معرفی و دانلود کتاب صوتی درخواست دوستی

عکس جلد کتاب صوتی درخواست دوستی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درخواست دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درخواست دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درخواست دوستی

تصور کنید در میان انبوه پیام‌هایی که روزانه در فضای مجازی ردوبدل می‌کنید، یک پیغام از جانب دوستی که بیست‌وچند سال پیش مرده است دریافت کنید. چه حسی به شما دست خواهد داد؟ در کتاب صوتی درخواست دوستی نوشته‌ی لورا مارشال، این اتفاقی است که برای لوئیز، شخصیت اصلی داستان می‌افتد. این رمان معمایی توانست عنوان پرفروش‌ترین کتاب ساندی تایمز و پرفروش‌ترین کتاب الکترونیکی کیندل را از آن خود کند.

درباره‌ی کتاب صوتی درخواست دوستی

25 سال از روزی که لوئیز برای اولین بار ماریا را دیده بود می‌گذرد. ماریا در اواخر سال تحصیلی به مدرسه‌ی لوئیز آمد و این آغاز دوستی آن‌ها بود؛ آغازی برای یک دوستی با پایانی غیرمنتظره و هولناک. ماجرای رمان درخواست دوستی (Friend Request) از همینجا آغاز می‌شود. در یک روز معمولی لوئیز در خانه‌اش مشغول یک پروژه‌ی کاری است که ایمیلی دریافت می‌کند: یک در خواست دوستی جدید در فیسبوک از ماریا وستون. اسمی که نه‌تنها برای لوئیز یک نام معمولی نیست، بلکه متعلق به کسی است که سال‌ها پیش مرده است. لوئیز با دریافت این ایمیل، جان خودش، پسر چهارساله‌اش، شغل و زندگی‌اش را در معرض خطر می‌بیند.

ایمیل کذایی، علیرغم میل لوئیز درِ صندوقچه‌ای خاک‌خورده از خاطرات قدیمی و اسرار کهنه را برای او باز می‌کند. یادآوری اولین باری که لوئیز و ماریا یکدیگر را ملاقات کردند، روزهای آغازین دوستی‌شان، تصمیمات بی‌رحمانه، اسرار مهروموم‌شده‌ی مربوط به سال‌ها قبل، و بعد، شبی که زندگی هر دوی آن‌ها را برای همیشه تغییر داد. لوئیز در تمام این سال‌ها از مواجهه با چیزی فرار می‌کرده که اکنون پیش رویش قرار دارد. او از لحاظ دراماتیک در یک موقعیت پیچیده قرار گرفته است: برای این که رازش سربسته بماند، ناچار است حقیقت را فاش کند. لورا مارشال (Laura Marshall) در طول رمان به‌تدریج نور حقیقت را به ماجرای مرگ ماریا می‌تاباند و آشکار می‌کند که اضطراب و استیصال لوئیز پس از دریافت آن ایمیل از کجا آب می‌خورد.

لوئیز شخصیتی بسیار باهوش و بااراده دارد اما در عین حال پر از شک و تردید درباره‌ی خودش است و همواره در نگرانی این به سر می‌برد که دیگران درباره‌ی او چه فکری می‌کنند. اگر لوئیز قلب داستان باشد، ماریا روح آن است؛ روح سرگشته‌ای که در سراسر داستان لوئیز را رها نمی‌کند و تنها انتقام و فاش شدن حقیقت است که او را رام و آرام می‌کند.

افتخارات کتاب صوتی درخواست دوستی

- پرفروش‌ترین کتاب ساندی تایمز
- پرفروش‌ترین کتاب الکترونیکی کیندل
- نامزد دریافت جایزه‌ی بث نوول در سال 2016
- نامزد دریافت جایزه‌ی لوسی کاوندیش در سال 2016

نکوداشت‌های کتاب صوتی درخواست دوستی

- رمانی درخشان. (جنی کلگان)

- کتابی که در یک نشست آن را خواهید خواند. (ارین کلی)

- پرتعلیق... لورا مارشال ماهرانه میان گذشته و حال در رفت‌وآمد است. (هفته‌نامه‌ی ناشران)

- لورا مارشال تنش داستان را صفحه به صفحه بیشتر می‌کند، تا جایی که دیگر نمی‌توانیم تشخیص دهیم که به چه کسی می‌توانیم اعتماد کنیم. این کتاب باعث می‌شود همه بفهمند که شبکه‌های اجتماعی چطور می‌تواند آن‌ها را آسیب‌پذیر کند. من عاشق این کتابم! (ریچل ابوت)

کتاب صوتی درخواست دوستی برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن کتاب درخواست دوستی را به علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های معمایی و رازآلود پیشنهاد می‌کنیم.

