معرفی و دانلود کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال

عکس جلد کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال
قیمت:
30900 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال

لورا مارکهایم در کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال‮‬ به شما کمک خواهد کرد تا ضمن برقراری ارتباطی خوب با کودکان‌تان، انسانی پرانرژی، شاداب و با روحیه‌ای تربیت کنید.

درباره‌ی کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال:

همانطور که هر پدر و مادر صاحب بیش از یک فرزند می‌داند، حفظ هماهنگی و انسجام در محیط خانواده حتی برای فعال‌ترین والدین هم می‌تواند چالشی بزرگ محسوب شود. به‌ خصوص زمانی که برای حل مسائل مرتبط با رقابت میان برادر و خواهر، صبر والدین لبریز و پیوند قوی آن‌ها با فرزندان خشک می‌شود.

در کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال‮‬ (Peaceful parent, happy siblings)، دکتر لورا مارکهایم (Laura Markham)، کارشناس پرآوازه در حوزۀ روانشناسی خانواده و فرزندپروری، شیوه‌های بسیار آسان اما قدرتمندی پیشنهاد می‌دهد تا به جر و بحث‌های بیهوده پایان داده شود و بتوان "هم‌شیره‌هایی" بامحبت و حمایتگر نسبت به یکدیگر تربیت کرد.

این کتاب دربرگیرنده توصیه‌های زیر به پشتوانۀ تازه‌ترین یافته‌های پژوهشی و آزمایشگاهی است:

- برقراری رابطه عمیق با هر کدام از فرزندان به طور جداگانه، تا جایی که پی ببرید دوست داشتن هیچ کدام بیشتر از دیگری ممکن نخواهد بود.

- پرورش نوعی فرهنگ خانوادگی پرمحبت که شادی را ترغیب می‌کند و دعوای میان فرزندان را به حداقل می‌رساند.

- آموزش فرزندان درباره مدیریت عواطف سالم خود و همینطور مهارت‌های حل و فصل مسائل، تا جایی که بتواند به کمک یکدیگر مشکلات را برطرف کنند، به نیازهای خودشان برسند و به نیازهای دیگران نیز احترام بگذارند.

- یاری دادن به برادر و خواهر در ایجاد پیوند صمیمی مادام‌العمر و همچنین مهارت‌های ارتباط میان ‌فردی که برای دوستی‌های سالم در طول زندگی، در محل کار و در نهایت پیوندهای خانوادگی خودشان در خانه احتیاج خواهند داشت.

گزیده‌ای از نکوداشت‌های کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال:

- این کتاب به شما امید و کمک می‌رساند. لارا ‌مارکام ماهرانه روش احترام‌آمیز، سازگار و محدودیت‌گذار خود را در زمینه پویایی فرزندان به‌ کار‌ می‌گیرد. این کتاب حاوی موقعیت‌های واقعی و پاسخ‌هایی در مورد این است که والدین چگونه می‌توانند دعوا را به فرصت‌هایی برای ساختن مهارت‌ها و دلهره فرزندپروری را به دخالت معنادار تبدیل کنند. والدین آرامش‌بخش، برادر و خواهر خوشحال والدین را استادانه به سوی احترام گذاشتن به تجربه هر کودک، وضع محدودیت‌ها، کاهش درگیری و ساختن مهارت‌ها برای زندگی هدایت می‌کند. (دکتر تینا پین بریسون)

- والدین باید از هر آنچه می‌توانند کمک بگیرند تا والدین مهربانی که دلشان می‌خواهند باشند و از مهارت‌های فرزندپروری که باعث می‌شود کودکان شهروندان خوبی برای جهان باشند، استفاده کنند. کتاب دکتر لارا شامل بسیاری از این کمک‌های کاربردی، الهام‌بخش و تشویق ‌کننده از طریق تجربه‌های واقعی زندگی است. این کتاب در بزرگ کردن فرزندانم بسیار به من یاری رسانده است. (دکتر جین نلسون)

