معرفی و دانلود کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای

عکس جلد کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای

کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای نوشته‌ی خالده ادیب آدیوار، روایت تلخی است از هجوم یونانی‌ها به ترکیه و مرارت‌های معلمی جوان که می‌کوشد کشورش را از شر دشمنان پاک کند.

درباره کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای:

دختری جوان به نام عایشه از استانبول برای تدریس به روستایی دور افتاده اعزام می‌شود و در آنجا خواستگاران زیادی پیدا می‌کند، اما او سودای دیگری در سر دارد و به آن‌ها توجهی نمی‌کند. در این میان جنگ‌ ترکیه و یونان آغاز می‌شود و روستا به اشغال مهاجمان در می‌آید. این اتفاق مشکلات معلم جوان را بیشتر می‌کند. حالا هم فرمانده یونانی‌ها عاشق او شده و هم خواستگاران قبلی‌ دختر برایش توطئه‌ای تدارک دیده‌اند...

کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای (Vurun Kahpeye) مناسب چه کسانی است:

این کتاب به همه کسانی که به مطالعه داستان‌های عاشقانه و تاریخی علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود.

با خالده ادیب آدیوار بیشتر آشنا شویم:

یکی از نویسندگان برجسته‌ی ادبیات معاصر ترکیه خالده ادیب آدی‌وار است. او از همان دوران کودکی در پی یادگیری زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسوی بود و همین موضوع سبب شد تا در نوجوانی رمان «مادر» به قلم جان ابوت را ترجمه کند. خالده ادیب بعدها به سبب انتشار همین کتاب مدال «شفقت» را از سلطان عبدالحمید دوم دریافت نمود.

او در طول عمر پر بار خود با نشریات زیادی همکاری کرد و رمان و نمایشنامه‌های بسیاری نوشت. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تاسیس انجمن دفاع از حقوق زنان «تعالی نسوان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای می‌خوانیم:

عالیه در سمت آموزگار وارد قصبه شد. چهره‌اش حالت غنچه‌ای را داشت که تازه دارد باز می‌شود. یک جفت چشم بنفشه‌ای، مژه‌های بلند و برگشته، دماغ کوچک شبیه به دماغ بچه و دهانی که انگار گل انار است که البته تمام این‌ها با وضع محجوب ظاهرش تضاد بارزی داشتند. موهای سیاه، نرم و مجعدش از روسری‌ایی که با توجه تمام بسته شده بود، به شقیقه‌ها، گونه‌ها و اطراف گردنش ریخته بود. عالیه دختر قهرمان گمنامی بود که با نگاه‌های نرم و شانه‌های پهنش مرد زیبایی بود. با درجه سروانی از یمن به قفقاز و از قفقاز به سوریه رفته و آخر سر در عین گمنامی به شهادت رسیده بود. مادر بیچاره‌اش زن مسلولی بود که هیکلی میان باریک و روحی حساس داشت. پدر سربازش به او قوت قلبی را داده که هنوز کشف نشده و مادرش نیز همه مسلول‌ها حساسیت بیمارگونه‌اش را برای او به ارث گذاشته بودند.

مادرش را در همان اوایل کودکی از دست داده و جوانی‌اش را روی نیمکت‌های دانش‌سرای دختران گذرانده بود؛ مانند همه دخترانِ یتیم احتیاجی سیری‌ناپذیر به شفقت و عاطفه داشته و مثل همه به یکسان بیشتر اوقات، بی‌سروصدا در خودش فرو می‌رفت.

بعد از مرگ مادرش رد پدرش را در قفقاز گم‌ کرده و همه احتیاج قلبی‌اش را برای دوست داشتن، به گربه تنبل و پیرِ گلی‌ خانم سرپیشخدمت دانش‌سرا منحصر کرد. در سال آخر تحصیل به توصیه یکی از دبیران پرحرارت و ایدآلی‌ست که مدام می‌گفت در آنادولو کار کنید، این فکر را مانند امری لازم‌ الاجرا و مقدس می‌دانست؛ در نتیجه به محض دریافت دیپلم برای پیدا کردن پستی در شهرستان، در راهروهای وزارت فرهنگ شروع به رفت ‌و آمد کرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای
نویسنده
مترجمکاظم سزائی آذری
ناشر چاپیانتشارات رهام اندیشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-6800-65-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای

نازنین شریفی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
تا آن جا که ما میدانیم این تورکها بودن که به قسطنطیه یونانی حمله کردند
مایا بهار
۱۴۰۰/۵/۳۱
عالی وخواندنی رمانی با ظرافتی خاص ودلنشین
نازنین نوروزی
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
خیلی زیبا و قشنگ بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای

برای دریافت کتاب دختری با چشمان بنفشه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.