معرفی و دانلود کتاب اعلان قرمز

عکس جلد کتاب اعلان قرمز
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اعلان قرمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اعلان قرمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اعلان قرمز

بیل براودر در کتاب اعلان قرمز، ماجرایی واقعی از فساد مالی کلان، قتل، مبارزه برای عدالت و... را به تصویر می‌کشد. کتابی که شرح می‌دهد چرا روس‌ها می‌خواستند کمپین ترامپ برنده شود.

کتاب اعلان قرمز (Red notice: a true story of high finance, murder, and one man's fight for justice) که در قالب یک داستان جنایی و مهیج به رشته‌ی تحریر درآمده، با توصیف یک نهضت سیاسی و همچنین روایت فسادهای مالی در روسیه، سرگذشت واقعی و حیرت‌انگیز انسانی را به تصویر می‌کشد که در تلاش است تا با اراده‌ای قوی، دسیسه‌های سران این کشور برای سوء استفاده‌های مالی را بر ملا کند.

بیل براودر فردی آمریکایی با پاسپورت انگلیسی است که استعداد بسیاری در سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی دارد، پس از فروپاشی شوروی با هدف سرمایه‌گذاری به روسیه سفر می‌کند. براودر با توجه به مهارت و توانایی ذاتی‌اش در تجارت، در مدت کمی به بزرگترین سرمایه‌گذار خارجی در این کشور تبدیل شد اما کم کم متوجه فساد اقتصادی روسیه و جنایت‌های رژیم پوتین شده و سعی می‌کند پرده از این فسادهای مالی بردارد.

او به عنوان یک فعال حقوق بشر در راه افشای حقایق و فسادهای پوتین قدم می‌گذارد اما با قدم گذاشتن در این راه وکیلش به نام سرگئی مگنیتسکی را در زندان از دست داده و زندگی خودش را نیز به خطر می‌اندازد. این موضوع باعث مبارزه‌ای میان پوتین با بیل برادور و همچنین سران کشور آمریکا می‌شود. بیل براودر (Bill Browder) در کتاب اعلان قرمز روایت داستان‌گونه این شرایط حساس را به نمایش می‌گذارد.

زندگی بیل براودر، همانگونه که خودش در این کتاب روایت می‌کند، پس از پرده‌برداری از فسادهای کلان مالی روسیه، کاملاً زیر و رو شده و هر روزش با تهدید به مرگ، دادگاه‌ها و حکم‌های اعلان قرمز اینترپل و خطر دستگیری همراه است. وکیل‌های روسی براودر نیز سرنوشتی به جز سرگئی مگنیتسکی، اولین وکیل روس او ندارند و همگی در نهایت به زندان، شکنجه و قتل می‌رسند.

اما براودر کوتاه نمی‌آید و با پیگیری‌های مداوم باعث می‌شود در ایالات متحده قانونی به اسم قانون مگنیتسکی تصویب شود و به موجب این قانون مقامات روسی که در قتل سرگئی نقش داشتند، مور تحریم قرار بگیرند. به این ترتیب بیل براودر که پیش از این تنها یک سرمایه‌گذار و اقتصاددان بود تبدیل به یک فعال حقوق بشر می‌شود. او توسط پوتین (رئیس جمهوری فعلی کشور روسیه) از روسیه دیپورت شده و اکنون دشمن شماره یک او شناخته می‌شود.

علاوه بر این پوتین در اقدامی تلافی‌جویانه، قانونی تصویب می‌کند که بر اساس این قانون واگذاری حضانت کودکان بی‌سرپرست روسیه به شهروندان آمریکایی جرم محسوب شده و خلاف قانون روسیه است.

بیل براودر را بیشتر بشناسیم:

بیل براودر بنیانگذار شرکت مدیریت ارمیتجیتال سرمایه، بزرگترین سرمایه‌گذار خارجی در روسیه تا سال 2005 بود. در سال 2009، وکیل براودر به نام سرگئی مگنیتسکی به دلیل اینکه فریب 230 میلیون دلار کلاهبرداری از سوی مقامات دولت روسیه را بر ملا کرد، در زندان کشته شد و بیل براودر نیز تصمیم گرفت برنامه‌ای جهت افشای فساد و نقض حقوق بشر از سوی روسیه را رهبری کند.

براودر پیش از افتتاح ارمیتجیتال، معاون رئیس در Salomon Brothers بود. او لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیکاگو و فارغ‌التحصیل دانشکده بازرگانی استنفورد در رشته‌ی MBA است.

کتاب اعلان قرمز برای چه کسانی مناسب است؟

بیل براودر این کتاب را برای تمام کسانی که به مسائل و موضوعاتی همچون فساد مالی، جریان‌های اقتصادی کشورهای مختلف، سوء استفاده از قدرت، سیاست و... علاقه‌مند هستند به رشته‌ی تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب اعلان قرمز می‌خوانیم:

تنها مشکل من این بود که چون دانش‌آموز ضعیفی بودم، به هر دانشگاهی که درخواست می‌دادم، من را نمی‌پذیرفتند. درست پس از پادرمیانی مشاورِ هدایت تحصیلی دبیرستانم و درخواست او بود که به دانشگاه کلرادو در بولدر راه پیدا کردم. اگرچه رفتن به بولدر به اندازۀ کافی برایم تحقیرآمیز بود، اما هنگامی‌که فهمیدم دانشکده‌ای که من در آن ثبت‌نام کرده‌ام توسط نشریۀ پلی‌بوی به عنوان اولین دانشکدۀ حزبی معرفی شده، خیلی سریع این ننگ را فراموش کردم.

