معرفی و دانلود کتاب راهنمای چهار پیمان: استفاده از چهار پیمان برای مهارت در رویای زندگی

عکس جلد کتاب راهنمای چهار پیمان: استفاده از چهار پیمان برای مهارت در رویای زندگی
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای چهار پیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای چهار پیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای چهار پیمان: استفاده از چهار پیمان برای مهارت در رویای زندگی

کتاب راهنمای چهار پیمان نوشتۀ دون میگوئل روئیز اثری تأثیرگذار و نافذ است که برای رسیدن به خوشبختی و آزادی شخصی راه‌های ساده‌ای به مخاطب نشان می‌دهد. این اثر جذاب ابزاری برای متحول کردن زندگی ارائه می‌کند و خواندن آن موجب می‌شود شیوۀ زندگی شادتر و خردمندانه‌تری را در پیش بگیرید.

دربارۀ کتاب راهنمای چهار پیمان

دون میگوئل روئیز (don Miguel Ruiz) در کتاب راهنمای چهار پیمان (The Four Agreements Companion Book) شما را همراهی می‌کند تا آگاهی و خرد واقعی خود را بازیابی کنید. کتاب چهار پیمان اثری تأثیرگذار و پرفروش در حوزۀ آداب رفتاری است که راه‌هایی ساده اما قدرتمند برای دستیابی به خوشبختی و آزادی شخصی به مخاطب ارائه می‌دهد. کتاب راهنمای چهار پیمان در ادامۀ آن کتاب نوشته شده است و نویسنده با انتشار آن سعی داشته مرزهای آگاهی و خرد تولتک را بیش از پیش گسترش دهد. خواندن این کتاب هم برای آن‌هایی مفید است که کتاب اول دون میگوئل روئیز را در باب خرد تولتک‌ها خوانده‌اند و هم آن‌هایی که می‌خواهند رنج‌های خود را پشت سر بگذارند و هنر زندگی شاد را بیاموزند.

اثر حاضر به شما کمک می‌کند راه‌ورسم خردمندانه‌تری را در زندگی خود در پیش بگیرید. مثلاً به شما یاد می‌دهد دست از قضاوت کردن بردارید؛ به ویژه، قضاوت کردن خودتان که به روح و روان شما آسیب می‌زند. چهار پیمانی که روئیز در مورد آن صحبت می‌کند، عبارتند از:« کلام خود را پاک کنید، هیچ چیزی را به خود نگیرید، فرضیه‌بافی نکنید و همیشه نهایت تلاش خود را به کار بگیرید.» کتاب راهنمای چهار پیمان علاوه‌ بر اینکه به کاربرد این چهار میثاق در زندگی می‌پردازد، بر آگاه کردن مخاطب نیز تأکید دارد؛ این کتاب کلیدهایی برای بازیابی ایمان، اراده و قدرت کلامتان به شما ارائه می‌کند. همچنین در این اثر، داستان‌هایی از موفقیت افرادی آمده است که از این چهار پیمان در زندگی خود استفاده کرده‌اند.

نکوداشت‌های کتاب راهنمای چهار پیمان

- نویسنده با صراحتِ بی‌عیب و نقصی بیان می‌کند که زندگی کردن به عنوان جنگجویان صلح‌آمیز در دنیای مدرن به چه معناست. (دن میلمن، نویسنده)

- دون میگوئل روئیز با ارائۀ این کتاب راهنما، عرفان عملی را از دل سنت باستانی تولتک‌ به مخاطب عرضه می‌کند. این کتاب مقدمه‌ای بر آموزه‌های تولتک‌ها است... از سوی دیگر، روئیز با تکیه بر خرد تولتک‌ها یک کتاب خودیاری نوشته است که ابزارها، تمرین‌ها و پیشنهادات خاصی ارائه می‌دهد تا به خوانندگان کمک کند رویاهای خود را زندگی کنند، توجه بیشتری داشته باشند و آگاهانه با خود پیمان ببندند. (گیل هادسون، نویسنده و مربی خودیاری)

کتاب راهنمای چهار پیمان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب مناسب علاقه‌مندان به کتاب‌های خودیاری و یادگیری شیوۀ خردمندانۀ زندگی است. اگر دوست دارید قدرت درونی خود را از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل کنید، اثر پیش رو را بخوانید. علاوه بر این، خواندن کتاب پنجمین پیمان را نیز در ادامه به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با دون میگوئل روئیز بیشتر آشنا شویم

دون میگوئل روئیز اهل مکزیک و نویسندۀ کتاب پرفروش چهار پیمان است. این کتاب حدود یک دهه جزو فهرست پرفروش‌های‌ نیویورک‌تایمز بود. از دیگر آثار او می‌توان به «پنجمین پیمان، استادی عشق، استادی زندگی، صدای دانش، حلقۀ آتش و سه پرسش» اشاره کرد. بیش از 12 میلیون نسخه از آثار او در سراسر آمریکا به فروش رسیده است. همچنین کتاب‌های این نویسنده به 46 زبان زندۀ دنیا ترجمه شده‌اند.

