معرفی و دانلود کتاب صوتی بادبادک باز

عکس جلد کتاب صوتی بادبادک باز
قیمت:
80000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بادبادک باز

کتاب صوتی بادبادک باز نوشتهٔ خالد حسینی داستان زندگی پسری به اسم «امیر» و دوستش «حسن» را روایت می‌کند که با وجود تفاوت‌های قومی در دوران اشغال افغانستان با یکدیگر دوست هستند. نویسنده در خلال این داستان به بیان روابط عمیق بین انسان‌ها و سختی‌های مردم کشور افغانستان پرداخته است. این اثر که جزو فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته، تاکنون برنده چندین جایزه ادبی شده است.

درباره کتاب صوتی بادبادک باز:

امیر که پسر ارباب است با حسن که خانه‌زاد آن‌هاست دوستان صمیمی هستند و در شهر کابل زندگی می‌کنند. امیر بسیار مهربان و خوش قلب است و همیشه از حسن حمایت می‌کند. اما یک روز در مسابقهٔ بادبادک‌ها با خیانت امیر به حسن همه چیز تغییر می‌کند و داستان به سمت و سویی دیگر می‌رود. تا زمانی که بعد از حملهٔ روسیه به افغانستان، امیر با پدرش به آمریکا مهاجرت می‌کنند و دیگر از حسن خبری ندارد.

ما داستان را از زبان امیر می‌شنویم که حالا بزرگ شده و از حس عذاب وجدانی که در تمام این سال‌ها داشته می‌گوید. به شکلی که در شادترین لحظات زندگی‌اش هم نتوانسته فکر حسن را از سرش بیرون آورد. تا زمانی که خبری از حسن می‌شنود و با تمام رنجی که می‌کشد، بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌اش را می‌گیرد.

کتاب بادبادک باز (The Kite Runner) اولین بار در سال 2003 منتشر شد. خالد حسینی در این رمان به خوبی توانسته شما را با درد و رنجی که مردم افغانستان کشیده‌اند آشنا کند و صدای آن‌ها را به گوش جهانیان برساند. کتاب حاضر کمی بعد از انتشار موردتوجه منتقدین زیادی قرار گرفت و تنها در طی چند هفته به یکی از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز تبدیل شد.

نویسنده در این کتاب به خوبی توانسته تصویری از چهرهٔ جنگ‌زدهٔ افغانستان ارائه کند و به شکلی تاثیرگذار درمورد دوستی، عشق، خیانت، فداکاری و دروغ صحبت کند. یکی از موارد مورد توجه در این رمان این موضوع است که خالد حسینی با مهارت بالای خود توانسته به شکلی کاملا بی‌طرفانه واقعیت‌های سیاسی و اجتماعی چند دهه اخیر در کشورش را بازگو کند.

او تمام سعی‌اش را کرده تا صرفا به عنوان یک راوی اتفاقات پیش آمده را تعریف کند و بدون هیچ قضاوتی تنها چهرهٔ غمزدهٔ کشور افغانستان در زمان سقوطش را نشان دهد. دورانی که سیاست این کشور با تحولاتی روبه‌رو شد که زندگی مردمش را به کلی تغییر داد. اما سیاست در این رمان موضوع اصلی نیست و مسئله اصلی که نویسنده روی آن تاکید می‌کند، بیشتر ارتباطات و احساسات انسانی است.

با شنیدن کتاب صوتی بادبادک‌باز با جنبه‌های مختلف زندگی روبه‌رو می‌شوید و همچنین از فرهنگ ملت افغانستان می‌شنوید. تناقض‌های فکری که بین مردم وجود دارد، رسوم فرهنگی آن‌ها و دوستی، رگه‌های اصلی این رمان هستند.

اقتباس سینمایی براساس کتاب صوتی بادبادک باز:

مارک فورستر، کارگردان آلمانی – سوئیسی در سال 2007 بر اساس رمان بادبادک باز فیلمی ‌به همین نام ساخت که نامزد جایزه‌های سینمایی معتبر و متعددی از جمله اسکار شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی بادبادک باز:

- برنده جایزه بوکه سال 2004
- برنده جایزه ادبی الکس
- برنده جایزه ادبی Elle
- برنده جایزه Puddly در سال 2006
- از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- برنده جایزه Borders Voices Original for Fiction
- برنده جایزه Hume's Gouden Bladwijzer
- نامزد جایزه لینکلن در سال 2006
- نامزد جایزه Allgemeine Literatur
- برنده جایزه des libraires du Québec for Lauréats horse Québec

