معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک

کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک به قلم دی. ای. ان. دیکسون، شما را با مشکلات این موسسات آشنا کرده و توصیه‌هایی که سازمان بین‌المللی کار، برای دوره‌های کارآفرینی ارائه می‌کند را در اختیارتان قرار می‌دهد.

در چند سال گذشته، اداره‌ی مؤسسات کوچک بسیار مورد توجه قرار گرفته است و صاحب‌نظران اقتصادی به این باور رسیده‌اند که این مؤسسات نقش مهم و پررنگی در تولید و افزایش محصول ناخالص ملی (G. N. P) و ایجاد شغل دارند و از عناصر کلیدی توسعه اقتصادی جوامع محسوب می‌شوند.

سازمان بین‌المللی کار اعتقاد دارد که اصلاح و بهبود روش‌های مدیریت در مؤسسات کوچک عمدتاً به ‌کمک ایجاد تفکر خلاق و سازنده در صاحبان آن بنگاه‌ها عملی است و به همین علت درصدد برآمده است تا با تألیف کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک (Improve your Business) در زمینه‌های مهم و مختلف مدیریتی، دانش لازم را به این دسته از صاحبان مشاغل و حرفه‌ها منتقل کند. هدف اصلی از ارائه مطالب این کتاب، جرأت بخشیدن به مدیران واحدهای کوچک در تفکر خلاق و سازنده و همچنین ایجاد انگیزه در آن‌ها برای آغاز عملیات اصلاحی بوده است.

این کتاب به ‌گونه‌ای مطالب را بازگو کرده است که علاوه بر مدیران مؤسسات اقتصادی کوچک، برای مشاورین، راهنمایان صنعتی و همچنین اساتیدی که به امر آموزش این مدیران مشغول هستند نیز کاربردی است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کتاب دربرگیرنده یک تحقیق میدانی از مشکلات مؤسسات کوچک در کشور «نایروبی» است و هزینه‌های آن طرح تحقیقاتی توسط بنگاه بین‌المللی توسعه سوئد (SIDA) تأمین شده است. دی. ای. ان. دیکسون (D. E. N.‬ ‎Dickson) مشاور فنی ارشد سازمان بین‌المللی کار در کشور نایروبی است که به‌ نوبه خود از همکاری‌های کارشناسان "ILO" نیز برخوردار بوده است.

در هر فصل از کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک، دو بخش جداگانه وجود دارد. در بخش اول به آموزش اصول و مفاهیم و روش‌های انجام کار و مبانی تجزیه‌وتحلیل پرداخته شده و در قسمت دوم پرسش‌ها و تمریناتی مطرح شده است که مدیران واحدها می‌توانند به ‌کمک آن‌ها خود را بیازمایند و به قضاوت روش‌های مدیریت خود بپردازند.

حتی اگر مؤسسه اقتصادی شما تا به حال موفق بوده است، باز هم مواردی وجود دارد که می‌تواند اصلاح شود یا بهتر انجام شود. مواردی که می‌توان گفت تا به حال به ذهن شما هم خطور نکرده است.

شما به‌ عنوان مدیر یا مالک یک مؤسسه مسئول تمامی عملیات آن مؤسسه هستید و مسئولیت شما ناشی از تصمیم‌های درست یا نادرست و به ‌موقع یا بی‌موقعی است که اتخاذ می‌کنید. همچنین، فراموش نکنید که رفتار شما الگو و نمونه رفتار سایر کارمندان و کارکنان شماست و به هرگونه که با مافوق، زیردست، ارباب‌رجوع یا مأمور دولت برخورد کنید، رفتار شما به همان‌گونه و در ارتباط با همان افراد تکرار و تقلید خواهد شد.

در بخشی از کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک می‌خوانیم:

نگهداری دستگاه به معنی مراقبت از دستگاه و تجهیزات آن، شامل دستگاه اصلی، قطعات آن، سیم‌کشی‌ها و قسمت‌های الکتریکی به کمک بازدیدهای دائمی، روغن‌کاری، گریس‌ماری و تعویض قطعات فرسوده است، پیش از این که باعث توقف دستگاه شود برای این که دستگاه به طور درست کار کند، نگهداری و مراقبت دائمی باید انجام شود؛ برای مثال هفته‌ای یک بار روغن‌کاری و گریس‌کاری ماهی یک بار کنترل قسمت‌هایی که مرتبا فرسوده می‌شوند و هر سه ماه یک بار کنترل قیمت‌های الکتریکی باید انجام شود.

هر قدر قیمت یک دستگاه بیشتر باشد، نگهداری و مراقبت از آن اهمیت بیشتری می‌یابد اگر مجبور هستید دستگاهی را برای مدت زمان طولانی متوقف کنید و تعمیرات با تغییراتی روی آن انجام دهید، با برنامه‌ریزی قبلی و در بهترین شرایطی که می‌توان دستگاه را متوقف کرد، نسبت به این امر مبادرت ورزید.

توقف دستگاه بر اساس برنامه‌ریزی قبلی و به هنگام نیاز به مراتب بهتر از این است که ناگهان از تار باز ایستد. با نگهداری مناسب، از توقف و خرابی دستگاه جلوگیری می‌شود ما قبلا گفتیم که در بعضی از حرف و مشاغل، زمان لازم برای رساندن مواد اولیه به پای دستگاه و خوراک دادن به ماشین بیش از زمان برش یک قطعه با انجام کار توسط دستگاه است همچنین ممکن است زمان لازم برای پیاده کردن قطعه آماده از دستگاه، بیش از زمان کار دستگاه باشد.

این امر در مورد کارهای تجاری، به ویژه جابجایی قطعات بزرگ الوار و کارهای فلزی به خصومی در مورد صفحات فلزی صادق است، زیرا صفحات فلزی بزرگ و سنگین هستند. در مورد کار‌های خیاطی و لباس دوزی نیز این مثال می‌تواند درست باشد، به ویژه هنگامی که یک لباس با پیراهن در مرحله تکمیل است اگر فقط بتوانید زمان جابه جایی و اجرای کار در هر فعالیت را کم کنید، توانسته اید تولید خود را افزایش دهید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
پیش‌درآمد
مقدمه
فصل اول: خرید و فروش
فصل دوم: تولید کالا و انجام خدمت
فصل سوم: دفترداری
فصل چهارم: هزینه‌یابی و قیمت‌گذاری
فصل پنجم: بازاریابی
فصل ششم: حسابداری مدیریت
فصل هفتم: امور اداری
فصل هشتم: برنامه‌ریزی تجاری
آنچه در این کتاب آموخته‌اید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک
نویسنده
مترجممحمد بلوریان تهرانی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات224
زبانفارسی
شابک978-964-4682-76-6
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
68000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک

برای دریافت کتاب راهنمای مدیریت موسسات کوچک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.