۳۹۸/۲/۲۳
عآلی واقعیت جامعه آمریکا در مورد سیاهپوست هابه خصوص که مسلمان هم بود
گل بخت جون
۱۳۹۷/۱/۲۴
متوسط، ترجمه عاااالی
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب بروکلینی دیگر

برای دریافت کتاب بروکلینی دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.