معرفی و دانلود کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

عکس جلد کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام نوشته سارا سالار، برنده جایزه ادبی بنیاد گلشیری، داستان زندگی زنی را روایت می‌کند که در طول روز، بین خیال و واقعیت سرگردان است و اتفاقات جالب زندگی‌اش را با به یادآوری خاطراتش تعریف می‌کند.

راوی کتاب دختر همدانی و مقیدی است که مادرش در دام اعتیاد گرفتار شده و پدرش را از دست داده است. او در دوره دبیرستان با دختری به نام گندم دوست می‌شود که تک فرزند است و پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده‌اند. تنها فکر و دغدغه ذهنی این دختر ادامه یافتن دوستی‌اش با گندم است. چرا که می‌خواهد این‌گونه با کندوکاو در زندگی گندم، خود گمشده‌اش را بیابد.

این کتاب گمگشتگی زنی در دنیای امروز را روایت می‌کند که محدودیت‌های ایجاد شده در جامعه، تناقضات و پیچیدگی‌های روحی را در او به وجود می‌آورد.

راوی قصه به دلیل آشفتگی‌های ذهنی‌ای که نسبت به گذشته‌اش دارد نزد روانشناس می‌رود. او روانشناس را مثل مخاطبان داستانش می‌بیند که در این بین به سؤال‌هایی که در ذهنش ایجاد می‌شود نیز پاسخ می‌دهند.

محور اصلی داستان احتمالا گم شده‌ام، شخصیت راوی است. نویسنده با شخصیت‌پردازی خوب خود داستان را جلو می‌برد و شما زمانی می‌توانید پی به اهداف داستان ببرید که شخصیت راوی را تحلیل کنید.

این داستان به قدری ساده و روان و صمیمی است که شما به راحتی همراه راوی می‌شوید، با او به سفر می‌روید یا در خوابگاه‌های دانشجویی دهه 60، مطب دکتر و ... وقت خود را سپری می‌کنید که انگار از دهه دوم زندگی راوی تا دهه سوم و چهارم همراه با او بوده‌اید و از این طریق می‌توانید تمامی دغدغه‌های زندگی‌اش را درک کنید.

کتاب احتمالا گم شده‌ام نخستین اثر سارا سالار به زبان آلمانی نیز ترجمه و چاپ شده است. این کتاب داستانی چند خطی است که پرش‌های زمانی و فردی دارد. با اینکه اصل داستان بر یک خط صاف روایت می‌شود اما شیوه نگارش سالار متفاوت است.

این داستان را می‌توان به عنوان داستانی شهری نیز شناخت. چرا که فضای داستان در آپارتمان و جزئیات زندگی شهری می‌گذرد که برای شهرنشینان بسیار آشنا و باورپذیر است. از نقاط قوت این کتاب می‌توان به پایان‌بندی خوب و قابل تأمل، لحن و قلم پخته، فضاسازی و شخصیت‌پردازی عالی و نوع روایت سارا سالار اشاره کرد.

شنیدن کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های اجتماعی و تا حدودی زنانه علاقه‌مندید این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام می‌شنویم:

توی کوچه دم در خانه پارک می‌کنم. قبل از اینکه پیاده شوم بنز آلبالویی مَکُش‌مرگ ما هم می‌پیچد توی کوچه و پشت سرم پارک می‌کند. باید این بار بهش بگویم. چرا باید بگویم؟ آن هم وقتی با کیوان... باید بگویم. در حیاط را که باز می‌کنم، می‌بینم آن سر حیاط دوباره این پیشی، گربه شیطونه خانم نعمتی رفته است روی درخت و دوباره آقارضا روی نردبان است که گربه را بیاورد پایین، ولی آن میشی تنبل روی پله‌ها لم داده است. سامیار ذوق‌زده می‌دود آن طرف. فکر کنم این خانم نعمتی همان‌قدر که گربه‌هایش را دوست دارد سامیار را هم دوست دارد. چون هر وقت سامیار را می‌بیند آن‌قدر برایش غش و ضعف می‌کند که بیا و ببین. اما انگار یک‌هزارم گربه‌هایش من را دوست ندارد چون توی این چند ماهی که به این خانه آمده‌ایم... شاید به خاطر این است که دیگر حوصله سلام‌علیک‌های گرم الکی با پیرزن‌ها را ندارم. شاید به خاطر این است که مثل همه پیرزن‌ها فکر می‌کند «حیف این بچه برای این مادر!» شاید به خاطر این است که حالا باید به جای بچه‌هایی که رفته‌اند این سر و آن سر دنیا این گربه‌ها را... . شاید هم اشتباه می‌کنم. شاید این نگاه، فقط یک نگاه معمولی است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
35 دقیقه
یک
33 دقیقه
دو
40 دقیقه
سه
39 دقیقه
چهار
30 دقیقه
پنج
29 دقیقه
شش
32 دقیقه
هفت
33 دقیقه
هشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام
نویسنده
گویندهالهام کردا
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

