معرفی و دانلود کتاب فهرست کتاب

عکس جلد کتاب فهرست کتاب
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فهرست کتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فهرست کتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فهرست کتاب

سارا نیشا آدامز در کتاب فهرست کتاب داستان موکش و آلیشیا را بیان می‌کند که کتاب‌ها سبب آشنایی و صمیمیت‌شان می‌شود. موکش برای بازگرداندن کتابی امانتی، به کتابخانه مراجعه می‌کند و درست از همان لحظه است که دیگر زندگی‌اش به شیوه‌ی سابق باز نمی‌گردد! گفتنی‌ست اثر حاضر نامزد جایزه‌ی بهترین کتاب گودریدز بوده و همچنین، افتخارات دیگری را هم از آن نویسنده‌اش کرده است.

درباره کتاب فهرست کتاب

قصه‌گویی از آن گروه نعمت‌هایی‌‌ست که اگر از آن برخوردار نبودیم، احتمالاً خیلی زود در مواجهه با جهان از پا در می‌آمدیم و در خودمان مچاله می‌شدیم. تصور کنید نتوانید از طریق ادبیات دنیاهای گوناگونی برای خود خلق کنید، گاه‌وبی‌گاه به آنجا سرک بکشید و از شنیدن و دیدن جهان‌های تازه‌خلق‌شده لذت ببرید. گاه این واقعیت متفاوتی که توسط رمان خلق شده، پناهی می‌شود که تنها به وسیله‌ی آن می‌توانیم ادامه دهیم. لذت سرک کشیدن به دنیاهای تازه، لذت تجربه‌ی مکان‌ها و زمان‌های دیگر، حس شیرجه زدن میان صفحات یک کتاب و انتظار رسیدن به خانه، بعد از یک روز شلوغ کاری، به شوق خواندن رمانی که این روزها مشغول مطالعه‌ی آن هستیم... بله، داستان پناه است. رمان‌ها لذتی را نثار خوانندگانشان می‌کنند که با هیچ لذت دیگری قابل‌قیاس نیست.

فهرست کتاب (The Reading List) رمانی درباره‌ی رمان‌هاست! سارا نیشا آدامز (Sara Nisha Adams) این اثر را اولین بار در سال 2021 منتشر کرده است. رمان فهرست کتاب با تحسین منتقدان مواجه شده و افتخارات متعددی را از آن نگارنده‌اش کرده است. ماجرای کتاب نام‌برده از عنوانش مشخص است؛ همه‌چیز از فهرستی از کتاب‌ها آغاز می‌شود؛ فهرستی که در آن عناوین درخشانی به خط تحریری گرم نوشته شده؛ از رمان کشتن مرغ مقلد گرفته تا غرور و تعصب و زنان کوچک...

این فهرست را ساده نپندارید! چرا که جرقه‌ای می‌شود برای شکل‌گیری یک دوستی عمیق میان موکش و آلیشیا... تقریباً فراموش کردیم که شما با این دو نفر هیچ آشنایی ندارید. موکش چندی پیش همسرش را از دست داده، تنها زندگی می‌کند و تفریحش خلاصه می‌شود در کتاب خواندن و تماشای فیلم‌های مستند. همه‌ی ماجرای فهرست کتاب هم از آنجا شروع می‌شود که موکش برای تحویل آخرین کتابی که همسرش قبل‌تر از کتابخانه به امانت گرفته بود، به کتابخانه می‌رود و آنجا آلیشا را ملاقات می‌کند: کتابدار جوان و باهوش کتابخانه. این که حالا ربط فهرستی که چندین بار از آن سخن به میان آوردیم با کتاب موکش چیست و کتاب‌ها چگونه به کمک آلیشا و موکش می‌‌آیند و دوستی آن دو چگونه شکل می‌گیرد، باشد برای زمانی که خودتان کتاب را مطالعه کردید!

