معرفی و دانلود PDF کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

عکس جلد کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ نوشته‌ی محسن رستمی و رضا فضلی، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی بلوچ نشین کشور می‌پردازد.

بر پهنه‌ی گسترده‌ی گیتی در محل تلاقی خاورمیانه با سرزمین عجایب (هندوستان) قومی به سر می‌برد که کمتر کسی در دنیا وجود دارد که آن‌ها را نشناسد. قدمت تاریخی این قوم و زمان استقرار آن در این منطقه محروم طبیعی و این که چه چیزی بلوچ را وادار به سکونت در این مثلث خشک و خشن نموده برای کسی کاملاً روشن نیست. بلوچ قومی از اقوام مختلف دنیا مانند عرب، افغان، ترک کرد و... است.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ می‌خوانیم:

در بخش جاذبه‌های علمی و پژوهشی آثار تاریخی، اماکن باستانی و موزه‌ها مطرحند. در منطقه بلوچستان به دلیل مرزی بودن و شرایط جنگی خاص قلعه‌های زیادی ساخته شده که عمده آن‌ها مربوط به دوره‌های تاریخی ایران در قبل از اسلام است. به نظر نمی‌رسد که این قلعه‌ها امکانی از گردشگری قومی را برای بلوچ‌ها ایجاد نماید.

"مقبره امام زاده سید غلام رسول" در چابهار، "درخت کهنسال مکرزن " در نیک شهر و "قبرستان قدیمی گشت" در سراوان از جمله مناطقی هستند که صرفاً جاذب گردش گران محلی منطقه بلوچستان است.

"شهر سوخته" و "شهرهای باستانی زرنج" در شهرستان زابل امکان جذب توریست را در صورت رسیدگی و ایجاد امکانات و توجه سازمان گردشگری پیدا خواهد نمود. گرچه این آثار تاریخی در بخش سیستان واقع شده و نه بلوچستان ولی وجود آن در استان سیستان و بلوچستان امکان مطرح کردن هویت بلوچی را در پی خواهد داشت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ویژگی‌های قومی و آداب و رسوم
جاذبه‌های گردشگری
صنایع دستی بلوچستان
غذاهای سنتی بلوچی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۰
زبانفارسی
شابک978-622-6598-03-3
موضوع کتابکتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی، کتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

برای دریافت کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.