معرفی و دانلود کتاب بهترین دارو خود شما هستید!

عکس جلد کتاب بهترین دارو خود شما هستید!
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بهترین دارو خود شما هستید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهترین دارو خود شما هستید! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین دارو خود شما هستید!

کتاب بهترین دارو خود شما هستید! به قلم فردریک سالدمان مجموعه‌ای از راهکارهای سودمند و عملی برای پیشگیری و همچنین درمان بسیاری از بیماری‌های شایع همچون فشار خون، اضافه وزن، مشکلات گوارشی و... است. این پزشک متخصص قلب و عروق راه‌حل‌هایی شگفت‌انگیز برای بهبود وضعیت جسمانی و سلامتی‌تان ارائه می‌دهد که با درمان‌های شیمیایی و مضر بسیار متفاوت است.

درباره کتاب بهترین دارو خود شما هستید:

ما نیروهاى بى‌کرانى در وجود خویش داریم که حتى تصور آن را نیز نمى‌کنیم. مغز و بدن انسان‌ها قابلیت‌هایى باور نکردنى دارند که احتمالاً هرگز از آن‌ها استفاده نمى‌کنیم، حال یا از آن‌ها بى‌خبریم، یا نمى‌دانیم چطور باید آن‌ها را پیدا و شناسایى کرد، رشد داد و به کار انداخت. فردریک سالدمان (Frederic Saldmann) پزشک فرانسوی تبار در کتاب بهترین دارو خود شما هستید (You Are Your Own Best Medicine) شما را با حقیقت شگفت‌انگیزی آشنا می‌سازد که در درونتان است و درمانی برای تمام بیماری‌های روحی و جسمی به حساب می‌آید.

در این کتاب خواهید آموخت که قابلیت‌هاى فیزیکى، حسى و ذهنى در کدام جهت باید گسترش داده شوند. سالدمان تأکید می‌کند که این امر بسیار مهم است زیرا حوزه کاربرد این قابلیت‌ها به قدرى وسیع می‌باشد که امکان دارد انسان گمراه شود و زندگى خود را بى‌هیچ توفیقى، به پریدن از این شاخه به آن شاخه به منظور تحقق بخشیدن به استعدادهاى خود بگذراند.

هدف دکتر سالدمان از نوشتن کتاب بهترین دارو خود شما هستید، چنان‌که خود صراحتا اعلام می‌دارد، ارائه روشی ساده و در عین حال جامع است که ما را در بهترین وضعیت سلامت قرار دهد. او حقیقتا باور دارد که با استفاده از روش‌هاى طبیعى، مى‌توانیم به دست خود، دربرابر بسیارى از بیمارى‌ها از خود محافظت کنیم.

نویسنده در بخش ابتدایی، کتابش را به یک چاقوی سوییسی چندکاره تشبیه می‌کند که امکان روبه‌رو شدن آنى و عملى با هرگونه وضعیتى را فراهم مى‌نماید. راه‌کارهای سودمندی که دکتر سالدمان در کتابش تجویز می‌کند به گفته خودش آنقدر جسورانه و بدیع هستند که مجال گفتن این سخنان را در مطب به بیمارانش نمی‌یابد.

با خواندن این کتاب، درمى‌یابید که فعالیت جسمى، کلید برخوردارى از سلامت مناسب است. سى دقیقه فعالیت بدنى روزانه، مى‌تواند به کاهش 38 درصدى خطر مرگ به دنبال بیمارى‌هاى قلبى عروقى، سرطان و آلزایمر بینجامد و این بخشی از توصیه‌ها و راهکارهای ایشان برای زندگی سالم است.

خواندن کتاب بهترین دارو خود شما هستید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر شما نیز روزانه چندین وعده قرص مصرف می‌کنید و سالیان سال است که با یک بیماری مزمن دست و پنجه نرم می‌کنید و احتمالا در جستجوی راه حلی برای رهایی از این بیماری هستید، کتاب بهترین دارو خود شما هستید را پیشنهاد می‌کنیم.

با فردریک سالدمان بیشتر آشنا شویم:

دکتر فردریک سالدمان سال 1953 در فرانسه متولد شد و تخصص پزشکی‌اش را در زمینه قلب و عروق اخذ کرد. او که در حوزه پیشگیری از ابتلا به بیماری نیز مطالعات و فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است، به شرکت‌های مشهوری همچون نستله و کوکاکولا درباره چگونگی تولید محصولات سالم و بدون مواد مضر مشاوره می‌دهد. وی پیش از این اثر، کتاب‌های دیگری در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها تألیف نموده است.

