معرفی و دانلود کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت

عکس جلد کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت

کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت نوشته‌ی پیر نزلوف، سرگذشت آخرین ملکه‌ی فرانسه، یکی از زن‌های مشهور جهان، همراه با آشوب‌های انقلاب فرانسه را شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت:

این کتاب متضمن شرح‌ حال ماری‌ آنتوانت، ملکۀ فرانسه، از طفولیت تا آخرین ساعت زندگی اوست. پیر نزلوف (Pierre Nezelof) که به‌ راستی در نوشتن اینگونه کتاب‌ها هنرمند است، در کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت (Marie Antoinette, the queen) شما را طوری با زندگی این زن و همچنین حوادث تاریخی، به‌ خصوص وقایع انقلاب فرانسه، آشنا می‌نماید که وقتی کتاب به پایان می‌رسد، احساس می‌کنید یک اثر اساسی و مفیدی خوانده‌اید که نظیر آن کمتر وجود دارد.

این رمان تاریخی زندگی و سرگذشت ماری‌ آنتوانت را همراه با آشوب‌های انقلاب فرانسه به تصویر می‌کشد. ماری‌ آنتوانت در سال 1755 در کشور اتریش به دنیا آمد. وی شاهزاده اتریشی و آخرین ملکه‌ی کشور فرانسه بود که اجدادش به مدت هفت قرن بر تخت پادشاهی حکومت کردند.

تربیت ماری به گونه‌ای بود که پس از ملکه شدن، خودش را از خدایان می‌دانست. همین مسئله منجر شد که او از قوانین حاکم بر فرانسه هیچ اطلاعی نداشته باشد و فقر و تنگدستی کل کشور را فرابگیرد. این بی‌اطلاعی و ناپختگی وی از شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نادیده گرفتن خواسته‌های مردم زمینه انقلاب فرانسه را فراهم کرد؛ انقلابی که منجر به از بین رفتن سلطنت فرانسه، اعدام ماری آنتوانت و شوهرش، به جرم خیانت به مردم فرانسه شد.

کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که علاقه‌مند به آثار تاریخی به خصوص تاریخ فرانسه هستند، این کتاب برایشان جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت می‌خوانیم:

آنتوانت خاک وطن را طی کرد تا اینکه به ساحل رود «رن» رسید و آن طرف شط، کشور فرانسه را دید.

طبق دستور لویی‌ پانزدهم، برای تحویل گرفتن عروس سلطنتی در یک جزیره واقع در وسط رود، عمارتی با چوب دارای هفت اتاق بزرگ و منضمات ساخته بودند و این عمارت طوری ساخته شده بود که یک گالری طولانی آن را نصف می‌کرد. فرانسوی‌ها در نیمی از عمارت قرار داشتند و وقتی اتریشی‌ها با آنتوانت آمدند در نیم دیگر جا گرفتند.

آنتوانت براثر مسافرت سریع و طولانی خسته بود و همین که وارد عمارت مزبور شدند، غذایی صرف کرد و خوابید.

صبح روز بعد خانم‌هایی که از پاریس آمده بودند، عروس اتریشی را از قسمت اتریشی عمارت به قسمت فرانسوی آن منتقل کردند و به شاهزاده‌خانم گفتند لباس از تن بیرون بیاورد.

شاهزاده‌ خانم پرسید: برای چه؟

بدو گفتند که تشریفات سلطنتی چنین اقتضا می‌کند که وقتی یک عروس از کشور خارجی وارد دربار فرانسه می‌گردد از روزی که قدم به خاک فرانسه نهاد نباید البسه وطن خود را در برداشته باشد.

اول بالاپوش و آنگاه نیم‌تنه و سپس پیراهنش را کندند و آنتوانت دید خانم‌های فرانسوی قصد دارند سینه‌بند و زیر پیراهنی او را هم بیرون بیاورند. آنتوانت گفت: آیا کندن لباس‌های زیرین هم ضروری است؟

شاهزاده‌خانم «پار» که از پاریس آمده بود، گفت: والا حضرتا، شما حتی یک بند جوراب نباید داشته باشید که اتریش را به خاطرتان بیاورد، زیرا بعد از این، میهن شما فرانسه می‌باشد؛ و خود خم شد و بند جوراب آنتوانت را گشود و جوراب‌های ابریشمین را از پای او درآورد.

