معرفی و دانلود کتاب قابلمه را فراموش کن!

عکس جلد کتاب قابلمه را فراموش کن!
قیمت:
۴۹۹۰۰ تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قابلمه را فراموش کن! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قابلمه را فراموش کن! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قابلمه را فراموش کن!

اگر می‌خواهی سالم شوی و عمر طولانی داشته باشی قابلمه را فراموش کن! هلموت واندمیکر در این کتاب قصد دارد، یک رژیم غذایی با میزان غذای خام بالا، که برای سلامتی بهتر است را معرفی کند و تأکید اصلی بر خوردن میوه‌هاست.

کتاب قابلمه را فراموش کن (Willst du gesund sein? vergib den kochtopf) توسط هلموت واندمیکر که 60 سال تمام خام گیاهخوار بوده، نوشته شده است. خام گیاهخواری یک سبک زندگی است که اصلی‌ترین رژیم غذایی در آن، خوردن غذاهای نپخته و پردازش نشده است.

آنچه در کتاب قابلمه را فراموش کن می‌خوانید، قدمتی میلیون‌ساله دارد که به فراموشی سپرده شده است. این کتاب تنها متعلق به هلموت واندمیکر (Helmut, Wandmaker) نیست، بلکه تجربیات و تحقیقات بسیاری از اطبا و پروفسورها و دانشمندانی است که در طول سال‌ها مبارزه با نظام پزشکی حاضر، مطب خود را از دست داده و حتی زندانی شده اند، اما این نهضت را زنده نگه داشتند تا اینکه در سال 1822 در امریکا با عنوان «حفظ تندرستی و بهداشت طبیعی» Hygienie Natural رسمیت پیدا کرده و در آلمان و فرانسه نیز عمومیت یافته اند.

هر روز بر تعداد کسانی که در گوشه و کنار جهان بیماری‌هایی لاعلاج نظیر سرطان داشته و دوباره سالم شده‌اند، افزوده می‌شود. دکتر شلتون در درمانگاه و مدرسۀ تندرستی خود بهبود چهل هزار نفر از این افراد را ممکن ساخت. امروزه پزشکان و درمان‌گران زیادی راه و روش او را دنبال می‌کنند، که همواره موفقیت این روش را به اثبات رسانده‌اند.
این روند که از سال 1822 در امریکا آغاز شده، با وجود موانع فراوانی که نظام پزشکی بر سر راهش قرار داده، توانسته است خود را تا به امروز از گردباد حوادث نجات دهد. این روش درمانی که شیوه‌ای طبیعی است، تنها امید کسانی است که بیمار شده‌اند و می‌خواهند دوباره سالم شوند. آنچه در این کتاب می‌خوانید، تنها راه دستیابی به سلامت کامل و عمر طولانی است.

برای سالم شدن فقط یک راه وجود دارد: رفع مسمومیت. رفع مسمومیت فقط از طریق مصرف مواد زنده یا قلیایی که در میوه‌ها و گیاهان خوراکی وجود دارد، ممکن است.

هلموت واندمیکر آلمانی خود در سن 90 سالگی و پس از حدود 60 سال خام گیاهخواری درگذشته است.

سید ماشاء الله فرخنده (مترجم)، دربارۀ این کتاب می‌گوید:

"بعد از شش سال برای دومین‌بار در همان کلیه‌ام سنگی ساخته شد. تمام ایران را گشتم، سال‌ها از خوردن مواد حیوانی و گوشت پرهیز کردم، خیال می‌کردم اگر مواد حیوانی نخورم، دیگر همه چیز درست است. تا اینکه روزی دوستی، که در اتریش با او آشنا شده بودم به من گفت: «تمام قرص‌ها را دور بریز. من کتابی به تو معرفی می‌کنم که حتماً برایت مفید واقع می‌شود.» ناباورانه از همان صفحه اول به هر توصیه نویسنده عمل کردم. وقتی از شر آن همه درد و عذاب خلاص شدم، تصمیم گرفتم آن کتاب را ترجمه کنم. می‌دانستم کسانی مثل من هستند که نمی‌دانند باید چه‌کار کنند تا دوباره سالم شوند."