- بالاخره کتابی پیدا شد که به سوالات شما در مورد رقابت خواهرها و برادرها پاسخ دهد. در این کتاب خردمندانه، دکتر ‌مارکام با استفاده از یک تحقیق علمی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان استراتژی‌های هوشمندانه‌ای را ماهرانه ساخت که هر والدی باید از آن‌ها استفاده کند تا به فرزندانش کمک کند که درگیری‌هایشان را با همدلی، حضور در لحظه و آرامش حل کنند. همه والدین باید این کتاب را بخوانند. (دکتر شفالی تی سباری)

- اضافه شدن یک کودک به خانواده، موجی از چالش‌ها را ایجاد خواهد کرد. دکتر لارا ‌مارکهام نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از چالش‌های معمول خواهرها و برادرها اجتناب کرد و حتی در شرایط استرس‌زا به آن‌ها عشق و علاقه را فهماند تا به این ترتیب بچه‌ها حس کنند که ‌واقعاً حمایت شده‌اند. این کتاب را باز کنید تا ایده‌های روشن، عاقلانه و قابل اجرا و کمکی بزرگ برای احترام به والدین و کودکان را ببینید. (دکتر پتی ویپفلر)

لورا مارکهایم را بیشتر بشناسیم:

دکتر لورا مارکهایم فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی بالینی از دانشگاه کلمبیا است. او به عنوان مربی فرزندپروری با خانواده‌های بی‌شماری کار می‌کند.

لورا به لطف رویکرد ساده و در عین حال پربینشش به ارزش‌های نهفته در پیوند عاطفی میان والد و کودک، تاکنون مخاطبان بسیاری را از سرتاسر جهان به آثار خودش مجذوب کرده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال:

- اگر نتوانم در بهترین بودن، بهترین باشم پس در بدترین بودن بهترین می‌شوم.

- هر کودک می‌تواند احساس خاص بودن در چشم والدینش را احساس کند. کودکان دائماً در حال مقایسه شدن هستند. در طول زندگیشان پیوسته در حال درجه‌بندی شدن هستند مانند نمرات مدرسه، ترتیب بازیکنان در تیم بیسبال و بازی‌ها و مسابقاتی که بین خودشان است. خانه تنها جایی است که در این میانه باقی می‌ماند که آنجا به کودک نه به خاطر مقایسه کردنش با دیگران بلکه به خاطر وجود خودش ارزش می‌نهند.

- بهترین روش برای جلوگیری از رقابت بین خواهر و برادرها این است که بسیار زود در زندگیشان به آن‌ها کمک کنیم تا ‌واقعاً برای یکدیگر ارزش قائل شوند. به این ترتیب می‌دانند که ارتباطشان با خواهر یا برادرشان ارتباطی ویژه بوده که برای باقی عمر با آن‌ها خواهد ماند و همیشه می‌توانند روی کمک یکدیگر حساب کنند.

- من متوجه شده‌ام که هر چه عشق بی‌قید و شرط بیشتری نثار فرزندانم کنم، آن‌ها همان را در رابطه خودشان پیاده می‌کنند و هر چه تلاش کنم که در لحظه در کنار آن‌ها حاضر باشم و به آن‌ها نگویم که چه بکنند و چه احساسی داشته باشند، آن‌ها با یکدیگر راحت‌تر و حمایت‌گرانه‌تر رفتار خواهند کرد.

