معرفی و دانلود کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

عکس جلد کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
قیمت:
9750 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده نوشته ابراهیم حسن‌بیگی، برهه‌ای از تاریخ را روایت می‌کند که بیانگر ظلم، ستم، بی‌عدالتی و در یک کلمه استکبار برای نوجوانان امروزی است.

این رمان روایتی ساده از پسر نوجوان شانزده ساله ترکمنی به نام الیاس است که عاشق دختر خان روستا صفورا می‌شود و در ذهنش به ازدواج با او فکر می‌کند. این عشق نافرجام خیلی زود به نفرت و حس انتقام تبدیل می‌شود.

نوچه‌های خان، یوسف برادر الیاس را می‌کشند و عزا و ماتم جای عروسی‌اش را می‌گیرد. بعد از این اتفاق و در بحبوحه ماجراها و مبارزات قبل از انقلاب، الیاس مدام به فکر راهی است تا انتقام خون برادرش را بگیرد. کینه او از خانواده خان باعث کم‌رنگ شدن عشقش به صفورا می‌شود.

قصه الیاس در این کتاب روایتگر زمین، خان و رعیت به همراه ظلم، ستم و عشق نافرجام اوست. این رمان با بیان داستان زندگی الیاس و خانواده‌اش سعی دارد به مفاهیم مهم‌تر و عمیق‌تری مثل عدالت‌خواهی برای نسل امروز بپردازد.

نوجوانان با این کتاب همراه شخصیت اصلی نوجوان شده و از میان ماجراهایی عجیب می‌گذرند که متعجب و شگفت‌زده‌شان می‌کند. از اتفاقات داخل مدرسه که موجب دردسر می‌شود تا زندان ساواک و از خانه‌ی خان تا سفارت‌خانه آمریکا.

با ابراهیم حسن‌بیگی بیشتر آشنا شویم:

ابراهیم حسن بیگی نویسنده کودک و نوجوان متولد سال 1336 در گرگان است. در سال 1359 به استخدام آموزش و پرورش درآمد و بعد از دو سال مدیریت امور برنامه‌های رادیو گرگان را بر عهده گرفت. کتاب ریشه در اعماق او در سال‌های 1375، 1377، 1379 و 1381 به عنوان کتاب برگزیده 20 سال داستان‌نویسی انقلاب و دفاع مقدس شناخته شده و جوایز بسیاری دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده می‌خوانیم:

ماجرای میدان ژاله اتفاقی بزرگ بود در آن روزها؛ درست چند روز بعد از آزادی الیاس و سامان از زندان اتفاق افتاد. دادگاه نظامی آن‌ها را به یک سال حبس در زندان قصر محکوم کرده بود. اما به شش ماه نرسیده از زندان آزاد شدند؛ یعنی تابستان سال 1357 که زندان‌ها پُر شده بود و باید زندانی‌های کم‌اهمیتی مثل آن‌ها را آزاد می‌کردند تا جا برای زندانی‌های دیگر باز شود؛ و این اتفاق سیزدهم شهریور مصادف با عید فطر رخ داد.

بیرون از زندان داشت اتفاقات عجیب و غریبی می‌افتاد؛ اتفاقاتی به اسم انقلاب. دیگر شعارنویسی و پخش اعلامیه کاری کوچک و ناچیز محسوب می‌شد که کار هرروزۀ جوان‌هایی مثل الیاس بود؛ الیاسی که از زندان و شکنجه‌های ساواک فقط جای زخم آتش سیگار روی پیشانی‌اش باقی مانده بود.

جلوی زندان قصر دایی شکور به استقبالش آمد. پدر و مادر سامان هم بودند. استقبال از آن‌ها باشکوه نبود. شاید هر دو خانواده دلِ خوشی از کارهایِ انقلابیِ آن‌ها نداشتند. خیلی زود آن‌ها از هم جدا شدند.

الیاس و دایی انگار حرفی برای گفتن نداشتند. شاید در ملاقات‌های ماهانه در زندان حرف‌هایشان را زده بودند و شاید هم دایی دلِ پُری از این خواهرزادۀ چموشش داشت؛ خواهرزاده‌ای که جز دردسر سودی برای او نداشت.

خیابان‌های شلوغ و پُرجمعیت را به‌سختی پشت سر گذاشتند. مسیر مردم به طرف بالای شهر بود و مسیر آن‌ها به طرف پایین شهر. نماز عید فطر در قیطریه به تظاهراتی میلیونی منجر شده بود. دایی غر می‌زد: ‌«‌نماز عید که تمام شده. معلوم نیست چرا نمی‌روند به خانه‌هایشان‌.»

دیدن این همه جمعیت در خیابان‌ها و شنیدن شعارها برای الیاس تازگی داشت؛ درست مثل روزی که برای اولین بار تهران را دیده بود.

فهرست مطالب کتاب

روایت اول: ماجرای الیاس، پسر محمدجان
روایت دوم: ماجرای عروسی یوسف‌
روایت سوم: در عزای یوسف
روایت چهارم: به دنبال عدالت
روایت پنجم: راهی که بسته است
روایت ششم: بازگشت نورجمال
روایت هفتم: راه قانونی
روایت هشتم: بشیرخان می‌تازد
روایت نهم: تیمسار مزین و دوستان امریکایی
روایت دهم: آتش در خرمن
روایت یازدهم: در تهران
روایت دوازدهم: سامان ساسانی
روایت سیزدهم: راه مبارزه
روایت چهاردهم: ماجرای آن شب
روایت پانزدهم: در چنگال ساواک
روایت شانزدهم: ماجرای میدان ژاله
روایت هفدهم: انقلاب در روستا
روایت هجدهم: پایان ماجرا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات224
زبانفارسی
شابک978-600-03-1731-7
موضوع کتابکتاب مذهبی انقلاب دفاع مقدس نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

علیرضا شاکر
۱۳۹۹/۷/۲۹
این کتاب علاوه بر داستان زیبایی که داشت از کلمات خیلی خوبی هم برای فهم داستان استفاده شده بود
Safieh Moghol
۱۳۹۹/۱۰/۷
خیلی خوب است.. عالیه
حسین شعبانی
۱۴۰۲/۶/۲
کتاب خوبیه بین انتقام عشق و زیر ظلم نرفتن
ریحانه واعظ هوس
۱۳۹۹/۸/۱۴
داستان خیلی خوبیه
مائده جان فدا
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
بسیار کتاب خوبیه
alireza akef
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
چرا خریدمش؟ XD
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

برای دریافت کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.