معرفی و دانلود PDF کتاب آزمون‌های روانی

عکس جلد کتاب آزمون‌های روانی
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آزمون‌های روانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آزمون‌های روانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آزمون‌های روانی

کتاب آزمون‌های روانی نوشتۀ کریم بابایی، توحید اشرف‌زاده و فرزانه میکائیلی منیع، دربردارندۀ 48 آزمون جدید روان‌شناسی در زمینه‌های مختلفی چون رغبت‌سنجی، رفتارهای تحصیلی و ... است که به متخصصان در تشخیص نوع رفتار، شخصیت و مشکل بیماران کمک می‌کند.

دربارۀ کتاب آزمون‌های روانی:

یکی از اهداف مهم روان‌شناسی اندازه‌گیری رفتار و شخصیت است. آزمون‌های روانی از جمله ابزارهایی است که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از آزمون‌ها و ابزارهای معتبر و پایا همواره مورد تأکید روان‌شناسان بوده است. این اهمیت در مقالات متعدد علمی و پژوهشی با موضوعات هنجاریابی، تعیین اعتبار و پایایی و ملاک‌های روان‌سنجی خود را نشان داده است.

ابزارهای روان‌شناسی در بیش از نیم قرن گذشته توسعه چشمگیری یافته است. در طول جنگ جهانی دوم تعداد زیادی از آزمون‌ها شکل گرفتند و بعدها اساسی برای تحول ابزارهای روانی شدند. کمی‌سازی شاخص‌های روان‌سنجی از جمله تحولات مهم در این حوزه بود. چنین تحولی توانایی کمی‌سازی عبارت‌های ذهنی در مورد درد، اضطراب و ... را به وجود آورد و زمینه را برای انجام تجزیه و تحلیل آماری فراهم کرد.

استفاده از آزمون‌های روانی به مرور جایگاه و اهمیت خود را به ویژه در حوزه تحصیلی پیدا کرده است. در کاربردهای آزمون‌های روانی در تشخیص آسیب‌ها، رغبت‌ها، توانایی‌ها، تحقیق و پژوهش و ... شکی نیست، به شرطی که مقیاس‌ها و آزمایش‌هایی که ایجاد می‌شود ملاک‌های معتبر روان‌سنجی را داشته باشند. این کتاب آزمون‌های متعدد روانی را در اختیار پژوهشگران و متخصصان قرار می‌دهد. در این کتاب تلاش شده است تا حد امکان آزمون‌های جدیدتر روان‌شناسی در حوزه‌های تحصیلی، شغلی و شخصیتی آورده شود.

این کتاب در سه فصل تدوین شده؛ در فصل اول یعنی آزمون‌های تشخیصی، 16 آزمون مرتبط با این حوزه ارائه شده، در فصل دوم یعنی آزمون‌های تحصیلی و رفتارهای مدرسه‌ای 16 آزمون مرتبط با این حوزه وجود دارد و در فصل سوم یعنی آزمون‌های رغبت‌سنجی و توانایی 16 آزمون مرتبط با این حوزه قرار گرفته است.

کتاب آزمون‌های روانی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای متخصصان این حوزه و روانشناسان و روان‌درمانگران و علاقه‌مندان مسائل روانشناسی بسیار سودمند و کاربردی است.

در بخشی از کتاب آزمون‌های روانی می‌خوانیم:

اضطراب به منزله بخشی از زندگی هر انسان در همه جوامع، به عنوان یک پاسخ مناسب و سازگار تلقی می‌شود. فقدان اضطراب ممکن است ما را با مشکلات و خطرات زیادی مواجه سازد. اضطراب در حد متعادل و سازنده ما را وادار می‌کند که برای انجام امور خود، به موقع و مناسب تلاش کرده، بدین ترتیب زندگی خود را بادوام‌تر و بارورتر بسازیم. اضطراب امتحان نوعی شایع از اضطراب عملکرد می‌باشد که در بررسی‌های مختلف 10 تا 30 درصد دانش‌آموزان را درگیر می‌کند.

اضطراب امتحان، سلامت روان دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و بر کارآمدی، شکوفایی استعداد، شکل‌گیری شخصیت و هویت اجتماعی آن‌ها تأثیر سوء می‌گذارد. اضطراب امتحان با افکار نگران‌کننده، افزایش ضربان قلب، طغیان هیجانات در طی یا بعد از امتحان مشخص می‌شود و گاه چنان شدتی دارد که زندگی روزمره و تحصیلی دانش‌آموزان را دشوار می‌کند. این حالت در دانش‌آموزان، به تدریج به صورت صفتی پایدار شده و اغلب با احساس ناکارآمدی در آن‌ها همراه است.

آزمون اضطراب امتحان ساراسون در سال 1977 توسط ساراسون ساخته شد و دارای 37 گویه است که باید در مدت 10 الی 15 دقیقه به صورت «بله» و «خیر» به آن پاسخ داده شود. با توجه به مشخصات روان‌سنجی مناسب و وجود نمرات برش استاندارد برای این آزمون، استفاده از آن در سنجش اضطراب امتحان بسیار مرسوم است. آزمون اضطراب امتحان ساراسون این امکان را فراهم می‌آورد که بتوان بر اساس یک شیوه خود گزارش‌دهی به حالات روانی و تجربیات فیزیولوژیکی فرد در جریان امتحان، قبل و بعد از آن دست یافت.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: آزمون‌های تشخیصی
فصل دوم: آزمون‌های تحصیلی و رفتارهای مدرسه‌ای
فصل سوم: آزمون‌های رغبت‌سنجی و توانایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آزمون‌های روانی
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۸۳
زبانفارسی
شابک978-600-309-454-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آزمون‌های روانی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آزمون‌های روانی

برای دریافت کتاب آزمون‌های روانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.