معرفی و دانلود کتاب صوتی آناتومی تنهایی: چگونگی راه بازگشت به ارتباط

عکس جلد کتاب صوتی آناتومی تنهایی: چگونگی راه بازگشت به ارتباط
قیمت:
۵۲۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آناتومی تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آناتومی تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آناتومی تنهایی: چگونگی راه بازگشت به ارتباط

راه نجات انسان از تنهایی چیست؟ تیل سوان، معلم معنوی و نویسندهٔ پرفروش، در کتاب صوتی آناتومی تنهایی با ارائه تکنیک‌های شفابخش به شما کمک می‌کند تا با غلبه کردن بر احساس تنهایی خود، روابط عمیق و معنی‌دار را به زندگی‌تان برگردانید.

درباره کتاب صوتی آناتومی تنهایی:

هم‌زمان با مدرن شدن جوامع و افزایش استفاده از تکنولوژی، روزبه‌روز انسان‌های بیشتری احساس تنهایی می‌کنند. این موضوع به حدی نگران‌کننده نیز شده است؛ چراکه بسیاری از جوانان در جامعه برای نجات از فشار این حس ناخوشایند و افسردگی ناشی از آن، دست به خودکشی یا اعتیاد می‌زنند. به همین دلیل اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به راهی نجات‌دهنده برای ایجاد ارتباط حس می‌شود.

اگر بخواهیم مفهوم تنهایی را تعریف کنیم، باید بگوییم تنهایی احساسی است که با حالت فیزیکی آن، که هیچ کسی نزدیکمان نیست، متفاوت است. تنهایی درواقع نوعی حس جداافتادگی و انزوا به انسان می‌دهد و باعث رنج او می‌شود. به‌طوری‌که حتی با بودن در کنار دیگران نیز برطرف نمی‌شود. این احساس دردناک اغلب باعث ایجاد آسیب‌های روانی نیز می‌شود.

تیل سوان در کتاب آناتومی تنهایی (The Anatomy of Loneliness) با شناسایی ویژگی‌های اصلی تنهایی و احساسات ناشی از آن مثل شرم، ترس یا خشم، تکنیک‌هایی را به شما یاد می‌دهد که با کمک آن‌ها به‌نوعی اتصال به جهان دست پیدا می‌کنید. او عقیده دارد چیزی که انسان را به حرکت و جنبش وامی‌دارد نه احساس ترس و نگرانی، بلکه نیاز به ارتباط با دیگران است.

این نویسنده و معلم معنوی همچنین به این نکتهٔ مهم اشاره می‌کند که قطع رابطه با کسی که دوستش داریم می‌تواند چه تغییراتی در درون ما ایجاد کند و ما برای ترمیم زخم‌های عاطفی خود و برگشت به حالت عادی چه‌کارهایی نیاز است انجام دهیم. سوان در کتاب صوتی آناتومی افسردگی می‌گوید ازدست‌دادن عزیزان رنج عظیمی به همراه دارد، اما راه رهایی از درد و زنده کردن دوبارهٔ احساس عشق، کاری مهم و ضروری است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آناتومی تنهایی:

- درحالی‌که تأثیر تنهایی در بریتانیا سلامتی افراد را تحت‌تأثیر قرار داده است، یک به‌اصطلاح «رهبر معنوی» و یوتیوبر محبوب ابزارهای عملی را برای کمک به شما در «پیداکردن راه بازگشت به ارتباط» ترسیم کرده است. (میل آن ساندی - روزنامه بریتانیایی)

- ابزاری عالی برای سلامت روان و راهی برای خالی‌کردن ذهن از برخی فکرهای واقعاً بد در زندگی. (وبلاگ Cassandra M's Place)

کتاب صوتی آناتومی تنهایی مناسب چه کسانی است؟

اگر از تنهایی رنج می‌برید و به دنبال راه‌حلی برای رفع این معضل هستید، شنیدن راهکارهای ارائه شده در این کتاب صوتی می‌تواند برایتان مفید باشد.

با تیل سوان بیشتر آشنا شویم:

این معلم معنوی در سال 1984 به دنیا آمد. او زندگی پرفراز و نشیبی داشته و در دوران کودکی مورد سوءاستفاده‌های شدیدی قرار گرفته است. آموزه‌های تیل سوان (Teal Swan) در خصوص چگونگی مدیریت مسائل به‌ویژه سلامت روان تا حدی غیرمعمول هستند و بسیاری از آن‌ها انتقاد می‌کنند.