از آن جا که من فیلم خانۀ حیوانات را بارها و بارها دیده بودم، با خودم فکر کردم که اگر قرار است من به یک دانشکدۀ حزبی بروم، لابد حتماً باید عضو یک انجمن هم بشوم. بنابراین به صورت آزمایشی عضو انجمن دِلتا آپسیلون شدم و پس از گذراندن یک دورۀ بیگاری، من را به عنوان یک عضو رسمی پذیرفتند. در آنجا، هرکس یک نام مستعار داشت-اِسپارکی، ویف، دورستوپ، اِسلیم-و من هم به خاطر موهای فر و سیاهی که داشتم، اسمم را گذاشتند «بریلو.»

بریلو بودن برایم جالب بود، اما پس از چند ماه آبجو خوردن، به دنبال دخترخانم‌ها راه افتادن، مسخره‌بازی‌های زننده درآوردن، ساعت‌های زیادی برنامه‌های ورزشی تلویزیون را تماشا کردن، کم کم به فکرم رسید که اگر به همین وضع ادامه دهم نهایتاً تبدیل می‌شوم به سرمایه‌داری (!) که به‌ عنوان متصدی یک پارکینگ عمومی، برای افزایش سرمایه‌اش چشمش به انعام‌هایی بود که از مردم می‌گرفت!

کار هنگامی بیخ پیدا کرد که متوجه شدم یکی از برادران عضو انجمن-که ازقضا من هم خیلی او را قبول داشتم-به‌خاطر تأمین هزینه‌های اعتیاد افسارگسیخته‌اش به کوکائین، از بانک یونایتد بولدر سرقت کرده و سپس دستگیر شده بود.

فهرست مطالب کتاب

1- مهمان ناخوانده!
2- طغیان علیه ارزش‌های یک خانوادۀ کمونیست
3- چیپ و وینتروپ
4- یک نفر برای گرمایش در شب
5- جمهوری چِک برگشتی!
6- ناوگان کشتی‌ها‌ی ماهیگیری مارمانسک
7- ویلای لئوپولدا
8- گرین اِیکرز
9- کف‌خوابی در اجلاس داووس
10- سهام ترجیحی
11- سیدانکو
12- ماهی سحرآمیز
13- وکلا، سلاح، پول
14- تَرک ویلادیسته
15- و همۀ‌ ما روزی زمین می‌خوریم
16- سه‌شنبه‌ها با موری
17- تحلیل دزدی
18- پنجاه‌درصد
19- تهدیدی برای امنیت ملّی
20- کافه وُگ
21- جی8
22- حمله
23- ادارۀ‌ «کا»
24- «داستان‌های روسی پایان خوشی ندارند.»
25- دستگاه مولد نویز سفید با‌ فرکانس بالا
26- معما
27- دی‌اِچ‌اِل
28- خاباروفسک
29- فرمان نهم
30- شانزده نوامبر 2009
31- غائلۀ ‌کاتین
32- منازعۀ ‌کایل پارکر
33- راسل 241
34- کله‌گنده‌ها‌ی روسیه
35- حساب‌های سوئیس
36- پرنسِس مالیات
37- روش تهیۀ سوسیس!
38- هیئت نمایندگی مَلکین
39- عدالت برای سرگئی
40- تحقیر کننده، تحقیر شده
41- اعلان قرمز
42- احساسات
قدردانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اعلان قرمز
نویسنده
مترجممهدی صادقی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-136-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اعلان قرمز

کاربر sha
۱۴۰۱/۱/۱۰
معرفی سیاستگذاری‌های غلط و عدم توجه به خواسته‌های عموم جامعه باعث میگردد افراد توانمند و حتی سایر افراد جامعه نسبت به مسائل مهم کشور بی اعتماد و به یک زندگی سخت و پر مشقت روی بیاورند و هیچ حق دفاعی از حق و حقوقشان نداشته باشند کما اینکه این رویه در کشور روسیه حاکم شده
Pouria Salehi
۱۳۹۹/۴/۱۷
انتشار و ترجمه کتاب‌هایی از این دست مانع توسعه روابط خوب بین ایران و روسیه میشه. به هر حال آمریکایی‌ها از چاپ یه همچین کتابایی به دنبال به دست آوردن منافع سیاسی از طریق فشار افکار عمومی هستند.
آریا انصاری
۱۳۹۹/۴/۱۷
این کتابو نسخه چاپیش رو دارم خیلی کتاب ضعیفیه چون از روی سایر کتاب‌ها کپی شده
Ali reza Meshkani
۱۴۰۰/۵/۱۱
به نظر من عالی بود...
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب اعلان قرمز

برای دریافت کتاب اعلان قرمز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.