نکوداشت‌های کتاب صوتی بادبادک باز:

- تصویری تکان دهنده از افغانستان مدرن. (Entertainment Weekly)
- این رمان فوق‌العاده، داستان تقلا و کشمکش مردم عادی در برهه‌ای فاجعه بار از تاریخ را روایت می‌کند. (People)
- کیفیت نویسندگی حسینی و تأثیر عاطفی داستان، دیرپایی این اثر را تضمین می‌کند. (Booklist)
- یک داستان زنده و جذاب که به ما یادآوری می‌کند مردم افغانستان چه مدت مدیدی‌ست برای پیروزی در برابر خشونت‌های تروریستی تلاش می‌کنند. نیروهایی که حتی امروزه نیز آنان را تهدید می‌کنند. (نیویورک تایمز) ‌

کتاب صوتی بادبادک باز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به رمان‌های اجتماعی از شنیدن این کتاب جذاب و تاثیرگذار لذت خواهند برد. همچنین اگر به ادبیات افغانستان علاقه دارید و دوست دارید درمورد تاریخ و سیاست این کشور بیشتر بدانید، شنیدن این رمان زیبا برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

خالد حسینی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته و پزشک افغانستانی در سال 1965 در شهر کابل متولد شد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب بادبادک باز است. خالد حسینی (Khaled Hosseini) بعد از آن کتاب‌های دیگری همچون «هزاران خورشید تابان» و «ندای کوهستان» را نوشت که درباره مسائل افغانستان، مهاجرت و مشکلات مردم این کشور است. وی هم‌اکنون در کشور آمریکا ساکن است و آثارش را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

در بخشی از کتاب صوتی بادبادک باز می‌شنویم:

بابام موهایش را خیس کرد و به عقب شانه زد. کمکش کردم پیراهن سفید تمیزی بپوشد و همینطور که کراواتش را برایش گره می‌زدم، چشمش به فاصلهٔ خالی بین دکمهٔ یقه و گردن بابا بود که اندازه دو اینچ می‌شد. به آن همه جای خالی فکر کردم که بابا با رفتنش به جا می‌گذاشت و خودم را زورکی با فکر دیگری مشغول کردم.

او نرفته. هنوز نرفته و امروز روز فکرهای خوب است. کت و شلوار قهوه‌ای‌اش، همانی که برای ایام فارغ التحصیلی‌ام پوشیده بود، به تنش زار میزد. بابا به قدری آب شده بود که دیگر کت را پر نمی‌کرد. مجبور شدم آستین‌هایش را تا بزنم. دولا شدم و بند کفش‌هایش را بستم. خانوادهٔ طاهری در یکی از مناطق مسکونی فریمانت که به منطقهٔ افغانی نشین معروف بود، در خانه‌ای ویلایی زندگی می‌کردند.

خانه پنجره‌های قدی داشت با پشت‌بام قیر اندود و ایوانی محسور که رویش گلدان‌های شمعدانی بود. ماشین تیمسار توی ماشین رو پارک شده بود. به بابا کمک کردم از ماشین پیاده شد و دوباره خزیدم پشت رول. به پنجرهٔ شاگرد تکیه داد: «تو توی خونه بمون. یه ساعت دیگه زنگ میزنم.» - چشم بابا. موفق باشین.

لبخند زد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
بخش یک
29 دقیقه
بخش دو
26 دقیقه
بخش سه
29 دقیقه
بخش چهار
31 دقیقه
بخش پنج
34 دقیقه
بخش شش
32 دقیقه
بخش هفت
32 دقیقه
بخش هشت
20 دقیقه
بخش نه
36 دقیقه
بخش ده
31 دقیقه
بخش یازده
32 دقیقه
بخش دوازده
30 دقیقه
بخش سیزده
31 دقیقه
بخش چهارده
33 دقیقه
بخش پانزده
31 دقیقه
بخش شانزده
31 دقیقه
بخش هفده
32 دقیقه
بخش هجده
28 دقیقه
بخش نوزده
28 دقیقه
بخش بیست
31 دقیقه
بخش بیست و یک
27 دقیقه
بخش بیست و دو
30 دقیقه
بخش بیست و سه
30 دقیقه
بخش بیست و چهار
24 دقیقه
بخش بیست و پنج
37 دقیقه
بخش بیست و شش
36 دقیقه
بخش بیست و هفت
37 دقیقه
بخش بیست و هشت
41 دقیقه
بخش بیست و نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بادبادک باز
نویسنده
مترجمپریسا سلیمان زاده، زیبا گنجی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
80000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بادبادک باز

