معرفی و دانلود رایگان رمان خرمگس

عکس جلد رمان خرمگس
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی رمان خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان خرمگس

خرمگس: نام داستانی از نویسنده انگلیسی، اتل لیلیان وینیچ می‌باشد که در سال 1897 منتشر شد. این داستان در کشور ایران، توسط خسرو همایون‌پور و نیز ترجمه مشترک داریوش شاهین و سوسن اردکانی به فارسی برگردان شده‌است.

وینیچ در این کتاب سیمای انسان‌هایی را مجسم کرده‌است که برای کسب آزادی ،استقلال و حقوق اجتماعی خود دست به مبارزه می‌زنند و در این راه از مرگ نیز هراسی ندارند .عشق در این کتاب مقامی ارجمند دارد. نقش اصلی این کتاب آرتور برتن است که یک انگلیسی مقیم در ایتالیا در زمان سلطه اطریشی‌ها بر این کشور است، او پس از شکست عشقی خود دست به یک ماجراجویی بزرگ می‌زند و بعدها دوباره به ایتالیا بازمیگردد و در یک گروه انقلابی به کار مشغول می‌شود.

داستان کتاب در ایتالیای تحت نفوذ اتریش در دهه 1840میلادی می‌گذرد که زمانه‌ای پر از آشوب و خیزش بود.

نقش اصلی داستان، آرتور بورتون است که سردسته جنبش جوانان است و دشمنش، پدر مونتانلی است. دنباله‌ای از روابط تراژیک بین آرتور و دختر محبوبش، جما، در داستان پیش می‌آید. این کتاب، داستان ایمان، بیداری از خواب و خیال، دگرگونی، عشق و شجاعت است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان خرمگس
نویسنده
مترجمخسرو همایون پور
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات رمان خرمگس

مهدی م
۱۳۹۴/۷/۱
به نظر من نرم افزار شما حرکت نوینی است اما قطعا مانند هر چیز دیگر کاستی‌هایی دارد متاسفانه در زمینه‌ی علوم اجتماعی تاریخ و فلسفه بسیار جهت دار عمل کرده اید وبه ندرت کتابهای نویسندگان شهیر جهانی همچون گیدنز دورانت وبر دورکیم سارتر هگل ولتر.... گذاشته اید البته من انتظار ندارم کتاب‌های ممنوعه را قرار دهید اما باید نظر و اثار این بزرگان را نیز قرار میدادید در زمینه‌ی رمان و داستان نیز باز به صادق هدایت بی‌اعتنا بوده اید و متاسفانه رمان‌های روسی از داستایوفسکی گورکی چخوف تولستوی.... را کم دیدم و البته بسیاری از نویسندگان معروفدیگر امیدوارم از این پس بی‌جهت و بدون تعصب کتاب‌ها را معرفی کند زیرا این مخاطب است که تصمیم میگرد کدام کتاب با کیفیت است یا نه و شما باید به همه‌ی اعتقادات و علایق احترام بگذارید و مساوات را رعایت نمایید