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ مترجم
پیشگفتار دکتر فریتس بِخِر
مقدمه
پیشگفتار 1989
پیشگفتار درباره‌ چاپ مجدد این کتاب در سال 1991
اگر مى‌خواهى سالم شوى، قابلمه را فراموش کن
آیا میوه‌ها اسیدساز هستند؟
کشف روش طبیعى تندرستى
خوردن صحیح میوه‌ها
میوه‌خوارى در آلاسکا
اعتیاد به چربى
شیر
کلسیم
روزه
آیا باید نان خورد؟
رماتیسم، نقرس، سیاتیک
چربى خون
فشار خون
پروستات
حساسیت
تیروئید، غده‌ فوق‌کلیوى
غذاى اطفال
دندان‌ها
گوش‌درد و سوت کشیدن گوش
درک و غریزه
جایگاه مرگ در روده‌هاست
چه باید نوشید؟
زنده یا مرده؟
شکر کارخانه‌اى و عسل
ورزش و تحرک جسمانى
مواد شیمیایى ضد آفات و علف هرز، حشره‌کش‌ها
روش صحیح ترکیب مواد غذایى
گوشت، ماهى، تخم‌مرغ
غذاهاى پخته و ابتذال انسان
انسان دنبال دارویى معجزه‌گر مى‌گردد
برنامه‌ غذایى
آیا عادت ماهیانه ضرورى است؟
مسائل جنسى و تغذیه
چگونه ذهن خود را تقویت کنیم؟
غذاهاى گرم
فشار خون بالا
آیا در بدن آشغال و جرم وجود دارد؟
اصول تندرستى
درمان، درمان، درمان
نظم و انضباط
چگونه مى‌توان سالم شد و سالم ماند؟
بوى بدن
22 اصول زندگى
اظهارات یک متخصص امور تندرستى در آلمان
طول عمر
ویتامین‌ها و مواد معدنى
تحولات بنیادین
قهوه کافئین
مواظب خورشید باش
انجیر شفابخش
راه به سوى تندرستى فقط خودفریبى است
پدیده‌اى به نام الکل C2H5OH
خام‌خواران اسکلت‌هاى متحرک نیستند!
افت قند خون
میوه‌ها سالم‌ترین مواد غذایى هستند
نیروى جاذبه
آلوده‌کنندگان محیط‌زیست
قلب، درمان، آنزیم‌ها
گیاهان دارویى
2500 کیلومتر رگ خونى
کاهش و افزایش وزن
نشاسته‌ دانه‌ها در خون و ادرار
هشتاددرصد غذاهاى پخته انگل‌زاست
اصول طبیعى زیستن
کنگره‌ سرطان در هامبورگ سال 1990
جمع‌بندى
سؤال و جواب
ضمیمه
فهرست منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قابلمه را فراموش کن!
نویسنده
مترجمسید ماشاء الله فرخنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۶۲
زبانفارسی
شابک978-964-412-152-x
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۹۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قابلمه را فراموش کن!

