معرفی و دانلود کتاب فراسوی ترس

عکس جلد کتاب فراسوی ترس
قیمت:
16800 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فراسوی ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فراسوی ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فراسوی ترس

کتاب فراسوی ترس به قلم اسکات آلن، به شما کمک می‌کند تا به ترس به عنوان حسی محرک و نه بازدارنده، در جهت رسیدن به اهداف نگاه کنید و راه‌های غلبه بر آن را بیاموزید.

لحظه‌ای فرض کنید به‌ شدت به چیزی نیاز دارید، چیزی که بدون آن در ادامه راه آسیب می‌بینید. شاید بارها سعی کرده‌اید درست هنگامی‌ که جلوی شما خودنمایی می‌کند، آن چیز رؤیایی را بقاپید، ولی موفق نشدید. مدت‌هاست دیگران به شما می‌گویند: اقدام کن و فقط انجامش بده، اما در انجام کار، خودتان را به‌ شدت فلج می‌یابید. در عوض دنبال کنترل تلویزیون می‌گردید یا با غوطه‌ور شدن در انجام کارهایی که سرگرمتان می‌کند، وقت تلف می‌کنید.

سرانجام به یک زندگی معمولی دست می‌یابید و انتخاب می‌کنید که در ترس زندگی کنید: ترس از انجام ندادن کاری که دوست دارید انجامش دهید، ترس از زندگی کردن بدون آن و ترس از بالا رفتن سن و نداشتن هیچ شانسی در آینده برای به‌ دست آوردنش.

حال، نیرویی نامرئی را مجسم کنید که شما را از به‌ دست آوردن آن باز می‌دارد. آن‌قدر قدرتمند که اصلاً مهم نیست چقدر سخت تلاش می‌کنید تا از آن رها شوید، اجازه نمی‌دهد به جلو حرکت کنید. این نیروی نامرئی ترس است.

ترس بسیار نیرومند است و برای اکثر مردم، تنها دلیل بزرگ شکست‌ محسوب می‌شود. اما برخلاف اغلب موانع که به آسانی شناسایی می‌شوند، شناسایی آنچه که شما را در ترس نگه می‌دارد، بسیار سخت‌تر است. در زندگی در تله‌ی نیروهایی که جلوی دید شما را می‌گیرند گرفتار می‌شوید، زیرا می‌پندارید که زندگی به همین صورتی است که شما می‌بینید.

وقتی انجام کاری با خطر همراه است، برای انجام ندادنش عذر و بهانه می‌آورید. در نتیجه وقتی فرصتی خوب برای انجامش پیش می‌آید، می‌گویید شاید دفعه بعد. اما همیشه دوباره که وقتش رسید و فرصت مناسب دیگری پیش آمد، بهانه دیگری هم برایش وجود دارد.

ترس تا زمانی برگ برنده را در دست دارد که شما دست به اقدام نزده‌اید یا قدمی برای از میان برداشتن محدودیت‌های پیشِ روی خود برنداشته‌اید. بنابراین یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که ترس را حس کنید اما به هر قیمتی که شده، کارتان را انجام دهید. اسکات آلن (Scott Allan) در کتاب فراسوی ترس (Do it scared) به شما کمک می‌کند دست‌ به‌ کار شوید و با همه توان، با سرعت به ‌جلو حرکت کنید.

باید بپذیرید ترس از شکست، اصلی‌ترین علتی است که مانع از پیشروی و موفقیت شما می‌شود؛ اما اگر شما شکست را موهبتی در لباس مبدل و فرصتی برای قالب‌ریزی خویشتن بهتر خود ببینید، به شما یاد خواهد داد که چطور به انسانی تبدیل شوید که دوست دارید. بهترین رهبران دنیا شکست‌های سنگین خود را بزرگ‌ترین هدیه‌ زندگی دانسته‌اند.

