معرفی و دانلود کتاب کیمیاگر

عکس جلد کتاب کیمیاگر
قیمت:
14000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر از آثار معروف و پرفروش نویسنده‌ی برزیلی، پائولو کوئیلو، داستانی‌ست جذاب از روح بی‌قراری که در جست‌و‌جوی سلوک و رسیدن است.

کیمیاگر (The Alchemist) با سبکی مشابه به داستان‌های شرقی روایت‌گر قصۀ پسر جوانی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را رها و به شمال آفریقا می‌رود تا در نزدیکی اهرام مصر گنجی مدفون شده را پیدا کند. او در مسیرش، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک کیمیاگر آشنا شده و نیز عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همه‌ی آن‌ها هدایت‌گر سانتیاگو در مسیر جست و جویش هستند. پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این اثر از جملات قصار و پرمعنایی استفاده کرده که به سهم خود داستان را بسیار زیبا و دل‌نشین کرده است.

نویسنده در این رمان به مخاطبان خود این مفهوم را می‌رساند که اگر در زندگی هدفی پراهمیت دارند، هیچ‌وقت آن را غیرقابل‌ دسترس ندانند و برای آن تلاش کنند چرا که هر چه بیشتر ادامه دهند بیشتر شایسته نتیجه‌ای والا خواهند بود. سانتیاگو در طول سفر خود احساساتی از قبیل اشتیاق، ترس، تنهایی، عشق و حتی شکست را تجربه می‌کند اما همچنان مصمم به راه خود ادامه می‌دهد.

کوئیلو در این کتاب با اتکا به‌ نقد از زندگی روزمره، همه‌چیز را با تخیل شروع می‌کند اما در آخر آنچه برای خواننده روشن است تحقق رویا و آرزویی است که محال پنداشته شده بود. سانتیاگو نمادی از تمامی انسان‌هایی است که می‌خواهند برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند، هرچند دیگران آن را حتی با قوه تخیل خود محال بدانند.

کیمیاگر که در بیش از 150 کشور دنیا انتشار و به بیش از 52 زبان ترجمه شده است، ایده اصلی‌اش از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و داستانی کوتاه به نام دو رویابین از خورخه لوئیس بورخس، گرفته شده است.

تا قبل از این اثر، پائولو کوئیلو دوران کاری پر فراز و نشیبی را از سر می‌گذراند، ولی با عزمی جزم نویسندگی را به عنوان یک شغل تمام وقت ادامه داد. از دیگر کتاب‌های او که در ایران به چاپ رسیده است، می‌توان به خاطرات یک مغ، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کوه پنجم، یازده دقیقه، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر، ساحره پورتبلو، والکیری‌ها، چون رود جاری باش اشاره کرد.

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

جوان چوپان، ناامید از خانه‌ی آن پیرزن خارج شد و با خود عهد کرد که دیگر هرگز به خواب‌ها اهمیتی ندهد. همچنین به خاطر آورد که باید در طول روز به چند کار برسد؛ به دکان بقالی رفته و مقداری مواد غذایی خریداری کند. کتابش را با یک کتاب قطورتر مبادله کرده و بر روی نیمکتی در میدان اصلی شهر بنشیند تا نوشیدنی تازه‌ای را که خریداری کرده بود، امتحان کند. چرا که روز گرمی بود و او موفق می‌شد کمی بدن خود را خنک کند. گوسفندان در دروازه‌ی ورودی شهر و در اصطبل یکی از دوستان جدیدش بودند. او با مردم بسیاری در آن اطراف آشنا بود و به همین خاطر بود که مسافرت را بسیار دوست داشت.

او همیشه دوستان جدیدی به دست می‌آورد و نیازی نداشت تا تمام وقتش را با زندگی مداوم با آن‌ها بگذراند. آنچه که در مورد صومعه اتفاق می‌افتاد معمولاً به این امر منتهی می‌شود که آنان به بخشی از زندگی ما تبدیل می‌شوند. در آن صورت، اگر خودمان را براساس آنچه که دیگران از ما می‌خواهند تغییر ندهیم، آنان ما را به باد انتقاد می‌گیرند. چراکه مردم فکر می‌کنند به درستی می‌دانند که دیگران چگونه باید زندگی کنند. حال آنکه، هر یک از آنان نمی‌دانند، خودشان چگونه باید زندگی کنند.