بهرام نوازنی
۱۳۹۷/۶/۲۸
اوایل تابستان 1396 بود که سرگرم دیدن کتاب‌های سایت کتابراه بودم که یکباره کتابی با عنوان «قابلمه را فراموش کن» نوشته هلموت واندمیکر توجهم را جلب کرد. قبلا یعنی حدود 10 سال پیشتر از این، در برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه 5 سیمای جمهوری اسلامی ایران از پروفسور جعفریان شنیده بودم که آشپزخانه، در ما زائده‌ای خانه‌های است و هر غذایی که در آن پخته می‌شود نیمی از خاصیت خود را از دست می‌دهد. از آن زمان همواره در فکر بودم که چطور می‌شود آشپزخانه‌ را به اتاق مطالعه یا اتاق مسکونی تبدیل کرد و از شر این همه وسایل پخت‌وپز راحت شد تا اینکه این کتاب به نظرم راه‌حلی عملی‌تر ارائه کرده بود؛ یعنی به جای اینکه با اعضای خانواده بر سر آشپزخانه درگیر شوم که در این ده سال گذشته جز مسخره‌ای بیش نشده بود، بهتر بود که خودم دیگر غذای پختنی نخورم. اما مگر غذای پختنی چه اشکالی دارد؟ مگر می‌شود مواد غذایی خام و سفت را جوید و هضم کرد؟ اصلا چرا باید از غذای معمولی که سال‌ها بلکه قرن‌ها پیشینیان ما خورده‌اند و عمری با آن سپری کرده‌اند دست شست؟ مگر عمر طولانی‌تر پیشینیان ما که گاهی به نزدیک هزار سال می‌رسید از این غذاها حاصل نشده بود؟
این کتاب به طور علمی و با کمک تجربه به من نشان داد که پیشینیان ما در گذشته‌های دورتر که عمری به مراتب بیشتر از امروز داشته‌اند، از مواد غذایی سالم و بدون هرگونه افزودنی‌های مسمومی مانند نمک، قند و شکر استفاده می‌کردند و چنانچه ما هم از آتش و پخت‌وپز دست برداریم، می‌توانیم به زندگی طبیعی و طولانی‌تر آنان دست‌یابیم. این زندگی طبیعی با طول عمر چند صد ساله مستلزم برخورداری از غذای سالم، آب تمیز، هوای پاک، ورزش کافی، و چندین شرط دیگر است اما درباره غذای مورد نیاز انسان چیزی جز میوه، مغز میوه و سبزیجات نیست. تازه اینها هم باید به ترتیبی باشد که میوه 80 درصد و مغز میوه و سبزیجات، روی هم 20 درصد غذای روزانه ما را تشکیل دهد. نویسنده توضیح می‌دهد که آدم ابوالبشر و همسرش حوا، بخاطر خوردن گندم از بهشت اخراج شدند اما باز ابنای بشر از این درس عبرت نگرفته و همچنان بر کشت گندم و خوردن نان و انواع نشاسته دیگر که هضم آن برای معده سنگین است ادامه می‌دهند. واندمیکر به‌درستی توضیح می‌دهد که علت نه فقط کوتاهی عمر انسان کنونی حتی در کشورهای پیشرفته اروپایی بلکه ابتلای وی به انواع بیماری‌ها، به‌خاطر باکتری‌ها و ویروس‌ها نیست بلکه سوءتغذیه است. آنچنانکه نویسنده استدلال می‌کند غذای کافی و مفید به‌شرطی که همراه مواد غذایی دیگر حیوانات وارد بدن انسان نشود می‌تواند سلامت انسان را تضمین کند.