جوایز و افتخارات کتاب فهرست کتاب

- نامزد جایزه‌ی گودریدز در بخش داستان (2021)
- رمان پیشنهادی POPSUGAR برای تابستان!
- کتاب برگزیده‌ی NEWSWEEK
- اثر منتخب NBC NEWS
- کتاب پیشنهادشده‌ی مجله‌ی PARADE
- کتاب منتخب LITHUB

نکوداشت‌های کتاب فهرست کتاب

- تأمل‌برانگیز و دلگرم‌کننده. مطالعه‌ی این کتاب لذت مطلق است. (لایبری‌ژورنال)

- اثری تکان‌دهنده درباره‌ی نیروی رمان‌ها، که می‌توانند در مواجهه با مشکلات خردکننده و در مقابل حس تنهایی برای ما آرامش‌بخش باشد. (بوک‌لیست)

- اگر کتاب دوست دارید، اگر آدم‌ها، گریه کردن از سر غم و اشک ریختن از سر شادی را دوست دارید و عاشق این هستید که غرق در دانستن زندگی آدم‌ها شوید، این کتاب را بخوانید. (دبی جانسون، نویسنده‌ی کتاب شاید یک روز)

کتاب فهرست کتاب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی، بدون شک شیفته‌ی این رمان خواندنی می‌شوند.

در بخشی از کتاب فهرست کتاب می‌خوانیم

آلیشیا از روی صندلی بلند شد. احساس می‌کرد شقیقه‌هایش تیر می‌کشند. یاد دیشب افتاد. مامانش در اتاق بود و در را بسته بود و برادرش بیرون اتاق در راهرو رژه می‌رفت و از پشت در گوش می‌کرد تا شاید صدایی بشنود و از وضعیت او باخبر شود و گاه‌گاه سرک می‌کشید توی اتاق. نگرانی در صورتش نمایان بود. آلیشیا چشمش درد گرفته بود و خسته بود و سرش سنگین بود. دیگر از کوره در رفت و از لای دندان‌های به‌هم‌فشرده گفت: «خواهش می‌کنم قربان. اگر می‌خواین طبقات کتاب‌ها رو نگاه کنین، بکنین. رمان‌ها اون‌جا هستن.» و با دست اشاره‌ی کلی به یک سمت از قفسه‌های کتاب‌ کرد.

بعد هم سرجایش نشست و مرد را تماشا کرد که آهسته و پیوسته به‌سمت کتاب‌ها رفت. مرد چند باری بااخم برگشت و نگاهکی به او کرد. آلیشیا نگاه عصبانی‌اش را به صفحه‌ی نمایشگر دوخته بود و مصمم بود به او بی‌توجهی کند. چیزی که شاید احساس گناه بود داشت گلویش را می‌گرفت و دلش می‌خواست سرفه کند. چه اتفاقی داشت برایش می‌افتاد؟ هندزفری را محکم در گوش‌هایش فرو کرد.

دستکش لاتکس را از دفعه‌ی قبل بالاتر کشید و کشیده‌شدنِ موهای ریز دستش را احساس کرد. آماده بود این چند دقیقه‌ی اخیر را کاملاً فراموش کند که یک نفر دیگر به سمتش آمد؛ آقای جنایی هیجانی بود، یکی از همان پنج مشتری همیشگی. تقریباً همیشه در قسمت جنایی هیجانی می‌نشست. سر میزی که رو به پارک بیرون بود. میزی که کمی از باقی کتابخانه جدا افتاده بود. آرام در همان گوشه می‌نشست؛ ساکت. گاهی وقتی کتابخانه تعطیل می‌شد آلیشیا هم دوست داشت آن‌جا بنشیند و بیرون را نگاه کند؛ فقط یکی دو دقیقه؛ چند لحظه برای این‌که خودش را آماده کند.

به او پرید: «چیه!» می‌دانست کارش بی‌ادبانه است، اما انرژی کافی برای اهمیت‌دادن نداشت.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول همسر مسافر زمان
بخش دوم: کشتن مرغ مقلد
بخش سوم: ربکا
بخش چهارم: بادبادک‌باز
بخش پنجم: زندگی پی
بخش ششم: غرور و تعصب
بخش هفتم: زنان کوچک
بخش هشتم: دلبند
بخش نهم: شوهر دلخواه
یادداشت نویسنده
سپاسگزاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فهرست کتاب
نویسنده
مترجمفاطمه جابیک
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۵
زبانفارسی
شابک978-622-254-374-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فهرست کتاب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب فهرست کتاب

برای دریافت کتاب فهرست کتاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.