همچنین باید بدانید زمان‌های سخت و روزهای پُرمشقت، درست همان نقطه‌ای هستند که روح شما شروع به پوست انداختن می‌کند و شما را آماده می‌کند تا ضمیر جدید و قدرتمند خود را ببینید. با چنین نگاهی، ترس از شکست نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

جملات برگزیده کتاب فراسوی ترس:

- پیشگیری از عادات بد راحت‌تر از ترکشان است.
- نترسیدن نه تنها غیرممکن نیست، بلکه بی‌نهایت لذت بخش است. وقتی به نترس بودن می‌رسید، آزادید.
- می‌توانم شکست را بپذیرم، همه در انجام کاری شکست می‌خورند. اما دوباره تلاش نکردن را نمی‌توانم بپذیرم.
- به خودکم‌بینی پایان دهید. این بار بیایید همه آن چیزهایی را که شما را عقب نگه می‌دارند از درون خود بیرون بکشید.
به راهت ادامه بده، پات جایی به شانس می‌خوره که انتظارش رو نداری. هیچ‌وقت نشنیده‌م کسی نشسته باشه و پاش به شانس خورده باشه.
- بسیاری از رؤیاهامان در ابتدا غیر ممکن به نظر می‌رسند. مدتی بعد نامحتمل و سپس وقتی اراده خواستن را به‌دست آوردیم؛ خیلی زود اجتناب‌ناپذیر می‌شوند.

در بخشی از کتاب فراسوی ترس می‌خوانیم:

اگر وقت خود را با پنج نفر آدم کارآفرینِ موفق سپری کنید، نفر ششم شمائید. با پنج نفر انسانی وقت بگذرانید که تمرکز آن‌ها روی بهتر کردن اوضاع است در نتیجه شما ششمین نفر خواهید بود. اگر وقت خود را با پنج نفر آدم همیشه شاکیِ بدبین بگذرانید، ششمین شاکی شما خواهید بود.

با بررسی هم‌نشینی هر شخصی می‌توانید به بسیاری از حقایق درمورد زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش دست‌یابید.

ما به‌ طور ناخوداگاه به سمت کسانی که در واقعیت با آن‌ها نقطه نظر یکسانی داریم کشیده می‌شویم. وقتی گروه خود را انتخاب‌ می‌کنیم، در واقع چگونگی سرنوشت خود را نیز انتخاب‌ می‌کنیم زیرا افراد این گروه کمک خواهند کرد تا سرنوشت ما شکل بگیرد. شخصیتی که در شما شکل می‌گیرد هم‌سطح با شخصیت کسانی می‌شود که جذب آن‌ها شده‌اید و با آن‌ها وقت می‌گذرانید.

نگاهی به ‌آدم‌های اطرف خود که روزانه با آن‌ها در ارتباط هستید بیاندازید. آیا مثل آن‌ها صحبت می‌کنید؟ یا مثل آن‌ها فکر می‌کنید؟ این دایره نفوذ قدرتمند شماست، و روی شکست و یا موفقیت سال‌های آینده شما عمیقاً تأثیر خواهد گذاشت.

روزی پدربزرگم به من گفت «تنها زمانی به قله بلندترین کوه می‌رسی که با افراد مناسب برای صعود همراه شده باشی.» اگر افراد جلوی دست و پای شما را بگیرند، راهی برای صعود به قله نخواهید داشت.

افرادی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید تنها انعکاس فکر و ذهن شما نیستند بلکه، آن را گسترش نیز می‌دهند. افرادی که به آن‌ها وابسته هستید و اکثراً با آن‌ها وقت می‌گذرانید، مقیاس موفقیت شما هستند.