آیدا رها
۱۴۰۱/۶/۱۹
فوق‌العاده بود، چقدر به جزئیات توجه شده بود، تصاویر آنقدر برایم واضح و آشکار بودند که هر لحظه به فریمی از یک فیلم می‌مانست…
این رمان پر بود از درد و رنج مردم افغانستان، واقعا قبل از شنیدنش عمق رنج این مردم رو نمی‌دونستم، از عمق فاجعه‌ای که حضور طالبان در این کشور بوجود آورده بود بی‌خبر بودم، بسیار
غصه خوردم و در طول روایت کتاب اشک ریختم، اما همچنان از شنیدش لذت بردم، دوست داشتم بعد از اون همه تلخی، داستان کمی بیشتر ادامه پیدا می‌کرد، دوست داشتم همونطور که داستان پر از جزئیات تمام نشدنی بود، از زندگی سهراب بیشتر می‌دونستم و دوست داشتم می‌شنیدم که درد و رنج پایان یافته و جایش رو به موفقیت و سرخوشی داده… بسیار برای کودکان افغانستان غصه خوردم، بسیار دلم برایشان پرپر شد… شاید خوب باشه مردم نژاد پرست رو با این کتاب آشنا کرد تا کمی با درد و رنج این مردم زندگی کنن…
راوی بسیار حاذق و توانا بود انتخاب موسیقی هم خوب بود و کاملا به جا… اثری فوق‌العاده و تاثیرگزار
ممنون از دست‌اندرکاران این اثر به یاد ماندنی🌱
الهه رضائی
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
تاکنون کتابی راجع به افغانستان نخوانده بودم. شاید قبلاً می‌دانستم افغانستان قبلاً قسمتی از کشور بزرگ مان، ایران، بوده که بعدها بدلایل مشخصی از ایران جدا و به کشوری مستقل تبدیل شده، ولی به وضوح میتوان قرابت بسیار واضحی را در فرهنگ و آداب و سنن و حتی زبان این دو ملت دید که علیرغم گذشت سالیان طولانی و از این افتراق، همچنان نقاط اشتراک فراوانی تا به امروز بین این دو ملت باقیمانده که این پیوند نزدیکی، بعد از در نظر گرفتن قلم توانا و مسحور کننده جناب خالد حسینی، دلیل متقن بعدی برای خواننده است که نتواند این کتاب جذاب را بر زمین بگذارد و از مطالعه داستان پرکشش این رمان دست بردارد.
وقایع بسیاری که در این داستان پر جاذبه اتفاق می‌افتند، و همه در کمال سادگی و البته با جزئیات فراوان به تحریردرآمده‌اند، بطوریکه در پایان داستان، نه حس خواندن یک کتاب، بلکه احساس دیدن یه فیلم به خواننده دست میدهد که البته در این خصوص بایست از جناب راوی خبره و با تجربه، که با مهارت خاص و صدای گرم و دلنشین خود که با فراز و نشیب هر صفحه از کتاب، بالا و پایین میرود و خواننده را نیز بر در این گاه تلاطم و گاه آرامش بالا و پایین میبرد، نیز دست مریزاد گفت و تشکر ویژه کرد.
و خلاصه که ترکیب تمام موارد مذکور ملغمه‌ای دوست داشتنی و پر جذبه را برای خواننده ایجاد میکند که بوضوح با کاراکترهای داستان، در قصه قدم میزند، با شادی و خنده شان شاد میشود، و با غصه و اندوه شان می‌گرید، و در بزنگاه‌های دو دلی او نیز مشکوک و سردرگم میشود. و در نهایت داستان با دویدن به همراه اشتیاق و جوانه زدن امید دوباره در دل و تلالو نور و پایان تمام زخمها و شکست‌ها و دل خستگی‌ها به پایان میرسد.
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۲۵
نقد کامل کتاب:
نویسنده کتاب بادبادک باز یک افغانستانی مقیم آمریکاست، نمیدونم از کجا باید شروع کنم تا نقدی از این کتاب بسیار عالی رو براتون تشریح کنم.
این رمان، یک کتاب پرفروش و برنده چند جایزه ادبی و دوره‌ای نیز جزو پرفروشترینهای نیویورک تایمز بوده است.
