معرفی و دانلود کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

عکس جلد کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

چه قصد یک فروش حرفه‌ای را داشته باشید، چه فقط از یکی از دوستانتان چیزی بخواهید! مهم این است که محکم، قانع‌کننده و مصمم به نظر برسید. جمال قمری در کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی به شما می‌آموزد تا با به کارگیری استراتژی‌هایی ساده توانایی اقناع مخاطب را پیدا کنید و به آنچه که می‌خواهید، دست بیابید.

درباره کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی:

تا به حال با افرادی ملاقات کرده‌اید که بتوانند با صرف صحبت کردن شما را وادار به هر کاری کنند؟ بسیاری از ما هیچکدام خود جزو این گروه نبوده‌ایم و همیشه آرزوی این تواناییِ به ظاهر دور از دسترس را داشته‌ایم. اقناع دیگران تقریبا در تمام جنبه‌های زندگی شما اهمیت دارد. چه بخواهید رئیس خود را متقاعد کنید که به شما افزایش حقوق بدهد،‌ چه هنگام سخنرانی در یک جمع احساس قدرت کنید. این که بتوانید متقاعدکننده صحبت کنید، زندگی شما را در بسیاری از جنبه‌ها آسان خواهد کرد. جمال قمری در کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی راهکارهایی را ارائه می‌کند که افرادی با فن بیان بالا می‌دانند باید چگونه از آن استفاده کنند.

کتاب‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند کلید سخنرانی اقناعی در اختیار آن‌هاست. اما حقیقت ماجرا این است که اغلب این آثار علاقه دارند موضوع را بیش از حد پیچیده کنند و روش‌های عملی برقراری ارتباط موثر با مردم را نادیده بگیرند. سادگی نثر،‌ شیوایی و کاربردی بودن از جمله ویژگی‌هایی‌ست که کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی را از سایر آثار در این زمینه متمایز می‌سازد.

برای این که متقاعدکننده‌تر به نظر برسید،‌ لزوما نباید یک فروشنده‌ی ماهر با اعتماد به نفس بی‌پایان باشید. بلکه با رعایت و به‌کارگیری چند اصول اولیه‌ی سخنرانی، شانس موفقیت را به نفع خود تغییر دهید. بنابراین اگر شما هم نمی‌توانید متقاعد کننده صحبت کنید، در واقع سخنرانی‌ای که کلیشه‌ای و خسته‌کننده نباشد و شما و مخاطبانتان را مجذوب کند، نگران نباشید. می‌دانیم که گفتن آن بسیار آسان‌تر از انجام دادنش است اما هر آنچه که به آن نیاز دارید در این کتاب برای شما جمع‌آوری شده است.

کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی مناسب چه کسانی است؟

تمام کسانی که علاقه دارند با یادگیری مهارت‌های سخنوری از قدرت تاثیرگذاری و اقناع بیشتری برخوردار شوند، از مطالعه‌ی کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی بهره می‌برند. همچنین افرادی که در حوزه‌ی فروش حرفه‌ای و بازاریابی مشغول به فعالیت هستند، از این اثر بی‌نیاز نخواهند بود.

با جمال قمری بیشتر آشنا شویم:

او مدرس مذاکره و فروش در شرکت‌های نام‌آشنای داخلی و خارجی‌ست. همچنین کتاب‎‌ها و مقالاتی را در این زمینه طراحی کرده که بسیار راه‌گشای مخاطبان و علاقه‌مندان این حوزه بوده است. از دیگر فعالیت‌های جمال قمری می‌توان به طراحی و اجرای آزمون‌هایی معتبر همچون هوش متقاعدسازی، فروش و چانه‌زنی اشاره کرد. کتاب سخنرانی جذاب و طنز در بیان از دیگر آثار اوست.

جملات برگزیده‌ی کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی:

- نوشتن و ویرایش را از هم جدا کنید. من این نکته را به این شکل بازنویسى کرده‌ام: نوشتن دورشدن ویرایش.
- اولین و بزرگ‌ترین اشتباه براى ارائه یک نطق، آماده نبودن است و آمادگى بدون یک محتواى مطلوب و هدفمند، ناممکن است.
- درست است که فرآیند طراحى نطق باید اثرى کاملاً اقناع‌کننده روى صفحه کاغذ برجاى بگذارد، اما نوشتن نطق، همان سخنرانى نیست.
- اگر سرعت مناسبى در خواندن متن داشته باشید، بسته به نوع نطق، هدف نطق، مخاطب، موقعیت و سایر ملاحظات، باید حدود هشتاد تا صدوده کلمه در دقیقه به زبان بیاورید.