وقتی زمان دست‌یابی به مقصود و هدف فرا رسید، کسانی که با آن‌ها در ارتباط مستقیم هستید، هم می‌توانند شما را در رسیدن به هدف کمک کنند و هم می‌توانند باعث ناکامی شما شوند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه: نیرویی که شما را عقب می‌راند
فصل یک: برای چشم‌انداز غیرممکن خود، بلندپرواز باشید
فصل دو: اثر کبکی و پذیرش واقعیت
فصل سه: اولین جهش از صفر
فصل چهار: همکاری با افراد مناسب
فصل پنج: خطراحمق به‌نظر رسیدن
فصل شش: مخفی‌کردن ترس با عوامل منحرف‌ کننده
فصل هفت: خود را از تردید‌به‌ نفس رها سازید
فصل هشت: ترک عادات بد
فصل نه: شکست در انجامِکار موردعلاقه
فصل ده: تمرین تفکر بدون محدودیت
فصل یازده: کنار زدنِ زندگیِ تحمیلی
فصل دوازده: نتایج احتمالیِ در پیش‌گرفتنِ روشی متفاوت
فصل سیزدهم: اختصاص اولویت اول به رویارویی با دشوارترین چالش‌ها
فصل چهارده: یافتن اعتمادبه‌نفس با راهبرد گام به گام 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فراسوی ترس
نویسنده
مترجمعلی هدایتی
ناشر چاپیانتشارات ارگ نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-600-7089-53-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
16800 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فراسوی ترس