در بخشی از کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال: چگونه به دعوا خاتمه دهیم و دوستانی برای زندگی خانوادگی پرورش دهیم‮‬ می‌خوانیم:

معمولاً خواهر و برادران بزرگ‌تر با نوزاد جدید به توافق می‌رسند تا هنگامی که نوزاد شروع به چهار دست ‌و پا رفتن و سپس راه رفتن می‌کند و حسادت فرزندان بزرگ دوباره برانگیخته می‌شود. این باعث تعجب نیست، زیرا از این به بعد می‌تواند به هر چیزی از جمله کار هنری خواهر یا برادرش دسترسی پیدا کند. همچنین کودکان با نزدیک شدن به اولین سالگرد تولدشان نیازهایشان را به صورت جدی‌تری می‌خواهند و به همین خاطر پرت کردن حواس آن‌ها سخت‌تر می‌شود. آنها آنچه برادر بزرگشان دارد را می‌خواهند و برای رسیدن به آن داد و فریاد می‌کنند. نمی‌توان با آن‌ها با دلیل و منطق صحبت کرد. آن‌ها پرخاش می‌کنند. همچنین تقریباً هر روز به مهارت‌های جدیدی دست پیدا کنند و به صورت انکارناپذیری شیرین و خواستنی می‌شوند. فرزند بزرگ‌تر چگونه باید با تمام این‌ها رقابت کند؟ به همین دلیل وقتی نوزاد هشت تا هجده‌ ماهه است ما می‌توانیم فرزند بزرگ‌تر را به خاطر اینکه می‌خواهد برادرش را بفروشد ببخشیم.

