معرفی و دانلود کتاب ارتفاع

عکس جلد کتاب ارتفاع
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ارتفاع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارتفاع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارتفاع

کتاب ارتفاع اثر شگفت‌انگیز استیون کینگ، از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و ترسناک‌ترین کتاب‌های منتشر شده در سال 2018 است که در قالب داستانی فلسفی، آموزنده و انتقادی، هم به نقد اجتماع می‌پردازد و هم شما را به تفکر می‌اندازد.

ارتفاع (Elevation) داستانی آمیخته از شادی و اندوه درباره‌ی مردی محلی با بیماری عجیبی است که شروع به ترویج مهربانی می‌کند. آیا این از عوارض بیماری ناشناخته‌ی اوست؟ استیون کینگ (Stephen King) در این رمان هیجان‌انگیز، شیرین، آرام و مالیخولیایی با تاروپودی از هراس شرح می‌دهد که چگونه شرایطی شگفت‌آور می‌تواند افراد را به هم نزدیک نماید.

اسکات کری به نظر می‌رسد درگیر یک بیماری شده به طوری که ظاهر او تفاوتی نکرده است ولی وزنش دائم کم می‌شود. او هر چه بیشتر غذا بخورد، به همان اندازه وزنش کم می‌شود. چیز عجیب و غریبی که درباره‌ی بدن او وجود دارد، این است که وزنش با لباس و بدون لباس فرقی ندارد! این موضوع او را نگران می‌کند و از یک دکتر مشورت می‌گیرد ولی او نیز از این کاهش وزن سر در نمی‌آورد.

از طرفی دیگر او با دو زن همسایه‌اش که سگ‌هایشان روی چمن جلوی خانه‌ی او خرابکاری کرده‌اند، درگیر است. آن دو می‌خواهند رستورانی باز کنند و مردم با آن‌ها مخالف هستند؛ اما اسکات با وجود اختلافش تصمیم می‌گیرد به آن‌ها کمک کند. در این میان وزن او پیوسته کاهش می‌یابد و اتفاقی عجیب و باور نکردنی برایش رخ می‌دهد.

اگر یکی از آن دوستداران کتاب هستید که کارهای استیون کینگ شما را ترسانده، دوباره آماده شوید. در رمان جدید و کم حجم او ابتدا به نظر می‌رسد که رویایی در شرف وقوع است. چه اتفاقی می‌افتد اگر نیروی جاذبه‌ی زمین بر شما اثر نداشته باشد؟ پاسخ از ذهن کینگ می‌آید. لذت ‌بردن از این اثر برای دانستن چیزی غیر ممکن است که برای مردی معمولی و خوش قلب اتفاق می‌افتد.

ارتفاع داستانی جنون‌آمیز و حرکتی به سوی قصه‌های پریانی، درباره‌ی تعالی بخشیدن روح افراد با مدارا، درک کردن و بخشیدن است. رمانی که می‌توانید با آن ساعات آرامش بخشی داشته باشید. کتابی فلسفی که خواندنش همچون هدیه گرفتن است، هم حرکت در مسیر نقد اجتماع و هم تفکر و تعمق را پیشنهاد می‌کند و درباره‌ی تجربیات مختلف شما که افکارتان را شکل می‌دهد، می‌گوید.

این ‌کتاب پیشنهادی ‌نیست ‌که ‌به‌ سادگی ردش کنید. نویسنده داستانی ‌اجتماعی در بالاترین سطح تأثیرگذاری ارائه می‌دهد. هرچه این کتاب نازک و تقریباً بی وزن است اما داستانش شما را به اوج هیجان می‌رساند. در همان حال که وزن اسکات در مسیر به صفر رسیدن است و مرکز جاذبه‌ی آن تغییر می‌کند، داستان هم به سوی نتیجه‌ای فراموش نشدنی و عمیق در حال حرکت است.

