معرفی و دانلود کتاب صوتی ماجراجو در کردستان

عکس جلد کتاب صوتی ماجراجو در کردستان
قیمت:
۱۴۲۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجراجو در کردستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجراجو در کردستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجراجو در کردستان

کتاب صوتی ماجراجو در کردستان نوشتۀ موسی زمان‌زاده دربان و محمد جولایی تهرانی، به آب و هوا، جاذبه‌های گردشگری، سوغات و غذاهای محلی استان کردستان می‌پردازد.

دربارۀ کتاب صوتی ماجراجو در کردستان:

کردستان ناحیه کردنشین قسمت باختری کشور و مرکز آن شهر سنندج و شهرهای مهم آن بانه، سقز، مریوان، اورامان، گروس و بیجار است. مساحت این استان حدود 29 هزار کیلومتر مربع است که 1/7% مساحت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

قدمت و کهن بودن این استان را می‌توان از پادشاهی دولت ماد و سلسله‌های دیگر در آن فهمید. هر چند این استان از لحاظ آب و هوایی به دلیل کوهستانی بودن بسیار سردسیر است، اما زیبایی‌های طبیعی این استان جذابیت دوچندانی دارد.

چشمه‌های آب معدنی، آبشارها، پارک‌های کوهستانی، سراب‌ها و مکان‌های تاریخی دیگر هر ساله گردشگران بسیاری را می‌پذیرد. از جمله صنایع دستی و سوغات این استان می‌توان به سبدبافی، گیوه، نان خرمایی، منبت‌کاری، عسل، نان برنجی، کنجد شکری، گردو و ... اشاره کرد.

این استان غذاهای محلی بسیار خوشمزه، لذیذ و پرطرفداری همچون آش دوغ، کباب کردی، ترخینه و ... دارد.

شنیدن کتاب صوتی ماجراجو در کردستان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمام افرادی که به گردشگری و سفر و آشنایی با شهرهای دیگر علاقه‌مند هستند پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی ماجراجو در کردستان می‌شنویم:

تالاب زریوار بزرگ‌ترین و زیباترین دریاچه آب شیرین باختر ایران و یکی از منحصربه‌فردترین دریاچه‌های آب شیرین در جهان به شمار می‌رود و کلیه شرایط جامع یک تالاب بین‌المللی را داراست و حتی مواردی از رفتار و عملکرد برخی از موجودات مشاهده می‌گردد که تاکنون مطالعه یا اعلام نشده است که نیاز به بررسی بیشتر را می‌طلبد.

شهر مریوان؛ گفته‌اند به دلیلی فراوانی مار در این ناحیه این شهر را ماربن و سپس مارایوان خوانده‌اند که در اثر مرور زمان به مریوان تبدیل گشته است. از آنجا که این محل در کنار مرز ایران و عثمانی قرار داشته است در سال 1282 هجری قمری به دستور ناصرالدین شاه قاجار قلعه‌ای مستحکم در این شهر ساخته می‌شود. سپس فرهادمیرزا معتمدالدوله بر پهنۀ آن افزوده و 1286 هجری قمری آن راه شاه‌آباد نامیده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
مقدمه
۲۶ دقیقه
سنندج
۲۶ دقیقه
دریاچه یا تالاب زریوار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماجراجو در کردستان
نویسنده،
گویندهعاطفه هشمتیان
ناشر صوتیانتشارات شکیب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه صوتی
۱۴۲۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماجراجو در کردستان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماجراجو در کردستان

برای دریافت کتاب صوتی ماجراجو در کردستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.