جملات برگزیده کتاب بهترین دارو خود شما هستید:

- رقباى کوچک را دست‌کم نگیرید: شیر درنده دیده مى‌شود، اما ویروس نه.
- چیزى سخت‌تر از مقید کردن خود به یک رژیم غذایى نیز هست، و آن، تحمیل نکردن این رژیم به دیگران است. (مارسل پروست)
- امر فراطبیعى با حالت بسیار طبیعى خود ما را دربر گرفته است. (ژول سوپر وی‌یل)
- تغییر آنچه را مى‌خواهید در اطراف خود ببینید، از خود آغاز کنید. (گاندی)
- یک سیب در هر روز پزشک را از انسان دور مى‌کند، البته به شرط اینکه به درستى هدف‌گیرى شود. (چرچیل)

در بخشی از کتاب بهترین دارو خود شما هستید می‌خوانیم:

براى بسیارى از نشانه‌هاى بیمارى‌ها، راهکارهایى ساده و دم‌دستى وجود دارد، راهکارهایى که بدون توسل به داروهاى شیمیایى مى‌تواند محافظت‌کننده و شفابخش باشد. کافى است نقاط خاصى از بدن را فعال کرد تا واکنش‌هاى فیزیولوژیک تحریک شود. فکر درمانگرى به دست خود با تحصیل در شاخه قلب به ذهن من رسید.

در چنین رشته‌اى دقیق، گاهى براى ما پیش مى‌آید که با دست خالى، براى مثال، با ماساژ قلبى، به درمان بیماران بپردازیم. این یکى از زیباترین کارهاى شاخه قلب و عروق است. کافى است فکرش را بکنید که با فشار منظم بر روى ناحیه قفسه سینه، مى‌توانید زندگى را به فردى بازگردانید که تا چند لحظه پیش مرده بود. همین‌طور مى‌توان برخى بیمارى‌هاى قلبى را با انگشت درمان کرد.

نخستین‌بار که او را دیدم، دانشجوى پزشکى بودم. او نوجوانى شانزده ساله بود و مبتلا به بیمارى تاکى‌کاردى حمله‌اى بود. این بیمارى با افزایش شدید ضربان قلب مشخص مى‌شود که حاصل نامنظمى آن است. به این ترتیب، قلبى که به طور معمول هفتاد تا هشتاد بار در دقیقه مى‌تپد، به دویست‌وپنجاه ضربان در همین مدت مى‌رسد. در آن لحظه، رنگ نوجوان پریده بود، بدنش از عرق خیس بود و مرگ را پیش چشم خود مى‌دید.

من به پزشک کشیک نگاه مى‌کردم که با انگشتان خود نقطه‌اى خاص از گردن او را ماساژ مى‌داد و پس از چند لحظه، طورى که انگار ماشه را فشار داده بود، صدایى تولید شد. این صداى به کار افتادن قلب او بود که به یکباره، ضرباهنگ عادى خود را از سر گرفت. رنگ نوجوان به حال طبیعى برگشت و دیگر احساس تشویش نمى‌کرد. درواقع، با فشار بر روى یک نقطه از بدن او، نوعى واکنش فیزیولوژیک ایجاد شده بود. من، در آن لحظه، متوجه شدم جدا از شاخه پزشکى، نقاطى متعدد در بدن انسان وجود دارند که با وجود تحریک مناسب، مى‌توانند بهبودبخش عمل کنند.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
فصل 1: رهایى از اضافه وزن
فصل 2: بدنتان را به تکاپو وادارید
فصل 3: خوابتان را بهبود ببخشید
فصل 4: رهایى از دردسرهاى روزمره: مشکلات گوارشى،انواع حساسیت‌ها...
فصل 5: مبارزه با بیمارى‌هاى عفونى و مراقبت از کودکان
فصل 6: آشنایى با رفتارهاى نجات‌بخش و محافظت‌کننده
فصل 7: شکوفایى جنسى
فصل 8: از میان بردن استرس و افسردگى
فصل 9: مغز خود را پرورش دهید
فصل 10: جذب، روشن‌بینى، درمان‌هاى اسرارآمیز...
سخن پایانى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهترین دارو خود شما هستید!
نویسنده
مترجمسعیده بوغیری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات308
زبانفارسی
شابک978-600-9876-33-4
موضوع کتابکتاب‌های سلامتی و بهداشت
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بهترین دارو خود شما هستید!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بهترین دارو خود شما هستید!

برای دریافت کتاب بهترین دارو خود شما هستید! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.