برخی نظرات درباره‌ی رمان هیجان‌انگیز ارتفاع:

- تسکینی برای لفاظی‌های عصبانی روزمره. (Michael Berry, The San Francisco Chronicle)
- کوتاه و سریع، مطالعه‌ای رضایت بخش، سبک خاص استاد دوباره بازی را به اوج می‌رساند. (Brian Truitt, USA Today)
- یک کتاب باریک در مورد یک مرد عادی در شرایط فوق العاده بالا گرفتن نفرت و یادگیری زندگی کردن با درایت و وقار (Ron Charles, The Washington Post)
- شیرینی این داستان چیزی جدید در آثار کینگ است. وزنی که ناپدید شده و حالا چیزی هست که حس نمی‌شود. (Gilbert Cruz, The New York Times Book Review)
- نوشته شده با سبک خاص استفن کینگ، پیچیده درابهام با برند خاص خود، سوسوی یک افسانه پریانی جدید است‌ که می‌خواهد با وجود تفاوت‌هایمان ‌رو به بالاحرکت کنیم. موجز. جادویی. بهنگام. جذاب تا لحظه پایان. (Booklist, STARRED review)

در بخشی از رمان ارتفاع می‌خوانیم:

آن‌هایی که ردیف‌های جلو بودند به نرمی حرکت کردند. دیردر با آن بلوز قرمز روشنش به سادگی قابل تشخیص بود. بقیه‌ی دوندگان با هم متراکم شده بودند، و شروع آن‌ها زیاد نرم نبود. یکی دو نفر افتادند و لازم شد آن‌ها را بلند کنند. تعدادی از مردان جوان که لباس دوچرخه‌سواری و کلاه‌های به پشت برگشته پوشیده بودند به «مایلی جکوبز» تنه زدند. اسکات بازوی او را گرفت و تعادل‌ش را حفظ کرد.

مایلی گفت: «متشکرم، این چهارمین بار من است، و همیشه شروع مسابقه اینطوری‌ست. مثل وقتی‌یه که در سالن رو برای تماشاچیان کنسرت راک باز می‌کنن.»

آن جوانان بلوز دوچرخه‌سواری پوشیده یک روزنه پیدا کردند، از کنار مایک بادالامنت و سه نفر خانمی که همزمان با ‌دویدن در حال حرف زدن و خندیدن بودند، عبور کردند، در یک ردیف پشت سر هم می‌دویدند.

اسکات به مایک رسید و دستی برای او تکان داد. مایک با تماس مختصری به او سلامی داد، و به سمت چپ سینه‌ او ضربه آرامی زد و خودش را کنار کشید.

اسکات فکر کرد، همه فکر می‌کنند من سکته قلبی می‌کنم. فکر کنم هر مشیت الهی مسخره‌ای که به نظرش جالب بوده که من وزن کم کنم حداقل می‌تونست ظاهر هیکل من رو کمی آماده کنه، اما نکرد.

مایلی جکوبز – کسی که نورا یک بار از او یک دست میز و صندلی ناهار خوری خریده بود – یک لبخند کجکی به او زد. «این برای نیم ساعت اول یا همچین مدتی خوبه. بعد داغون کننده می‌شه. تا هشت کیلومتری دیگه جهنم می‌شه. اگه تا آن قسمت برسی، بعضی وقت‌ها باد موافق گیرت میاد.»

فهرست مطالب کتاب

نظر منتقدین دربارۀ کتاب ارتفاع
یادداشت مترجم
فصل اول
فصل دوم: لوبیای مکزیکی مقدس
فصل سوم: شرط‌بند
فصل‌ چهارم: یورتمه روی بوقلمون
فصل پنجم: بعد از مسابقه
فصل ششم: سبکی باور نکردنی وجود

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارتفاع
نویسنده
مترجمسعید دوج
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات136
زبانفارسی
شابک978-622-233-005-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارتفاع

Sevda Ghanbari
۱۴۰۰/۷/۱۷
بسیار زیبا و عمیق و همینطور استرس آور بود برای من خیلی ساده و روان و دلنشین بسیار دلنشین ممنون از نویسنده و مترجم فقط یه چند جا اشتباه تایپی وجود داشت که دربرابر عمق کتاب ناچیز بودن و اهمیتی نداشتند داستان اصلا ترسناک و جنایی نبود برخلاف تصور من از این کتاب و در کل عالی بود و واقعا کتاب طوری نوشته شده بود که ما هم احساس عروج رو دریافت میکردیم و کاملا نوشته‌ها با روحمون در ارتباط بودند و این کتاب ارزش چند بار خواندن رو داره و من پیشنهادش میکنم🌸
Parvaneh OA
۱۳۹۸/۴/۱۲
رمانی فلسفی که شادی و غم را به روشی خوب بیان کرد. از دست اندرکاران تشکر میکنم. ولی لطفا در هنگام تایپ دقت بیشتری مبذول شود. متاسفانه گاهی به دلیل عدم فاصله کلمات و در هم پیچیدگی لغات، غلط املایی و ویرایشی نیز نه تنها در این کتاب بلکه در آثار دیگر نیز آزار دهنده است. در راهتان موفق باشید.
مینا مهرآذر
۱۳۹۹/۸/۱۲
لذت بردم! اونقدر که از اول تا اخر کتاب رو زمین نذاشتم
در لحظه زندگی کردن و شاد بودن، بی توجه به نتیجه، بدون نگرانی، بدون تعلق خاطر... با سبک کتابهای استیون کینگ تازه اشنا شدم، نیروهای ماوراءالطبیعه...
و گمونم بدجور دلبسته نگارش و ایده هاشون شدم
فقط تنها مشکل ایرادت تایپی و نگارشی بود
مریم میرزایی
۱۳۹۹/۲/۳۰
میتونم بهتون بگم کل جذابیت کتاب فقط این بود که بُعد بی‌وزنی رو مطرح کرده بود و خوب این تنها دلیلی بود که کتاب را تمام کردم چون انتظار یک پایان خوب و جذاب را داشتم اما... و انتظار بیشتری داشتم و اینکه اصلا ترسناک نبود! و اینکه کلا دوست نداشتم 😶😕‌
Afshin Sarmadi
۱۳۹۸/۱۰/۹
هر چی داستان رفت جلوتر، بیشتر برای پایانش کنجکاو شدم
با توجه به موضوع جذابش، میتونست خیلی بهتر باشه
فکر میکنم ایده‌ی اصلی داستان برای یه فیلم‌نامه‌ی اقتباسی خیلی جالب بشه
عسل
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
نمیدونم کجای این کتاب ترسناک بود. اتفاق عجیب و دور از ذهن رو که غیر قابل باوره بصورت داستان درآورده بود. هیچ آدم عاقلی همچین سرنوشتی رو نمی‌پذیره که بره بالا. بره به ناکجاآباد‌. خوشم نیومد
مرضیه معینی
۱۳۹۸/۴/۸
وقت بخیر.. ممنونم از کتابراه بابت فراهم کردن امکان مطالعه با موبایل.. توضیحات رو راجع به کتاب خوندم، کنجکاو شدم.. بعد از خوندن امتیاز میدم
melika ahmadi
۱۳۹۸/۴/۳
از این نوبسنده کتاب بیگانه رو خواندم قبلا و دوست داشتم. همین الان این کتاب هم رفت توی لیست مطالعه‌ام که بخونم.
Sam Nik
۱۳۹۸/۷/۸
جذاب بود مخصوصا وقتی حس شخصیت داستان رو کاملا درک میکردی
fatemeh mardani
۱۳۹۸/۴/۴
خیلی خوبه بعد جدیدی از زندگیرو باهاش تجربه کردم
کاوه عزیزی
۱۳۹۸/۴/۱
داستانی درباره ترسی درونی، میل به تعالی و مبارزه با عرفهای تحمیلی جالب. عالی و خواندنی
الهام. ت
۱۳۹۹/۳/۱
جالب بود یه جورهایی آدم رو معلق نگه میداره. ممنونم کتابراه
سعید رشیدان
۱۳۹۸/۸/۲۰
ترسناک نیس، جالبه موضوعش.... بکر
Amir Panahian
۱۳۹۸/۴/۲۱
واقعاً آدم رو به خودش جذب می‌کنه
SEYED-ESMAIEL HEDAYATI
۱۳۹۸/۴/۲
فعلا که جذب شدم، تا آخرشُ که خوندم نظرم ه مکتوب خواهم کرد
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب ارتفاع

برای دریافت کتاب ارتفاع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.