معرفی و دانلود کتاب تجارت سیار

عکس جلد کتاب تجارت سیار
قیمت:
9000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تجارت سیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تجارت سیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تجارت سیار

کتاب تجارت سیار نوشته‌ی افرایم توربان و لیندا ولونیو، به بررسی موارد مختلفی از جمله ویژگی‌ها و محرک‌های تجارت سیار، تبلیغات هدفمند، خانه‌های هوشمند، نظام‌های پرداخت الکترونیکی بی‌سیم و... می‌پردازد.

این کتاب چهارمین جلد از مجموعۀ "اقتصاد دیجیتال و مدیریت فناوری اطلاعات" است که قبلا با عنوان "فناوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال" در یک جلد توسط همین ناشر (کتابدار) و از همین مترجمان در 683 صفحه منتشر شده بود. علت انتشار تقریبا هم‌زمان آن در قطع رقعی و در چند جلد مجزا تقاضای برخی از خوانندگان و مدرسان برای مطالعه و تدریس بخش‌های گزیده‌ای از آن بود. به همین دلیل تلاش شد بخش‌هایی که بیشتر به هم مرتبط بودند در یک جلد قرار گیرند تا هم جدا جدا و نیز با هم عرضه گردد.

"گذر به اقتصاد دیجیتال" و "مدیریت دانش و اطلاعات" روح این کتاب جالب و خواندنی است که نویسندگان، افرایم توربان (Efraim Turban) و لیندا ولونیو (Linda Volonino)، آن را در کالبد "فناوری اطلاعات و ارتباطات" درآمیخته‌اند. این سه‌ با هم، در وجودی یکپارچه و متناسب با اهداف افراد و نهادها، تحولی عظیم در مدیریت نهادهای اقتصادی و خدماتی و بلکه مدیریت هر فعالیتی ایجاد خواهند کرد. کتاب تجارت سیار (transforming organizations in the digital economy) محصول همکاری چندین دانشمند برجستۀ جهانی در حوزۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربرد آن در اقتصاد و مدیریت است و تاکنون 7 بار ویرایش شده است.

نویسندگان این کتاب قویا باور دارند که فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است تا دنیای تجارت، کسب‌وکار، و مدیریت شرکت‌ها و سازمان‌ها تغییر کند. آن‌ها همۀ این تغییرات را تنها بخش کوچکی از کوه یخ شناوری می‌دانند که قسمت بزرگ‌تر آن زیر اقیانوس است.

فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نه تنها ارتباط فردی انسان‌ها را متحول ساختند بلکه ارتباط کسب‌وکارها با همدیگر، ارتباط مشتریان با کسب‌وکارها، مشتریان با دولت، دولت با دولت، و ده‌ها الگوی ارتباطی دیگر را نیز تغییر دادند. شیوۀ کار، خرید و فروش، رای دادن، سرمایه‌گذاری، تحصیل، بازی، سرگرمی، امور مالی، تعامل و گذران زندگی ما همگی در حال تغییر است.

تجارت و بازرگانی الکترونیکی، خدمات الکترونیکی، شهر الکترونیکی، شهروند الکترونیک، دولت الکترونیکی، دنیای مجازی، و ده‌ها واژه دیگر همگی ناظر بر همین تحول در فضایی است که فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بازیگر اصلی آن است. همه این‌ها در این مجموعه با نمونه و مثال بررسی شده است.

مجموعۀ حاضر بر این فرض استوار است که نقش اصلی فن‌آوری اطلاعات، فراهم کردن مزایای راهبردی برای شرکت‌ها از طریق آسان‌سازی حل مسئله، افزایش کارایی و کیفیت، خدمات ارتباطی و همکاری پیشرفته و توانمند‌ی برای بازسازی فرایند کسب و کار است. مدیریت هوشمند منابع اطلاعاتی، فن‌آوری‌ها و شبکه‌های ارتباطی، عوامل موثر و حیاتی در عملیات شرکت‌ها و بقای آن‌هاست.

این ویراست با توجه به نیازهای حال و آینده مدیران (در هر سطحی) تالیف شده است. اغلب کتاب‌های مرتبط با نظام اطلاعاتی یا رویکرد فنی دارند یا اجتماعی - رفتاری. در حالی که هر دو رویکرد، اهمیت دارد. ارتباط فناوری‌ها با حسابداری، مالی، بازاریابی، مدیریت عملیات/ تولید، مدیریت منابع انسانی و دولت نیز برجسته شد. مثال‌های گسترده، مفاهیم را شفاف‌تر ساخته‌اند. در تمام بخش‌های این مجموعه، علاوه بر کاربرد موفق فناوری‌های اطلاعاتی به شکست‌ها و درس‌های آن نیز توجه شد. هر کس متناسب با نیاز خود می‌تواند خوشه‌ای از این مجموعه برچیند؛ حتی اگر فصلی از آن باشد. برخی از جملات، مفاهیم و بحث‌های این مجموعه، جرقه‌ای است که می‌تواند مسیر و راهبرد یک کسب و کار را عوض کند.