با لورا مارشال بیشتر آشنا شویم

لورا مارشال، نویسنده‌ی بریتانیایی، در دانشگاه زبان انگلیسی خوانده است. او به‌خاطر سه رمان جنایی روان‌شناسانه‌اش موفق شده جزو 10 نویسنده‌ی پرفروش ساندی تایمز و پرفروش‌ترین نویسنده‌ی کیندل شود.

دو رمان اول مارشال، «درخواست دوستی» و «سه دروغ کوچک»، بیش از نیم میلیون نسخه در بریتانیا به فروش رسیده‌اند و به 25 زبان ترجمه شده‌اند. کتاب «سالگرد» او در سال 2021 منتشر شده است. «درخواست دوستی» نخستین کتاب مارشال است که به فارسی برگردانده می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی درخواست دوستی می‌شنویم

فکر کنم همه‌اش از دو ماه پیش شروع شد؛ از روزی که آن دختر تازه‌وارد به مدرسه ما آمد. بی‌وقفه به صحبت سوفی با کلر بارنزه و جوان کربی گوش می‌کردم، خودم چیز زیادی نگفتم. همگی روی آن نیمکت گوشه زمین بازی نشسته بودیم و آن‌ها هر سه دامن‌هایشان تا کمر بالا رفته بود، طوری که بیشتر اوقات هیچ نقطه‌ای از بدنشان پوشیده نبود. مت لوئیس از گوشه دیگر زمین سوفی را نگاه می‌کرد و حدس می‌زدم به چه چیزی فکر می‌کرد. آن روز اولین روزی از سال بود که می‌شد بهار را بو کشید. من انتهای نیمکت نشسته بودم و از تابش آفتاب به صورتم لذت می‌بردم و امیدوار بودم از من انتظار نداشته باشند در بحثشان شرکت کنم. آسمان یک‌دست آبی بود. سوفی و دو نفر دیگر گویی می‌درخشیدند، موهای براقشان نور آفتاب را منعکس می‌کرد و پوست نرم و طلایی‌شان برق می‌زد. البته از تأثیری که روی بقیه می‌گذاشتند آگاه بودند؛ به هیچ وجه احمق نبودند.

سوفی دوباره مژه‌ها و ابروانش را ریمل زد. از پسری می‌گفت که آخر هفته گذشته در جشن تولد شانزده‌سالگی کلر بارنز بغلش کرده بود. معلوم است که من دعوت نشده بودم. کلر و جوان فقط مرا تحمل می‌کردند و دنبال خودشان می‌کشاندند، چون دوست سوفی بودم و گاهی با یک حساب سرانگشتی هم متوجه می‌شدم که آویزان سوفی هستم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۰ دقیقه
فصل اول تا سوم
۵۸ دقیقه
فصل چهارم تا پنجم
۷۸ دقیقه
فصل ششم تا نهم
۷۸ دقیقه
فصل دهم تا سیزدهم
۷۴ دقیقه
فصل چهاردهم تا هفدهم
۹۱ دقیقه
فصل هجدهم تا بیستم
۵۸ دقیقه
فصل بیست‌ویکم تا بیست‌وچهارم
۴۴ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم تا بیست‌وششم
۸۹ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم تا سی‌ودوم
۸۴ دقیقه
فصل سی‌وسوم تا سی‌وهفتم
۷۱ دقیقه
فصل سی‌وهشتم تا چهل‌ویکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درخواست دوستی
نویسنده
مترجمعلی اکبر پرموزه
گویندهفرنوش پیغامی
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درخواست دوستی

دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۷/۲۹
کتاب صوتی درخواست دوستی
موضوع کتاب در مورد افرادی است که نوجوانی را با مشکلاتش و پنهان کاری هایش سپری کرده‌اند و مشکلات آن دوران را با خود به زندگی آینده شان کشیده‌اند و.. ‌ کتاب برخی مسائل روانشناسی را به خوبی مطرح کرده و مشکلاتی که برخی بزرگسالان دارند و ریشه در جوانی دارد که شاید اگر درمان میشد
خیلی از معضلات بوجود نمی‌آمد و خطراتی که فضای مجازی می‌تواند داشته باشد را به صورت خیلی کوتاه مطرح کرده ‌این کتاب از اواسط به آخر بسیار جذاب می‌شود و پیشنهاد می‌کنم حتما آن را گوش دهید. ژانر آن اجتماعی، جنایی، روانشناسی و تربیتی است.
سپاس از دست اندرکاران
نوشین
۱۴۰۱/۸/۱
قشنگ بود
با شنیدنش مخصوصا آخرهای داستان پریشانی زیادی بهم دست داد با این حال طرح داستان رو دوست داشتم
تنها ایرادی که میتونم بگیرم در مورد صدای شخصیتهاست که به قدری شبیه به هم بود که تشخیص اینکه هر دیالوگ مربوط به کدوم شخصیت واقعا دشوار بود، اگر نمیشد که از چند گوینده استفاده بشه چه خوب بود که با
کمی تغییر در لحن و صدا این تفاوت ایجاد میشد حداقل برای شخصیت‌های مرد با زن میشد تفاوت بیشتری ایجاد کرد
کتایون فرهمند
۱۴۰۱/۷/۱۹
کتاب راز آلود جالبی بود و دقیقا حول محور روابط قدیمی و اشتباهات دوران کودکی یک زن میانسال چرخ میزنه. فضاسازی و جزییات داستان عالی بود و پایان داستان هم غافلگیر کننده و پایان داستان نکات آموزنده‌ی خوبی داشت. متشکرم از تیم کتابراه و ماه آوا و راوی محترم که بسیار عالی کتاب رو خوانش کردن. موسیقی متن جای کار داشت ولی بازم خوب بود. ترجمه‌ی کتاب هم بسیار روان
شقایق میان آبی
۱۴۰۱/۸/۲۴
رمان قشنگی بود. داستانی از نوجوانی گروهی از دوستان که در حال حاضر بزرگ شده‌اند و به جریانی از گذشته بر میگردن و بعضی مسائل دوباره براشون تداعی میشه. جالبتر اینکه آخره داستانو نمیشد حدس زد و خوب تموم شد، کتاب خوبی بود.. راوی صدایه خوبی داشت و داستانو خوب بیان میکرد فقط شخصیتها خیلی مشخص نبود.. همه‌ی صداها با یک لحن گفته میشد.
Fariba
۱۴۰۱/۷/۶
داستانی زیبا، پرکشش، جذاب و غیر قابل پیش بینی. اصلا نمیتونید حدس بزنید.
شوکه کننده بودن آخر داستان و اجرای قوی راوی، لذت شنیدنش را چند برابر کرد
اگر طرفدار داستانهای جنایی هستید مسلما از شنیدن این داستان بینظیر لذت خواهید برد
پریا باروزه
۱۴۰۱/۸/۱۶
جالب و غیر قابل پیش بینی بود، معمولا برای کسایی که این ژانر رو دوست دارن همه پایان‌ها قابل پیش بینی هست ولی این یکی جالب بود و حدس نمیزدم
f n
۱۴۰۱/۷/۲۸
از نظر من، داستان جذاب با موضوعی متفاوت بود. سراسر هیجان هست و اصلا ریتم یکنواخت و خسته کننده‌ای نداره. غیر قابل پیش بینی هست.
sharare samimi
۱۴۰۱/۹/۴
کتاب جذابی نبود و زیادی به جزئیات پرداخته بود که باعث میشد کتاب رو نیمه کاره رها کنم
مژگان علیزاده
۱۴۰۱/۹/۱۶
داستان مهیجی بود ولی آخر داستانو من خیلی زودتر فهمیدم
سارا نامور
۱۴۰۱/۸/۶
آخرش یه خورده یه جوری بود، نویسنده نتونسته بود جمعش کنه
پریسا صمدی
۱۴۰۱/۷/۱۴
داستان جالب و پرکششی بود. خوانشگر هم که عااالی👌
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درخواست دوستی

برای دریافت کتاب صوتی درخواست دوستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.