دون میگوئل روئیز در خانواده‌ای شفاگر در یکی از روستاهای مکزیک متولد شد و مادرش تعالیم اجدادی خود در حوزۀ شفاگری را به او آموخت. او یک تجربۀ نزدیک به مرگ داشت که همین موجب شد زندگی او به کلی متحول شود و باقی عمر خود را وقف یادگیری تعالیم شفاگری و خرد اجدادی‌اش کند. او در نهایت تصمیم گرفت آموخته‌های خود را در قالب کتاب‌هایش با مخاطبانی از سراسر جهان به اشتراک بگذارد.

در بخشی از کتاب راهنمای چهار پیمان می‌خوانیم

ایمان شما به اندازه‌ای قوی‌ست که وقتی باور دارید «من هیچ گاه این نمی‌شوم»، تو همان می‌شوی؛ شما هیچ گاه آن نخواهید شد. اگر باور کنید «من نمی‌توانم این کار را بکنم»، تو همان می‌شوی؛ شما نمی‌توانید آن کار را انجام دهید. هر آن چه را باور کنید، ایمانتان را در آن باور می‌گذارید و ایمان شما، آن را به حقیقت تبدیل می‌کند.

نیروی کلام ما در پشت هر توافقی که می‌سازیم، قرار دارد. برای شکستن یک توافق، دست کم به همان میزان نیرویی که برای ایجاد آن صرف کرده‌ایم، نیاز داریم، اما می‌بینیم دیگر توان کافی را برای شکستن توافق‌هایی که صرفاً تصمیم به شکستن آن‌ها می‌گیریم، نداریم. بهترین مثال در این زمینه، توافقی‌ست که برای سیگار کشیدن می‌کنیم. ذهن استدلالی ما می‌تواند بفهمد که کشیدن سیگار برایمان خوب نیست و تصمیم می‌گیریم دیگر سیگار نکشیم. ذهن ما می‌گوید: «دیگر سیگار نخواهم کشید، زیرا برایم خوب نیست.» سپس بستۀ سیگار را باز می‌کنیم، سیگاری آتش می‌زنیم و همچنان به کشیدن سیگار ادامه می‌دهیم. نمی‌خواهیم که سیگار بکشیم و سعی داریم این عادت را ترک کنیم، با این حال همچنان سیگار می‌کشیم! وسوسۀ سیگار کشیدن، قوی‌تر از ارادۀ ماست یا می‌توانیم بگوییم که اراده و ایمان ما هنوز به اندازۀ کافی برای نگه داشتن قولمان قوی نیست.

چرا برای شکستن توافق‌هایمان توان کافی نداریم؟ تصور کنید که ما صد واحد نیرو داشتیم و چهار واحد آن را صرف توافق سیگار کشیدن می‌کنیم. فرض کنیم دست ‌کم چهار واحد نیرو برای شکستن این توافق لازم است، اما مشکل اینجاست که نود و شش واحد نیروی دیگر قبلاً برای حفظ همۀ توافق‌هایی‌ به کار رفته است که کل واقعیت ‌ما را زنده نگه می‌دارد.

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با نویسنده
پیش‌گفتار
سه مهارت، چهار پیمان
بخش یکم. مهارت در آگاهی
1. اهلی شدن
تمرین برای رسیدن به مهارت در آگاهی
تصویری از کمال
کتاب قانون
تمرین برای رسیدن به مهارت در آگاهی
کتاب قانون
پاسخ شما به قاضی
قربانی
2. نیروی کلام
تمرین برای رسیدن به مهارت در آگاهی
نیروی کلام
3. رؤیا
خویشتن اصیل
بخش دوم. مهارت در دگرگونی
4. دومین توجه
5. کنش - واکنش
تمرین برای رسیدن به مهارت در دگرگونی
توجه و کنش - واکنش
6. اتصال - انفصال
بخش سوم. زیستن با چهار پیمان
7. گفت و گو با دُن میگل
8. داستان‌های واقعی از آگاهی و دگرگونی
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای چهار پیمان: استفاده از چهار پیمان برای مهارت در رویای زندگی
نویسنده
مترجمهنگامه آذرمی
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-964-7974-93-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای چهار پیمان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای چهار پیمان

برای دریافت کتاب راهنمای چهار پیمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.