همانند آن زن تعبیر کننده‌ی خواب‌ها که نمی‌دانست چگونه آن‌ها را به واقعیت تبدیل کند. از آنجا که، با کارگاه بازرگان سه روز فاصله داشت، تصمیم گرفت قبل از آنکه با گوسفندانش به سمت صحرا حرکت کند، منتظر بشود تا کمی آفتاب فروبنشیند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کیمیاگر
نویسنده
مترجممهدی صائمی
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات188
زبانفارسی
شابک978-622-6041-31-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کیمیاگر

Sara Falahati
۱۴۰۱/۷/۱۰
این کتاب چند پیام داشت؛ هرجا قلبت هست همونجا آرامش داری و گنجت همونجاست. کسایی که دنبال گنج و آرامش در خارج از وطن خودشون می‌گردن، یه روز می‌فهمن که گنج تو سرزمین خودشون بوده، اما این دلیل نمیشه که سفر نکنن و تجربه بدست نیارن. انسان باید خودش مسیر رو طی کنه، از سختی‌ها بگذره تا تجربه کنه تا یک سری درس‌ها عایدش بشه. نشانه ها… توجه به نشانه‌ها و حس درونی، روح کائنات، اینکه انسان بدونه با کائنات و طبیعت گره خورده و روح مشترک داره. و اینکه دنیا انعکاس رفتارهای خود ماست، انرژی مثبت و حال خوب، حال زمین رو خوب می‌کنه. و اما عشق… همون عنصری که دنیا رو میسازه، همون عنصری که انیشتن بهش اشاره داشته… عشق دنیا رو بهتر می‌کنه و اساس روح دنیا چیزی جز عشق نیست…
نادیا خادمی
۱۳۹۸/۷/۷
احساس می‌کنم یه بار خوندنش خیلی خیلی کمه کلااا یه دنیای متفاوته که با هر بار خوندنش انگار داره قسمتای مختلفش برات واضح میشه و حتی اگه صد بار خونده بشه باز هم کلللی جاهای مبهم داره... مفهوم عشق رو میشه خیلی قشنگ ازش استنباط کرد اینکه تو باید برای رسیدن به هدفت بجنگی اینکه همیشه برو دنبال هدفات تا هیچ وقت حسرتشون برات نمونه و... کلا کتاب جالبی بود واقعاا ارزش حداقل دو بار خوندن رو داره
فرحناز بهرامی
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
با تشکر از نویسنده کتاب وهمه عواملی که باعث شدن ما بتونیم این کتاب بی نظیر را بخوانیم
کتابیست که مسیر زندگی رو برای ما روشن میکنه و به ما یادآوری میکنه تمام راه زندگی پر از نشانه هست، نشانه برای رسیدن به هدف و نشانه‌هایی که خداوند در مسیر ما قرار داده تا هم به هدفمان برسیم و هم آگاهی و روشن بینی
کسب کنیم و...
کیمیاگر در اصل به ما یاد می‌ده که چطور خداوند را در قلبمان پیدا کنیم و صدای خداوند را بشنویم. هر کس که توانست این ارتباط را پیدا کند و در تمام زندگیش به کار گیرد به سعادت ابدی رسیده است.
کتابیست که تمامش تمثیل است و باید درکش کرد...
Sama Sekhavat
۱۴۰۱/۵/۲۱
کتاب کیمیاگر میشه گفت فقط نوشته نیست واقعیت زندگی قدرت ذهن و توانایی انسانهاست هر چیزی که ما بهش فکر میکنیم چه خوب چه بد منعکس میشه به درون خودمون اگه به دنبال خواسته‌های مثبت باشیم بهش خواهیم رسید همون‌طور که اگه سرنوشت ما از قبل هم نوشته شده ولی با کنترل ذهن هم میشه تغییرش داد. یه جمله جادویی و و معروف درون کتاب میگه اگر چیزی یا کسی جزو افسانه شخصی تو باشند روزی به تو بازخواهد گشت. هر کدوم ما یه افسانه شخصی رو دنبال می‌کنیم برای بدست آوردن اون باید تلاش کنیم گاهی وقتها باید یه مسیر طولانی رو تجربه کنی یا یک مسیر کوتاه ولی حتما بهش خواهی رسید.
سمیه صفری
۱۴۰۲/۵/۱۵
محشره بسیار کتاب معروفیه.. به نظرم با توجه به اینکه پائولو کوییلو نویسنده‌ای که با اشراف به علوم کیمیاگری و مطالعات فراوان و با وارد کردن عناصر معنوی و فلسفی ابن کتاب رو نوشته. مثل سازی که باید مدام کوکش کرد. انگار مطالب کتاب همان سازیه که به دقت و به دست استاد کوک شده مطالب همخوانی اعجاب انگیزی بی داره.. واقعا نظیره بسیار کار فاخریه برای مخاطب بسیار مفیده باعث میشه به فکر فرو بریم. ممنون از کتابراه عزیز.
