معرفی و دانلود رایگان کتاب راهنمای فروش موفق

عکس جلد کتاب راهنمای فروش موفق
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای فروش موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای فروش موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای فروش موفق

لیندا ریچاردسون در کتاب راهنمای فروش موفق، تکنیک‌ها و راهکارهایی را به شما می‌آموزد که می‌توانید به کمک آن میزان فروشتان را افزایش دهید و با مشتری روابط پایدار برقرار کنید.

درباره‌ی کتاب راهنمای فروش موفق:

تفاوتی ندارد که شما فروشنده‌ی چه محصولی هستید، تنها باید به چیزی که می‌فروشید باور و اعتقاد داشته باشید. فروشندگی بسیار سخت است و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند بسیار سخت‌کوش و پرتلاشند. به همین دلیل از هر 5 نفر تنها یک نفر قادر است در این جایگاه دوام آورده و موفق شود.

افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند روشی دارند که هر روز به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه از آن استفاده می‌کنند. آیا آنقدر انتقادپذیر هستید که از نزدیک شیوه‌ی گفتگوی فروش خود را بررسی کنید؟ اگر این ویژگی را درون خود دارید پس نکات کتاب راهنمای فروش موفق (The sales success handbook) را مطالعه کنید. درس‌های کتاب حاضر به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسید و شیوه‌ی گفتگوی فروشتان را تغییر دهید، دانش خود را افزایش دهید و با ایجاد گفتگوهای تأثیرگذار با مشتری، فروش بیشتری داشته باشید.

این روزها در تمامی حوزه‌ها تغییر و تحولات بزرگی رخ می‌دهد؛ پس برای موفق شدن در حوزه‌ی فروش باید در شیوه‌ و اصول خود نیز تغییر ایجاد کنید تا پا به پای مشتریان، رقبا، بازار و سازمان‌های گوناگون پیش بروید. همانطور که گفته شد امروزه فروش فعالیت سختی است و جزو کسب‌وکارهای چالش‌برانگیز محسوب می‌شود، به همین علت فروشندگان بایستی مهارت بیشتری در این زمینه کسب نمایند. لیندا ریچاردسون (Linda Richardson) با بیش از دو دهه کار با ده‌ها هزار فروشنده نشان می‌دهد که تنها 30 درصد از فروشندگان تبحر در شغل خود دارند و مابقی از شیوه‌های سنتی گذشته بهره می‌برند.

حرف آخر اینکه همه چیز در حال تغییر است و جز فرمول‌های قدیمی فروش چیز دیگری سد راه فروشندگان نیست تا آن‌ها را با شکست مواجه سازد. بنابراین ضروری‌ست تا درس‌های کتاب حاضر را مطالعه کنید و به موفقیت برسید.

کتاب راهنمای فروش موفق برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به صاحبان شرکت‌ها، کسب‌وکار، مدیران فروش و تمام کسانی که می‌خواهند در فروشندگی موفق شوند، توصیه می‌شود زیرا پس از مطالعه‌ی آن با تمام تکنیک‌های فروشندگی و مشتری‌مداری آشنا می‌شوند.

با لیندا ریچاردسون بیشتر آشنا شویم:

لیندا ریچاردسون اولین فردی‌ست که مفاهیم فروش مشاوره‌ای و برنامه‌های آموزشی تلفیقی و سفارش شده در صنعت توسعه و تعلیم را مطرح نمود. او تا به الان هشت کتاب به نگارش درآورده که جدیدترین آن‌ها فروش تلفنی، گفتن بس است، شروع به فروش کنید و مربی‌گری فروش جهش بزرگ از مدیر فروش به مربی فروش نام دارند.

جملات برگزیده‌ی کتاب راهنمای فروش موفق:

- برای اینکه فروش بهتری داشته باشید، گفتگوی فروشتان را بهبود بخشید.
- در آماده‌سازی، موارد را به ترتیب اولویت قرار دهید. با هدفتان شروع کنید.
- سه قانون برای یک مقدمه‌چینی خوب وجود دارد: ارتباط دوستانه، ارتباط دوستانه و ارتباط دوستانه.
- علامت سؤال مهم‌ترین علامت نشانه‌گذاری در دستور زبان فروش است.

در بخشی از کتاب راهنمای فروش موفق می‌خوانیم:

مهارت‌های مهم پرسش، گوش دادن، تثبیت موقعیت و بررسی، مهارت‌های دانشی هستند. اما مهارت ایجاد ارتباط که شامل ارتباط دوستانه، تصدیق و همدلی می‌شود مهارت حسی است. ایجاد ارتباط دوستانه اغلب با مقدمه‌چینی مرتبط است. اما فرصت‌ها و راه‌های قدرتمند دیگری نیز برای ایجاد ارتباط در سرتاسر جلسه وجود دارد.

