معرفی و دانلود خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن

عکس جلد خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن
قیمت:
۲۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن

در کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن نوشته ریچارد روملت، می‌آموزیم که چطور در شرایط مختلف، بتوانیم استراتژی‌های خوب را تشخصی دهیم تا بتوانیم تصمیمات درست بگیریم و در مسیر موفقیت حرکت کنیم.

میکروکتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن (Good Strategy/Bad Strategy) با تعریف‌هایی ساده و کاربردی، شما را با استراتژی آشنا می‌کند و کمک می‌کند تا یک برنامه استراتژیک مناسب برای کسب‌وکارتان بنویسید.

تعریف شما از استراتژی چیست؟ آیا شما برای زندگی و کسب‌وکارتان استراتژی تعریف کرده‌اید؟ یک نکته مهم که برای همه ما رخ می‌دهد داشتن تعریف نادرست از استراتژی است. در واقع بسیاری از افراد اهداف خود را به عنوان استراتژی در نظر می‌گیرند و در نهایت شکست می‌خورند.

استراتژی آن چیزی نیست که بیشتر مردم تصور می‌کنند. شما با پر کردن جاهای خالی مربوط به بیانیه‌ ماموریت شرکت‌تان و صحبت درباره‌ این که چگونه به یک شرکت جهانی تبدیل خواهید شد، استراتژی خلق نکرده‌اید. همین‌طور استراتژی یک بیانیه‌ جنگی نیست که در آن اعلام کنید سخت کار می‌کنید و دوام می‌آورید تا فروش شرکت‌تان را 20 درصد افزایش دهید و سود سالانه را بهبود بخشید. هیچ تلاش، برون‌یابی مالی، آرزو و خواسته‌ای درباره‌ یک آینده موفق را نمی‌توان استراتژی نامید.

به بیان ساده و خلاصه استراتژی عبارت است از روش مقابله با چالش‌های پرخطر. استراتژی روشی است که به شکلی منسجم و هوشمندانه طراحی می‌کنید تا به این چالش‌ها پاسخ دهید و به سمت جلو حرکت کنید. استراتژی به شیوه‌ حرکت شرکت‌تان به سمت جلو مربوط می‌شود.

معمولا از واژه‌های «استراتژی» و «استراتژیک» به اشتباه برای اشاره به تصمیمات گرفته شده توسط مقامات ارشد رسمی استفاده می‌شود. اما هنگام صحبت کردن درباره‌ استراتژی نباید آن را به ارزیابی تصمیم‌گیران تقلیل دهید. بلکه این واژه باید به یک پاسخ منسجم به یک چالش مهم اشاره کند. یک استراتژی خوب شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های منسجم است و شامل جزئیات پیاده‌سازی نمی‌شود. اگر یک استراتژی نتواند مجموعه‌ متنوعی‌ از فعالیت‌های ممکن و شدنی را برای ما ترسیم کند، با یک نقص جدی‌ روبرو است. رفتار استراتژیک به معنای پیدا کردن روشی برای دنبال کردن منافع شرکت است. البته رهبر یک سازمان می‌تواند اهدافی را مشخص کند و از افراد سازمان‌ بخواهد آن‌ها را محقق کنند، اما این کار به معنای مشخص کردن استراتژی نیست. بهتر است این کار را مشخص کردن اهداف بنامیم.

ریچارد روملت (Richard Rumelt)، پروفسور علوم کسب‌وکار در دانشکده کسب‌وکار دانشگاه یو. سی. ال. ‌ای است. دکتر روملت، یکی از بنیان‌گذاران دیدگاه استراتژی مبتنی بر منابع است که عملکرد افراد و سازمان را بر اساس منابع منحصر شده به هر فرد و تخصص، بیان می‌کند. او یکی از استراتژیست‌های بزرگ در جهان شناخته می‌شود که توانسته با برنامه‌های استراتژی که برای شرکت‌های بزرگ می‌نویسند آن‌ها را متحول کند.

در بخشی از میکروکتاب استراتژی خوب استراتژی بد می‌خوانید:

یک استراتژی خوب از طریق پیدا کردن و سپس اختصاص دادن قدرت در جایی که بیشترین تاثیر را دارد عملی می‌شود. دست کم 9 منبع اصلی قدرت وجود دارد که می‌توان و باید از آن‌ها در استراتژی‌های خوب استفاده کرد.

برای عملی کردن یک استراتژی کوتاه‌ مدت خوب، ممکن است لازم باشد با ترکیب کردن هوشمندانه‌ سیاست، اقدام و منابع به یک رقیب یا مشکل حمله کنید. در طولانی مدت استراتژی خوب معمولا شامل استفاده از سیاست‌ها و منابع برای خلق ارزش می‌شود. این کار با توجه به پیش‌بینی‌هایی که درباره‌ آینده صورت گرفته‌اند انجام می‌شود. هم در استراتژی‌های کوتاه مدت و هم در استراتژی‌های بلند مدت، استراتژی‌ خوب عبارت است از افزایش تاثیرات اقدامات از طریق پیدا کردن و به کار بردن بیشترین منابع قدرت ممکن.

با در نظر داشتن این نکته، دانستن مهم‌ترین منابع قدرت که به بهره‌وری بیشتر استراتژی‌های خوب کمک می‌کنند ضروری است. هر چه اطلاعات‌تان از این منابع قدرت بیشتر باشد، استراتژی شما از انسجام بیشتری برخوردار خواهد بود. در نهایت داشتن یک استراتژی خوب به معنای پیش‌ رفتن به عنوان یک سازمان است و اگر ابزارهای بیشتری در اختیار داشته باشید، احتمال موفقیت‌تان بیشتر خواهد بود. در نتیجه دانستن این 9 منبع قدرت می‌تواند برایتان بسیار سودمند باشد.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: استراتژی خوب در برابر استراتژی بد
مشخص کردن تفاوت‌ها
فصل دوم: 9 منبع قدرت برای استراتژی‌های خوب
نفوذ
اهداف کوتاه مدت
سیستم‌های زنجیره‌ای
طراحی
تمرکز
رشد
مزیت
پویایی
اینرسی و آنتروپی
فصل سوم: چگونگی مانند یک استراتژیست فکر کنید
به استراتژی همچون یک پیش‌فرض که نیاز به اثبات دارد فکر کنید
برای نقد صریح فرضیه‌های خود اشتیاق داشته باشید
برای رسیدن به یک داوری مستقل خود را آماده کنید
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۶
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن

طاها محمودی
۱۳۹۸/۹/۸
سلام. کاملا مختصر و مفهومی است. درنوع خودش بی‌نظیره
بهناز محمدی
۱۴۰۰/۴/۶
خیلی خلاصه و مفید بود.
محمد حاتمی نژاد
۱۴۰۰/۱/۸
کتاب خوبی بود ولی بسیار خلاصه شده بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن

برای دریافت خلاصه کتاب استراتژی خوب استراتژی بد، تفاوت و اهمیت آن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.