من که در سن 53 سالگی مشغول خواندن این کتاب شدم جز سرما‌خوردگی‌های سالانه، به بیماری خاصی مبتلا نبودم اما از اینکه می‌دیدم پدر و مادرم از فرط درد زانو مجبور به انجام عمل جراحی و نصب پروتز شده بودند و پدرم پروستات خود را به دست جراح سپرده بود به جان خود نگران شدم. وقتی این کتاب را مطالعه کردم متوجه شدم که نه تنها می‌توان از این دست جراحی‌های غیرلازم خلاصی یافت بلکه دیگر از دام انواع سرماخوردگی نیز رهایی یافت. تازه این زمان بود که متوجه شدم قریب 30 سال بود که بی‌دلیل حساسیت و آب‌ریزش بینی را تحمل کرده بودم. بهترین زمان روز من ساعت 7-4 صبح بود که به مطالعه و نگارش اختصاص داده بودم اما یک لحظه هم این حساسیت و آن آب‌ریزش امانم نداده بود و فکر می‌کردم که با پراکنش گرده‌های گیاهان در بهار و تابستان باید تحمل کنم و گاه تا سراسر سال به طول می‌انجامید.
نویسنده در این کتاب به روشی علمی پیش‌بینی می‌کند که چنانچه از غذای طبیعی برای انسان (میوه، مغز میوه و سبزی) استفاده شود ظرف دو روز تغییر و تحول آن در ظاهر و ظرف دو ماه در اعماق وجودی و مویرگ‌های بدن قابل مشاهده خواهد بود. من دقیقا این را تجربه کردم. یعنی وقتی که می‌گوید از هر چه دست‌پروده انسان است پرهیز کنید و نان و پلو و گوشت و لبنیات نخورید هر کسی ممکن است نگران کمبود ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و املاح معدنی در بدن خود شود اما من که قبلا روزی سه لیوان شیر و یک کاسه ماست می‌خوردم و اگر یک روز پنیر نمی‌خوردم پوست پشت ناخن‌هایم بلند می‌شد، پس از دو روز وقفه هیچ اثری این‌چنینی ندیدم. همه کلسیم و ویتامین مورد نیاز همانطور که نویسنده گفته بود از طریق میوه تأمین شده بود. نویسنده پیش‌بینی کرده بود که با رژیم میوه، به وزن طبیعی خود باز خواهید گشت. من این را به‌تدریج ظرف دو ماه تجربه کردم و وزنم از 67 کیلو به 57 کیلو کاهش یافت و دیگر همانجا ثابت ماند.
البته اهل خانه، فامیل و آشنایان هم مانند من نگران این تغییر رژیم غذایی بودند و هریک به‌گونه‌ای آن را بروز می‌دادند؛ یکی به‌خاطر کاهش وزن سرزنشم می‌کرد و آن را نشانه‌ای بر ضعف و فتور من می‌دید، دیگری از ابتلای به قند وحشی می‌ترساند و آن دگر از انزوای روانی و گوشه‌گیری برحذرم می‌داشت. همه اینها موجب شد تا من هر ماه بلکه هر هفته انواع آزمایش‌های پزشکی را بدهم تا از سلامت بدن خود غفلت نکرده باشم و خوشبختانه نمودار همه اینها به‌سوی میانه و حاکی از بهبودی بیشتر بود. حتی فشار خونم از وضعیت طبیعی به عالی کاهش یافته بود.
در پایان این را هم باید هشدار دهم همانطور که نویسنده تذکر می‌دهد رژیم میوه‌خواری به‌تدریج همه سموم و آسیب‌های مواد غذایی ناسالم را از طریق تعریق، ادرار و مدفوع دفع می‌کند. نشانه سالم شدن بدن این است که دیگر عرق زیر بغل شما بوی بد و ناراحت‌کننده‌ای برای دیگران ندارد. اما تا به این مرحله برسید باید رنج تغییر پرزهای زبان و دفع سنگ‌هایی که تا این زمان در کلیه و مثانه تشکیل شده‌اند به جان بخرید و از این رژیم غذایی منصرف نشوید. آنچه من پس از مطالعه این کتاب یافتم اینکه مواد غذایی یک علم بسیار پیچیده است و همچون دیگر علوم همچنان بی‌پایان، اما هر قدر که در این مسیر گام برداشته شود مطمئنم همراه تجربه‌های خوبی خواهد بود و از همین رو مطالعه این کتاب را توصیه می‌کنم.