در این رمان به ظاهر واقعی دوره‌ای که ۲۰
سال پیش طالبان بر کل افغانستان تسلط کامل پیدا کرد و حتی دوره قبل از آن که روزگاری خوب تقریباً برای همه کسانی که در کشور افغانستان زندگی میکردند و دقیقا بیست سال پیش سختی‌های تسلط کامل طالبان بر افغانستان که امسال نیز بعد از بیست سال دوباره تکرار شد، بصورت کامل و با یک داستان واقعی و توجه به جزئیات که مو بر بدن انسان سیخ میشود را به تصویر میکشد.
کلام آخر: دقیقاً این داستان تصویر امسال که تسلط افغانستان به دست طالبان افتاد را به تصویر میکشد انگار تاریخ تکرار شده و در کنار این روایت شخصی است که داستان رو صد برابر جذاب تر کرده است.
مجید حاجی پور
۱۴۰۲/۷/۲۶
شاید نکته مثبت خالد حسینی در بادبادک باز و علت اقبال او در استقبال عموم از کتابش اشاره ناخودآگاه به این امر واقع باشد که 《این جهان تنها مجال و فرصت زندگی و بقا را به افراد حقیر، پست و ترسو می‌دهد》؛ آن‌ها هستند که مبدل به افراد موفقی خواهند شد که نام جاودان خواهند داشت؛ اینجا جایی برای انسان‌های و و صادق، وفادار، صمیمی شریف نیست. سرنوشت آن‌ها چیزی نیست جز نکبت بدبختی و حقارت.
همچنین این موضوع حیاتی که عدالتی بر این جهان حاکم نیست. و نوع بشر هیچ اختیاری بر سرنوشت و زندگی و موفقیت خود ندارد. او نمیتواند تصمیم بگیرد که 《فرزند نامشروع یک زن بدنام و خانه زاده یک ارباب هوس ران که به مادرش تجاوز میکرده و حالا پدرش هم هست نباشد》. او نمیتواند برادر ناتنی و هم خانه فردی مریض و ترسویی که وادارش میکند.... بخورد و در عین حال ادعای دوستی هم با او دارد نباشد و با مردمانی متحجر، بدخو و شیطان صفت همزیستی نکند که به او تجاوز می‌کنند. او نمیتواند تصمیم بگیرد که کشورش بازیچه کمونیست‌های شرور و اسلام‌گرایان افراطی که خود و زنش را جلوی فرزند خردسالش سلاخی میکنند، نشود. انسان هیچ است... در صورتی ک گمان می‌برد مرکز ثقل کائنات است.
اجرای آقای عمرانی بی‌نظیر است‌ ‌.
Behrouz Por
۱۴۰۰/۹/۱۹
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دست اندرکاران کتابراه کتاب صوتی بادبادک اثر خالد حسینی نویسنده توانا و زبردست که چالش‌های افغانستان به قلم کشیده تا خوانندگان گرامی با مسایل مانند عشق، فداکاری، مردانگی، انسانیت و... به معنای واقعی آشنا می‌سازد. خالد حسینی با قلم توانای خود با به تصویر کشیدن این و و مفاهیم تصمیمات غلط همچنین تعصبات مذهبی نشان می‌دهد چگونه یک ملت به تباهی کشانده می‌شود و همچنین در سایه جنگ چگونه جان، مال و ناموس انسانها تحت شعاع قرار گرفته، و انسان‌های بزرگ برای حفظ ناموس، شرافت و مردانگی چگونه از جان خود مایه میگذارند.... داستان بادبادک به زیبایی تمام این مسایل به چالش می‌کشد.
به تمامی علاقه‌مندان کتاب توصیه میکنم داستان بادبادک با دقت مطالعه نموده و به افراد دیگر نیز معرفی نمایید. به امید ایرانی آباد.
سعید برزگر
۱۴۰۲/۸/۳۰