Ehsan Zohuri
۱۳۹۹/۲/۲۲
اگر از انجام کارهایی که زندگی شما را تغییر میدهد ترس دارید. این کتاب برای شماست. در عین سادگی با بیان مطالب کاربردی نویسنده سعی دارد تا شما برای از بین بردن ترس هایتان اقدامی انجام دهید. ترس‌های خود رابشناسید و برای ان اقدامی انجام دهید این پیام اصلی کتاب است. امیدوارم نظرم براتون مفید باشه.
f احمدی
۱۴۰۰/۱/۴
خیلی خوب بود؛ کتاب خیلی ساده و گیرا ترجمه شده و به نظرم همه آدم‌ها باید بخوننش، چه اون‌هایی که خیلی میترسن و وسواسی شدن چه اون‌هایی که ترس‌های کمی دارن (آدم نترس وجود نداره)
تو این دوره که فضای مجازی باعث شده همه مون تو عادت هامون غرق بشیم و حرکت کردن به سمت اهدافمون رو با سرگرمی‌های مجازی به تعویق بندازیم چنین تلنگری واقعاً لازمه👌
سعید طاهری
۱۳۹۹/۸/۲۱
قسمتی از متن کتاب: "اولین چیزی که لازم است نه اعتمادبه نفس بلکه اقدام کردن است! اول اقدام کنید بعداعتمادبه نفس به وجود می‌آید. اول اقدام سپس شجاعت راتجربه می‌کنیم. "
hossine karimi
۱۴۰۱/۶/۱۱
از لحاظ تمرینات و راه‌هایی که برای رهایی از ترس و استرس گذاشته خیلی مفید و خوبه ولی اینقدر از کلمه اعتماد به نفس توش زیاد استفاده شده که عصبی میشم با خوندنه زیادش اصلا به آدم انگیزه زیاد خوندنش رو نمیده هربار که میام سراغش برای خوندن بیشتر از نیم ساعت تا چهل دقیقه نمیتونم بخونم حوصله سر بره
امیر ارسلان مهدوی
۱۴۰۱/۲/۱۳
کتاب فراسوی ترس و با این ترجمه فوق العاده ایی که داشته واقعا کاری میکنه که شما با خیلی از ترس هاتون روبه رو بشین، کاری میکنه که از گفتن ترس هاتون ترس نداشته باشین و با داستان‌های واقعی که از خودش تعریف میکنه کاری میکنه که محدودیت ترس تو ذهنتون بشکنه و ذهنتون رو آزاد میکنه، به شدت پیشنهاد میشه
الهام سلیمانی
۱۴۰۰/۵/۲۶
خیلی خیلی عالی بود و با خوندنش جوری ادمو وادار میکنه که ترسامونو کنار بذاریم و کارهایی رو که سالیانِ سالِ انجام ندادیم شروع به رفتن به سمتش کنیم😍 واقعا ممنون از کتابراه برای گذاشتن این کتاب و همچنین ممنون از اسکالت آلن و علی هدایتی برای این قلم زیبا و قابل درکشون🙌👍
اسماعیل نوروزی بهجت
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
سلام کتاب خیلی خوبی هست که نیاز کسانی می‌باشد که خواهان رهایی از ورطه ترس و خمودگی هستند. ترس را نمی‌شود منکر شد ولی می‌شود با ترس جلو رفت و به اهداف دست یافت. ممنون از کتابراه که این کتاب ارزشمند را در اختیار عاشقان علم و دانش قرار داده است. با تشکر نوروزی بهجت
البرز احسان الهی
۱۴۰۱/۹/۹
کتاب خوب و مفیدی بود. به نظرم اوایل کتاب خیلی جذاب و کاربردی بود. ولی آخر کتاب بیشتر حالت انگیزشی داشت و در مورد موفقیت بود که خیلی مرتبط با موضوع نبود. جمله طلایی که داشت‌؛ 《شاید الان بتوانید از مشکلات فرار کنید ولی تاوانش را بعدا خواهید پرداخت 》
فریده ملایی
۱۳۹۹/۸/۲۸
بسیار کتاب آموزنده وکاربردی است؛ واقعا راه کارهای خوبی برای مقابله با ترس به خواننده میدهد وبه این نکته مهم تاکید می‌کند که عامل ایجاد کننده ترس در واقع از افکار محدود کننده خود فرد نشات می‌گیرد.
دنیز شریفی
۱۳۹۹/۸/۲۶
واقعا کتاب تکان دهنده ایه. مفید‌ترین کتابی که برای تحول و ایجاد انگیزه خوندم. ضعف من در انجام کارها ترس بود و با این کتاب متوجه این ضعف شدم و حالا با مطالعه این کتاب واقعا زندگی و احساس بهتری دارم
alireza sadeqi
۱۴۰۱/۵/۲
چاره‌ای نیست جز اینکه از هرکاری که میترسید به سمتش برید تا که بهش عادت کنید البته بیشتر برای کسانی خوبه که اعتماد به نفس ضعیفی دارن
که با اقدام کردن و تکرار توی اون کار بهتر و بهتر میشن
soo vafa
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
کتاب رو دوست داشتم من ترس رو خیلی زیاد احساس میکنم و این کتاب بینش خوبی بهم داد که ترس رو بپذیرم هنوز وقتی عمیقا احساس ترس میکنم صفحاتی از این کتاب رو میخوونم و میتونم فراسوی ترس رو ببینم
سمیه تاجیک
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتاب خوبی بود. راهکارهای عملی ارائه می‌داد و در عین حال با مثال زدن از ترسهای مختلف به خواننده مرتب یادآوری می‌کرد که تنها کسی نیست که چنین ترسی را دارد پس میتونه مثل بقیه این ترس رو پشت سر بذاره.
پویان مرادی
۱۳۹۹/۸/۲۲
با اینکه هنوز کتاب رو تموم نکردم، ولی مطالبش جالب و کاربردی هستن، اهمیت اقدام کردن رو به خوبی نمایش میده.... ممنون از کتابراه برای رایگان کردن این کتاب مفید
سارا م
۱۳۹۹/۸/۲۱
خداخیرتون بده کتاب عالیه واقعا امروزداشتم به ترسهاوموانع ذهنیم فکرمبکردم.. همیشه اقدام کردن وشکست خوردن بهترازانجام ندادنه👌
مشاهده همه نظرات 60

راهنمای مطالعه کتاب فراسوی ترس

برای دریافت کتاب فراسوی ترس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.