معرفی و دانلود کتاب صوتی استخوان

عکس جلد کتاب صوتی استخوان
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی استخوان

کتاب صوتی استخوان نوشته علی‌اکبر حیدری به افشای راز نسلی می‌پردازد که در زیرزمینی تاریک و مخوف مدفون شده و بوی خون و وحشت می‌دهد. افرادی فرار می‌کنند تا از این حقیقت تلخ در امان باشند، گروهی هم آن را پنهان می‌کنند و عده‌ای نیز سر در پی حقیقت می‌گذارنند و از پا می‌افتند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی استخوان:

شخصیت اصلی این رمان، سرباز جوانی است که کاوه نام دارد. او از تهران به روستایی دوردست در سیستان و بلوچستان می‌رود تا در آن‌جا پیش اقوامش که در این روستای مرزی زندگی می‌کنند پناهنده شود تا در فرصتی مناسب از کشور خارج شود. کاوه همراه با مرجان، پس از مدتی اقامت در آن روستا درگیر داستان‌هایی گنگ و مبهم می‌شوند. همه چیز از زیرزمینی ترسناک و تاریک آغاز می‌شود. آن‌ها راه فراری ندارند، باید بمانند و راز بزرگ انسان‌ها و خانه‌ای که در آن اسیر شده‌اند را کشف کنند.

درباره‌ی کتاب صوتی استخوان:

این رمان از ریتم تندی برخوردار است که با کشش بسیار شما را جذب داستان و روایت می‌کند همانند یک فیلم سینمایی پرکشش. علی اکبر حیدری این کتاب را در ژانر وحشت و معمایی به نگارش درآورده و روایت‌گر رازی است که در زیرزمینی مخوف و تاریک دفن شده و بوی مرگ، خون و وحشت می‌دهد. این رمان در قالب داستان‌های مدرن آپارتمانی و شهری نیست، بلکه ماجرا در روستایی دورافتاده و در زیرزمینی تاریک رخ می‌دهد که توانسته حال‌وهوای جدیدی به ادبیات معاصر ایران ارائه بدهد.

علی اکبر حیدری در این کتاب صوتی کوشیده داستانی تاریک و ترسناک را در فضایی گوتیک به نگارش دربیاورد که در این زمینه هم بسیار موفق بوده است. وجود ترس و خشونت، زیرزمینی مخوف و تاریک، قبرستانی خاموش، رازها و سخنان سربسته‌ی شخصیت‌ها در این اثر موجب شده که فضایی هیجان‌انگیز و دلهره‌آور به وجود بیاید و شنونده تا انتهای داستان همراه شود.

در این رمان، از عناصری هم‌چون زبان‌ خاص منطقه، جغرافیای کشف نشده و حتی زیست‌بوم متفاوت، چندان استفاده‌ای نشده است. هر چند که خود علی اکبر حیدری در مصاحبه‌ای ذکر کرده که باآگاهی کامل سعی کرده در چنین مواردی احتیاط کند، زیرا امکان داشت با بهره‌گیری بیش از حد از زبان و فرهنگ خاص منطقه، مخاطبان گیج و سردرگم بشوند و ماجرای داستان را به خوبی درک نکنند. منطقه‌ی مرزی سیستان و بلوچستان در این رمان فقط نقش پناهگاهی امن و آرام را دارد که سربازی فراری به آن پناه برده است. اما این امنیت دوام چندانی ندارد و حالا شخصیت اصلی داستان اسیر افکار و موجوداتی شده که تا انتهای رمان رهایش نمی‌کنند.

علی اکبر حیدری را بیشتر بشناسیم:

علی اکبر حیدری در زمینه‌ی فیلم‌نامه‌نویسی و داستان‌نویسی فعالیت می‌کند. او قبل از انتشار کتاب استخوان، در کتاب‌های «تپه خرگوش» و «بوی قیر داغ» ثابت کرده که نویسنده‌‌ای قدرتمند و خوش‌فکر است. در مراسم جایزه‌ی هفت اقلیم، رمان او به نام تپه خرگوش مورد توجه و ستایش قرار گرفت، هم‌چنین این کتاب توانست به مرحله‌ی نهایی جایزه‌ی جلال آل احمد هم راه پیدا کند. حیدری با نگارش داستان‌های منحصر به فرد و خلق فضاهای تازه، توانسته یکی از تاثیرگذارترین و درخشان‌ترین چهره‌های ادبیات ایران شود.

