معرفی و دانلود کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم

عکس جلد کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم

کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم اثر مسلم تسابحجی با بیانی ساده و شیرین به نقد روش‌های تربیتی ناکارآمد و غلط می‌پردازد و روش‌هایی کارآمد و صحیح را معرفی می‌کند.

این کتاب که درباره‌ی اصول تربیتی نوشته شده، حاوی آرای جدید برای بنیان نهادن شخصیت متعادل کودک است. مسلم تسابحجی در کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم از خطاهای تربیتی سخن گفته و گذشته و زمان حال خود را مقایسه می‌کند. او توضیح می‌دهد که چگونه از آن خطاها گذر کرده و به روش تربیتی کارسازی روی آورده که بر این سه بنیان استوار است: اعتمادسازی و صید نکات مثبت و جهت‌دهی دوباره به رفتارهای منفی.

در بخش پایانی کتاب، مسلم تسابحجی راه‌های استفاده از نکات مثبت در مواجهه با مسایل، مشکلات زندگی و تربیت کودکان را مطرح و بر این نکته تأکید می‌کند که از هر نکته‌ی منفی و از هر مشکلی می‌توان به نکات مثبت و مفید رسید؛ به شرطی که بپذیریم انسان اصلاح‌پذیر است و خطاها همیشه پایدار نیستند و تربیت همواره با تحمل سختی همراه است.

پدر و مادر غوره می‌خورند ولی دهان فرزند ترش می‌شود. وقتی رفتارهای ناپسند و انفعالی از فرزند سر میزند پدر و مادر از نقش اساسی خودشان در ایجاد مشکل به کلی غافلند. فرزندان ما مانند آینهٔ شفافی هستند که رفتارها و شیوه‌های تربیتی را که در خانه و مدرسه بر آن‌ها اعمال می‌شود، بازتاب می‌دهند.

فرزندان ما آینه‌ی ما هستند. در رفتارهایشان بازتاب رفتارهای خود را می‌بینیم و در سخنانشان بازتاب سخنان خود را می‌شنویم. چنان‌چه از رفتار یا گفتار آنان رضایت نداشته باشیم، باید به خودمان رجوع و خود را اصلاح کنیم. پشت سر هر کودک لجباز، پدر و مادری لجبازتر از آن کودک و پشت سر دختری ترسو مادری قرار دارد که از آن دختر ترسوتر است.

پشت سر کودکی که رفتار منفعلانه دارد، خانواده‌ای قرار دارد که دچار انفعال است. پشت سر کودکانی که فریاد می‌کشند خانواده‌ای هست که در آن، پدر و مادر خود را به خویشتن‌داری و آهسته سخن گفتن عادت نداده‌اند. کودکی که چون از چیزی ناراحت می‌شود، به زدن روی می‌آورد، کودکی که هر گاه پدر و مادرش از دست او ناراحت شده‌اند، از ایشان کتک خورده است.

در بخشی از کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم می‌خوانیم:

به‌طور معمول با بچه‌ها به‌عنوان «کودک» رفتار می‌شود. ولی مربیان از این نکته غافلند که همین «کودک»، کرامت و شخصیت و احساسات و افکاری ویژه‌ی خود را دارد و نسبت به هر کلمه‌ای که می‌شنود یا رفتاری که با او می‌شود، فوق‌العاده حساس است. مربیان باید به‌منظور احترام گذاشتن به کودک، فروتنی به خرج دهند و این واقعیت را درک کنند که کلمه‌ی «کودک» مترادف است با کلمه‌ی «سلطان». پدر و مادر باید این مهم را درک کنند که همین کودکی که در آغوش آنان می‌خوابد، عین آینده است؛ کودکی که در جلوی چشم ما مشغول بازی و سرگرمی است، خود تاریخ است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مؤلف
پدران غوره می‌خورند، ولی دهان فرزندان ترش می‌شود
فرزندان ما آینه‌ی ما هستند
اول: اعتمادسازی
به‌کارگیری روش عقاب‌ها
چرخه‌ی معیوب
بایدها و نبایدها
دوم: چگونه نکات مثبت را صید کنیم؟
از خرچنگ بیاموز
چکیده
خرچنگ حکیم
سوم: چگونه جهت رفتارهای منفی را تغییر دهیم
چکیده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم
نویسنده
مترجمسید علی مرتضوی، اسماء نشاطی اعظم
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۸
زبانفارسی
شابک978-600-92203-6-6
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم

fahime66 dehghani
۱۳۹۶/۱۲/۲۷
بسیار بسیار عالی بود. من چندبار واقعا در بعضی جاهای کتاب اشکم سرازیر شد. از ظلمی که خواسته یا ناخواسته در حق خیلی از ماها شده. نسبت به تربیتی که باید میشدیم و نشدیم. شاید هم نسبت به تربیتی که باید میشدند و نشدند. کی میدونه همین مساله پراهمیت تربیت چه بلایی سر روح و روان یه بچه بیگناه میاره. و وقتی بزرگ میشه دچار آسیب‌هایی میشه که گاهی جبرانش غیر ممکنه. علاوه بر آزار خودش وقتی وارد زندگی زناشویی جدید میشه اونطرف رو هم آزار میده. خواسته یا ناخواسته!😔😔😔
مهسا شیخ
۱۳۹۹/۴/۳۰
سلام
کتاب بینظیری ک خیلی زیبا و روان و کاربردی بود
دقیقا بیان تربیت خیلی از ماها و آثار بدی ک بجا گذاشت و استفاده از اون تجربه‌های تلخ برای تربیت اعلا
کاربر Sh
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
واقعا کتاب عالیی هست، ازینکه ذهنیات اشتباهمون رو زیر سوال میبره و نکات مثبت و کلیدی رو جایگزین میکنه، خیلی خوشم اومد، جا داره که چند بار خونده بشه👌👌
یسنا به افتاده
۱۳۹۷/۴/۱۴
کتاب خوبی بود مخصوصا برای من که کودکی دو ساله دارم بسیار پر انرژی. امیدوارم بتونم خوب از راهکارهای کتاب به خوبی استفاده کنم
ساناز مغانلو
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
کتاب خوبی بود مطالب ملموس و قابل فهم بود ولی کاش مثالهای کاربردیش برای فهم و درک بهتر بیشتر میبود
باران فاتحی
۱۳۹۸/۷/۹
واقعا کتاب خوبیه من وقتی میخوندم واسه همه تعریف میکردم و تمام دوستام واهل خونم لذت میبردن
سیما سلمانی
۱۴۰۱/۳/۱۳
لازمه همه مخصوصا والدینی که فرزند مدرسه‌ای یا کمتر دارند این کتاب رو بخونن
عادل آتشین
۱۴۰۱/۳/۳۱
در نوع خود عالی و قابل تامل و تفکر برای والدین
پرنده خاکی
۱۳۹۶/۱۲/۱
عالی
با بیانی صمیمانه و تاثیرگذار
رویا مسلمی
۱۳۹۷/۴/۶
کتاب خیلی خوبی بود
محسن محسن
۱۴۰۰/۳/۶
کتاب خوبی بود و حسابی لذت بردم. کاربردیه و راهنمای خوبی برای تربیت درسته.
محسن محسن
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
سلام، کتاب خوبی بود و ذهن رو باز میکنه. ملموس و قابل درک. ترجمه هم خوب. امیدوارم بتونم از راهکارهایی که داده به خوبی استفاده کنم.
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم

برای دریافت کتاب فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.