در بخشی از کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی می‌خوانیم:

مارتین لوترکینگ رهبر جنبش حقوق شهروندى آمریکا در دهه‌هاى شصت و پنجاه میلادى، در نطق فراموش‌نشدنى خود در سال 1963، لحظات تعیین‌کننده‌اى را در تاریخ آزادى و حقوق شهروندى رقم زد. در این نطق که با عنوان «من رؤیایى دارم» در شهر واشنگتن‌دى‌سى ارائه شد، مارتین لوتر چندین بار عبارت «من رؤیایى دارم» را استفاده کرد و چند پاراگراف از گفتار خود را با جمله «من رؤیایى دارم» آغاز کرد.

هر بار تکرار «من رؤیایى دارم» مثل یک ضربه چکش بر میخ عمل مى‌کرد و دوام و نفوذ میخ در اذهان مردم را بیشتر مى‌کرد. در همین پاراگراف کوتاه نیز این جمله چکش شد!

نطق چکشى یک سبک سخنرانى است که در آن شما یک کلمه یا جمله را آگاهانه و عامدانه در کلام خود مى‌گنجانید و آن را برجسته، متمایز و ماندگار مى‌سازید. تکرار هوشمندانه عبارت چکشى، چنان تأثیرى مى‌تواند داشته باشد که حتى اگر مخاطب همه چیز را به دست فراموشى بسپرد، عبارت چکش را محال است از یاد ببرد.

در طراحى یک نطق چکشى، دو نکته حیاتى به نظر مى‌رسد:

اول اینکه بهتر است سایر کلمات و عبارت‌ها را تکرار نکنید تا اثر عبارت چکش کم‌رنگ نشود. اگر نطق بیش از حد طولانى باشد و یا بخش‌هاى مختلفى تکرار شوند، نطق نهایى رقیق مى‌شود و عبارت کلیدى (چکش) کُند و بى‌رمق مى‌گردد.

نکته دوم اینکه صرف تکرار عبارت چکش در طراحى نطق، کافى نیست. جانمایى این عبارت در نطق فوق‌العاده حساس است. برخى از موقعیت‌هایى که عبارت چکش را بهتر است در آن‌ها تکرار کنید عبارتند از: شروع نطق، پایان نطق، ابتداى فرازهاى مهم سخنرانى، بعد از یک مکث، بعد از یک سؤال کلیدى، بعد از یک بخش تاثیرگذار و جالب توجه.

فهرست مطالب کتاب

معرفى نویسنده
بخش اول: اصول طراحى نطق اقناعى
1: اطلاعات لازم را جمع‌آورى کنید
2: به مخاطب فکر کنید نه به موضوع
3: عقب‌گرد عمل کنید
4: در ابتدا به ساختار فکر کنید نه جزئیات
5: گفتارى بنویسید
6: مراقب تورم نطق باشید!
7: اصل «مرتبط بودن» را رعایت کنید
8: اصالت داشته باشید
9: اختصار، رمز عملیات است
10: روایت داشته باشید
بخش دوم: خلق پیام‌ها، عبارت‌ها و پاراگراف‌هاى کلیدى
1: چرا به پیام کلیدى نیاز دارم؟
2: قالب‌هاى طراحى پیام‌هاى کلیدى
3: چکش عبارت کلیدى!
4: شوخى در نطق
بخش سوم: فرآیند طراحى نطق اقناعى
1: چطور نگارش نطق اقناعى را شروع کنیم؟
2: بازنویسى را فراموش نکنید!
3: نگارش نطق اقناعى در فرصت زمانى محدود
4: محتوا و جملات نطق اقناعى
5: نطق آسانسورى یا فرصت اشتباه ندارى!
6: کمک گرفتن از طراح حرفه‌اى نطق اقناعى
7: ارائه: کار نیکو کردن از پر کردن است
بخش چهارم: مواردى خاص از نطق‌هاى اقناعى
1: طراحى نطق براى سخنرانى به نمایندگى از مؤسسات خیریه
2: طراحى نطق براى ارائه در برابر کارمندان
3: طراحى نطق براى کاندیداى انتخابات مجلس
4: طراحى مقدمه یک نطق سازمانى یا ارائه یک طرح کسب‌وکار
5: طراحى نطق انگیزشى
6: طراحى یک نطق براى مراسم بازنشستگى یا تودیع
7: طراحى نطق درباره شخصى که در شرف بازنشستگى قرار دارد!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-340-067-2
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی، کتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

برای دریافت کتاب طراحی نطق و سخنرانی اقناعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.