معرفی و دانلود کتاب قهرمانان شمال

عکس جلد کتاب قهرمانان شمال
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قهرمانان شمال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قهرمانان شمال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قهرمانان شمال

کتاب قهرمانان شمال، تالیف نجیب کیلانی، داستانی است از مبارزات ابر مردان نیجریه. آن‌ها با وجود آن‌که سلاح‌های چندان قوی نداشند، اما باز هم بر سلطه‌گران زمان خود چیزه گشتند.

در کتاب قهرمانان شمال می‌خوانیم که چطور یک جوان دام‌‌دار فقیر و ضعیف از لحاظ ثروت و نفوذ در دستگاه‌های حاکم و عدم برخورداری از قدرت بازو و یاران اسلحه به دست و... در مقابل چماق‌داران و افراد معروف از نظر قدرت مالی و سلطه‌گری از سردمداران صهیونیسم و سرمایه‌داری غرب که در پی نفوذ به کشور مسلمان نیجریه بوده و قصد ایجاد تفرقه در بین ساکنان مسلمان آن‌جا را داشتند و نهایتاً استثمار و به تاراج بردن ثروت‌های آنان را در سر می‌پرورانند، قرار می‌گیرد؛ در حالی که تنها سلاح و ادوات مبارزه‌اش در مقابل قدرت‌های نامحدود آنان، نصایح و راهکارهای استاد و مرشد پیرش است که برگرفته از اندیشه اسلام ناب محمدی بوده و به او سفارش شده که در زندگی و رفتارش به کار گیرد.

این جوان در نهایت با همین سلاح ساده و در عین حال برگرفته از تمایلات و خواسته‌های فطرت پاک انسانی پس از یک دوره افت‌و‌خیز و درگیری‌های گوناگون، بر همه‌ آن‌ها چیره شد و ضمن پیروز شدن بر آن‌ها با هدایت یکی از دختران پرستار آنان و همراه گرداندن او با خودش به عشقش هم می‌رسد.

«هیچ انسانی از خطا و لغزش مصون نیست و بهترین خطاکار و فریب‌خورده کسی است که توبه کند.»

می‌دانیم که همه موجودات در نظام هستی برای انجام رسالتی که از سوی باری‌تعالی به آن‌ها تفویض شده است؛ پای در این دنیای فانی قرار داده‌اند و هر کدام هم بنا به فراخور و در حد توان در انجام مسئولیت جهت خشنودی و رضای خالق خود در مسیری به سوی کمال در تلاشند.

انسان نیز به عنوان مخلوقی عاقل و مختار از این قاعده مستثناء نبوده، بلکه رسالتی فراتر و مسئولیتی عظیم‌تر دارد.

در طول تاریخ افرادی بوده‌اند که بنا به دلایل مختلف از عرضیات جهان مادی تأثیر پذیرفته و گول خورده‌اند و سپس با اتخاذ اندیشه‌های متضاد در پی گول زدن و اغفال دیگران برآمده و در نتیجه موجب وقفه افتادن در مسیر حرکتی انسان‌ها گردیده‌اند. در مقابل آنان پیامبرانی هم از سوی خدا فرستاده شده و مصلحانی هم از داخل مردم پیدا شده‌اند که اندیشه و روش صحیح در پیش گرفته و داعیان به سوی حقیقت و صلاح و سعادت بوده و به طرق مختلف و با زبان‌های متفاوت در پی راهنمایی و هدایت دیگران بوده‌اند.

نجیب کیلانی نویسنده‌ی فقید مصری این مهم را با زبان قصه‌نویسی و داستان‌سرایی به بهترین نحو به سرانجام رسانده است. او با براهین و استدلالات منطقی در قالب قصه نشان داده است که ساختن سدهای محکم بتنی برای راکد نگه داشتن آب‌های جاری در واقع هدر دادن سرمایه‌های مالی و انسانی و... بوده و همچنین دور نگه‌داشتن انسان‌ها از گرایش‌های فطری پاک او وقت تلف کردن و گمراهی محض است.

در بخشی از کتاب قهرمانان شمال می‌خوانیم:

آنگاه سرگذشت‌های افتخارآمیز و با ارزش از خاطرم گذشتند، مرد شریف احمد بیلّو و خدمات شایانی که در راه اعتلاء و عظمت دین ارائه کرده بود ولی نتوانست آرزوهای شیرینی را که برای آینده در اندیشه خود داشت محقق گرداند، مقاومت او در مقابل دشمنان کشور، و اصرار و پایداری او در راه مقاومت علیرغم تهدیدات به مرگ، مرشدم به او گفته بود که در سیمای تو نشانه‌های شهادت را می‌بینم، «إنا لله و إناالیه راجعون» (همه از اوییم و بازگشت همه ما به سوی اوست).

ای سرزمین عزیز اسیر واقع شده من در میان چنگال دشمنان، و‌ای وطن دچار شده به فتنه‌های سیاه مانند شب ظلمانی، برادران کشته می‌شوند، ‌خون آزاد مردان ریخته می‌شود، تا جلوی جولان دادن و استعمار گرفته شود، استعمار قهرمانان و دلاورمردان شمال را در محاصره خود در آورده تا به خواسته‌های استعمار گردن نهند، این اتفاق اخیر چهار ستون بدن مرا به لرزه درآورد، و قلبم را آتش زد، و تمام آمال و آرزوهایم هم بر باد رفتند، به طوری که دیگر طاقت راه رفتن نداشتم، به اطراف خودم نگاه می‌کنم و به آسمان خیره می‌شوم و چنان برای من نمایان هستند که گویی مملو از تیرهای سمی نشانه‌گیری شده به سوی من هستند. و مرگ در هر سو و سمتی پنهان شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قهرمانان شمال
نویسنده
مترجمخوشنام احدی جید
ناشر چاپیانتشارات سیادت
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-349-348-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قهرمانان شمال

Naeem Azizi
۱۳۹۸/۸/۱
این کتاب واقعا عالی است اگر صدبار هم بخوانی باز خواهی خواند خدا نویسنده عزیز را خیر دهد
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب قهرمانان شمال

برای دریافت کتاب قهرمانان شمال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.