معرفی و دانلود کتاب بهترین زمان مردن

عکس جلد کتاب بهترین زمان مردن
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بهترین زمان مردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهترین زمان مردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین زمان مردن

الیف شافاک در کتاب بهترین زمان مردن، داستانی جذاب از یک گروه سه نفره را روایت می‌کند که در بوستون آمریکا به اشکال گوناگون با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند و ناخودآگاه با وجود همه تفاوت‌ها و تناقض‌هایی که با هم دارند به زندگی در کنار همدیگر روی می‌آورند.

کتاب بهترین زمان مردن (The Saint of Incipient Insanities) داستانی آمیخته به طنز و تأثربرانگیز از چندین دوست جوان را به تصویر می‌کشد که در جست‌وجویی تمام نشدنی برای دستیابی به خوشبختی و آرامش هستند. سه پسر با نام‌های عمر، عابد و پیو که هم‌اتاقی هستند و هر سه تازه وارد آمریکا شده‌اند.

عمر دانشجوی دکترای علوم سیاسی و اهل استانبول است. او به سرعت به محیط جدید عادت می‌کند و به یک دختر آمریکایی به اسم گِیل علاقه‌مند می‌شود. این دختر در کشورش بسیار احساس بیگانگی دارد و در پی علاقه خود، مدام از شاخه‌ای به شاخه دیگر می‌رود.

عابد، پسر دیگر عرب و دانشجوی رشته بیوتکنولوژی است و نگران اعمال نادرست و سرکشی‌های عمر، دیدارهای غیرمنتظره مادرش و تصورات کلیشه‌ای و مرسومی است که مردم آمریکا نسبت به اهالی عرب دارند. پیو نیز پسری اسپانیایی است که می‌خواهد دندان‌پزشک شود با وجود اینکه از اشیای تیز می‌ترسد.

رمان بهترین زمان مردن فراز و نشیب‌های زندگی این سه شخصیت جذاب را به بهترین و زیباترین شکل به نمایش می‌گذارد. در سراسر این کتاب دیوانگی خاصی جریان دارد. شافاک به جای تمرکز بر روی یک قهرمان از یک تفکر ضد قهرمان پشتیبانی می‌کند.

الیف شافاک (Elif Shafak) در حالی که بین دیوانگی و معقول بودن در رفت‌وآمد است، حقیقت را می‌شکافد. مشکلات و مسائل موجود اطرافش مثل زبان، دین، تنهایی، زمان، اسامی و خارجی بودن را در قالب شخصیت‌های داستان می‌گنجاند و داستانی روان، جذاب و سلیس را روایت می‌کند.

برخی دیدگاه‌ها درباره کتاب بهترین زمان مردن:

- گودریدز: کاوشی پرجوش و خروش درباره‌ی عشق، دوستی، فرهنگ، ملیت، دوری از خانه و احساس تعلق خاطر.
- آمازون: بسیار خردمندانه و طنزآمیز.
- واشنگتن‌پست: این کتاب، یک صدای شگفت‌انگیز جدید در داستان‌های بین‌المللی را به ما معرفی می‌کند.

با الیف شافاک بیشتر آشنا شویم:

الیف شافاک نویسنده ترک‌تبار در 25 اکتبر سال 1971 در فرانسه به دنیا آمد. او بعد از جدایی والدینش به همراه مادرش به ترکیه برگشت. الیف لیسانس روابط بین‌الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکترای علوم سیاسی را از دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا دریافت کرد.

او در سال 1994 و در زمان تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس نخستین داستان و در سال 1997 دومین رمانش را به چاپ رساند. بعد از پایان تحصیلش به استانبول رفت و داستان آینه‌های شهر را به نگارش درآورد. شافاک در سال‌های 2003 و 2004 با درجه استادیاری در دانشگاه میشیگان و سپس در قسمت مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آریزونا به کار مشغول شد و از سال 2005 تا 2009 به ستون‌نویسی روزنامه زمان روی آورد.

او در سال 1998 برنده جایزه رومی به خاطر رمان پنهان - بهترین اثر ادبیات عرفانی ترکیه – شد و نشان شوالیه را که از مدال‌های فرهنگی فرانسه محسوب می‌شود دریافت کرد و چندین بار به فهرست نهایی و اولیه جوایز جهانی مثل جایزه ادبیات داستانی زنان اورنج، جایزه ایمپک دوبلین، جایزه بین‌المللی روزنامه‌نگاری، جایزه دستاوردهای زنان آسیایی، ادبیات داستانی مستقل بریتانیا و... راه پیدا کرده است.

در سال 2012 برای کتاب ملت عشق جایزه بین‌المللی ادبی دوبلین IMPAC را به دست آورد. در سال 2009 جایزه بنیاد نویسندگان و روزنامه‌نگاران ترکیه را کسب و در سال 2000 جایزه بهترین داستان از سوی انجمن نویسندگان ترکیه را برای رمان محرم دریافت کرد.

الیف شفق به دلیل اشاره به نسل‌کشی ارامنه در کتاب دومش با نام حرام‌زاده استانبول از سوی دادگاه‌های ترکیه به جرم اهانت به ترک بودن مورد اتهام قرار گرفت. پرونده‌اش در سال 2006 بسته شد اما در ژوئیه همان سال دوباره باز و او با احتمال سه سال زندان مواجه شد. در 21 سپتامبر 2006 به علت کمبود مدرک پرونده او باز هم بسته شد.