نویسنده روابط انسانی رو خیلی عمیق و ریشه‌ای توصیف میکنه و زنجیره علت و معلولی رخدادها رو دنبال و ضمن سفر در زمان به صورت بسیط و متنوع به موضوع داستانی میپردازه در واقع نویسنده صرفا یک داستان سرای ساده نیست بلکه سعی داره به ما در خلال داستان فلسفه زندگی درست رو یاد بده و افق دید ما رو نسبت به و در و قضاوت‌ها رفتارهای دیگران گسترش بده... حداقل نویسنده بسیار روایت داستان سعی داره موشکافانه ریزبینانه، قلاب به پایین‌ترین لایه‌های ذهن شخصیت هاش بندازه و انگیزه‌ها و نیات انسانها و دلیل بروز رفتارهای فردی و اجتماعی رو به صورت منطقی و روانشناختی تشریح کنه و ما رو به دردها و رنج‌های همدیگه آشنا و روح‌ها رو بهم نزدیک کنه....
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۸/۸
خسته نباشید، ودستتون درد نکنه از بابت صوتی کردن این کتاب زیبا، بعداز هزارخورشید تابان، یکی دیگر از آثار آقای حسینی، همچنان تفکر برانگیز، باهزاران سخن گفتنی، دردناک وغصه دار، در این فکرم که مگه حضرت محمد (ص) پیامبر همه مسلمانان نیست، چرا اینگونه اند، آیا این طالبان همان خوارج نیستن، چه از این مردم بخت برگشته میخواهندوچرا هیچ قدرتی نمیتواندجلوی وحشیگری اینان را بگیرد، چه سودی از اینهمه توحش میبرند، وما کجای این دنیا ایستاده ایم، حال که دیگه بر افغانستان کاملا مسلط شده اند، دردم عمیق است وهزارسؤال بیجواب ذهنم را آشوب کرده، سپاسگزارعوامل وآقای عمرانی محترم هستم.
Maryam Taherkhani
۱۴۰۲/۳/۲۳
فوق العاده بود. ممنون از کتابراه، ممنون از ماه آوا، ممنون از همه‌ی دست اندرکاران و نویسنده‌ی کتاب. بسیار لذت بردم. کتابی سراسر از یک زندگی واقعی و پر از رنج مردم عزیز افغانستان. امیدوارم که روزی تمام جهان از بدی، اختلاف‌های پوچ و بی اساس، استعمار و استبداد پاک بشه و بچه‌ها در دنیایی سالم، شاد و رشد زیبا و زندگی کنند. با خوندن این کتاب بسیار بیشتر از پیش قدر عافیت، امنیت و بسیاری از چیزهایی را که در کشور عزیزم دارم را به خودم یادآور شدم و سعی میکنم نقطه‌های سیاه را هم با تلاش کمرنگ کنم نه اینکه با یادآوری احمقانه آن‌ها خوبی‌ها را نبینم و قدر عافیت ندانم. به امید فردایی روشن برای همه جهانیان.
سمیه اکبری
۱۴۰۲/۱/۲۶
کتاب بی نظیر بود و به نظر من کسی نیست که این کتاب را بخواند و تحت تاثیر آن قرار نگیرد. تک تک کلمات با برنامه ریزی کنار هم چیده شده تا جمله بسازد که قلب هرخواننده‌ای را به تپش بیاورد. صحنه‌های کتاب طوری چیده شده که کاملا با آن‌ها ارتباط برقرار میشود و با روح و روان انسان بازی می‌کند. کتاب درد مشترک تمام انسانهای مورد ستم قرار گرفته را فریاد میزند. بهدنظر من کسی نیست که با خواندن این کتاب اشک نریزد.
با سپاس فراوان از اعضای خوب کتابراه و قدردانی ویزه از آقای عمرانی که بسیار عالی کتاب را خواندند.
خواندن این کتاب را به تمام سلیقه‌ها پیشنهاد می‌کنم.
afsaneh mousavi
۱۴۰۰/۱۰/۶
کتاب بسیاار زیبا و قابل لمسه، امیر که از کودکی تا میانسالیش رو به خوبی روایت می‌کنه، برای من که تاریخ معاصر افغانستان رو نمی‌دونستم یه جورایی آموزه‌هایی از تاریخ، رسم و رسومات، عقاید مذهبی، اختلاف‌های قومی و نژادی افغانستان بود. شخصیت بابا و امیر چقدر واقعی هستن آدمهایی مثل همه‌ی ما، نه سیاه و نه و سفید آمیزه‌ای از خوبی‌ها بدی‌ها،
یادآوری اینکه جنگها چطور جان، مال و ناموس مردم رو ازشون می‌گیره دردناکه از اون کتابهاییه که هیچ وقت فراموشش نمی‌کنید.
قصه گویی آقای عمرانی بی نقص و عالی بود
Massi ,Ebi
۱۴۰۱/۹/۲۰
