معرفی و دانلود کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس

عکس جلد کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس

جوزف کنراد در کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس، زیباترین، حیرت‌آورترین و موثرترین تصویر زندگی در دریا را در قالب داستان برای شما شرح می‌دهد. داستان این کتاب معروف درباره‌ی یکی از ترسناک‌ترین پدیده‌های دریایی به نام طوفان است.

درباره‌ی کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس:

کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس (The Nigger of the Narcissus) نوشته‌ی یکی از برترین نویسندگان ادبیات انگلیسی، جوزف کنراد (Joseph Conrad) است که وحشتناک‌ترین و خطرناک‌ترین پدیده‌ی دریایی، یعنی طوفانی شدید، بی‌رحم و مرگ‌آور را در قالب داستان به تصویر می‌کشد. شخصیت‌های این کتاب هر کدام خلق‌و‌خو و پیشینه‌ای متفاوت نسبت به یکدیگر دارند و در موقعیت‌های سخت قرار می‌گیرند، بعضی از صاحب‌نظران و منتقدان این اثر را اولین کتاب باارزش و تاثیرگذار این نویسنده به شمار می‌آورند و به عبارتی آغاز کار او به عنوان نویسنده‌ای که امروزه همه او را می‌شناسند، می‌دانند.

نارسیسوس اسم کشتی بزرگی است که خود نویسنده زمانی بر روی آن کار می‌کرد. کنراد زمان بسیاری از عمر خود را در دریا سپری کرده و به کار بر روی کشتی‌های تجاری مشغول بوده است، او در این رمان درخشان نیز هم‌چون دیگر آثارش از تلفیقی از حادثه، ماجراجویی و موضوعات روان‌شناختی استفاده کرده است.

کنراد نسبت به ذات آدمی، درک بسیار بالا و عمیقی دارد و بیشتر فضاهایی تاریک و طبیعتی بی‌رحم را به نمایش می‌گذارد. او ضمن شرح رویدادهایی که در روایت‌هایش اتفاق می‌افتند، به تحقیق و بررسی شخصیت‌ها و تحلیل واکنش‌های آنان نیز می‌پردازد. این رمان هم مثل دیگر آثار او ماجراجویانه و حادثه‌ای نیست. اگر چه در داستان رویدادهای فراوانی اتفاق می‌افتد، اما کنراد از آن‌ها فقط به عنوان پیش‌زمینه و به تعبیری یک بهانه برای بررسی شخصیت‌های داستان استفاده می‌کند.

او نویسنده‌ای اخلاق‌گراست؛ اما نه به این معنی که در کتاب‌هایش شما را پند و اندرز دهد. او در اعماق وجود آدمی، تجسس می‌کند و او را با قلم شیوایش شرح می‌دهد. او در آثار خود می‌کوشد ارزش‌های انسانی را بیان نماید.

جوزف کنراد را بیشتر بشناسیم:

جوزف تئودور کورژینوسکی در سال 1857 میلادی در روسیه چشم به جهان گشود. او تنها فرزند آپولو کورژینوسکی، نویسنده، مترجم و فعال سیاسی بود که در آموزش و تربیت فرزندش نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. او بود که جوزف را با ادبیات انگلیس و فرانسه و کتاب‌های شکسپیر و ویکتور هوگو آشنا نمود. خانواده کنراد به دلیل فعالیت‌های سیاسی پدر، بسیار مهاجرت می‌کردند. کنراد در سال 1874 میلادی در سن 16 سالگی، به مارسی فرانسه رفت تا یک دوره کارآموزی 4 ساله دریانوردی را سپری کند و پس از آن به نیروی تجاری دریایی انگلستان پیوست و حدود 15 سال به تجارت در دریا پرداخت.

کنراد یکی از برجسته‌ترین رمان‌نویس‌های ادبیات انگلیس به حساب می‌آید؛ این در حالی است که او تا سن 20 سالگی، به زبان انگلیسی هیچ تسلطی نداشت. بیشتر آثار جوزف از تجربیات حقیقی او در دریا برگرفته شده‌اند. از او 13 رمان و 28 داستان باقی ‌مانده است که از بین آن‌ها، می‌توان به دل تاریکی، کاکاسیاه کشتی نارسیسوس، فری‌ای هفت جزیره، نوسترومو، طوفان دریا و لرد جیم اشاره نمود. کنراد در سال 1924 میلادی بر اثر سکته قلبی، دار فانی را وداع گفت و در گورستان کنتربری به خاک سپرده شد.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس می‌شنویم:

«در خوابگاه خدمه، تازه واردها با قامت‌های راست، در حال نوسان و جنبش بر روی عرشه، در میان جعبه‌های طناب پیچشده و بقچه‌های رخت خواب، با ملوان‌های قدیمی که روی دو ردیف تخت خواب دیواری، بالای سر همدیگر نشسته و با حالتی انتقاد آمیز و در عین حال دوستانه به همکاران آینده شان خیره شده بودند، دوست می‌شدند. فتیله‌های دو چراغ خوابگاه که تا آخر بالا کشیده شده بودند، نوری تند و خیره کننده داشتند؛ کلاه‌های لبه گرد و مخصوص ساحل ملوان‌ها در میان زنجیرهای لنگر قل می‌خوردند؛ یقه‌های سفید و باز ملوان‌ها از دو سوی چهره‌های قرمزشان بیرون زده بود؛ بازوهای درشت در آستین‌های سفید به ایما و اشاره در حرکت بودند؛ در پس توفش خنده‌های ناگهانی و صداهای خشن و دو رگه، جریان یکدست غرولندها قطع نمی‌شد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۶ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۵۶ دقیقه
فصل دوم
۴۵ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۸ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۴۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۵۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۴۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۵۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۴۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس
نویسنده
مترجمسهیل سمی
گویندهحسام لک
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس

مهران فانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
توصیفات عالی از دریانوردی قدیم. شخصیت پردازی هم محشر بود. صدای راوی هم خوب بود.
Mahdi Malekzde
۱۳۹۹/۷/۱۷
نژاد پرستی رو به زیبایی نشون میده
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس

برای دریافت کتاب صوتی کاکاسیاه کشتی نارسیسوس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.