معرفی و دانلود PDF کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت

عکس جلد کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت
قیمت:
70000 تومان - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت

اشفق حسین در کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت، به تجزیه و تحلیل مدارهای برقی می‌پردازد و نحوه‌ی طراحی و ارزیابی برق ساختمان‌ها را با جزئیات و بسیار ساده و روان توضیح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت:

در این اثر موضوعات متنوعی مطرح ‌شده، تأکید اصلی کتاب بر مفاهیم پایه‌ای است ولی هم‌زمان روش‌های نوین در حل مسائل سیستم‌های قدرت را معرفی می‌کند. کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت (Electrical power systems) در قالب نه فصل تهیه ‌شده و هر فصل آن به‌صورت مستقل از سایر فصل‌ها طراحی ‌شده است؛ به‌طوری‌که مفاهیم مرتبط را به‌صورت مدون از پایه به شکل جامع در برمی‌گیرد.

اشفق حسین (Ashfāq Husain) با ارائه مثال‌های گوناگون در کتاب، کیفیت بهره‌مندی از مطالب را بیشتر نموده و سهولت درک مفاهیم نظری را برای نوآموزان فراهم کرده است. تمرینات در نظر گرفته شده در این کتاب با دقت انتخاب شده‌اند تا بتوانند فراگیران را با مسائل دنیای واقعی بیشتر آشنا نمایند. همچنین در این اثر روش‌های ساده شده برای حل مسائل ارائه شده است. به علاوه فرآیندهای گام به گام حل مسئله‌ها نیز عرضه شده و در انتهای هر فصل جهت تمرین و تعمیق مطالب تعداد زیادی از مسائل متنوع آورده شده است.

کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به‌عنوان یک منبع درسی مناسب برای دانشجویان مقطع کارشناسی مهندسی برق - قدرت طراحی‌ شده است. کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت برای آن دسته از دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون‌های ورودی به مقاطع بالاتر مهندسی برق نیز مفید خواهد بود. همچنین کتاب پیش رو می‌تواند برای مهندسان شاغل در صنعت جهت فراگیری اصول پایه‌ای کار حرفه‌ای خود سودمند واقع شود.

در بخشی از کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت می‌خوانیم:

خازن‌های سری برای اصلاح اختلاف بار بین خط‌های موازی نیز به کار می‌رود. فرض کنید خط جدیدی با قابلیت انتقال بالا با خطی موازی شده باشد. در این شرایط در صورتی که خط تازه تأسیس با قابلیت انتقال بیشتر، بخواهد از حداکثر ظرفیتش استفاده کند ممکن است باعث اضافه بار شدن خط دیگر گردد. در این موراد راکتانس سری را می‌توان توسط جبران‌کننده‌های سری کاهش داد و اختلاف بار مناسب بین خطوط موازی جهت انتقال توان ماکزیمم و کاهش تلفات به دست آورد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه نویسنده
مقدمه مترجم
فصل اول: مشخصات بار
فصل دوم: سیستم‌های تغذیه
فصل سوم: پارامترهای خط
فصل چهارم: نمایش پریونیت
فصل پنجم: خطوط متوسط و کوتاه
فصل ششم: خطوط انتقال بلند
فصل هفتم: ثوابت شبکه
فصل هشتم: کنترل ولتاژ و توان راکتیو
فصل نهم: تجزیه و تحلیل پخش بار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت
نویسنده
مترجممصطفی عیدیانی، حسین زینل، وحید شیرزاد ایرج
ناشر چاپیانتشارات نگاران سبز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات389
زبانفارسی
شابک978-622-98017-5-8
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی برق، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
70000 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت

mostafa eidiani
۱۴۰۰/۷/۲۳
اگر به دنبال یک کتاب متفاوت نسبت به بقیه کتابهای بررسی سیستمهای قدرت میگردید این کتاب را توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت

برای دریافت کتاب طراحی و بررسی سیستم‌های قدرت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.