معرفی و دانلود کتاب آرامگاه

عکس جلد کتاب آرامگاه
قیمت:
۷۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آرامگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرامگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرامگاه

کتاب "آرامگاه" نوشته ی "داوود بختیاری دانشور" براساس زندگی شهید حسن آزادی نوشته شده است.

حسن‌ آزادی‌ در سال‌ 1334 در مشهد به‌ دنیا آمد. پس‌ از پایان‌ تحصیلات‌ ابتدایی‌ مسؤولیت‌ مغازه‌ پدرش‌ را به‌ عهده‌ گرفت‌. روزها کار می‌کرد و شب‌ها درس‌ می‌خواند تا توانست‌ دیپلم‌ بگیرد.

در سال‌ 1357 هم‌زمان‌ با اوج‌گیری‌ مبارزات‌ مردمی‌، حسن‌ فعال‌تر از همیشه‌ ظاهر شد. پس‌ از سال‌ها انتظار، امام‌ به‌ کشور بازگشت‌ و حسن‌ در کمیته‌ استقبال‌ از حضرت‌ امام‌ بی‌صبرانه‌ انتظار کشید. با پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌، به‌ عضویت‌ سپاه‌ درآمد.

در مرداد 1359 با دختری‌ از مکتب‌ نرجس‌3 ازدواج‌ کرد. یک‌ سال‌ بعد ازدواج‌، خداوند دختری‌ به‌شان‌ داد که‌ نامش‌ را سمیه‌ گذاشتند. همان‌ سال‌ مسؤولیت‌ حفاظت‌ اطلاعات‌ را به‌ عهده‌ گرفت‌.

او در دستگیری‌ منافقین‌ و وابستگان‌ رژیم‌ طاغوت‌ نقش‌ بسزایی‌ داشت‌. بارها قصد ترورش‌ را کردند که‌ به‌ خواست‌ خدا و تیزهوشی‌اش‌ جان‌ سالم‌ به‌ در برد.

جنگ‌ صحنه‌ درخشان‌ دیگری‌ در زندگی‌ حسن‌ آزادی‌ بود. او در بیش‌تر عملیات‌ها شرکت‌ کرد. واحد حفاظت‌ اطلاعات‌ در پشت‌ جبهه‌ روح‌ پرشور او را راضی‌ نمی‌کرد. کوله‌بارش‌ رابست‌ و با خانواده‌ عازم‌ منطقه‌ جنگی‌ شد.

در عملیات‌ خیبر خوش‌ درخشید. او در سمت‌ جانشین‌ تیپ‌21 امام‌رضا (ع‌) در هشتم‌ اسفند 1362 به‌ اتفاق‌ نیروهایش‌ از چند محور در جزایر مجنون‌ وارد عمل‌ شدند. حسن‌ از آب‌ فرات‌ وضو ساخت‌.

سرانجام‌ در ظهر همان‌ روز با حمله‌ بال‌گردهای‌ عراقی‌ ترکش‌ موشک‌ پهلویش‌ را شکافت‌ و در راه‌ انتقال‌ به‌ پشت‌ جبهه‌ ه‌ شهادت‌ رسید.

فهرست مطالب کتاب

تولدی‌ از جنس‌ نور
کلفت‌ خانه‌ی‌ خانم‌
خیابان‌ جم‌
ترور
عدالت‌
سفر
دیدار
کله‌ قندی‌
آرامگاه‌

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرامگاه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ستاره ها
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرامگاه

ali 110
۱۳۹۸/۷/۲۶
خیلی عالی بود. شهادت داستان ماندگار‌ی آنهاست که فهمیدند دنیا جای ماندن نیست و شهادت راز هستی است. تا چشم‌ها کم سوست همواره راز خواه ماند.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب آرامگاه

برای دریافت کتاب آرامگاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.