معرفی و دانلود رمان بیگانه

عکس جلد رمان بیگانه
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی رمان بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان بیگانه

بیگانه اثر آلبر کامو تازه از چاپ بیرون آمده بود که توجه زیادى را به خود جلب کرد. این مطلب تکرار مى‌شد که این اثر «بهترین کتابى است که از متارکه جنگ تاکنون منتشر شده»؛ در میان آثار ادبى عصر ما، این داستان خودش هم یک بیگانه است.

«بیگانه» کتابی نیست که چیزی را روشن کند. انسان پوچ نمی‌تواند چیزی را روشن کند. انسان فقط بیان می‌کند و همچنین این کتاب کتابی نیست که استدلال کند. آقای کامو فقط پیشنهاد می‌کند و هرگز برای توجیه کردن آنچه که از لحاظ اصول، توجیه‌نشدنی است خود را به دردسر نمی‌افکند. پیامی که آقای کامو می‌خواهد با روشی داستان مانند ابلاغش کند، او را به تواضعی بزرگ‌منشانه و امیدوار می‌کشاند که عبارت از تسلیم و تفویض هم نیست.

«بیگانه» یک اثر کلاسیک است. یک اثر منظم و آراسته است. اثرى است که در موضوع بیهودگى و پوچى و نیز به‌ضد آن ساخته شده است. آیا همه آنچه را که نویسنده از ساختن چنین داستانى مى‌خواسته همین‌ها بوده است؟ من نمى‌دانم. و این عقیده خواننده‌اى است مثل من که ابراز مى‌دارم.

بیگانه داستان یک مرد درونگرا به نام مرسو را تعریف می‌کند که مرتکب قتلی می‌شود و در سلول زندان در انتظار اعدام خویش است. داستان در دههٔ ۳۰ در الجزایر رخ می‌دهد.

داستان به دو قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول مرسو در مراسم تدفین مادرش شرکت می‌کند و در عین حال هیچ تأثر و احساس خاصی از خود نشان نمی‌دهد. داستان با ترسیم روزهای بعد از دید شخصیت اصلی داستان ادامه می‌یابد. مرسو به عنوان انسانی بدون هیچ اراده به پیشرفت در زندگی ترسیم می‌شود. او هیچ رابطهٔ احساسی بین خود و افراد دیگر برقرار نمی‌کند و در بی تفاوتی خود و پیامدهای حاصل از آن زندگی اش را سپری می‌کند. او از این که روزهایش را بدون تغییری در عادت‌های خود می‌گذراند خشنود است.

همسایهٔ مرسو که ریمون سنته نام دارد و متهم به فراهم آوردن شغل برای روسپیان است با او رفیق می‌شود. مرسو به سنته کمک می‌کند یک معشوقهٔ او را که سنته ادعا می‌کند دوست دختر قبلی او است به سمت خود بکشد. سنته به آن زن فشار می‌آورد و او را تحقیر می‌کند. مدتی بعد مرسو و سنته کنار ساحل به برادر آن زن«مرد عرب» و دوستانش بر می خورند. اوضاع از کنترل خارج می‌شود و کار به کتک کاری می‌کشد. پس از آن مرسو بار دیگر «مرد عرب» را در ساحل می‌بیند و این بار کس دیگری جز آن‌ها در اطراف نیست. بدون دلیل مشخص مرسو به سمت مرد عرب تیراندازی می‌کند که در فاصلهٔ امنی از او از سایهٔ صخره‌ای در گرمای سوزنده لذت می‌برد.

در قسمت دوم کتاب محاکمهٔ مرسو آغاز می‌شود. در این جا شخصیت اول داستان برای اولین بار با تأثیری که بی اعتنایی و بی تفاوتی برخورد او بر دیگران می‌گذارد رو به رو می‌شود. اتهام راست بی خدا بودنش را بدون کلامی می‌پذیرد. او رفتار خود را به عنوان قانون منطقی زندگی اش تفسیر می‌کند. او به اعدام محکوم می‌شود.....

فهرست مطالب کتاب

درباره «آلبرکامو»
توضیح «بیگانه»
بخش نخست
بخش دوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان بیگانه
نویسنده
مترجمجلال آل احمد، علی اصغر خبره زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۲
زبانفارسی
شابک978-964-351-004-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان بیگانه