آنتوانت به‌ کلی عریان گردید و خانم‌های درباری وقتی قامت طناز و پوست سفید و مات آنتوانت را از نظر گذرانیدند، تصدیق نمودند که دختری زیبا می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

سخنی با همراهان
مقدمۀ مترجم [بر چاپ اول]
یک زن شیردل
ورود به فرانسه
شب عروسی
کنجکاوی دختران لویی‌پانزدهم
یک مذاکرۀ خصوصی بین زن وشوهر
خانم تشریفات، در دربار خانم دوباری
صدراعظمی بر کنارشد
گفتگوی خانم‌ها با یکدیگر
گردش در جنگل
لئونار، یک آرایشگر هنرمند
لهستان را بلعیدند
اولین برخورد
مرگ لویی‌ پانزدهم
اولین روزهای سلطنت آنتوانت
آنتوانت از فرصت استفاده می‌کند
دوستی آنتوانت با یک خانم دیگر
اسب‌ دوانی در نیمۀ دوم قرن هیجدهم میلادی
محاکمۀ یک سفیر یا یک واقعه بی‌سابقه
یک زن جوان به آنتوانت معرفی می‌شود
جراحی لویی‌ شانزدهم
آنتوانت در حسرت مسافرت
تفریحات آنتوانت و عزل وزرای لویی‌ شانزدهم
بازی موسوم به فرعون
توصیه یک امپراتور
برادری که خواهر را توبیخ می‌کند
مراجعت امپراتور اتریش
آنتوانت به دوست خود گفت که وی ملکۀ واقعی فرانسه شده است
احساسات قلبی آنتوانت
فن به دست آوردن مزایایی چند
محبوب‌ترین زن، نزد زن دیگر
مسافرت آرگونوت
مرگ ماری‌ترز
تولد پسر لویی‌ شانزدهم و مراجعت فرسن
داستان سینه‌ریز الماس
دو دلداده
یکصد میلیون لیره کسر بودجه
افق به رنگ خون در می‌آید
موضوع علامت ملی در ضیافت افسران در ورسای
زندگی خانوادۀ سلطنتی فرانسه در پاریس
میرابو، وکیل ملت فرانسه، با لویی‌شانزدهم و آنتوانت همدست شد
اولین سال تصرف باستیل
بعد از واقعۀ وارن
وضع لویی و آنتوانت پس از مراجعت به پاریس
دیدار فرسن و آنتوانت بعد از مدتی جدایی
از بیستم ماه ژوئن تا دهم ماه اوت
مرگ خانم لانبال
زندگی لویی‌ شانزدهم و خانوادۀ او در تامپل
لویی‌ شانزدهم محکوم شد
یک نقشۀ دیگر برای فرار
آنتوانت در زندان جدید
آخرین ساعات زندگی ماری‌آنتوانت
چند روز بعد از اعدام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت
نویسنده
مترجمذبیح الله منصوری
ناشر چاپیانتشارات تاو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۱۰
زبانفارسی
شابک978-622-973-113-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت

M R
۱۴۰۱/۷/۲
این کتاب بی شک یکی از بهترین وکاملترین بیوگرافی‌های دنیاست که مفصلا شرح زندگی و روحیات و اخلاقیات ملکه فرانسه ماری آنتوانت والبته اوضاع و احوال اروپا بخصوص فرانسه را در دوران زندگی او تا مرگش حکایت میکنه. از اونجا که ماری آنتوانت آخرین ملکه فرانسه قبل از وقوع انقلاب هست این بیوگرافی تقریبا شرح از و کاملی رخدادهای منجر به انقلاب فرانسه حال و هوای اون رو هم شامل میشه. علاوه بر ملکه فرانسه در این داستان تاریخی شرح تقریبا کاملی هم از اخلاقیات و اعمال لویی شانزدهم همسر آنتوانت، پادشاه وقت فرانسه و افراد مهم دربار فرانسه به خواننده میده که در درک هرچه بیشتر و بهتر اون دوران و البته ارتباطش با انقلاب فرانسه بسیار مفید هستن. این کتاب به دلیل فرم تاریخی و توضیحات و تفصیل در مورد جزئیات و مکان‌ها و افراد ممکنه خسته کننده به نظر برسه اما واقعا ارزشمنده. در سراسر داستان که البته واقعیت تاریخی ست و نه صرفا داستان، خواننده بارها هیجان زده، خوشحال، متاسف و غمگین خواهد شد وصد البته به فکر فروخواهد رفت که بسیاری از اتفاقات که گاهی به فاجعه‌ای عظیم منتهی میشن‌ای بسا از طرف هیچکسی جدی گرفته نمیشه و شاید کمتر انسانی هرزمان راهی رو برای زندگی انتخاب میکنه به این فکرکنه که عواقب و نتایج انتخابش چقدر در زندگی خودش و دیگران موثره و چه پیامدهایی به بار میاره. گذشته از احساساتی که خواننده به شخصیت‌های داستان از قبیل خشم یا افسوس یا حتی همدردی ممکنه پیدا کنه بدون شک درمورد اینکه اگر طور دیگه‌ای زندگی میکردن چه اتفاقاتی میافتاد یا نمی‌افتاد تامل میکنه، و فکرمیکنم این موضوع بهترین و مهمترین نتیجه‌ی خوندن این اثر زیبا خواهد بود.
محمد پیله ور
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
شخصیت ماری آنتوانت واقعی تر از دیگر کتابها بود.
افسوس و صد افسوس!
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت

برای دریافت کتاب زندگی و سرانجام ماری آنتوانت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.