خوشبختانه اگر ما کمی از خواهر و برادران بزرگ‌تر حمایت کنیم، آن‌ها می‌توانند خودشان را با این دستاوردهای نوزاد وفق داده و حتی از آن لذت ببرند. اگر آن‌ها را به حال خودشان بگذاریم تا به این امور سر و سامان بدهند، این امر می‌تواند باعث پرخاشگری، ‌نااُمیدی و خشم شود. آن‌ها برای بیان نیازهایشان، مراقبت از اموالشان و یافتن راهی برای بیان ‌احساسات‌شان از جمله حسادت و آزردگی، به هدایت‌گری والدین نیاز دارند. اگر فرزند کوچک اجازه داشته باشد که رنگ‌آمیزی‌های خواهر یا برادرش را خراب کند و برجی که آن‌ها ساخته‌اند را پایین بریزد، نباید انتظار رابطه خواهر و برادری مثبتی را داشته باشید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
اگر در انتظار فرزند جدیدی هستید
اگر فرزندان‌تان دائم دعوا می‌کنند
بخش اول: فرزندپروری مسالمت‌آمیز
1. چگونه می‌توان یک والد آرامش‌بخش بود
مهارتهای فرزندپروری که به شما کمک می‌کند یک والد آرامش‌بخش باشید
ما همیشه می‌توانیم مسائل را حل کنیم:
2. چگونه مقررات مسالمت‌آمیز رابطه خواهر و برادری را محکم‌تر می‌کند؟
چرا تنبیه و آسان‌گیری باعث دعواهای بیشتر خواهر و برادری می‌شود؟
دوباره در مورد مقررات فکر کنید
وضع محدودیت‌های همدلانه
درمورد زمان‌های وقفه دوباره فکر کنید.
درباره پاداش‌ها دوباره فکر کنید
تفاوت بین دیدن عواقب کار و ایجاد محدودیت
نگهداری پیش‌گیرانه
وقتی فرزندتان پرخاش می‌کند: وقت مناسب
کمک کردن به کودکانی با احساسات شدید:
وقتی بیش از یک کودک ناراحت دارید، چگونه به هر کودک با احساسات شدیدش کمک کنید
3. چه عاملی باعث ایجاد حس رقابت بین خواهر و برادرها می‌شود – و والدین چگونه می‌توانند آن را بهبود بدهند؟
نقطه نظر فرزند:
عواملی که رقابت را تشدید می‌کنند
جنسیت چگونه رقابت را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟
قدرت والدین در پرورش یک رابطه خواهر و برادری عالی
بخش دوم: آموزش آرامش
4. هدایت کودک برای صحبت در مورد احساسات و حل مسئله
راهنمایی در زمینۀ مهارت‌های هوش عاطفیِ اساسی
نقش جدید شما: مفسر
هدایت کودکان به شناخت نیازها و ‌احساسات‌شان و گفت‌و‌گو در مورد آنها
هدایت کودکان برای وضع قوانین با یکدیگر
هدایت کودکان برای گوش دادن به یکدیگر
هدایت کردن کودکان به سوی حل مسئله
حل مشکل در برابر سرزنش کردن
آموزش دادن راه‌کارهای اساسی مذاکره به کودکان
خبرچینی کردن راهی است که کودکان توسط آن برای مشکلی درخواست کمک می‌کنند
5. وقتی حل مسئله شکست می‌خورد: آموزش رفع تعارض
در مورد پیراهن "ما با هم کنار می‌آییم" چه می‌توان گفت؟
چرا دعوا برای آموزش مهارت‌های ارتباطی به آن‌ها ضروری است؟
چگونه به کودکان کمک کنیم یاد بگیرند خودشان مسائل را حل کنند؟
توانمند کردن کودکان برای ایستادگی در مقابل سربه‌سر گذاشتن
حرف‌های بد
وقتی کودک می‌گوید از خواهر یا برادرش متنفر است
دخالت کردن در دعوای خواهر و برادری: نکات پایه‌ای
آیا باید کودک‌تان را برای خشونت تنبیه کنید؟
وقتی کودک خردسال نسبت به کودک بزرگ‌تر خشونت نشان می‌دهد.
آموزش کودکان برای مدیریت خشونت از جانب خواهر یا برادر کوچک‌تر
چگونه خشونت‌های تکرارشونده را متوقف کنیم
آموزش مهارت‌ها: دخالت در دعوای خواهر و برادرها
چگونه به کودکان کمک کنیم تا بعد از دعوا به جای معذرت‌خواهی اجباری، اشباهشان را جبران کنند
6. چرا کودکان نمی‌توانند چیزی را با هم شریک شوند؟ چرا برسر مالکیت دعوا می‌کنند؟
تفکر دوباره در مورد شریک شدن: راه‌حلی اساسی
نوبت‌های خود تنظیم شده: آنچه کودکان می‌آموزند
هدایت کردن کودکان در زمان انتظار برای رسیدن نوبت
7. کم کردن رقابت
"منصفانه نیست. "
هیچ وقت مقایسه نکنید
اگر کودکان‌تان خودشان را با یکدیگر مقایسه می‌کنند چطور؟
از برچسب زدن خودداری کنید
چگونه بدون ایجاد رقابت هر کودک را تحسین کنیم
چه کسی باید دکمه آسانسور را بزند؟
چگونه مطمئن باشید که سهواً موجب افزایش رقابت نمی‌شوید؟
کمک کردن به کودکانی با احساسات رقابت‌جویانه
