معرفی و دانلود کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق

عکس جلد کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق
قیمت:
49900 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق

کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق اثر جان گری، به بررسی نیازهای عاطفی مردان و زنان در قالب داستان‌هایی از زندگی واقعی زوج‌های موفق پرداخته است.

جان گری (John Gray) نکات فراوانی درباره‌ی روابط متقابل درست از کتاب‌های قبلی و پرفروش خود به میلیون‌ها خواننده آموخته‌ است. او که در کتاب‌های پیشین خود موفقیت چشم‌گیری کسب کرده بود پس از آن از تعدادی از خوانندگان، که درس‌های او را به کار بستند و موفق شدند، خواست تا تجربیات زندگی مشترک خود را با دیگران در میان بگذارند. حاصل این کار کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق (‏Mars and Venus in love) است که به همراه نظریات شخصی دکتر گری، شما را وادار خواهد کرد بخندید، گریه کنید و سر خود را به علامت تأیید تکان دهید.

در این کتاب خوانندگان به سؤال‌هایی از قبیل موارد ذیل پاسخ داده‌اند:

- در روابط خود به چه مشکلاتی برخوردید و چگونه بر آن‌ها فائق آمدید؟
- شما و همسرتان چه کارهای خاصی برای همدیگر انجام می‌دهید؟
- بهترین روش گفت‌وگو برای ایجاد رابطه بین شما چیست؟
- چیزهایی را که آموخته‌اید چگونه به کار می‌بندید؟
- عشق شما اکنون با آنچه قبلا بوده است، چه تفاوتی دارد؟

پاسخ سؤال‌های فوق که واضح‌تر از هر کتابی نظرات و اندرزهای نویسنده را به نمایش می‌گذارد می‌تواند به ایجاد رابطه سالم و عاشقانه در زندگی خواننده کمک به سزایی کند.

مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق مجموعه‌‌ایست از مثال‌های واقعی‌ای روابطی که بازده مثبت داشته‌اند، این مطالب مستقیما از افراد و زوج‌هایی گردآوری شده که یا در سمینارهای گری حضور داشته و یا از طریق نامه با او در تماس بودند.

از دیدگاه روان‌شناسی این کتاب یک فرصت اختصاصی و استثنایی در اختیار خواننده می‌گذارد تا در کنار دیگران به هویت خود پی‌ ببرید؛ امید است که داستان‌های این کتاب به‌ عنوان منبعی الهام‌بخش، نیاز شما را مرتفع کند و همیشه بتوانید در مواقع لزوم به آن رجوع کنید.

جان گری در مقام کارشناس ایجاد و حفظ روابط سازنده بین زن و مرد، در سراسر جهان شناخته شده و تاکنون بیش از دوازده جلد کتاب پرفروش در این زمینه نوشته است. او همچنین ‌مدت سه سال سمینارهای متعددی درباره رشد شخصی برگزار کرده است.

از جمله‌ کتاب‌های گری را می‌توان کتاب‌هایی از قبیل: مردان مریخی و زنان ونوسی، مریخی و ونوسی در قرارهای ملاقات و مریخی و ونوسی در زندگی خصوصی نام برد.

در بخشی از کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق می‌خوانیم:

جولی سرگذشت خود را با لری چنین تعریف کرد: «من 25 ساله و شوهرم 26 ساله است. ما از 7 سال پیش با هم آشنا شدیم و اکنون 5 سال از ازدواجمان می‌گذرد و پسری چهار ساله داریم. وقتی با هم آشنا شدیم من حدوداً 19 ساله بودم و سریع عاشق شدم. لری موهای بلند و یک ضبط‌ صوت پر سروصدا داشت. والدین من از او متنفر بودند، از این رو ما با هم به شهر مادر اصلی‌ام یعنی نیومکزیکو فرار کردیم (من بچه سرراهی بودم).

شاید کمی مسخره به‌ نظر برسد؛ اما ما دوباره به شهر خودمان توپکا برگشتیم و با هم ازدواج کردیم؛ اما از آن پس من با پدرخوانده و مادرخوانده خود و لری با والدینش زندگی کردیم. وضعیت دشواری بود. تنها مشکل ما کمبود مالی بود و لری مجبور شد به عنوان فروشنده خودرو مشغول کار شود.

او معتقد بود که باید به شهر کانزاس‌سیتی نقل مکان کنیم، زیرا به نظر او موقعیت شغلی در آن‌جا به‌ مراتب بهتر بود. نخست او رفت، سپس من به دنبالش روانه شدم؛ اما از او به دلیل دور شدن از زادگاهم رنجیده بودم و از همین جا، مشکلات ما آغاز شد. به‌تدریج گفت‌وگوها و روابط زناشویی‌ ما کاهش پیدا کرد. از آپارتمان محل زندگی خود بیزار بودیم و در این میان تصمیم گرفتیم خانه‌ای بخریم.

همه چیز سیر نزولی داشت. خانه‌مان را خیلی تغییر دادیم و آن را به زیبایی تزیین کردیم؛ اما پسر کوچک ما امکان بازی در خارج از خانه را به دلیل شلوغی خیابان نداشت و من هر شب تا ساعت 10 تنها بودم، چون همسرم در آن ساعت از کار برمی‌گشت. ما تبدیل به غریبه‌هایی شدیم که زیر یک سقف جمع شده بودیم و من اغلب خودمان را "همخانه" خطاب می‌کردم. از اینجا ماجرا آغاز شد. فردی زیبایی مرا ستود و این همان چیزی بود که من از "همخانه" خود انتظار شنیدنش را داشتم. آن تعریف مرا مجذوب کرد و باعث شد که فکر کنم من آن زن چهل ساله نیستم که درون یک جسم 26 ساله محبوس است. خیلی خوب است که آدم احساس کند جوان و جذاب است. این احساس باعث می‌شد تمام مشکلات خانه را فراموش کنم، در حالیکه باید روی آن مشکلات کار می‌کردم. به دوستانی که متارکه کرده بودند حسودی‌ام می‌شد، لذا من نیز تقاضای طلاق کردم، زیرا خود را هنوز به نوعی مجرد احساس می‌کردم. من از وجود غریبه‌ای به نام همسر در خلوت خود خسته شده بودم و تصور می‌کردم حتماً چیزهای دیگری در زندگی وجود دارد. در همین بین شوهرم نیز توهماتی مشابه من پیدا کرده بود.

فهرست مطالب کتاب

تقدیر و تشکر
در مورد نویسنده
مقدمه
1: مریخی و ونوسی عاشق
2: مردان مریخی و زنان ونوسی
3: مردان در لاک تنهایی خود
4: گفتار به زبان‌های متفاوت
5: مریخی‌ها دارند می‌آیند
6: خوش‌آمدگویی مریخی‌ها و ونوسی‌ها
7: مریخی و ونوسی تا ابد با هم
خاتمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق
نویسنده
مترجموحید ایمن
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-964-236-995-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
49900 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق

برای دریافت کتاب مریخی‌ها و ونوسی‌های عاشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.