معرفی و دانلود کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل

عکس جلد کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل

ضرب‌المثل و اصطلاحات، قَدر مسلّم جزء لاینفک هر زبان و فرهنگی است و هر کس که خواهان فراگیری زبان باشد، ناگزیر از آموختن آنها نیز هست، ولی به دلیل پویایی زبان و زنده بودن آن، این اصطلاحات و امثال نیز در درازای زمان دستخوش تحولات گوناگون شده و چه بسا پس از مدتی منظور اولیه را خود را از دست می‌دهند.

اگر به ضرب‌المثل‌های قدیمی دقت کنیم، می‌بینیم تا حد زیادی منشأ مردمی دارند و نمی‌توان به فرد نویسنده، شاعر و یا شخص بخصوصی آنرا نسبت داد ولی می‌توان گفت: اینها گفتاری هستند که توسط افرادی از جامعه ارایه شده‌اند و مورد تأیید همان افراد جامعه هم قرار گرفته و به کار کشیده شده و موافق با عقاید و رفتار همان افراد و جامعه بوده اند.

در اروپا دوره ضرب‌المثلها در حدود قرون اولیه محاسبه پایانی داشته است ولی هرگز ضرب‌المثل نمرده و بلکه هنوز هم زنده است و پا برجا و مورد علاقه افراد برجسته‌ی جامعه نیز هست، چرا که در میان سخنرانی ، یک مثل گویا می‌تواند مکمل ساعتها سخنرانی باشد.

علاقمندی به ضرب‌المثل و جمع‌آوری آن به روزگاران گذشته یونان قدیم به خصوص زمان زبان ارستو برمی‌گردد. که به علت علاقه تاکنون باقی مانده است.

زبان پارسی چون از هزارها سال گذشته تا امروز تقریباً به یک حال باقی مانده، امثال باستانی را بهتر محفوظ داشته است و از این جهت در پارسی امروز بیشتر ضرب‌المثل‌ها مصرف می‌شود تا مثلاً زبان انگلیسی که در یک یا دو قرن اخیر دستخوش تغییر گردیده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات عارف کامل
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۸۴
زبانفارسی
شابک978-964-8723-08-7
موضوع کتابکتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل

ela mira
۱۳۹۵/۳/۲۹
خیلی ضرب المثل‌ها شبیه همن تو کل دنیا فقط بیانشون فرق داره
کاربر J
۱۳۹۶/۲/۱۵
خیلی خوبه وکاربردی
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل

برای دریافت کتاب فرهنگ اصطلاحات و ضرب المثل های ملل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.