معرفی و دانلود PDF کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

عکس جلد کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1
قیمت:
16000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 نوشته محمدجواد اخوان، سیاست اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های راهبردی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد.

با وجود گذشت چندین سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب اسلامی با یک ارزیابی ساده روشن می‌شود که قسمتی از تحقق اقتصاد مقاومتی تنها در شعارها و سخنان مدیران اجرایی دیده می‌شود و در مرحله ارائه نیز دستگاه‌های اجرایی گزارش اقدامات خود را که در ارتباط با این سیاست‌ها نبوده با عنوان «بیلان کاری اقتصاد مقاومتی» ارائه می‌کنند و گاهی حتی در کمال تعجب دیده می‌شود که بعضی از مدیران برخی اقدامات‌شان را که در تعارض با این سیاست‌ها است به عنوان گزارش کار پیشرفت اقتصاد مقاومتی به جامعه ارائه می‌دهند.

هر طرح و اقدام کوچک و بزرگی که در عرصه‌های اقتصادی و دیگر زمینه‌ها اتفاق می‌افتد، باید ارتباط کاملاً مشخصی با این سیاست کلان داشته باشند، حتی تمامی اقدامات و برنامه‌ها باید براساس این سیاست‌ها اولویت‌بندی شوند تا برنامه‌هایی که انطباق کمتری با اقتصاد مقاومتی دارند فعلاً دست نگه داشته شوند. با این وجود، گاهی دیده شده که به نام اقتصاد مقاومتی اقداماتی گزارش می‌شود که یا در تضاد کامل با این سیاست‌ها هستند یا انطباق بسیار کمی با آن دارند.

از طرفی به علت گستردگی در عرصه مقاومت اقتصادی در زیربخش‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی و همچنین بومی بودن مقدار زیادی از مؤلفه‌های سیاست‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی، ارزیابی کامل و جامع از شرایط اقتصاد مقاومتی در کشور با سختی‌های بسیاری مواجه است. همین‌طور در قسمتی از حوزه‌ها و زیربخش‌ها به علت پیچیدگی و ویژگی‌های خاص مبارزه با تحریم‌ها، اطلاعات درست و قابل اطمینانی در این عرصه‌ها انتشار نمی‌یابد.

در بخشی از کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 می‌خوانیم:

شاخص نوآوری جهانی، به عنوان یک مرجع پیشرو، از طریق فراهم نمودن ابزارهای لازم و تدوین سیاست‌ها، به بهبود وضعیت تولید، بهره‌وری و اشتغال کمک می‌کند. این شاخص با ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی غنی از معیارهای دقیق، فاکتورهای نوآوری را برای کشورها به صورت مستمر ارزیابی می‌نماید. شاخص نوآوری جهانی در یازدهمین ویرایش خود در سال 2018، تعداد 126 کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
گفتار 1- اقتصاد کلان
گفتار 2- الگوی مصرف
گفتار 3- انرژی
گفتار 4- تولید ملی
گفتار 5- کالاهای اساسی و کشاورزی
گفتار 6- صادرات
گفتار 7- محیط کسب‌وکار
پیوست: برخی شاخص‌های بین‌المللی مرتبط
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دیدمان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات85
زبانفارسی
شابک978-622-6311-62-5
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
16000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

برای دریافت کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.