معرفی و دانلود کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد

عکس جلد کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد

کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد برجسته‌ترین اثر جیمز آلن که در حدود 100 سال به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها شناخته می‌شد، از تأثیر تفکرات و تصورات شما در شکل‌گیری شخصیت‌تان پرده برمی‌دارد.

هدف کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد (As a man thinketh) ترغیب زنان و مردان به کشف و درک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشند. ذهن، سازنده‌ی اصلی لایه درونی شخصیت و لایه برونی شرایط است و اگر فردی تا به حال روزگارش را در رنج و غفلت سپری کرده، ممکن است با خواندن این اثر به شادی و آگاهی دست پیدا کند.

تو همانی که می‌اندیشی، این واژه‌های قصار نه تنها همه‌ی وجود انسان را دربرمی‌گیرد بلکه آن‌قدر کامل است که تمامی شرایط و اتفاقات زندگی انسان را شامل می‌شود. به معنای واقعی کلمه، آدمی حاصل اندیشه خود است و شخصیتش مجموع کاملی از همه تفکرات اوست.

هر کردار و رفتار انسان، از دانه‌های نهان در اندیشه‌اش گرفته شده است و بدون آن‌ها خود را نشان نمی‌دهد. درست همان‌طور که گیاه از دانه شکل می‌گیرد. این موضوع، هم به بخش عمل‌های ذاتی و هم به آن‌هایی که سنجیده هستند مربوط است مانند کارهایی که حساب شده انجام می‌شوند.

قانون جهانی جذب، جدا از مسیری که برای اندیشیدن انتخاب می‌کنید از شما فرمان می‌گیرد. جسم انسان در بند ذهن اوست و از آن فرمانبرداری می‌کند، چه افکار از روی عمد انتخاب شده و چه ناخودآگاه ابراز شده باشند. تراوش افکار غیراخلاقی در ذهن، بدن را به سرعت در ناخوشی و تباهی می‌کشاند، بدن با تفکرات شاد و زیبا، به جوانی و زیبایی می‌نشیند. اگر بذر سودمندی در آن کاشته نشود، علف‌های هرز همه‌ی باغ را در بر خواهد گرفت و همچنان بیشتر خواهد شد.

در کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد بیان می‌شود که شما حاصل اندیشه‌ای هستید که در سر می‌پرورانید. اگر اندیشه‌ی آدمی اهریمنی باشد، نتیجه‌ی آن درد و رنج خواهد بود، درست به همان شکل که ارابه از پسِ گاو می‌آید و اگر اندیشه‌ی انسان پاک و ناب باشد، خوشی و سعادت همانند سایه به دنبالش خواهد بود.

به اعتقاد بعضی از صاحب‌نظران، این کتاب سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین است. همچنین الهام‌دهنده‌ی تعداد زیادی از نویسندگان و استادان موفقیت همچون نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، اگ ماندینو، دنیس ویتلی و جان مکسول بوده است. جیم ران این اثر را در زمره‌ی 20 کتابی قرار داده است که هر فردی حتماً باید در زندگی‌اش آن را بخواند.

با جیمز آلن بیشتر آشنا شویم:

جیمز آلن (James Allen) در 28 نوامبر سال 1865 در شهر لستر انگلیس به دنیا آمد. او در یک خانواده‌ی چهار نفره از طبقه‌ی فوق ضعیف جامعه زندگی می‌کرد و دو برادر کوچک‌تر از خودش داشت. پدرش در 15 سالگی مورد تهاجم قرار گرفت و به قتل رسید و آلن ناچار شد برای تأمین مخارج خانواده‌اش تحصیلات را کنار بگذارد.

او تا سال 1902 در مؤسسات تولیدی و تجاری مختلف به شغل منشی‌گری می‌پرداخت. آلن در 38 سالگی از آثار تولستوی بسیار متأثر شد و همراه با همسر و دخترش به ویلایی کوچک در شهر ایلفراکامب رفتند و نویسندگی را شروع کرد.

بعد از گذشت 9 سال، او 19 عنوان کتاب به ثبت رساند و به همراه همسرش مجله‌ی فلسفی پرتو خرد را منتشر کرد. موضوع اغلب کتاب‌های آلن، استفاده از نیروی اندیشه برای توسعه شخصیت و بهبود شرایط زندگی است.

او با انتشار دوره‌ی «انسان اندیشه است» در میان مردم به محبوبیت رسید. این دوره به مدت 55 دقیقه توسط معاون جیمز آلن ضبط و به صورت صوتی منتشر شد. به جرأت می‌توان گفت هنوز هم این دوره یکی از بهترین دوره‌ها در زمینه‌ی قانون جذب است.

در بخشی از کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد می‌خوانیم:

بدن خدمتکار ذهن است. دستورهای ذهن را اطاعت می‌کند، چه عامدانه باشند و چه خود به خود ابراز شده باشند. بدن در برابر فرمان اندیشه‌های نامشروع به سرعت دچار بیماری می‌شود و می‌گندد؛ در برابر فرمان اندیشه‌های زیبا و شاد به سرعت جوان و زیبا می‌گردد.

