معرفی و دانلود کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

عکس جلد کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور
قیمت:
5000 تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

نخستین بار در سال 1926، بیماری نیوکاسل (Newcatle) از شهرهای ساحلی گزارش شد. در طی 10 سال به بسیاری از کشورهای سراسر دنیا گسترش یافت. این بیماری در بسیاری از کشورها حضور داشته و شکل ولوژنیک آن یکی از خانمان براندازترین بیماریهای پرندگان اهلی با تلفاتی تا 100 درصد در ماکیان است. در ایالات متحده از حدود سال 1940، بیماری نیوکاسل خفیف یا با حدت متوسط وجود داشته است. این اشکال نیوکاسل در ماکیان به خوبی با واکسیناسیون مکرر کنترل شده‌اند. این اشکال به جز در مورد ماکیان بندرت به شکل جدی (برای دیگر گونه‌ها) انجامیده است. نیوکاسل ولوژنیک، بیماری زا ترین شکل بیماری در ایالات متحده در سالهای 1941، 1946 و 1951 رخ داد که با هزینه زیادی (52 میلیون دلار) ریشه کن شد. اما بیماری دوباره در سالهای 1977، 1979 و1980 پدیدار شد. آشکار شده است که نیوکاسل ولوژنیک معمولاً به وسیله پرندگان زینتی یا خروسهای جنگی وارداتی وارد شده و در بسیاری از موارد به وسیله پرندگان به طور غیرقانونی وارد شده، رخ داده است. این کتاب کوچک قابل استفاده برای دانشجویان دامپزشکی و سایر گروههای وابسته است.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول-مروری بر نیوکاسل
اهمیت بیماری
تاریخچه گونه‌های درگیر انتقال بیماری
دوره کمون
علایم کلینیکی
ضایعات پس از مرگ
واگیری و مرگ و میر تشخیص
تشخیص تفریقی
آزمایشات تشخیصی
جمع‌آوری نمونه‌ها
قرنطینه و ضدعفونی
بهداشت عمومی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور
نویسنده
مترجمفرشاد اکبرنژاد
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات30
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های دامپزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

پوریا صارمی شهاب
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
سلام مطالب خوبی رو آورده بودید ولی به نظر بنده بهتر بود یا کاملا تخصصی راجب بیماری صحبت میکردید و یک مطلب و مقاله جدید رو فقط برای متخصص دامپزشک و کارشناسان طیور می‌آوردید یا نه یک اموزش کلی در رابطه با بیماری واکسناسیون و تیتر خونی و.... رو ارایه می‌کردید که یک فرد پرورش دهنده اماتور و متوسط آشنا بشه مطلب شما به نظر بنده بدون شاکله بود معلوم نبود هدف از نوشتن و جامعه هدف نوشته کیست؟
در کل موفق باشید استفاده کردم
مجتبی رضوی زادگان
۱۳۹۸/۲/۱۳
درود. کتاب خوب و جالبی بود نقطه قوت کتاب آن است که باعث یک شناخت مناسبی از بیماری می‌شود اما نقد من به کتاب. بیشتر مخاطبین این کتاب افرادی هستند از جمله خود من که طیور بومی ایرانی در حد کمتر از صد مرغ یا طیور در مزارع کوچک نگهداری می‌کنند به عبارتی صاحبان مشاغل زود بازده و خانگی هستند. کتاب پیشنهاد‌های عملیاتی جهت این طیف از خوانندگان نداشت
elnaz nourshid
۱۴۰۰/۵/۲۹
برای اشنایی کلی با این بیماری کتاب خوبیه. بیشتر به درد دانشجوهای دامپزشکی می‌خوره. عکس‌های جالبی هم داره
گلبرگ
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سلام و خدا قوت. لطفا مطالب و کتاب‌های بیشتری در خصوص علم دامپزشکی در اپ قرار بدین🌹
Sajjad Mdt
۱۳۹۸/۹/۳
بسیار کاربردی و مفید
Masoud
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
کتابی خلاصه و مفید
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

برای دریافت کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.