شافاک تاکنون 10 رمان به زبان‌های ترکی، انگلیسی و فرانسوی نوشته است که تعدادی از آن‌ها به فارسی نیز ترجمه شده‌اند. از جمله آثار او می‌توان به ملت عشق، سه دختر حوا، بعد از عشق، شرافت، حرام‌زاده استانبول، شیر سیاه، مرید معمار، محرم، برزخ و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب بهترین زمان مردن می‌خوانیم:

روز جدایی فرا رسیده است. گالی و عمر بعد از ده روز مسافرت از شهر جدا می‌شدند. هواپیما راس ساعت 15:30 به پرواز درخواهد آمد. یک روز مانده برای خداحافظی از خانواده عمر به قسمت آسیایی استانبول رفتند. مانند هر زمان دیگری عمر کارهایی را که قرار بود انجام دهند را برنامه‌ریزی کرده بود ولی مانند هر زمان دیگری بر اساس این برنامه روزانه عمل نکرده بودند.

برنامه‌ای که طراحی شده اول یک صبحانه زودهنگام با خانواده، سپس برگشتن به هتل و جمع کردن چمدان‌ها بود. بعد از آن نیز طراحی کرده بود برای این که بتوانند صبح زود از خواب بیدار شوند شب زود بخوابند. ولی زمانی که به خانه رفتند؛ صبحانه به شام، شام به ضیافت بزرگ و گالی به بالون تبدیل شد. مادر عمر اصرار کرده بود که شب را آن‌جا سپری کنند و صبح زود از آن‌جا به هتل برگردند. زمانی که از خواب بیدار شدند بار دیگر با یک میز ضیافت روبه‌رو شده بودند. از آن‌جایی که دیر از خانه بیرون آمدند تصمیم گرفتند برای رفتن به بخش اروپایی استانبول از تاکسی استفاده کنند و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی را که می‌توانستند در استانبول مرتکب شوند را انجام دادند: عبور از پل بسفر در ترافیک صبحگاهی، از آن‌جایی‌که به راه افتاده بودند همان‌جا بدون کوچک‌ترین حرکتی مانده بودند. در بین لاین‌های بی‌شمار پل که پر از خودروهای بی‌پایان بود گیر کرده بودند.

در زیر رگبار هیجانی که در اثر پخش مسابقه فوتبال از برزیل به وجود آمده و در سایه حرکات هیجانی‌تر راننده تاکسی در صندلی پشت تاکسی نشسته بودند. در درون جثه کوچک راننده صدای بسیار کلفتی نهفته بود. ساعت 08:18 بیرون تاکسی نسیم دلنوازی وجود داشت. یک مه زیبا، شاید هم یک مه نبود و ابری نازک از آلودگی هوا بود. ولی باز هم زیبا بود. زیرا ابر آلودگی بیشتر شبیه مه است. عمر که هیچ ارتباطی با فوتبال نداشت و نمی‌توانست درک کند که چرا هم‌جنس‌هایش این‌گونه دیوانه‌ این ورزش می‌شوند؛ هندزفری‌اش را روی گوشش گذاشت و صدایش را تا آخر بالا برد. آهنگ "باتلاقی که در آن غرق شدیم" را از هاروی پی.جی گوش داد. از این که ساعت استفاده نمی‌کرد عصبی شده بود و هر از گاهی با اخم به مچ دستش نگاه می‌کرد. اگر از ساعت استفاده می‌کرد؛ و یا حداقل به فکرش می‌رسید به ساعت کس دیگری نگاه کند به احتمال زیاد در زمان بهتری راه می‌افتادند و اکنون در یک جای راحت‌تر به کاری مفیدتر می‌پرداخت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
الهه باردار آشور – بابل
حرف درون موز
حرف‌هایی که از حد و مرز خود گذشته‌اند
جدید بودن در قاره جدید
تست هم‌خانگی
آلگرا و بدبختی
پختن همیشگی
سَم در کیک شکلاتی
لاس تیاس
دخترمان مُرد
متضاد "طبیعی"
باقی‌مانده‌ها
حفره
زهرا و کلوچه‌های ایگی کیلیکورجوک
آتش بی‌دود
صدقه رِگِی
زمستان
درد در چاکرا
مانند شاه‌ماهی
یک استعداد کشف نشده
الهه دوران نوسنگی
مکانیک کوانتومی و پری عشق
اقدام برای اعلان عشق: قسمت دو
اقدام برای اعلان عشق: قسمت سوم
نمره صفر
دَمدَن کاچار
طبل تو خالی
تصویر یک جهنم
صحبت با بالشت
تأمین‌کننده ابدی قاشق
شام با سرویس غذاخوری
اشتباهات گرامری
برتری ناممکن
کاهن معبد دلفی
دهان گشنه درونم
پل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهترین زمان مردن
نویسنده
مترجممحمد شریفی کرجان
ناشر چاپیانتشارات انگیزه مهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-8325-29-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بهترین زمان مردن

Morteza Jahannabard
۱۴۰۱/۱/۳۰
خیلی کتاب خوبی بود. من هنوزم بعد چندماه بعضی اوقات به شخصیتای کتاب فکر میکنم، گالی. عمر. عابد. اون یکی اسمش یادم رفت همیشه اشپزی میکرد خیلی مظلوم و خوب بود. کتاب قهرمان نداره همه یجورایی هم خوبی دارن هم بدی حتما بخونیین
Roya Ag
۱۳۹۹/۴/۳۰
هیچ کششی در من برای خواندن ایجاد نکرد ولی تا انتها خواندم و نتوانستم با داستان ارتباط برقرار کنم
ارام صدر زاده
۱۳۹۹/۳/۲۱
آثار شافاک جالب و خوندنی هست. لطفا صوتی این کتاب رو موجود کنید. ممنون از کتابراه.
amin hamooleh
۱۳۹۹/۵/۷
به نظرم باید گفت که ترجمه خوبی ندارد...
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب بهترین زمان مردن

برای دریافت کتاب بهترین زمان مردن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.