کتابراه:
کاربر گرامی محتوای نرم افزار کتابراه با حفظ حق کپی رایت با همکاری ناشرین و نویسندگان تامین می‌شود. در مورد کتاب‌های معروف و یا صادق هدایت باید ناشر و یا نویسنده با کتابراه همکاری کنند تا محتوای بیشتری تامین شود. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که با همکاری بیشتر به طور قانونی کتاب‌ها را در اختیار کاربران قرار دهیم. به همین علت در مورد کتاب‌های قرار داده شده در کتابراه سلیقه دخیل نمی‌باشد.
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
عالی بود، یه شاهکار تکرار نشدنی.
مرسی از کتابراه برای رایگان قراردادن این کتاب، این کتاب رو من توی دوره نوجوانی یکیار و الان برای بار دوم خوندم و لذت بردم. داستان تاثیر از بین رفتن اعتمادهارو روی روح و روان به زیبایی نشون میده.
❌هشدار این نظر حاوی اندکی اسپویل است:
داستان یک پسر جوون یتیم و و
ساده خوش‌قیافه اس که در جریان ماجرایی متوجه میشه، کشیشی که مربی و راهنماش هست و شدیدا به پاکی و صداقتش ایمان داره، در واقع پدرش هست. در یک لحظه ایمانش به خانواده‌اش، به زندگی خودش و مربیش و حتی خدا رو از دست میده و از خودش و زندگیش فرار می‌کنه، طی سال‌ها، اتفاقای بد زیادی براش میوفته که بدنش از فرم میوفته و تبدیل به یه گوژپشت میشه و با نام مستعار خرمگس فعالیت میکنه و سالهای بعد تغییرات زیادی توی اون پسر جوون ایجاد میشه.
پ. ن: انتهای داستان، جایی که کشیش، پسر رو می‌کشه و لحظات آخر میفهمه پسرش بوده، یادآور قضیه رستم و سهرابه ولی شدیدا غمگین و اندوهناکه.
Hamed Bafi
۱۳۹۶/۷/۲۹
من از ناظرین کتابراه خواهش میکنم روی درستی تایپ و علامتگذاری‌ها یکم سختگیر تر باشن، تا هم جلوی به هرز رفتن قواعد نگارش گرفته بشه هم لذت خواندن کتاب‌ها دو چندان بشه. کتابی به زیبایی خرمگس با چنین تایپ و علامتگذاری ضعیفی رو من پیشنهاد نمیکنم کسی بخوونه چون واقعا از زیبایی کتاب چیزی نمیشه درک کرد
کاربر الف.م.
۱۳۹۴/۶/۲۸
این کتاب را به عنوان جایزه شاگرد اول شدنم در کلاس دوم راهنمایی گرفته بودم و فقط هم یکبار خوندم چرا که کتاب توسط مادرم بی‌اطلاع من به دختر داییم داده شد از آنزمان ۳۴ سال میگذرد!!!تا اینکه دیروز آن را دانلود کردم و یکضرب خواندم با اینکه مریض هم بودم. کتاب فوق العاده ایست از مترجمش هم ممنون که به این شیوایی ترجمه کردند. فقط نمیدانم آیا ماجرای آن واقعی است یا نه، در هر صورت میتوان آن را توهین به مقدسات دین کاتولیک بشمار آورد. من همیشه از سرنوشت دردناک و دهشتناک افراد سیاسی دلم بدرد می‌آید و نمی‌توانم بفهمم که چرا انقلاب‌ها نیاز به شکنجه شدن و ریخته شدن خون عزیزان خود را دارند؟؟؟!!!! و اینکه چرا همیشه پدران، پسران خود را قربانی می‌کنند؟؟
Mostafa Arshad Ebi
۱۴۰۱/۲/۱۴
بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم تاریخ هر بار در نقطه‌ای از جهان به شکلی دوباره تکرار میشه. این کتاب با اینکه در ایتالیای قرن نوزده اتفاق افتاده ولی انگار برای تمام دوره‌ها و برای تمام انسان‌هایی که برای آزادی مبارزه می‌کنند کاربرد داره.
کتابی که در رثای مبارزه و آزادی نوشته شده و بیشتر رمانی عاشقانه است و
تا سیاسی. البته این کتاب از جمله مشهورترین آثاری بود که حقیقت پشت پرده دروغگویی ریاکاری خادمان کلیسا و انواع خادمان دینهای مختلف رو به زیبایی نشون داد. توصیه میکنم بخونیدش، به احتمال بسیار زیاد در پایان کتاب اشک خواهید ریخت. (البته بسته به سن و جنسیت مخاطب)
محسن صالحی
۱۳۹۶/۳/۲۵
نوعی نگاه تمثیلی رو میشه در شخصیتهای کتاب جستجو کرد. کشیشی که مرتکب خیانت و عمل بیشرمانه‌ای شده و حاصل این عمل فرزندی میشود که بعدها دشمن مذهب خواهد شد. این رو احساس می‌کنم نویسنده قصد داشته به نحوی نزول کلیسا رو در دوره‌ای نشون بده. اینکه کلیسا چطور در دورانی به مردم ظلمی روا داشته و حاصل اون مرتد فرزندانی و در نتیجه سقوط کلیسا گردید. البته نویسنده در حقانیت کسی قضاوت نمی‌کند و نمیگوید کشیش گناهکار است و یا آرتور. و هر جا صحبت پاپ و مسیحیت می‌شود زیاد وارد جزییاتی نمیشود که بر علیه و یا به نفع مسیحیت باشه.
Arash .H
۱۳۹۷/۷/۱۹