این کتاب عالی بود. صدای زیبای آقای عمرانی که با لحظه لحظه‌ی داستان کم و زیاد و با احساسات مختلف میشد عالی بود. قلم نویسنده عالی بود با خط خط کتاب موجی از احساسات غم و شادی یا لحظه‌های خوش کودکی به سراغت میومد. غم مردم افغانستان رو چقدر خوب نشون داده بود به طوری که واقعا با قسمتهایی اشک من دراومد. و خیلی زیبا از اعتقادات مسخره‌ی طالبان صحبت کرده بود در اون قسمت که دوتا ملا توی تلویزیون در مورد شلوار بگ پوشیدن یه پسر جوون بحث میکردن به این نتیجه رسیدن که با پوشیدن این شلوار به جهنم میره. خداقوت کتابراه ممنون. ❤
فاطمه رحیمی
۱۴۰۲/۴/۱۰
کتاب خوبی بود بر اساس این کتاب متوجه شدم اختلافات در افغانستان قبل از اینکه مذهبی باشد طایفه‌ای و قومی بوده است که بعد‌ها شاید عالمانه و عمدی اختلا فات مذهبی نیز شعله ور شد و به همین دلیل مردم افغانستان متحمل خسارات زیادی شده‌اند واگر وحدتی که در زمان جنگ با شوروی داشتند بعد از جنگ هم ادامه میدادند دوباره این کشور اشغال نمی‌شد به نظرمن مهاجرت آخرین راه است نه اولین راه بهر حال اختلافات در همه جوامع هست وباید همدیگر را برسمیت بشناسیم وهوشمندانه مدیریت کنیم برای مردم افغانستان آرزوی موفقیت می‌کنم
مهسا علی پور
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
چه داستانی! چه تصاویری! چه پیامی! چه شروع و چه پایانی! همه چیز در کنار هم یک شاهکار رو خلق کرده بود. شنیدنش از خوندنش برام دلپذیرتر بود. سفالگری می‌کردم و غرق می‌شدم در داستان. خالد حسینی عزیز چقدر غبطه خوردم به طبع شما و قلم روان و گیراتون! با خوندن این کتاب، احترام و علاقه م به مردم و کشور زیبای افغانستان بیشتر شد، صد افسوس که پاره‌ی تن ایران روزهای خوبی رو نمی‌گذرونه. به امید بهترین روزها برای افغانستان زیبا! میدونم که دلتنگ شخصیت‌ها خواهم شد و همیشه خاطره‌ی حسن نجیب و دوست داشتین همراه من خواهد بود.
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۹/۳
با سلام وخسته نباشید. کتاب بسیار بسیار عالی بود. ساده و روان نوشته شده بود کاملا میشد درد ورنج مردم افغانستان را لمس کرد. چه ظلم‌ها وجنایتهایی که بهشون شدو میشه! یه جای داستان جمله‌ای بود که خیلی خیلی تامل برانگیز بود که " در افغانستان کودک بسیار است و کودکی نیست " واقعا دل هر انسانی رو بدرد میاره. هرچی از محسنات کتاب بگم کم گفتم باید خودتون بخونید وبشنوید تا عمق فاجعه افغانستان رو شاید اندکی لمس کنید. صدای اقای عمرانی هم که فوق العاده بود. باتشکر از همه‌ی دست اندرکاران کتابراه
Zahra Zafar
۱۴۰۱/۲/۲۱
کتاب بادبادک باز رمانی اجتماعی است که به سادگی و زیبایی اوضاع فرهنگی و اجتماعی افغانستان را به تصویر کشیده است. نویسنده با قلم توانایش توانسته به زیبایی و با صمیمت جریان زندگی در افغانستان در طی چند دهه را به تصویر بکشد و نشان دهد که چگونه یک جامعه با تعصبات غلط دچار نابودی شده و سالیان سال سرنوشتش با جنگ عجین میشود. به شخصه، خواندن این کتاب تجربه بسیار خوبی برایم بود. از شنیدن این کتاب بسیار لذت بردم. صدای آقای عمرانی و شخصیت سازی ایشون هم به جذابیت اثر اضافه کرده بود.
مشاهده همه نظرات 152

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بادبادک باز

برای دریافت کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.