بیماری و سلامتی، مانند شرایط، ریشه در اندیشه دارند. اندیشه‌های بیمارگونه در بدن بیمار متجلی می‌شوند. می‌دانیم اندیشه‌ی ترس به سرعت گلوله‌ای انسان را از پای درمی‌آورد، و همچنان نیز هزاران نفر را به کشتن می‌دهد، هرچند نه به آن سرعت. انسان‌هایی که زندگی‌ را در ترس از بیماری سر می‌کنند دچارش می‌شوند. اضطراب به سرعت سراسر بدن را فاسد می‌کند و آن را در برابر ورود بیماری مهیا می‌سازد؛ اندیشه‌های ناخالص، حتی اگر به‌طور فیزیکی محقق نشوند، دستگاه عصبی را خیلی زود مغشوش می‌کنند.

از اندیشه‌های نیرومند، ناب و شاد بدنی قدرتمند و باشکوه پدید می‌آید. بدن ابزاری منعطف و ظریف است و به سرعت به اندیشه‌های وارد بر آن واکنش نشان می‌دهد، و عادات اندیشه تأثیرات خوب یا بدشان را بر آن بر جا خواهند گذاشت.

تا زمانی که انسان اندیشه‌های ناپاک را جلوه گر میکند، خونش ناخالص و مسموم خواهد بود. قلب پاک زندگی پاک و بدنی پاک را به همراه خواهد داشت. ذهن کثیف زندگی کثیف و بدن فاسد را به بار خواهد آورد. اندیشه سرچشمه‌ی عمل، زندگی و ابراز خویشتن است؛ این سرچشمه را پاک نگاه دارید تا همه چیز پاک بماند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
اندیشه و شخصیت
اثر اندیشه بر شرایط
اثر اندیشه بر سلامت و بدن
اندیشه و هدف
نقش عامل اندیشه در دستاوردها
چشم‌اندازها و ایده‌آل‌ها
آرامش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد
نویسنده
مترجمهومن کریمی ایمنی
ناشر چاپیانتشارات اندیشه معاصر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۴
زبانفارسی
شابک978-600-887266-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد

حسین قارلقی
۱۴۰۰/۵/۳۰
کتاب فوق العاده ایی هستش، واقع گراست و سر خواننده رو شیره نمیماله، به عمل خیلی بها داده به خلاف کتاب‌های راندا برن و این خودش قابل قبول تره، کلا کتاب خوبیه، برای کسانی که میخوان عمیق تر بشن توصیه میشه.
Reza Reza
۱۳۹۹/۸/۲۵
دوستان کسایی که میخوان به هدفشون برسن حتما باید این کتاب و کتاب صوتی رهایی از افکار محدود کننده رو حتما مطالعه کنن... مخصوصا کسایی که هدفشون میلیاردر شدنه
R Gholami
۱۴۰۰/۳/۱۶
کتاب خوبی بود ومیتونه به عنوان یه تلنگر ازش استفاده کرد درواقع تلاش میکنه این نکته رو بگه که اراده‌ی انسان بسیار قوی هست
مهسا احمدی
۱۴۰۰/۴/۲
کتاب انگیزشی خوبی بود‌ی روزه خوندم چون کم بود حوصله سر بر نبود‌ی حرفو هزار بار تکرار نکرده بود
در کل حال کردم باهاش
آیت آقارضایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کتاب خوبیه با با مطالب غنی اما کمی متن نگارش شده سنگینه بصورت عامیانه بود ارتباط بیشتری برقرار میشد
شهلا اشکش
۱۴۰۰/۳/۱
فوق العادست، خیییلی مطالعش کاربردیه، من که خییلی کتاب رو دوست دارم و توصیه میکنم مطالعه کنید
مرتض ظفر
۱۴۰۰/۶/۲
به زیبای این کتاب ندیده بودم از کتابراه بابت خدمات عالی‌تان تشکر
کوروش صادقى
۱۴۰۱/۱/۲۶
کتابی بسیار عالی و به شدت عمل‌گرا است. من خیلی دوستش دارم.
ابوالفضل محمودی میمند
۱۴۰۰/۴/۱۳
کتاب بدی نیست بتون کمک میکنه تا درک بهتری داشته باشید
Ali hasam
۱۳۹۹/۷/۹
کتاب فوق العاده بود
iraj rostami
۱۳۹۹/۶/۲۵
کتاب خوب و تاثیرگذاریه
مهسا اقلیمی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
خیلی مفید و مختصر بود
Fatemeh Sepahi
۱۴۰۰/۵/۳
بسیار عالی و تاثیرگذار
Mohammad Mokhtari
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
خیلی عالی مطالب را بیان کرده
علی براهویی
۱۳۹۹/۶/۱۶
خیلی خوب بود ممنون
مشاهده همه نظرات ۱۵

راهنمای مطالعه کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد

برای دریافت کتاب انسان همان می‌شود که می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.