سید رضا هاشمی
۱۴۰۰/۴/۱۸
در کتاب ضد و نقیض‌های زیادی دیده میشه و گاهی از حالت علمی فاصله میگیره و متعصبانه صحبت میکنه در برخی مواقع اشتباهات علمی هم وجود داره که اتفاقا با اصول نویسنده هم در تضاد هست مثل وقتی که مصر به مصرف آب مقطر به جای آب معمولی هست، صرفنظر از مشکلات آب مقطر که فاقد یون‌های طبیعی است همه می‌دانیم که آب مقطر اتفاقا آبی هست که فرآوری شده و آب معدنی همان آب طبیعی و چشمه‌ها و چاه آب و... هست شاید مشکل در ترجمه بوده و منظور چیز دیگری بوده یعنی آب حاوی کلر، ولی بهرحال وقتی غذای اصلی انسان را همان می‌داند که از ابتدا در مورد انسان نخستین بوده قطعا آب مقطر که برای فرآوری آن نیاز به تکنولوژی صنعتی هست منطقی نیست از این قبیل اشتباهات در این کتاب دیده میشه ولی اطلاعات مفیدی هم در آن هست که ارزش خواندن دارد در کل به عنوان یک مرجع برای یک فرد سالمی که در حال تصمیم گیری در خصوص چنین سبک زندگی است کفایت نمی‌کند و لازمست بدون جانبداری مطالعه بیشتری انجام دهد
و قطعا برای کسی که قرار است شیمی درمانی شود بهتر است از این روش که بسیار پاکتر است استفاده کند تا شیمی درمانی
محمدرضا شیخ الاسلامی
۱۴۰۱/۵/۹
گیاه خواری و خام گیاه خواری رو به طول کامل قبول ندارم، حیوانات برای تغذیه انسان آفریده شدن و این در قرآن کریم هم ذکر شده، حالا این که انسان امروز در خوردن گوشت حیوانات زیاده روی کرده قبوله، بله انسان امروز افراط کرده و بیش از حد گوشت گوسفند و گاو و مرغ و... در غذای انسان گنجانده شده و باید اصلاح و بشه، گیاه خواری میوه خواری به شدت برای سلامت انسان مفیده من هم سعی کردم مدتی انجامش بدم، الان هم بیشتر تغذیه روزانه‌ام مغزی جاته، میوه‌ها و سبزیجات هم فوق العاده ان، ولی دوستان عزیز و گرامی، به طور مطلق گوشت رو حذف نکنید، حداقل هر سی الی چهل روز یک بار هم که شده گوشت رو در برنامه غذایی‌تون قرار بدین، تعادل بهترین راه نتیجه گرفتنه... نه افراط در خوردن گوشت درسته و نه حذف کاملش، در ضمن این که داخل کتاب ذکر شده اگر انسان گوشت‌خوار بود میباست بتونه گوشت رو با دندونش و به صورت نپخته بتونه بخوره باید بگم که انسان قدرت فهم داره... قدرت خلاقیت داره و میتونه راه و روش هر چیزی رو پیدا کنه... همون طور که مغز و نبوغ و خلاقیت انسان راه ساختن هواپیما رو بهش داده، پختن گوشت رو هم همون نبوغ به عنوان‌ی راه بهش معرفی کرده... من الان با همون قدرت خلاقیت و نبوغ انسانه که میتونم از داخل اتاقم اینجا نظرم بنویسم، پس این که انسان نمیتونه گوشت نپخته رو بخوره یا شخصا بوون اسلحه بره به شکار حیوان، پس انسان گوشتخوار نیست، یک استدلال ناقص و بچه گانه است... دیگه همین 😎خیلی صحبتم طولانی شد امیدوارم که با حفظ تعادل در تغذیه، حال بهتر رو تجربه کنید خدانگهدار❤
mohsen beheshti
۱۳۹۸/۴/۲۴
