معرفی و دانلود کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد

عکس جلد کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد

توماس ساول، برخی مغالطه‌های مشهور حوزه اقتصاد را به زبانی ساده و جذاب پیش روی خواننده قرار می‌‌دهد، که فهم آن نیازی به دانش و معلومات پیشینی در مورد اقتصاد ندارد. این مغالطه‌ها، بسیاری از باور‌های شایع در رسانه‌ها و گفتار سیاستمداران را شامل می‌‌شود؛ از مغالطه‌ها در مورد مسائل شهری گرفته، تا تفاوت‌‌های درآمدی، تفاوت‌ها اقتصادی زنان و مردان و همچنین تصورات نادرست در مورد دانشگاه، نژاد و کشور‌های جهان سوم.
باورهای بسیاری در اذهان مردم ملل سراسر جهان شکل گرفته‌اند که بی‌هیچ تردیدی پذیرفته شده‌ و در زندگی روزمره‌ مردم موثرند، بی‌آنکه کسی بخواهد در آنها تدقیق یا بازاندیشی کند. این باورها در انسان نهادینه می‌شوند زیرا مورد تایید عرف و سنت هستند یا عده زیادی بدان باور دارند. از جمله منشاهای چنین باورهای نادرستی، مغالطه‌ها هستند، یعنی آن گزاره‌هایی که صادرکننده آنها دانسته یا نادانسته واقعیت یا بخشی از واقعیت را با رنگ و لعاب‌هایی باورپذیر می‌آراید چنانکه در میان عموم رایج می شود. چنین باورهایی گاه چنان در میان مردم شایع می‌شوند که مسلم انگاشته شده و حقایق را از پیش چشمان دور می‌کنند و مغالطه‌ها را سرلوحه عمل انسان قرار می‌دهند.
 توماس ساول نویسنده کتاب «حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد»، در این کتاب تلاش می‌کند به برخی از مهم‌ترین این مغالطه‌ها بپردازد. هر چند از عنوان کتاب ممکن است این‌طور به ذهن متبادر شود که این کتاب به موضوعات صرفا اقتصادی پرداخته است، اما این کتابی است که بیشتر در چارچوب اقتصاد سیاسی می‌گنجد. بنابراین نویسنده به مغالطه‌هایی می‌پردازد که در عرصه اقتصاد داخلی ایالات متحده و مسائل اقتصادی-سیاسی دیگر کشورهای جهان موثرند. 
وی بی‌آنکه نیازی به مقدمه‌چینی ببیند،‌ صریحا وارد اصل مطلب می‌شود و بدون اضافه و پرگویی به استدلال می‌پردازد. عمده مثال‌ها و آمارهایی که در این کتاب به احتجاج آورده شده‌اند، مربوط به جامعه ایالات متحده است و ممکن است برخی از آنها برای خواننده فارسی‌زبان چندان مانوس نباشد، اما فحوای کلام نویسنده به هیچ‌وجه خاص کشور متبوعش نیست. چنانکه بسیاری از مباحث این کتاب مستقیم یا غیرمستقیم به دخالت دولت در اقتصاد و بازار مربوط می‌شود که قطعا مقوله‌ای چالش‌برانگیز برای تمام کشورهاست.  
«حقایق و مغالطه‌ها در اقتصاد» به ما نشان می‌‌دهد مغالطه‌ها صرفا افکاری ابلهانه نیستند، بلکه در حقیقت آنچنان خود را موجه جلوه می‌‌دهند که به آنها قدرت ماندگاری می‌‌دهد. در نتیجه بررسی دقیق نقص‌هایشان لازم ومهم است. در این کتاب چهار نوع از مغالطه‌های جهانی اقتصادی بررسی می شود: این چهار نوع مغالطه عبارتند از؛ مغالطه برد-باخت، مغالطه ترکیب، مغالطه شطرنجی  و مغالطه باز.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه ناشر انگلیسی
درباره نویسنده
مقدمه مولف
فصل اول: قدرت مغالطه‌ها
مغالطه برد- باخت
مغالطه ترکیب
مغالطه مهره‌های شطرنج
مغالطه باز
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل دوم: مغالطه‌ها و حقایق شهرنشینی
حمل‌و‌نقل
مسکن
فعالیت‌های اقتصادی شهری
چکیده و نتیجه‌گیری
فصل سوم: مغالطه‌های جنسیتی
تاریخ
اقتصاد
تبعیض کارفرما
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل چهارم: مغالطه‌ها و حقایق دانشگاهی
اعضای هیات‌علمی
کیفیت آموزش
مشاغل آکادمیک
دانشجویان
امور مالی دانشگاه
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل پنجم: حقایق و مغالطه‌های درآمد
رکود درآمدی
نابرابری درآمدی
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل ششم: مغالطه‌ها و حقایق نژادی
تفاوت‌های گروهی
تاریخ
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل هفتم: حقایق و مغالطه‌ها در باب جهان سوم
جغرافیا
تاریخ
اقتصاد
خلاصه و نتیجه‌گیری
فصل هشتم: نتیجه‌گیری پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد
نویسنده
مترجمسجاد امیری، جواد قربانی آتانی
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۹
زبانفارسی
شابک978-600-7106-73-0
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد

حسین .
۱۴۰۰/۸/۱۲
در یک کلام بی نظیر بود واقعا لذت بردم. گاهی وقتا یه سری باورها به واسطه تکرار زیاد به عنوان حقیقت شناخته میشه در حالی که باور غلط تحت هر شرایطی غلطه.
مهدی شیخ
۱۳۹۹/۱/۲۴
صفحات اول و خوندم جذب شدم اما به صفحه بیست نرسیده فقط ورق زدم رفت، هیچی ینی هیچی نداره
مصطفی ناصری
۱۳۹۵/۸/۶
کتاب‌های نشر دنیای اقتصاد عالین
Sharif N
۱۴۰۰/۵/۱۲
دو تا نمودار در صفحه ۱۲۶ باید باشه که نیست
Morteza Beiranvand
۱۳۹۹/۲/۲۶
کاش ترجمه بهتر بود...
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد

برای دریافت کتاب حقایق و مغالطه ها در اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.