در بخشی از کتاب تجارت سیار می‌خوانیم:

تعداد فزاینده‌ای از خرده‌فروشان بی‌سیم به مشتریان اجازه خرید از دستگاه‌های بی‌سیم را می‌دهند. برای مثال، مشتریانی که از تلفن‌های همراه متصل به اینترنت استفاده می‌کنند می‌توانند از سایت‌های به‌خصوصی مانند mobile.yahoo.com یا amazon.com خرید کنند. خرید از دستگاه‌های بی‌سیم، مشتریان را توانمند به انجام جستجوهای سریع، مقایسه قیمت‌ها، استفاده از کارت خرید، سفارش، پرداخت، و مشاهده وضعیت سفارش خود با استفاده از تلفن‌های همراه یا دستیاران دیجیتالی قابل حمل خود می‌کند. خریداران بی‌سیم با خدماتی مشابه آن‌هایی که برای خریداران خطوط کابلی فراهم است پشتیبانی می‌شوند.

مثالی از خرید عذا از دستگاه‌های بی‌سیم، اقدام مشترک بین موتورلا و food.com است. شرکت‌ها به زنجیره‌های رستورانی، زیرساخت‌هایی عرضه می‌دارند که مشتریان را قادر می‌سازد تا سفارش خود برای تحویل مجازی در هر زمان و مکان ارائه ‌کنند. دوناتس پیزریا نخستین زنجیره بود که سیستم را در سال 2002 راه‌اندازی کرد.

کاربران تلفن همراه می‌توانند در حراجی‌های برخط شرکت کنند. برای مثال eBay خدمات بی‌سیم هر کجا را عرضه می‌کند. وندیو و جی‌نامبر برای تهیه برنامه‌های کاربردی eBay مشارکت کردند و پی‌پال خدمت پرداخت از طریق تلفن خود را معرفی کرد. موتور جستجوی شاپ‌ویکی‌موبایل قابل دسترس از طریق یک دستیار دیجیتال قابل حمل یا مروگر تلفن همراه می‌باشد. این خدمت به شما اجازه می‌دهد که قیمت فروشگاه‌های برخط را مقایسه و سپس از هر مکان فیزیکی خرید کنید. شاپ‌ویکی 60 میلیون محصول/ کالا از بیش از 180 هزار فروشگاه را پوشش می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

یادداشتی بر مجموعه "اقتصاد دیجیتال و مدیریت فناوری اطلاعات"
تجارت سیار
الگوی عملکردی آی‌تی
1/ 1 بررسی اجمالی محاسبات رایانه‌ای و تجارت سیار
چشم‌انداز محاسبات رایانه‌ای سیار
ویژگی‌ها و محرک‌های تجارت سیار
تجارت سیار
شبکه‌های محلی بی‌سیم و وای فای
1/ 2 برنامه‌های کاربردی سیار در خدمات مالی
بانک‌داری و تجارت اوراق بهادر سیار
نظام‌های پرداخت الکترونیکی بی‌سیم
1/ 3 خرید، تبلیغات، و تهیۀ محتوای سیار
خرید از طریق دستگاه‌های بی‌سیم
تبلیغات هدفمند
پرداخت در مقابل گوش دادن به تبلیغات
پرتال‌های صدا/ صوت
1/ 4 کسب‌وکار سیار و برنامه‌های کاربردی میان کسب‌وکارها
برنامه‌های کاربردی کسب‌وکار سیار
برنامه‌های کسب‌وکار سیار: مثال‌ها
1/ 5 خدمات مشتری و تفریحات سیار
تفریحات سیار
بازی‌های سیار
خدمات هتل و مسافرت به‌صورت بی‌سیم
سایر خدمات رایانه‌ای سیار به مصرف‌کنندگان
برنامه‌های کاربردی رایانه‌ای سیار غیر اینترنتی مصرف کنندگان
1/ 6 خدمات و تجارت مبتنی بر مکان
فن‌آوری‌های تجارت مبتنی بر مکان
برنامه‌های کاربردی مبتنی بر مکان
برنامه‌های کاربردی تله ماتیک و دورسنجی
موانع تجارت مبتنی بر مکان
1/ 7 محاسبات رایانه‌ای فراگیر، آگاهی محتوا، و آر‌اف‌آی‌دی
محاسبات رایانه‌ای نامرئی در همه جا
محاسبات رایانه‌ای بافتاری و آگاهی زمینه‌ای
برنامه‌های کاربردی محاسبات رایانه‌ای فراگیر
خانه‌های هوشمند
اتومبیل‌های هوشمند
آر‌اف‌آی‌دی/ آرفید: انقلابی بالقوه – اما خطرها را در نظر بگیرید
نظام‌های فراگیر در اندازه بزرگ
شبکه‌های حسگر بی‌سیم (دبلیو اس ان)
1/ 8 مسائل مدیریتی
چگونگی سودمندی آی‌تی برای شما
تخصص حسابداری
تخصص مالی
تخصص مدیریت نیروی انسانی
تخصص نظام اطلاعاتی
تخصص بازاریابی
تخصص مدیریت عملیات
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تجارت سیار
نویسنده،
مترجمزهیر حیاتی، غلامعلی تمهید
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات70
زبانفارسی
شابک978-600-241-179-2
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تجارت سیار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب تجارت سیار

برای دریافت کتاب تجارت سیار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.