بسیاری از فروشندگان به این علت وارد عرصه فروش می‌شوند که «مردم را دوست دارند». ارتباط دوستانه با همه اهمیتی که دارد فقط بخشی از ایجاد ارتباط با مشتری است. ارتباط دوستانه «دوست داشتن مردم است»، بخش گپ زدن ایجاد ارتباط‌. بسیاری از فروشندگانی که در قسمت ارتباط موفق هستند، توانایی خود را در برقراری رابطه با مشتری به همین بخش از ارتباط محدود می‌کنند. این عده از فواید استفاده از تصدیق و همدلی در طول جلسه بهره‌مند نمی‌شوند.

در یک جلسه آموزشی، به گروهی از فروشندگان یک تمرین اعتراض داده شده بود که در آن یک مشتری سطح بالای خشمگین می‌گوید: «افراد شما دائماً یک مشت فرمول بلغور می‌کنند انگار، می‌دانیم با آن‌ها چه کنیم!» از این عده فروشنده خواسته شد با همدلی پاسخ دهند.

آن‌ها پاسخ‌هایی از این دست دادند: «چه چیزی را متوجه نمی‌شوید؟» و «فرایند را مجدداً برایتان توضیح می‌دهم» و غیره. هیچیک در بدو امر جمله‌ای که نشانی از همدلی داشته باشد ارائه نکرد. مدت زمانی به طول انجامید تا به این جملات برسند: «ما واقعاً چنین منظوری نداشتیم. متأسفم که واضح و روشن صحبت نکردیم. دقیقاً چه چیزی...؟»

تصدیق و همدلی مهارت‌های قدرتمندی هستند. درست است که می‌توان سؤالات را با لحن همدلانه مطرح کرد، اما سؤال پرسیدن جای همدلی یا تصدیق را نمی‌گیرد؛ مثلاً، اگر مشتری مشکلی را بیان کند، یک فروشنده خوب می‌تواند این سؤال را بپرسد: «چگونه با این مشکل برخورد کردید؟» فروشنده خارق‌العاده ممکن است این سؤال را با همدلی مطرح کند تا هم توجه خود را نشان دهد هم، از همه مهم‌تر، مشتری را تشویق کند که پاسخ کامل‌تری بدهد مثلاً، «متأسفم از اینکه می‌شنوم چنین اتفاقی افتاده است» و بعد از آن، همان سؤال را مطرح می‌کند. تصدیق و همدلی هر دو در یک گفتگوی فعال از اهمیت بالایی برخوردارند. همدلی در نشان دادن علاقه و توجه یک گام از تصدیق جلوتر است و اگر به نحو مؤثر به کار گرفته شود، به شکل‌گیری پیوندهای شخصی کمک می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

بازار گرمی
گفتگو ایجاد کنید
همیشه در حال آماده‌سازی باشید
مهارت‌های مهم خود را تقویت کنید
با تمرکز بر مشتری شروع کنید
با مشتریان رابطه برقرار کنید
سین جیم کنید
استراتژی پرسش ایجاد کنید
به سؤال‌ها فکر کنید
گفتگوی عمیق‌تری درباره نیازها داشته باشید
بر مهارت خود در سؤال کردن تمرکز کنید
مؤثر گوش دهید
پیامتان را مطرح کنید
رقیبان خود را تجزیه و تحلیل کنید
از مخالفت‌ها برای پیشروی کردن استفاده کنید
بازخوردهای مشتری را بررسی و بازبینی کنید
خیلی زود به مذاکره ننشینید
پایان را چون فرایندی تلقی کنید
از نیروی همه منابع استفاده کنید
بدون عیب و نقص پیگیری کنید
به فرصت پیش آمده اعتبار بخشید
کاری کنید که اتفاق بیفتد
درباره‌ی نویسنده
مجموعه آموزش حرفه‌ای مک گراو هیل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای فروش موفق
نویسنده
مترجمبهاره قنادزاده یزدی
ناشر چاپی دید مثبت
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۸
زبانفارسی
شابک978-600-6689-13-5
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای فروش موفق