ترتیب تولد و رقابت
8. ابزارهایی برای جلوگیری از رقابت و پرورش محبت و دوستی
از کودکان‌تان انتظار داشته باشید برای یکدیگر ارزش قائل شوند
روال‌های خانوادگی که رشته محبت بین خواهرها و برادرها را محکم‌تر می‌کند
قوانین و شعارهای خانوادگی که باعث نزدیکی بیشتر خواهر و برادرها می‌شود
چگونه تعاملات مثبت بیشتری بین کودکان ایجاد کنیم
راه‌کارهایی برای تشکیل گروه خواهر و برادری
جابه‌جایی در اتحاد: چگونه کودکان را از همبسته شدن علیه هم بازداریم
چرا بازی‌های پرسروصدا رقابت بین خواهر و برادرها را کاهش می‌دهد.
بازی‌های پرسر و صدا برای کودکان
چرا قلقلک ندهیم؟
وقتی کودکان اتاق مشترکی دارند
وقتی کودکی دوستش را دعوت می‌کند
جلسات خانوادگی: منبعی که شناختش باعث خوشحالی می‌شود
بخش سوم: قبل از به دنیا آمدن فرزند جدید و سال اول تولد او
9. قبل از آمدن فرزند جدید: یک خوشامدگویی گرم آماده کنید
به فرزندتان در مورد آمدن خواهر یا برادر جدید بگویید
چه بگوییم
دوازده روش که به کودکان کمک می‌کند در طول دوران بارداری با هم احساس نزدیکی کنند:
مطمئن شوید که کودک‌تان می‌تواند به هر دو والد تکیه کند
ده توصیه برای حمایت عاطفی از کودکی که به زودی خواهر یا برادر بزرگ‌تر می‌شود
از شیر گرفتن در مقابل شیردهی به هر دو کودک
آماده کردن کودک برای جدایی در زمان تولد نوزاد جدید
وقتی برنامه شما این است که فرزندتان را در هنگام تولد کنار خود داشته باشید...
یک کتاب در مورد گذراندن این دوران پر از تغییر و تحول برای کودک درست کنید
یک جعبه فعالیت برای کودک‌تان بسازید
بر روی احساس خودتان در مورد فرزند دوم کار کنید
هر کودک را به بهترین شکل دوست داشته باشید
10. به سوی یک شروع خوب: تولد و ماه‌های ابتدایی
فرزندتان را به نوزاد جدید معرفی کنید
هفته اول: سروسامان پیدا کردن به عنوان یک خانواده
چگونه کودک‌تان را وقتی به نوزاد شیر می‌دهید مشغول کنید
به کودک‌تان در مورد احساسات گوناگون‌شان نسبت به نوزاد کمک کنید
در مورد درآغوش گرفتن‌های بیش از حد مشتاقانه چه می‌توان گفت؟
بازگشت: وقتی کودک عقب‌گرد می‌کند
مدیریت کردن زمان خواب نیم‌روزی و زمان رفتن به رختخواب با داشتن بیش از یک فرزند
ماه‌های نخست: روال عادی جدید
وقتی کودک‌تان در تنظیم کردن خودش دچار مشکل است
تمرین‌های روزانه برای مرتبط ماندن با فرزند، حالا که او می‌خواهد با شما شریک شود
استفاده از بازی برای کمک به حسادت کودکان
برای کودک‌تان در مورد خواهر یا برادر بزرگ بودن کتاب بخوانید
9 روش برای ایجاد یک رابطه عالی بین فرزندان از آغاز
11. ساختن یک پایه و اساس مثبت هنگامی که نوزاد شروع به چهار دست‌ و پا رفتن می‌کند
ده توصیه برای داشتن یک خانه آرام وقتی که کودک در شرف ورود به دوران خردسالی است
وقت‌تان را تقسیم کنید
چگونه به فرزند بزرگتان کمک کنید مشکلش را با فرزند کوچک حل کند
وقتی کودک‌تان به نوزاد حسودی کرده باید چه بگویید
در مورد گرفتن اسباب‌بازی چطور؟
وقتی کودک‌تان به نوزاد پرخاش می‌کند
اگر کودک پرخاشگر کوچکتر از آن بود که متوجه باشد؟
اگر نوزاد پرخاشگری می‌کند چطور؟
بازی‌هایی که به کودکان کمک می‌کنند با نوزاد احساس نزدیکی کنند
یادداشت آخر: عشق را برگزینید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال
نویسنده
مترجمهدی فیضی
ناشر چاپیانتشارات راوشید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات217
زبانفارسی
شابک978-622-745821-3
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
30900 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال

زینب نصر
۱۴۰۱/۱/۱۸
بسیارعالی، توصیه می‌کنم مطالعه بفرمایید.
صفا بهار
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
مهارت حل مسئله رو خوب نشون می‌ده
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال

برای دریافت کتاب والدین آرامش بخش، برادر و خواهر خوشحال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.