معرفی و دانلود PDF کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان

برای دانلود قانونی کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان

کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان نوشته‌ی ولادیمیر گریگوریویچ لوکونین، با رویکردی پژوهشی نکات جدید و متفاوتی از تاریخ ایران باستان را برای شما می‌گوید.

کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان از مجموعه کتاب‌های باستان شناسی جهانی است که در خصوص ایران باستان مطالب مفیدی را مطرح می‌کند. ولادیمیر گریگوریویچ لوکونین (Vladimir grigorevich lukonin) یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ایران شناسان دنیا محسوب می‌شود که این کتاب را نوشته است.

جذابیت اصلی کتاب حاضر در این است که با نگاه پژوهشی به تمامی مسائل می‌پردازد. این کتاب علاه بر این‌که اطلاعات بسیار ارزشمندی از ایران باستان در اختیار شما قرار می‌دهد تصاویر بسیاری نیز دارد که بر ارزش آن می‌افزاید.

در بخشی از کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان می‌خوانیم:

اکنون امپراتوری اشکانی در حالی که به ایالتهای نیمه مستقل تقسیم شده بود، به زحمت به حیات خود ادامه می‌داد. بدین ترتیبا، روم دشمن را در جلو خود در حال ناتوانی می‌دید و چنین می‌نمود که یک حمله کوچک، سرنوشت شرق نزدیک را برای سالهای بعد تعیین می‌کرد. بدون شک این فکر به مغز " الکساندر سوروس Alexander Severus" سردار سپاه روم خطور کرد که سپاه خود را به طرف فرات برد، اما در آن جا بر خلاف انتظار، سپاهیانش به جای این که با گروههای نامنظم کوچکی از سواره نظام پارسی که رهبران آنان در حال توطئه علیه یکدیگر باشند، مواجه شوند با سپاهی قوی و نیرومند روبه رو گشتند.

در سال 235 م. رومیان برای نخستین بار از سپاهیان پارسی به رهبری یک شاه شاهان به نام اردشیر که از اختلاف ساسان بود، شکست خوردند؛ و بیست و پنج سال بعد، در جنگی نزدیک کرهه در همان جایی که مارکوس کراسوس مغلوب شده بود، پارسیان، "والرین Valerian" امپراتور روم را اسیر کردند. ایران بار دیگر وحدت خود را به صورت یک امپراتوری نیرومند باز بافتاء میانرودان و سرزمینهای از دست رفته خود را بار دیگر به دست آورد، و نیروی ضعیفا شده روم با امپراتوری جوان و نیرومند ساسانیان مواجه شد.

اردشیر که در سال 227 م. پادشاه فارس - جنوب ایران - بود، پس از جمع آوری سپاه و شکست " اردوان پنجم Artabanus V" پادشاه اشکانی در هرمزدگان Hormizdagan"، لقب شاه شاهان ایران را به خود اختصاص داد. اهمیت این تغییر بیشتر به دلیل از پای در آمدن یک سلسله و روی کار آمدن سلسله دیگر بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان
نویسنده
مترجممسعود گلزاری، مهردخت وزیرپور کشمیری
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۳۳
زبانفارسی
شابک978-600-241-117-4
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان

اریا کافی نت
۱۴۰۱/۱/۲۱
جامع بود ولی ب جزئیات کمتر اشاره داشت
SAhar A
۱۳۹۹/۲/۱۹
ممنون کتاب خوبیه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان

برای دریافت کتاب ایران باستان از اشکانیان تا پایان ساسانیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.