کتاب بسیار خوبی است، مصرف میوه و سبزیجات بسیار عالی است ولی اگر کتاب رو تا اخر مطالعه کنید تناقضات زیادی در اون وجود داره، به عنوان مثال نویسنده از گوشت و شیر به عنوان دو سم خطرناک نام میبره ولی در جایی از کتاب از قول شخصی دیگر مینوسه که مردم اتیوپی با خوردن شیر و گوشت ماهی تا ۱۲۰ سال عمر کردند، به نظر من عمل به توصیه‌های کلام الله در مصرف مواد غذایی میتونه انسان رو از شر بیماری‌ها نجات بده، خداوند زمانی که حضرت ادم رو به زمین فرستاد یادش داد که چطوری گندم رو آرد کنه و سپس با آتش واسه خودش نان درست کنه و بخوره، حضرت علی قوت قالبش نان بوده و یا حضرت ابراهیم میشی رو به جای اسماعیل فرزندش قربانی میکنه، به نظر من همه مواد غذایی برای انسان لازمه اما باید کم خورد، مشکل انسان امروز پرخوری بیش از اندازه هستش و الا گوشت و نان و شیر اگر به اندازه مصرف بشه اصلا مضر نیست
fereshteh Mir
۱۳۹۹/۱/۲۳
این کتاب بینظیره!!! من مدتهاست رژیم‌های مختلف رو امتحان کردم و جدا از سخت و طاقت فرسا بودنش نتیجه‌ی کمی گرفتم البته کم کاری تیروئید دوازه ساله‌ام درمان شد اما بازم دنبال روش مطمئن بودم که اون حس سرزندگی و شادابی گذشته رو بهم برگردونه، هم هزینه‌های زیادی برای رژیم هام دادم و هم زمان و انرژی و سختی و بزرگترین اون رژیم‌ها هم مواد خاص غذایی بود هم قیمت بالاشون، ولی میوه‌ها هم در دسترسن و هم کم هزینه و این باعث خوشحالیته که من با این کتاب فوق العاده آشنا شدم، فقط اگه دوباره ویرایش و بازبینی بشه تا مطالب تکراری حذف بشن برای خواننده دلچسب تر میشه، امیدوارم کتاب گزیده و جامع این کتاب به صورت صوتی هم به بازار عرضه بشه، ممنون کتابره عزیز
اسماعیل بزرگمهر
۱۳۹۶/۳/۲۰
با سلام خدمت دوستان، من خوندن این کتاب رو اکیدا توصیه میکنم. اول برای کسانی که از مشکلات گوارشی مزمن رنج میبرند، دوم به کسانی که سالم هستند. تعداد صفحت کتاب به نظر زیاد میرسه اما تنها کتابی شاید باشه که بتونید چند بار اون رو بخونید. اون رو به افرادی که مریض هستند توصیه کنید.
Behnam Do
۱۴۰۰/۹/۲۲
من این کتابرو خوندم و جلد دومش رو هم خوندم؛ در مجموع در بسیاری ازموارد درست اما در این کتاب و در جلد دوم تناقض سخن بسیار هست؛ چنانکه در این کتاب به میوه خواری مطلق اشاره میشه اما در جلد دوم؛ حرف از خوردن گوشت و در بعضی موارد توصیه میکنه برای بعضی بیماریها؛ و نکته بعدی مخصوصا در جلد دوم؛ نویسنده قر خیلی و نق میزنه سر خواننده؛ به گونه‌ای که انگار مشکلات تمامش از خواننده نشات میگیره؛ اما در هر صورت خواندش خال از لطف نیست و حتی در مواردی هم خیلی کمک کنندس
سینا داودى
۱۳۹۸/۴/۱۸
بهرام عزیز نوشته ات تأمل بر انگیز است. من مدتیست روش زندگی‌ام را تغییر داده‌ام اما تغذیه به دلیل فشارهای خانواده و نیز اطرافیان برام مشکل بوده که این انقلاب را برایش بوجود بیاورم. من اعتقاد بر این دارم که بشر خودش مسئول همه بیماری‌های وارده بر خود است. انسان فقط دو ورودی دارد. اولا: افکار و ذهن (روان) دوما: مواد خوراکی (تن). به نظرم با مراقبت از این دو ورودی هیچ بیماری‌ای بر ما ظفر نخواد برد
مهرناز مددی
۱۳۹۶/۳/۲۸