وی به‌رغم مشکلات بسیاری که دارد، امروزه از تجربیات تلخ زندگی خود برای الهام بخشیدن به میلیون‌ها انسان به‌سوی آزادی و شادی استفاده می‌کند و به مردم می‌آموزد که چگونه دردهای احساسی، روحی و جسمی خود را تغییر دهند. از میان آثار دیگر این نویسنده و معلم معنوی می‌توان به «فرایند رابطه»، «پیکرتراشی در آسمان» و «سایه‌های پیش از طلوع» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آناتومی تنهایی می‌شنویم:

اگر می‌خواهید از سلامت عاطفی برخوردار باشید، باید درک کنید و بپذیرید که با خودتان نیز به‌نوعی در رابطه به سر می‌برید. به تعبیری می‌توان گفت احساسات و عواطف خودتان باید برایتان اهمیت داشته باشد. به این معنی که باید به احساسات و عواطف خود توجه کنید، برای آن‌ها اعتبار قائل شوید و آن‌ها را از سر بیرون نکنید یا ناپسند نشمارید؛ بنابراین باید این شش مرحله را که طرح کلی آن را در بالا توضیح دادم در مورد خود نیز اِعمال کنید. در این صورت یاد خواهید گرفت به خود اعتماد کنید.

هرگز از احساسات خود سرافکنده و شرمگین نباشید. اگر از احساسات خود شرمسار و سرافکنده باشید، قطعاً از سوی دیگران مورد قضاوت قرار گرفته‌اید و به شما گفته شده احساستان بد و نادرست است ولی واقعیت این است اگر علت کاملاً مستدل و معتبری برای بروز چنین احساسی وجود نداشت، آن را تجربه نمی‌کردید. احساسات شما موجه‌اند. به هیچ‌کس اجازه ندهید به شما دیکته کند چه احساسی را باید یا نباید داشته باشید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
مقدمه: سه رکن تنهایی
۲۸ دقیقه
فصل اول / بخش یک: عامل جدایی
۳۰ دقیقه
فصل اول / بخش دو: دوقلوهای درونی چگونه در بطن شما عمل می‌کنند؟
۳۶ دقیقه
فصل دوم / بخش یک: عامل شرمساری
۴۱ دقیقه
فصل دوم / بخش دو: ضربۀ عاطفی رو به گسترش و تنهایی ناشی از احساس شرم
۲۷ دقیقه
فصل دوم / بخش سه: آینه، آینۀ روی دیوار
۳۹ دقیقه
فصل دوم / بخش چهار: نمی‌توانم به‌اندازه‌ای تغییر کنم که دوستم داشته باشند
۳۷ دقیقه
فصل دوم / بخش پنج: سرافکندگی و دستگاه عدالت
۳۵ دقیقه
فصل سوم / بخش یک: عامل ترس
۳۶ دقیقه
فصل سوم / بخش دو: انتخاب
۴۱ دقیقه
فصل سوم / بخش سه: احساسات مهم هستند
۳۳ دقیقه
فصل چهارم / بخش یک: ایجاد ارتباط
۳۴ دقیقه
فصل چهارم / بخش دو: مقیاس متغیر بی‌اعتبارسازی عاطفی
۴۰ دقیقه
فصل چهارم / بخش سه: نیاز به خلوت خود را به‌درستی بررسی کنید
۴۲ دقیقه
فصل چهارم / بخش چهار: تاچه حد هم‌آهنگ هستید؟
۴۲ دقیقه
فصل پنجم / بخش یک: حفظ ارتباط
۴۰ دقیقه
فصل پنجم / بخش دو: بریدن ریسمان‌های نامرئی
۴۴ دقیقه
فصل پنجم / بخش سه: اعتماد، اعتماد و باز هم اعتماد
۶ دقیقه
خاتمه: برای عشق ورزیدن شجاع باش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آناتومی تنهایی: چگونگی راه بازگشت به ارتباط
نویسنده
مترجمشهناز کمیلی زاده
گویندهمتین بختی
ناشر چاپینشر ترنگ
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۵۲۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آناتومی تنهایی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آناتومی تنهایی

برای دریافت کتاب صوتی آناتومی تنهایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.