من نوجوان بودم که خرمگس رو خوندم و عاشقش شدم. بعد از اون هر چند سال یکبار باز هم اون رو خوندم و جالب که الان تصادفا اون رو در مجازی هم پیدا کردم و احتمالا دوباره خواهم خوند. این کتاب چهار بار ترجمه شده و من فکر میکنم خوش شانس بودم که کتابی که در خانه ما بود ترجمه آقای همایون پور بود چون بعدها من رو کتاب‌ها مقایسه کردم و بهتون اطمینان میدم ترجمه ایشون با اختلاف زیاد بهتر از بقیه است. اگه خرمگس رو نخوندید در خوندنش شک نکنید و زود شروع به خوندن کنید.
حمید یگانه
۱۳۹۸/۳/۱۰
اصلا کتاب خوبی نیست، به دلیل خیانت یک کاردینال فردی مذهبی دچار فروپاشی شده و علیه دین و خدا طغیان میکنه که ربطی به هم نداره... نه کاردینال، نه کشیشو نه آخوند نماینده خدا روی زمین نیستند... رمان به هیچ وجه جنبش پروتستانیستی رو ترویج نمیکنه، بلکه کاملا چپ هست و حتی میشه گفت اهدافی که آن گروه انقلابی در ایتالیا داشتن منجر به ظهور فاشیسم در ایتالیا شد که به شدت هم با مذهب درگیر بودند و تزهای وطن پرستانه با رویکرد نژادپرستانه می‌دادند.
Milad Ham
۱۳۹۷/۹/۲۸
شاید نمیشه گفت کدوم رمان از کدوم قشنگتره و حتما هرکدوم ویژگی خاص خودش روداره اما من در مورد خرمگس باید این فرضیه رو نادیده بگیرم و بگم زیباترین رمانی بود که خوندم. شاید شرایط روزگاریزکه درونش بودم هم تاثیر داشته باشه، روزهای سخت سربازی توی پادگان زاهدان وعشق و مبارزه و همزادپنداری و...
امروز اومدم ببینم توی کتابراه صوتیش هست که متاسفانه نبود اما خوندنش رو به همه توصیه میکنم
نازک شهبازی
۱۳۹۹/۸/۲۱
کتاب خوبیست ولی متاسفانه غلط‌های املایی و عدم تصحیح وویرایش و جداسازی جملات به حدی زیاد است که زیبایی کتاب رو تحت تاثیر قرار داده و خواننده را دچارگیجی در خوانش متن وفهم اینکه کدام مطلب به کدام شخصیت داستان مربوط است.... میکند
این چندمین کتابیست که در مجموعه کتابراه میخوانم وعلیرغم داستانهای جذاب و تاکید ودرخواست برای نگارش و تدوین وتصحیح، همچنان کتابها پر از اشتباه هستند
مینا امیری مهر
۱۳۹۹/۱/۱۸
با اینکه مشکلات نگارشی و ویراستاری در آن به وفور دیده می‌شد اما ارزش وقت گذاشتن رو داشت و در عین حال که مهیج بود آدم را به تفکر وادار می‌کرد و چقدر خاص نویسنده تصویر سازی کرده بود طوری که انگار فیلم میدیدی در کل خیلی عالی بود به اهل کتاب پیشنهاد میدم تا خط آخر بخونن البته نه به کسایی که دنبال داستان‌های زرد با طرح‌های آبکی هستند که فقط قصدشون سرگرمیه که اصلا از این داستان لذت نمیبرند
رامین شاکری
۱۳۹۸/۴/۳۱
کتاب ریتم کندی داشت و در عبن داشتن داستان مناسب به خاطر ریتم کندش دلچسب نبود.
مشکل بزرگتر جمله بندی‌های اشتباه، غلطهای نگارشی، پاراگراف بندی و تیتر بندی افتضاح بود که خوندن کتاب رو واقعا سخت کرده بود.
گاها باید دو سه بار یک‌ پاراگراف رو میخوندی تا متوجه بشی کجا باید دکمه اینتر زده میشد و جملات جدا میشد.
کلی هم اشتباه تایپی داشت که متاسفانه لذت کتاب خوندن رو خراب میکرد
حسین ر
۱۳۹۹/۱/۲۹
داستان خرمگس مشهورترین اثر خانم وینیچ هست. کتابی که در رثای مبارزه و آزادی نوشته شده و بیشتر رمانی عاشقانه است تا سیاسی. البته این کتاب از جمله مشهورترین آثاری بود که حقیقت پشت پرده دروغگویی و ریاکاری خادمان کلیسا و انواع خادمان دینهای مختلف رو به زیبایی نشون داد. توصیه میکنم بخونیدش، به احتمال بسیار زیاد در پایان کتاب اشک خواهید ریخت (البته بسته به سن و جنسیت مخاطب)
Soheyb Ghafouri
۱۳۹۵/۱۲/۱۲
آفرین و هزاران تحسین بر مترجمش که با وجود اینکه ترجمست گیرایی بسیاری داره حالا متن اصلیش بماند! با وجود اینکه بسی پر معنا و ستودنی بود و انسانیتو به خواننده می‌آموزه اما اگه خودتونو دوست دارید و شخصیتی عاطفی دارید نخونید!!چون هربار که یادم میفته اشک از چشمام سرازیر میشه!!ولی باز خوندنش ارزشش بیشتره پس حتی اگه خیلی هم دل نازکید بخونید! بخون لحظه‌ای درنگ نکن!!
علی صمدی مقدم
۱۳۹۵/۴/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود. ولی درک بعضی از جاها واقعا سخته خصوصا وقتی که کاردینال داشت به اسقفی برگزیده می‌شد. ونکته اینکه چه بهتره که آدم کمی با آداب و رسوم مسیحیت کمی آشنا باشه‌. چون کمی دربعضی از جاها گیج کننده است. و نکته دیگر اینکه دقیقا نمی‌دانم که نویسنده این کتاب دید منفی به دین و خدا داره یا فقط برای شخصیت هاست؟
مشاهده همه نظرات ۲۰۱

راهنمای مطالعه رمان خرمگس

برای دریافت رمان خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.