این کتاب دقیقا مثل یک پیشگویی عمل میکنه که تمام اتفاقات آینده در بدن مارو بطور کامل شرح میده در حین خواندن کتاب خیلی تحقیقات جانبی هم انجام دادم که همگی معتقدند، روند پاکسازی خام خواری بهترین راه برای خلاصی از وضعیت اسف بار زندگی کنونی انسانهاست.
زهرا میرزایی
۱۴۰۱/۶/۵
سلام پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمائید
من سه ماه است دستورات این کتاب رو اجرا میکنم من مبتلا به آرتریت روماتوئید مفصلی وهمچنین ناراحتی اعصاب قرصهای اعصاب مصرف میکردم به محض گرفتن کتاب چندین دفعه این کتاب رو مطالعه کردم والان سه ماه هست من لب به غذای پخته نزدم درد پاهام ناپدید شده قرصهای اعصاب رو عالی
نمی‌خورم روحیه‌ام شده 15 کیلو وزن کم کردم بدون اینکه چروکی تو پوستم افتاده باشه الان عالی هستم این کتاب فوق العاده بود لااقل برای من
شایسته شیروانی
۱۴۰۱/۳/۴
سلام. کتاب خوب و جالبی است. توصیه‌های کتاب رو وقتی برای مدتی انجام دهید حس سبکی را تجربه می‌کنیداما بالشخصه اعتقاد دارم که باید از تمام مواد غذایی که خداوند آفریده به مقدار لازم و متعادل باید استفاده کرد (همان هرم غذایی و پنج گروه مواد خوراکی). در کشفیات جدید هم مصرف بیش از اندازه‌ی میوه را عامل ابتلا به قندخون معرفی می‌کنند و با توصیه‌های قوی این کتاب جور در نمیاد. در مجموع کتاب خوبی است.
محمدرضا بهرامپور
۱۳۹۸/۶/۲۸
کتاب خیلی خوبیه... تجربیات کسی که خودش بیماریهای گوناگونی داشته و توانسته با گیاه خواری سلامتی را به دست بیاورد. ‌و به درجه‌ای از سلامتی دست یافته که شاید کمتر کسی بتواند به آن دست پیدا کند. ‌تعریف جالبی از سلامتی دارد. ‌سلامتی یعنی اینکه بدن خود را حس نکنی. ‌ و این با تعریف خیلی از ما برای سلامتی متفاوت است. ‌خواندن این کتاب دیدگاه آدم را به تغذیه و سلامتی عوض میکنه
احمد والی
۱۳۹۶/۴/۲۷
با سلام
کتاب بسیار جالب و آموزنده‌ای در مورد تغذیه میباشد و برای کسانی که میخواهند تحولی در تغذیه خودشان ایجاد کنند سودمند خواهد بود. البته اگر دوستان کتابراه زحمت کشیده و کتابهای مرحوم آوانسیان را نیز در دسترس خوانندگان قرار بدهند باعث درک بیشتر مطالب این کتاب خواهد شد.
با تشکر از زحمتکشان کتابراه
هادی بی طمع
۱۳۹۸/۱۱/۹
چندین بار نسخه چاپی کتاب رو خوندم و با انجام نکات این کتاب چندین بیماری من درمان شد، وقتی متوجه شدم نسخه کتاب در کتابراه موجوده خیلی خوشحال شدم، چرا که جهت خامگیاهخواری باید دانش خود رو بالا برد و کتابراه این کتاب رو در دسترس قرار داده.
لطفا اگه امکان داره زحمت فایل صوتی رو هم بکشید.
سحری بانو
۱۳۹۷/۵/۶
شخصا خام گیاه خواری و گیا خورای را تجربه کردم. جدا حس خوشایندی داره و برای من با کاهش وزن و بهبود خلق وخو همراه بود. بسیار با نشاط و فعال شدم.
کتاب اوانسیان مرحوم هم عالی. حتما بخونید.
از دوستان کتابراه واقعا سپاس گذارم.
مشاهده همه نظرات ۶۵

راهنمای مطالعه کتاب قابلمه را فراموش کن!

برای دریافت کتاب قابلمه را فراموش کن! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.