معرفی و دانلود کتاب دنیای عجیب خواب

عکس جلد کتاب دنیای عجیب خواب
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دنیای عجیب خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دنیای عجیب خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دنیای عجیب خواب

کتاب دنیای عجیب خواب به قلم دنیا مملکت دوست و مریم کرد، ابتدا در دنیای پر رمز و راز رویا سیر کرده و انواع آن را معرفی می‌کند و سپس به تحلیل نمادها در خواب‌ و رویا اشاره می‌کند.

رؤیاها که یک موهبت شبانه و بخشی از فرآیند طبیعی یک موجود زنده هستند، وجودی هستند که دوباره توسط فرهنگ کشف شده‌اند. معنا و ارزش رؤیاهای شما بنا بر تصمیمات شما و جامعه تغییر خواهند کرد. جامعه دائم در حال تغییر است. پیش از این رؤیاها فقط در زمینه روان‌درمانی ارزیابی می‌شد. اما حالا بعد از گذشت 40 سال به کمک تحقیقات تخصصی و گروه‌های تحقیقاتی، رؤیا تنها به عنوان یک رؤیا کنار گذاشته نمی‌شود.

رؤیای شما چه معنایی دارد؟ درباره آن چه آموخته‌اید؟ مطالعه در خصوص رؤیاها و حوزه آن‌ها این مسائل و سؤالات دیگر را برای‌تان روشن خواهند کرد.

شما معمولاً رؤیاها را موضوعی سرگرم‌ کننده اما نامربوط می‌بینید. اما اگر آن‌ها فقط یک رؤیا نباشند، پس چه چیزی هستند؟ در طول شب شما به طور متوسط در حدود یک ساعت و نیم در حال خواب دیدن هستید، که در حدود 4 سال از عمر یک انسان می‌شود: یعنی اینکه رؤیاها بخش مهمی از زندگی شما را به خود اختصاص می‌دهند. پس اگر رؤیاها سرچشمه خلاق و قدرتمند شما هستند، چگونه می‌توانید با استفاده از آن‌ها تمام جنبه‌های زندگی بیداری‌تان را بهبود ببخشید؟

فرضیاتی درباره رؤیا ساخته شده است که عبارتند از:

- شما همیشه آخرین مقامی هستید که می‌توانید رؤیاهایتان را معنا کنید. دیگران می‌توانند پیشنهادات و روش‌هایی برای کشف و بیان رؤیاها ارائه بدهند، اما هیچکس معنا و ارزش نهایی رؤیایتان را نمی‌داند جز خودتان.

- رؤیاها در خدمت تمامیت و سلامتی انسان هستند. اگر شما تعبیری بیابید که با رؤیایتان جور در نیاید، شاید بهتر است که روش تعبیر و تفسیر رؤیایتان را عوض کنید. تعبیر رؤیاها که شما را به طرف انتقاد از خود، افسردگی یا یأس رهنمون می‌کند، تعبیر اشتباهی است و در صورت ادامه این وضعیت، باید از دیگران کمک بخواهید.

- یک رؤیا تنها یک معنای خاص دربرندارد. اگر شما احساس می‌کنید که درباره معنای یک رؤیا گیج شده‌اید و یا حس می‌کنید که شخص دیگری سعی دارد که یک معنا را به شما بقبولاند، وقت آن رسیده است که در روش تعبیر رؤیایتان تجدید نظر کنید.

در بخشی از کتاب دنیای عجیب خواب می‌خوانیم:

دنیای رؤیاها همیشه دلپذیر نمی‌باشد. چه کسی است که دچار کابوس نشده باشد؟ یک نوع رؤیایی وجود دارد که معمولاً ترجیح می‌دهیم که برایمان اتفاق نیفتد! با این حال کابوس‌ها دارای پیامی هستند که می‌توانند به ما کمک کنند که علت ترس‌ها و چیزهای زیادتری را بدانیم.

به ‌عقیده جرمی تیلور، نویسنده کتاب بسیار خوب «جایی که مردم پرواز می‌کنند و آب سربالایی می‌رود»، کابوس‌ها روشی برای ضمیر ناخودآگاه است که به شخص رؤیابین اهمیت پیامی که سعی دارد برایش ارسال کند، بفهماند. کابوس بسیار بیشتر از یک رؤیای معمولی شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به طوری‌که شخص نمی‌تواند آن را فراموش کند. حال به نمونه‌ای که از کتاب او گرفته شده است، اشاره می‌کنیم. در این مثال، او تعریف می‌کند که چطور یک کابوس که توسط یک گروه تعبیر و تجزیه و تحلیل شد، توانست زندگی یک زن را نجات دهد و چشمان او را به طرف حقیقت باز کند. باربارا، یک زن پنجاه ساله، رؤیای زیر را دید:

«من در آشپزخانه‌ام تنها بودم. سر و صدای یک مهمانی که در زیرزمین برگزار می‌شد، به گوش می‌رسید. با خودم گفتم: «از وقتی‌که بچه‌ها رفته‌اند، هیچ مهمانی در زیرزمین برگزار نشده است! چه اتفاقی افتاده است؟» من به زیرزمین رفتم تا ببینم که چه اتفاقی افتاده است. در آن‌جا چشمم به عده زیادی غریبه افتاد که در حال نوشیدن و صحبت کردن بودند، اما نمی‌توانستم چیزی بشنوم، انگار که کر شده بودم!

من در آن‌جا گشتی زدم، اما انگار که شبحی بودم، هیچ کس نه می‌توانست مرا ببیند و نه صدایم را بشنود. ناگهان متوجه شدم که ساکی در دستانم دارم که هنگام پایین آمدن از پله‌ها متوجه آن نشده بودم. می‌دانستم که داخل ساک تکه‌ای گوشت گندیده قرار دارد، و من می‌ترسیدم که در ساک را باز کنم، زیرا بوی متعفن آن تمام فضا را در بر می‌گرفت. در حالی که در زیرزمین گشت می‌زدم، بیشتر و بیشتر مضطرب، درمانده و ناامید می‌شدم. در این حالت از خواب بیدار شدم.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مقدمه‌ای بر رؤیاها و دنیای آن‌
خواب دیدن در خانواده
رؤیاهای روحانی
رؤیاهای تله‌پاتیک و خبردهنده
خواب جادویی
کابوس‌ها
سمبل‌ها و کهن الگوها
خواب‌های رنگی
رویکرد ادگار کیسی به تفسیر خواب
پرسش و پاسخ‌ها
تعبیر چند نماد در خواب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دنیای عجیب خواب
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات فانوس دنیا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۷
زبانفارسی
شابک978-600-98132-1-6
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دنیای عجیب خواب

null null
۱۳۹۸/۴/۲۴
واقعا حرف نداشت مرسی از سایت خوبتون
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب دنیای عجیب خواب

برای دریافت کتاب دنیای عجیب خواب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.