haleh kordhaghi
۱۳۹۸/۵/۴
کتابی هست که پوچ گرایی رو نشون میده و این از اول داستان در نخستین سطرش خودشو نشون میده. مرسو فقط به راحتی خودش اهمیت میده مثلا اونجایی که مادرش مرده از گرمی هوا و خستگی میناله و یا موقعی که به خاطر آفتاب سوزان مرد عرب رو میکشه و حرصش رو سر اون خالی میکنه. زندگی هیچ اهمیتی براش نداره و اونجا جالبتر میشه که حتی حکم اعدامش هم بعد از مدتی براش بی‌اهمیت میشه.
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۱/۱۳
اینکه با جمله‌های کوتاه، بخوای منظورت رو برسونی، واقعاً کار دشواریه اما آلبر کامو به خوبی از پسش بر اومده... با اینکه شخصیت "مرسو"، عجیب به نظر میاد اما همذات پنداری با اون، خیلی سخت نیست و اینقدر روند داستان و منطقِ جالب شخصیت "مرسو"، قدرتمند و تاثیر گذار هستن که یه جورایی خواننده رو هم قانع میکنه که با اون همراهی کنه...
علی محمودی
۱۴۰۰/۲/۸
زندگی یه آدم تنها که تو تمام زندگیش باتنهایی حال کرده، احساسات نداره، اصلا از کسی خوشش نمیاد مگه یه علاقه سطحی، موقع اعدامشم دلش خوش که مردم واس اعدامش اومدن حداقل این شکلی تنها نمونده.
خاص آدمای تنهای نمایشی که هی دوس دارن بقیه بدونن اینا تنهاین، پوزیشن تنهایی میگیرن
مشکل روانی دارن یه جور اختلال شخصیتی
Mehdi Mohammadzadeh
۱۳۹۷/۸/۲۳
تخصیص اوصافی از قبیل “بی احساس”، “بی مسئولیت” و “نمک نشناس” به شخصیت اصلی داستان، یعنی مورسو، اوصافی عامیانه و سطحی از جهان بینی اگزیستانسیال مورسو هست. صفات “بی تعلقی” و “پوچی” (آنهم پوچی اگزیستانسیال و نه پوچی نهیلیستیک)، نگاهی نزدیک تر و دقیق تر به هویت فلسفی اوست.
Awrmin Lch
۱۳۹۹/۷/۱۴
یک سوم اول کتاب را خواندم و چند مرتبه از ادامه دادن نا امید شدم
جملات کوتاه و ضمایر تکراری زیاد
سرعت پیشروی کمی در روایت کردن ماجرا و
پرداختن بیش از حد به جزئیات
بدون زیبایی و شیوایی ادبی
هلیا وقار
۱۳۹۹/۲/۸
کتابش خیلی عجیب و غیرمنتظره شروع میشه... و داستانش خیلی جالبه به طور خلاصه میخواد بگه که هرکی که همرنگ جماعت نیست محکوم و قضاوت میشه... ولی خیلی دوست داشتم بدونم که چجوری یه ادم تااین حد میتونه بی‌تفاوت بشه!
مرتضی شمالی
۱۳۹۶/۶/۱۱
شروع داستان خیلی خوبه. اون جایی که میگه نمی‌دونم مادرم دیروز مرد یا پریروز. خود همین جمله ولحنش به خوبی شخصیت و تم داستان رو به مخاطب معرفی و آشنا می‌کنه
شیدا عطایی
۱۳۹۹/۱/۲۳
شاید اوایل کتاب به نظرتون جالب و گیرا نیاد ولی در ادامه با کتابی متفاوت رو به رو میشید که دریچه‌ای از زندگی مردی متفاوت رو به روی شما باز میکنه!
Cyrus Shams
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
یک شاهکار به تمام معنا
چقدر افکار و حالات قهرمان اصلی داستان با اشعار مولانای خودمان هم خوانی دارد. تبریک به آلبر کامو به خاطر خلق این اثر بی‌نظیر ⚘
edres jan
۱۳۹۹/۱۱/۶
نویسنده قلم خوبی داشت تو نوشتن مهارت‌هایی داشت که داستان ادمو جذب میکرد ولی موضوع غمگین داشت کلا چیز جالبی ندیدم تو این رمان.
PAZZO IL SOGNATORE
۱۳۹۷/۹/۱
جذابیتِ این کتاب به خاطر تز فلسفی‌ای ست که در ورای آن چسده شده: فلسفه‌ی پوچی.
راحله علی محمدی
۱۳۹۷/۲/۱۷
کتابی پر از بی‌تعلقی و بی‌مسئولیتی و حرکاتی که روسو خودش‌ام نمی‌دانست از کجاست! تصویری از یک بیگانه بود که با چالشها خوب کنار میومد...
یاسمن انورحمیدی
۱۳۹۶/۳/۱۷
شخصیت اصلی مرد داستان خیلی جالب و در عین حال عجیب بود، دیدگاه متفاوتی نسبت به همه چیز داشت!
زهرا محسنی پور
۱۳۹۶/۳/۸
کتاب خوبی بود. حالات روحی یک مرد بی‌احساس رو به خوبی بیان کرده بود. شخصیت پردازی دقیقی داشت.
Shahla Pirialam
۱۳۹۹/۹/۱۹
گذاشتن همچین مقدمه‌ای بیخودترین کارممکن بوده. چرا تحلیل روبه عهده خواننده نذاشته. این همه گزافه گویی چرا
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه رمان بیگانه

برای دریافت رمان بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.