مریم مهدی
۱۴۰۱/۹/۶
خانم سارا سالار همسر آقای سروش صحت هستند.
من بارها و بارها اسم ایشان و این کتاب را در برنامه کتاب باز شنیده بودم تا اینکه بالاخره توفیقی حاصل شد و توانستم کتاب را بخوانم. اول اینکه تا بحال چند رمان ایرانی که برنده جایزه ادبی گلشیری شده‌اند را خوانده‌ام و به نظرم واقعا به حق برنده این جایزه
" گم
شده‌اند. احتمالا شده‌ام " یکی از بهترین رمان‌های ایرانی بود که در تا به حال خوانده بودم. داستان زنی که در روزمرگی‌های زندگی امروزی و گره‌هایی در گذشته‌ی مبهم نوجوانی‌اش گم شده است.
روایت داستان به حدی جذاب و گیراست که به نظرم مخاطب در یک نشست، تمامش خواهد کرد. مخصوصا اگر خواننده زن باشد، زیرا این هیجانات و احساسات مطرح شده از زبان شخصیت اصلی داستان را با عمق بیشتری درک خواهد کرد.
پایان کتاب به طرز فوق العاده‌ای متعجبتان خواهد کرد و اثر آن برای مدت‌ها در ذهن باقی خواهد ماند.
من با این کتاب به قلم و سبک خانم سالار واقعا علاقه مند شدم و این کتاب جزو لیست هدایای کتابم برای دیگران قرار گرفت.
راوی، خانم الهام کردا نیز کتاب را بسیار دلچسب و شیرین روایت کردند.
اگر دنبال کتاب دیگری با این حال و هوا هستید «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» زویا پیرزاد را هم بخوانید. از کتابراه خواهشمندم کتاب جدید خانم سالار به نام " هست یا نیست " را هم سریعتر به کتاب صوتی تبدیل کنند. متشکرم
گلناز عالیان
۱۳۹۹/۵/۱۲
اگر بخواهم نظرم را منصفانه ابراز کنم فقط و فقط لحن و آهنگ صدای خانم کردا باعث شد که کتاب را تا آخر بشنوم... واقعا متاسفم برای هزینه و وقتی که صرف این کتاب شد.... سراسر هذیان‌های بیمار گونه و الفاظ زشتی که بکار برده شده بود، توصیف دستشویی بچه و.. ‌. بیشتر توی ذوق میزد... باعث تاسفه... مردم را چی فرض کردید؟؟؟؟؟؟؟؟
مرتضی شمسیان مبصر
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
با سلام. داستان جذاب و روانی بود با قلم قدرتمند که از خود داستان سر بود. یه جورایی ذهن و زندگی آشفته خیلیاس امروزه. که نویسنده تلاش میکنه آخرش با جسارت شخصیت اصلی داستان ازش فاصله بگیره واون حرارت زندگی رو بهش برگردنه. من پسندیدم دست خانم سالار درد نکنه، خانم کردا هم که عالی بودن، زنده باشن، یا علی
مانا
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
من این کتاب‌های صوتی را به دو علت دوست دارم متن روان و جذاب و راوی مسلط و خوش صدا. کتاب ماجراهی روزانه زندگی را بصورت خیلی ساده و بی پرده بیان میکند به نظر من داستانی بود که قابلیت چند بار شنیدن را داشت هر چند که به نظر غصه غم انگیزی داشت اما روایت زندگی خیلی‌ها هست. ممنون۰
شقایق شفیع پور
۱۴۰۱/۱۱/۸
نمی دونم چرا انقدر مورد استقبال قرار گرفته در حالی که کتاب‌های جذاب تری هم قبلا خواندم / شنیدم
اما خوانش الهام کردای نازنین خوب بود.
داستان کشش چندانی نداشت. ‌واگویه‌ها گاهی اذیت کننده و تکراری می‌شد.
نرگس میری
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
داستان فوق العاده بود، قلم بسیاااار زیبا گیرا روان و عالی بود، کتابخوان هم که محشر صدا بسیار دلنشین و خلاصه فقط میتونم بگمممم از بهترین تجربه‌های زندگیم بود شنیدن این کتاب زیبا.
فرانه ذوالقدر
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
جالب بود، تو‌روزایی که دقیقا داشتم به دوستم فکر میکردم شنیدنش برام جالب بود... قسنگ بود و من پسندیدم و توصیه میکنم شنیدنش و با صدای زیبای الهام کردای دوست داشتنی
فاطمه اسلامی
۱۴۰۰/۳/۲۴
نوع نگارش عالی بود من دوست داشتم ولی من سروتهی ازداستان‌ نفهمیدم یامن یه مقداردیردوزاریم می‌یوفته ولی درکل کتاب باقلم شیواوتوانایی بود بایددرموردش فکرکرد
زهرا تیموری
۱۳۹۹/۹/۱۳
این کتاب اصلاً موضوع خاصی نداشت سرو تهش معلوم نبود این خانم با کی مشکل داشت همسرش دوستش زندگیش اولین بارم بود که کتاب صوتی رو تجربه میکردم تجربه خوبی نبود.
مژگان حدادی
۱۳۹۹/۱/۲۲
منم دوستم گم کردم البته داستان من خیلی متفاوته ولی خیلی همزاد پنداری کردم دلم خون شد در کل به نظرم همه چیز عالی بود هم داستان هم راوی
yekta card
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
از نوع نگرش نویسنده و صدای سرکار خانم الهام کردا نهایت لذت را بردم، ممنون
Sara Safaei
۱۴۰۰/۷/۱۱
شخصیت گندم منو یاد لی لا تو مجموعه کتابهای دوست نابغه من انداخت
کتاب جالبی بود ولی مبهم بود راوی فوق العاده بود
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۴/۲۳
واااااای. نه فهمیدم چرا قهر بود نه فهمیدم چرا اشتی کرد و نه فهمیدم بعد اشتی چی شد؟
کلا بی سر و ته بود
ولی خوانش کتاب عالی بود
حامد هوشمند
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
برام جذاب نبود. نمیدونم چرا داستان نویس‌ها میرن سراغ این شخصیت‌های پریشان. شاید برای بقیه جذاب باشه.
سارا سوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
کتاب فوق العاده ایه. یه جورایی زندگی ماهاست در این روزهای خاکستری. آفرین به قلم خانم سالار
مشاهده همه نظرات 31

راهنمای مطالعه کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

برای دریافت کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.