سعید حافظی راد
۱۳۹۹/۱/۱۸
من اصلا آدمی نیستم ک یک کتابو چند بار بخونم ولی این کتابو سه بار خوندم اگه فرصت کنم یک بار دیگه هم اونو مطالعه میکنم در عین سادگی مفاهیم عمیقی رو انتقال میده و میتونه نگرش آدمو نسبت به زندگی و اتفاقات خوب و بدش تغییر بده خیلی کتاب خوبیه حتما بخونید....
صمد احمدپور
۱۴۰۱/۳/۲۰
کتابی بسیار آموزنده و کوثر بری هر فردی می‌تونه باشه. ‌ای کاش خیلی پیشتر این کتاب رو خونده بودم پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش.
کتاب میخواد بگه که‌ای انسان گنج با تلاش به دست میاد سعی کن از محیط خودت خارج بشی حرکت داشته باش با هدف زندگی کن
از زندگی کم نخواه و برا اهدافت تلاش کن تو خیلی توانمندی به توانایی خودت ایمان داشته باش
Zahra Akhtiar
۱۴۰۱/۱/۱۰
کتاب بسیار عالی هست شاید هر کسی نتونه درکش کنه من خودم پارسال گرفتم ولی بعضی مطالب رو درک نمیکردم‌چون با بعضی اصلاحا اشنایی نداشتم مثلا کلمه نشانه در ظاهر خیلی ساده وملموس اما وقتی درکش میکنید ک بفمید نشونه چیه زبان کائنات چیه از اون سری کتابهایی هست ک هربار بخونی ب شما انگیزه میده مخصوصا حرفای خود کیمیاگر
روح‌اله
۱۴۰۲/۶/۱۴
خواندن کیمیاگر یکی از بهترین خاطراتم بود چون باهاش زندگی کردم یک نکته‌ای که این کتاب بهش اشاره می‌کنه اینه که ما باید به داشته هایمان وابسته نباشیم و برای رسیدن به هدف قید اونارو بزنیم همانطور که سانتیاگو قید گوسفندها و دختر پشم فروش رو زد ولی در عوض به گنج شخصی و فاطمه رسید.
معصومه اکرمی
۱۴۰۲/۴/۱۰
کتاب خوبیه حرفهای بزرگان خودمون به زبان ساده یادم میندازه مثل از تو حرکت از خدا برکت یا اینکه قدر داشته هامون رو بدانیم و هر جا باشیم تلاش کنیم حتما موفق میشیم یا هجرت به خاطر بدست آوردن ثروت بیشتر که همان تجارت میشه وخیلی چیزهای دیگر مثل شکرگزاری
Smoradi
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
کتابی سراسر آرامش و زیبایی...
ریشه‌ی داشتن آرامش اینه که بدونیم همه چیز در سرنوشت ما نوشته شده وما باید با تلاش و شناخت نشانه‌ها و آشتی با قلبمون به افسانه شخصی خودمون برسیم و در این میان تردید و شک و دودلی نسبت به مسیر شخصی ما جایی نداره.
حانیه اسکویی
۱۴۰۱/۶/۱۲
یه داستان فوق العاده از یه نویسنده فوق العاده. یه داستان راجب پیدا کردن گنج درونت اینکه دل و بزنی به دریا و از روزمرگی‌ها خارج بشی و تو دل دنیا شناور بشی و چیزای جدید پیدا کنی و البته گنج درونت رو هم کشف کنی. بیاید عادت‌ها رو بشکنیم
عبدالله سلیمانی
۱۳۹۸/۹/۲۰
کتاب خوبی بود، بهم یادآورشد که به اتفاقات و مسائل زندگی جور دیگر نگاه کنم حرکت کنم و ازدانش وداشته هایم استفاده کنم. خداوند همیشه در هر مکان وهر شرایط وموقعیت زندگی من حضور دارد.
پونه
۱۴۰۲/۲/۲۹
روند داستان رو دوست داشتم. خیلی جاها باعث میشه که یه لحظه به خودت بیای و ببینی تو وضعیت مشابه این داستان، سال‌ها گیر کردی و شجاعت تغییر و ریسک رو نداری و این ممکنه یه نقطه عطف برات باشه. کتاب خوبی بود
r hgh
۱۴۰۱/۵/۹
قشنگ بود، انسان همیشه بدنبال خوشبختی در جای دیگه ست در حالیکه گاهی خوشبختی در نقطه‌ی صفری بود که قرارداشت که البته این خودش یه پارادوکسه چون اگر اون تجربه‌ها و گشتن‌ها بدنبال خوشبختی نبود نمیتونست متوجه گنج درونش بشه
مشاهده همه نظرات 136

راهنمای مطالعه کتاب کیمیاگر

برای دریافت کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.