معرفی و دانلود PDF کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی

عکس جلد کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی

کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی به قلم پدرام حکیم زاده، ابتدا به معرفی و توضیح مختصری از آیین ذن پرداخته، سپس مفهوم طبیعت را در تفکر غربی و فرهنگ ژاپنی مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

در بخشی از کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی می‌خوانیم:

ژاپنی‌ها به عنوان ملتی زنده و پویا شهرت یافته‌اند. مردم و سی سال بعد از شکست در جنگ دوم جهانی به یاری قوه ابتکار و هاضمه نیرومند خود چیزهای بسیاری از غرب آموختند و نه فقط فرهنگ‌های گوناگون و تکنولوژی جدید را از آن خود ساختند بلکه روش‌های فکری غربی را نیز با پشتکار و تلاش خویش اخذ کرده فراگرفتند و جایگاه فعلی خود را در میان ممالک صنعتی مهم جهان در پرتو همین کوشش و مداومت یافته است.

امروز مردم ژاپن ظارهر روی دو پای متفاوت ایستاده‌اند: یکی شرقی و دیگری غربی. آنان ناگزیرند راه خود را در جهان معاصر با اتکا بر همین دوپا که یکی دارای ویژگی‌ها و کیفیاتی متمایز از دیگری است بپیمایند. از سویی چه بسا همین تناقض محتوم نیروی محرک و انگیزه نشاط و پویایی آنان را فراهم ساخته باشد نیروی محرکی که گهگاه آن قدر خوب و موثر عمل کرده که جهان را متحیر ساخته است.

ژاپنی‌ها به خوبی از میله‌های غذاخوری خاص خودشان و نیز از کارد و چنگال برای صرف غذا استفاده می‌کنند. نیازی نیست که برای انتخاب یکی یا دیگری فکر کنند از وقتی چشم باز می‌کنند این ابراز را به عنوان وسایل غذاخوری می‌شناسند و با آن خو می‌گیرند.

مردم ژاپن ممکن است صبح را با صبحانه‌ای به سبک ژاپنی آغاز کنند، ناهار را به سبک چینی صرف کرده و بعد هم شامی کاملا غربی تناول نمایند. بعضی به شیوه غربی‌ها حمام می‌گیرند و در اطاقی که با تاتامی فرش شده می‌خوابند و بعضی از دستشویی ژاپنی استفده می‌کنند و بر بستری غربی به خواب می‌روند. این اتاقط‌ها در شیوه زندگی روزمره برای عامه مردم ژاپن عجیب و غیر طبیعی جلوه نمی‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

ذن چیست؟
اصول ده گانه دان
نقدی بر آیین ذن
طبیعت در هنر شرق
طبیعت چیست؟
زیبایی‌شناسی طبیعت در هنر ژاپنی
مفهوم طبیعت در تفکر غربی
مفهوم طبیعت در فرهنگ ژاپنی
طبیعت در آیین بودا
مصورسازی در ژاپن
تصاویر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵۴
زبانفارسی
شابک978-622-625053-5
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی

برای دریافت کتاب طراحی گیاهان و جانوران در گرافیک ژاپنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.