شنیدن کتاب صوتی استخوان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به تمام علاقه‌مندان ادبیات داستانی معاصر و داستان‌های هیجان‌انگیز، ترسناک و معمایی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی استخوان می‌شنویم:

کاوه رفت بالا سر قبر ایستاد و دست کشید به لبه‌ی شکسته‌ی سنگ قبر. از ردِ کهنگی و شیارهای خاک گرفته معلوم بود که مدت‌هاست شکسته. هنوز شروع نکرده بود به خواندن فاتحه که صدای ناله‌ی مرتضی را شنید. « کاوه، ولم نکن... نگذار حیوان‌ها ببرندم...». مورمورش شد. بلند شد رفت تا کناره‌ی قبرستان و نشست روی تخته سنگی کنارِ تنها سنگ قبرِ سالم و به نظر نوی قبرستان. دستش را سایه‌بان چشم‌ها کرد. می‌توانست قبرهای کنار به کنارِ هم را ببیند که هر کدام کسی را در خود داشتند. مرتضی هم قبری داشت، اما در ناکجا. حتی کاوه هم یادش نبود کجا. به پنجه‌هاش نگاه کرد، پنجه‌های خونی سرمازده‌اش و چاله‌ای که خیالِ اندازه شدن نداشت. اگر مرتضی می‌خواست برای کاوه قبر بکند، چه می کرد با این هیکل گنده و سنگین؟ غیرممکن بود مرتضی توانش را داشته باشد آن همه راه که کاوه او را روی شانه آورده بود او را به دوش بکشد... کسی دست گذاشت روی شانه‌اش. کاوه جاخالی داد و هراسان برگشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
24 دقیقه
بخش اول
27 دقیقه
بخش دوم
25 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم
30 دقیقه
بخش پنجم
27 دقیقه
بخش ششم
28 دقیقه
بخش هفتم
32 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
25 دقیقه
بخش دهم
25 دقیقه
بخش یازدهم
32 دقیقه
بخش دوازدهم
25 دقیقه
بخش سیزدهم
26 دقیقه
بخش چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی استخوان
نویسنده
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی استخوان

marjan eslami
۱۳۹۹/۹/۲
داستان جالبی هست فقط گوینده خیلی مسلط نبود به نظرم، جزو داستان‌های ترسناک یا جنایی ایرانی بود که خوشم اومد، البته توقع داشتم آخرش بعد از اون همه هیاهو راجع به مرجان و کاوه چیزی گفته میشد. اما در کل خوب بود و ارزش شنیدن رو داره🙂🙂🙂
حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۲/۲/۹
به عنوان یک رمان ایرانی کتاب خوبی بود، باید قبول کنیم کمبود نویسندگان صاحب سبک در این ژانر پر مخاطب در کشور به شدت احساس میشود ولی آقای حیدری کتاب خوبی در این سبک و سیاق نوشته‌اند.
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۶/۴
رمان نسبتا خوبی هست، صدای راوی هم با رمان همخوانی داره، کلا همچیز متوسط روبه بالا فرض کنید. یکم قیمتش نسبت به رمان گرون هست%
★★★☆☆ ۳از۵ستاره
کیوان پیشکاری
۱۴۰۱/۵/۷
داستان جالب وزیبای بود در بعضی جاها خیلی به جزئیات پرداخته شده بود که خواننده را از مسیر جریان دور میکند ولی در کل من از داستان لذت بردم،
شیوز جمالی
۱۴۰۱/۹/۵
نویسنده نتونسته بود شخصیتای داستان رو خوب پرورش بده و خواننده رو قانع کنه. در حد یه کتاب رده سنی نوجوانان بود.
هاله صبوری
۱۴۰۰/۲/۱۳
خوب بود. البته خیلی کتاب روی اعصابم بود. چون واقعا شخصیت باباخان برام عجیب و غریب بود.
Anahita Alaj
۱۳۹۹/۵/۴
داستان مزخرف و بی محتوایی بود
Farhad Firoozabad
۱۳۹۹/۹/۲۰
یکی از بهترین داستان ها. گویندگی بسیار خوب و داستان بسیار جذاب و قوی
زهره جمال اف
۱۳۹۹/۵/۳۱
اصلا ترسناک نبود فقط وقت و هدر میده
مرتضی موسوی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
بد نبود..
نیلو مزارعی
۱۴۰۰/۹/۱۸
هیچ چیز نداشت
حیف وقت
مژگان برکوکرام
۱۴۰۰/۲/۲۸
بسیار عالی و تاثیر گذاربود
Kim Mohi
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
میتونست خوب باشه
حامد حیدری
۱۳۹۹/۸/۲۰
ماجرای خاصی نداشت.
مهسا فتحی
۱۴۰۰/۴/۲۳
کاملن دلنشین بود
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی استخوان

برای دریافت کتاب صوتی استخوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.