سروش شمس
۱۴۰۱/۵/۱۸
کتاب کوتاه و در عین حال نکته داری هست
البته پیشنهاد می‌کنم حداقل ۱۰۰ کتاب در سبک فروش مطالعه کنید
فروش یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها هست که اگر ندونیم ۴ تا ۵ مهارت مهم زندگی هم قطعا بلد نخواهیم بود
کتاب اینکه کوتاه بود خوب بود
ولی از تکنیک‌های کتاب‌های مهارتی و کاربردی بی بهره بود
نحوه فهرست بندی،
نداشتن جمع بندی انتهای مطالب ارائه شده
کیفیت کتاب را به شدت افت می‌داد در این حوزه کتاب‌های موثر تری هم مطالعه‌کرده بودم
Maedeh Ebrahimzadeh
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
مطمئنم با خوندنش به چیزی که در نظر دارم میرسم💫 این کتاب کمک میکنه چه عملی و چه بیانی یک فروشنده خوب و موفق باشی، هرکی این کتاب رایگانو داشته باشه و مطالب رو بخونه و استفاده کنه موفق میشه تو فروشندگی👌
وحید قنادی
۱۴۰۱/۱/۲۶
بیشتر به این مسائل در باره فروش می‌پردازد
١ نیاز مشتری شناسایی شود
٢ سوال پرسیده شود
٣ همدلی و تصدیق انجام شود
اینکه مثل کذشته از ابتدا کالا یا خدمت معرفی شود انجام نشود و ابتدا به این فکر کنیم که چه نیازی از مشتری رفع می‌کنیم
محمدرضا
۱۴۰۱/۱/۸
این کتاب میتواند که کسانی که کار تولیدی و با فروشندگی دارد کمک زیادی بکند. در این کتاب چند راهکار بسیار کاربردی و در عین حال ساده ذکر شده است همراه با توضیحات کافی تا خواننده بتواند با مشتری خود به خوبی برخورد کند و فروش خوبی داشته باشد.
ناشناس ناشناس
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
سلام خسته نباشید
این کتاب کتابی هست که من به عنوان عالی‌ترین راهنما می‌شماسمش در واقع اگر بخوام کامل بگم این کتاب کتابی هست که واسه‌ی کسایی که فروشندگی میکنن عالی و راهنمای خوبی هست
ممنون از کتاب خوبتون
Raana Mansouri
۱۴۰۱/۸/۹
همیشه فروختن مشکل همه تولید کنندگان و هنرمندان است من هم این مشکل را داشتم به همین دلیل کتابهایی که این مسئله را بتواند برای من حل کند را مطالعه میکنم این هم عالی بود
امیرعلی بوربور
۱۴۰۱/۶/۱۵
عالی ممنون از کتاب خوبتون و به رایگان گزاشتنتون ممنون 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😃😃😄😃😃😄😄😉 خیلی خیلی ممنونم از کتاب خوبتون 😁😁😁😁😁
Mohammadrezaoshaghi
۱۴۰۱/۳/۹
عالیه این کتاب برای کسایی هست که کار فروشندگی دارن و خیلی میتونه تو این مورد بهتون کمک کنه و باعث ارتقای سطح کارتون بشه تکنیک فروشندگی رو خیلی واضح شرح داده
مرضیه کاهدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
این کتاب راهنمای کاربردیست که اگر هم زمان با مطالعه آن یادداشت برداری مطابق و هم راستا با موقعیت خودتان انجام دهید شک نکنید که نتیجه‌های خوبی به دست می‌آوردید
Valizade
۱۴۰۱/۹/۱۳
کتاب بسیار خوب و عالی‌ای هستش، پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید، در ضمن تشکر میکنم از کتابراه عزیز که این اقدام بشیار ارزشمند رو انجام داده
Mohammad Reza Shahbazi
۱۴۰۱/۹/۵
اگر شما هم مثل من دنبال یه راهنما برای یادگیری تکنیک‌های فروش هستید حتما این کتاب از خانم لیندا ریچاردسون رو مطالعه بفرمایید
مجید حسنی
۱۴۰۱/۶/۱۱
دستور العمل‌های این کتاب بسیار کار آمد و مفیده و یه خلاصه ازش همیشه توی ذهن باشه و به کار بگیره بسیار کارایی داره. ساده و درست بیان شده
نگار صادقی
۱۴۰۱/۵/۶
برای کسب و کار خیلی خوبه
یجورایی بازاریابی و یاد میده
یاد میده چجوری مشتری جذب کنی و چیکار کنی فروشت بره بالا
مم دوسش داشتم
محمد دهقان دهقان
۱۴۰۱/۱/۸
با خواندن این کتاب خیلی فروشم بهتر و عالی تر شده از لطف شما ممنونم و آرزوی موفقیت و بهترین هارا برایتان دارم
علیرضاصادقی
۱۴۰۱/۷/۲۵
خیلی عالی مناسب همه افراد هستبه خصوص دوستانی که صاحب کسب و کاری یا فروشنده هستند
مشاهده همه نظرات ۸۳

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای فروش موفق

برای دریافت کتاب راهنمای فروش موفق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.