معرفی و دانلود کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی

عکس جلد کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی

کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی اثر حسین بیکن و حسین اوزن بویلو علاوه بر بررسی نظرات معلمان درباره محیط یادگیری آنلاین، بر پیشرفت کار تیمی دانش‌آموزانی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند توجه دارد.

این مطالعه تجربی توسط حسین بیکن (huseyin bicen) و حسین اوزن بویلو (huseyin uzunboylu) به‌ واسطه معلمانی که در مدارس ابتدایی و متوسطه از فیس‌بوک استفاده می­‌کنند، انجام گرفت. شش هفته و سی ساعت برای کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی (The Use of Social Networking Sites in Education) زمان صرف شد. معلمان در کلاس­‌های درس و در یک محیط آموزشی چهره به چهره حضور داشتند و نیز همه به ابزارهای آنلاین و آفلاین دسترسی داشتند.

علاوه بر این، آن‌ها قادر بودند از طریق فیس‌بوک با همکاران‌شان تعامل داشته باشند و اطلاعات‌شان را به اشتراک بگذارند. نمونه پژوهش شامل 35 معلم از مدارس ابتدایی و متوسطه بود که یک گروه آموزشی ترکیبی را تشکیل دادند و 36 معلم از مدارس ابتدایی و دبیرستان که یک گروه آموزشی آنلاین را تشکیل دادند که به منظور توسعه ابزار آموزشی، عضو فیس‌بوک شدند. این معلمان به صورت تصادفی انتخاب شدند. شرکت‌کنندگان در این پژوهش ناشناس بودند و مطالعه از میان معلمان داوطلب انجام گرفت. داده‌ها به‌صورت پرسش‌نامه­ جمع‌­آوری شد و بر مبنای مقیاس پنج‌گانه لیکرت تنظیم شده بود و با عنوان "نظرات معلمان درباره فیس‌بوک در آموزش" ارائه گردید.

پرسشنامه شامل 39 جمله مثبت در مورد فیس‌بوک بود. معلمان، پرسشنامه­ ها را یک‌بار در ابتدای پژوهش (پیش‌آزمون) و یک‌بار در پایان پژوهش (پس‌آزمون) تکمیل کردند. نتایج نشان می‌دهد اگر فیس‌بوک برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند تغییرات مثبتی در نظر معلمان ایجاد کند. همچنین نتایج نشان می‌دهد که محیط مجازی فیس‌بوک به معلمان کمک می‌کند تا بسیاری از فعالیت‌هایی که در مدارس امکان‌پذیر نیستند را به کمک کلاس‌های آنلاین انجام دهند. معلمان متقاعد شدند که این محیط نه تنها موجب پیشرفت کار تیمی دانش‌­آموزان می‌­شود بلکه به بهبود مهارت­‌های یادگیری آن‌ها نیز کمک می‌کند.

در بخشی از کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌خوانیم:

زمانی که محیط مجازی کلاس در فیسبوک طراحی ‌شد، گروه‌ها و صفحات فیسبوک ایجاد شدند. به کمک صفحات فیسبوک، عملکرد تحصیلی دانش‌آموزانی که به محیط یادگیری مجازی وارد شدند، بهبود پیدا کرد. ابزار قدرتمند فیس‌بوک امکانی برای معلمان ایجاد کرد تا بتوانند رابطه دوستی برقرار کنند. معلمان همچنین اطلاعات زیادی را در صفحات پروفایل خود با همکارانشان به اشتراک گذاشتند؛ بنابراین، با توجه به امکان اشتراک اطلاعات، تعامل در آموزش افزایش یافت. ابزارهای نمایش تصاویر، یادگیری دروس را باوجود قابلیت ایجاد آلبوم‌های عکس، به اشتراک گذاشتن تصاویر و ارائه نظرات جذاب‌تر می‌کند. با کمک ابزار دیوار در فیسبوک، چندین قابلیت به محیط یادگیری اضافه شده است. با وجود چنین ابزاری اخبار، فیلم‌ها، تصاویر، یادداشت‌ها و سؤالات درسی به اشتراک گذاشته شدند. با کمک ابزارهای رویداد، حضور در کلاس‌های داخل و خارج از محیط می‌توانست توسط معلمان برنامه‌ریزی و مقایسه شود.

با استفاده از ابزار چت، معلمان می‌توانستند با یکدیگر به‌صورت آنلاین گفتگو کنند. به این طریق، آن‌ها قادر بودند فوراً درباره موضوع درسی‌شان کمک بگیرند. گفتنی است که این محیط به ابزارهای وب 2.0 مجهز است. مطالب در قالب فایل‌های پاورپوینت به وسیله عملگر بارگذاری و به اشتراک‌گذاری گروه‌ها، به محیط اضافه شدند. همچنین معلمان توانستند تکالیف خود را در گروه‌ها به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، معلمان این امکان را داشتند تا با به اشتراک گذاشتن فایل‌هایی که خودشان ایجاد کرده‌اند یا فایل‌های موجود که ازنظر آن‌ها مفید هستند، با یکدیگر تعامل کنند. دروس آنلاین توسط ابزارهای کلاس مجازی سایت wiziq.com افزوده شد و به مرحله عمل رسید. معلمان تدریس آنلاین خود را به کمک این ابزار به انجام رساندند. مطالب ویدئویی، با استفاده از ویژگی‌های به اشتراک‌گذاری وب‌سایت‌های youtube.com به محیط اضافه شده بودند. ارزیابی عملکرد دانش‌آموزان به کمک ابزار پرسشنامه وب‌سایت 2.0 تنظیم شد و برای آن‌ها ارسال گردید. در انتهای دوره‌ درسی، نظرسنجی‌ها با استفاده فیسبوک برای دانش‌آموزان ارسال گردید. دریافت اعلان‌ها، باعث پیشرفت دروس شد. علاوه بر این، دانش‌آموزان با استفاده از امکان لایک و کامنت، با یکدیگر درباره ارائه نظرات راجع به مطالب درسی تعامل کردند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه
تحقیقات مرتبط
هدف کتاب
روش تحقیق
برنامه کاربردی
بحث و نتیجه‌گیری
نتیجه‌گیری و پژوهش‌های آینده
منابع و ماخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی
نویسنده،
مترجمبیتا قلندرزهی
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۲
زبانفارسی
شابک978-622-6598-09-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی

برای دریافت کتاب یادگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.